رفع پوسیدگی در کابینت روکش چوب

رفع پوسیدگی در کابینت روکش چوب

رفع پوسیدگی در کابینت روکش چوب

کابینت های آشپزخانه به مرور زمان دچار تغییرات و آسیب‌دیدگی‌های می‌شوند که اگر از آنها مراقبت نکنیم ممکن است در کوتاه مدت این اتفاق برایشان بیفتد. برخی از مواردی که برای کابینت ها پیش می آید عبارتنداز: پوسیدگی؛ وجود خط و خش و موارد دیگر که باید به آنها رسیدگی کنید.

به دلیل اینکه کابینت‌ها اصلی ترین تجهیزات در آشپزخانه به حساب می آیند و باید آنها را به خوبی نگهداری کنید این کار باعث می شود که زمان زیادی از آنها استفاده کنید و دیگر نیاز به تعویض و بازسازی آنها نداشته باشید. اما در این محتوا قصد داریم تا در خصوص راهکارهایی برای ترمیم کابینت‌های چوبی در اختیار شما قرار دهیم تا اگر مشکلی برای کابینت های آشپزخانه تان پیش آمده است بتوانید آنها را برطرف کنید.

 

رفع پوسیدگی در کابینت روکش چوب

هزینه تعویض کابینت ها

هزینه برای کابینت ها و تهیه آنها یکی از مواردی است که مد نظر اغلب افراد قرار دارد. بهترین راهکاری که می‌توان برای بازسازی کابینت انجام داد این است که کارهایی را که در حد معمول هستند و خودمان می‌توانیم آن را انجام دهیم مطالعه کنید و کابینت‌ها را مطابق آن را تعمیر کنیم.

کابینت چوب

کابینت چوب

اگر بخواهید کابینت‌ها را به طور کل تعویض نمایید قطعاً باید هزینه بسیاری برای آن پرداخت کنید به دلیل اینکه کابینت های چوبی از دل طبیعت ساخته می شوند و به عنوان یک متریال با اصالت در بازار وجود دارند. برای همین ساخت و پرداخت این کابینت ها کاری زمان بر و هزینه بردار است و در نهایت فروش آن هم با قیمت بسیار بالایی در بازار عرضه می گردد.

البته این موضوع را هم باید در نظر داشته باشید که به اصطلاح «هر چقدر پول دهید همان‌قدر آش می خورید».

کیفیت و دوام کابینت های چوبی بسیار بالا هستند اما فقط باید دقت داشته باشید که آنها را در مجاورت با آب و رطوبت قرار ندهید به دلیل اینکه باعث می‌شود سطح آنها به مرور زمان متورم شود و چهره اولیه خود را از دست بدهند.

 

علت متورم شدن کابینت ها چیست؟

برای اینکه رنگ کابینت آشپزخانه دوام داشته باشد باید به روی ورق های ام دی اف را لایه‌ای از پلاستیک بکشیم تا آب و رطوبت به درون آن نفوذ نکند به دلیل اینکه بافت داخلی آن دچار آسیب دیدگی می شود. بیشتر افراد که مراقب کابینت هستند در برابر بخار آب قرار نگیرند می‌دانند که زمان زیادی کابینت های خود را در اختیار خواهند داشت به دلیل اینکه در نگهداری آن کوشا بوده اند.

رفع پوسیدگی کابینت چوب

رفع پوسیدگی کابینت چوب

بخاری که از پخت و پز ناشی می شود و در فضای آشپزخانه وجود دارد می‌تواند به داخل خرده‌های چوب نفوذ کند و سطح آنها را متورم کند.

همچنین اگر اتصالاتی که در کابینت وجود دارد به درستی صورت نگیرد راه دیگری برای نفوذ بخار و رطوبت می باشد.

تورم در لبه های کابینت هم از مواردی است که در تعمیر کابینت های باد کرده باید آن را مد نظر داشته باشید.

اول اینکه اگر به کابینت سازان و کارشناسان این حرفه ای مراجعه کنید به راحتی می‌توانند شما را در این زمینه راهنمایی کنند و نگاه ویژه ای به کابینت های آسیب‌دیده داشته باشند.

 

ساده ترین راه برای تعمیر کابینت های باد کرده به شرح زیر است.

در کابینت هایی که متورم می‌شوند لایه آنها شروع به بلند شدن و جدا شدن می‌کند. در این حالت بهتر است که رنگ رویه کابینت را از بدنه جدا کنید و برای کاهش هزینه بهتر است اقدام به ترمیم سطح ام‌دی‌اف نمایید. هنگامی که سمباده کاری را انجام داده اید می توانید رنگ جدیدی را بر روی آن اجرا کنید. در مرحله آخر هم برای اینکه آب درون آن نفوذ نکند بهتر است از برچسب های پلاستیکی برای سطح کابینت استفاده کنید.

 

تعمیر کابینت باد کرده

هنگامی که مشاهده کردید کابینت شما دچار تورم زیادی شده است بهتر است سنباده زنی آن را شروع کنید. دستگاه های سنباده زنی می توانند تورم وآسیب دیدگی ها را برطرف کنند و تورم های شدید را از بین ببرند. کابینت ساز را در این مرحله می توانید با خبر کنید تا بتواند با دستگاه‌های پیشرفته که دارد در زمان کوتاهی آسیب دیدگی را تغییر دهد و تعمیر نماید. در مرحله پایانی می‌توانید روی آن را بتونه کنید و قسمت های خالی که بر روی کابینت و درب آن ایجاد شده است را به وسیله بتونه پر نمایید.

 

رنگ آمیزی و تعمیر کابینت های باد کرده

هنگامی که بدنه کابینت دچار پوسیدگی می شود امکان ترمیم آن وجود دارد. برای همین در کابینت زیر سینک ظرفشویی به دلیل اینکه آب و رطوبت وجود دارد ممکن است این مشکلات به وجود بیاید. بهتر است رنگ آمیزی کابینت ها را متناسب با ظاهر قسمت‌های دیگر آشپزخانه انجام دهید.

دکوراسیون آشپزخانه به دلیل اینکه باید با دقت کافی انجام شود هنگام بازسازی و تعمیرات هم به استفاده از استاندارد رنگ ها باید دقت داشته باشید.

برای رنگ آمیزی می‌توان با اسپری های رنگ پاش صفحه کابینت را رنگ آمیزی کرد و نکته مهم این است که باید اجازه دهید تا کابینت ها پس از رنگ آمیزی خشک شوند و سپس درب آنها را متصل کنید.

 

خودتان تعمیر کابینت ها را انجام دهید

استفاده از این راهکارها بسیار ساده است و شما خودتان هم می‌توانید این کارها را انجام دهید.

اگر سطح کابینت های چوبی تا خراش برداشته است می‌توانید روی آن خراش ها و شکاف های کوچک را به وسیله گردو و به سادگی درون شکاف را پوشش دهید و در نهایت روی آن را با سمباده صاف کنید. این کار باعث می‌شود که صفحه اصلی کابینت پر شود و در نهایت به وسیله رنگ آمیزی روی آن رنگ آمیزی شود و چهره جدیدی را به خود اختصاص دهد.

راهکار دیگری که می‌تواند شکاف‌های کابینت های چوبی را پر کند به وسیله مداد چشم در لوازم آرایش می باشد که درون این شکاف را پر کنید و در نهایت ادامه راهکارهایی که گفته شد را روی آن اجرا نمایید.

البته که اگر از ابتدا کابینت های ود را با دقت نگهداری کنید دیگر نیاز نیست این راهکارها را انجام دهید اما برخی مستاجر هستند و از خانه ای به خانه دیگر منتقل می شوند و برای همین ترجیح می دهند که خانه را در حد نرمال تعمیر کنند که در آن احساس رضایت داشته باشند.

 

پیشنهاد نویسنده: قیمت کابینت روکش چوب

 

می توانید از طریق لینک های زیر پروژه های مربوط به این مقاله را مشاهده کنید:

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.