قیمت کابینت آشپزخانه انزو

قیمت کابینت انزو و عوامل موثر در قیمت تمام شده کابینت انزو

در این مطلب سعی بر این است که شما را با نحوه محاسبه و عوامل موثر در قیمت کابینت انزو آشنا کنیم ، بنابراین ابتدا به معرفی ماهیت کابینت آشپزخانه انزو خواهیم پرداخت .همانطور که در مقاله کابینت انزو ذکر گردیده ، مواردی که کابینت انزو را از دیگر انواع کابینت آشپزخانه متمایز میکند شامل ضخامت درب ها و نوع فینیشینگ درب ها است که میتواند از رنگ پلی اورتان یا روکش وکیوم براق باشد . از این رو به بررسی بیشتر عوامل موثر در قیمت کابینت آشپزخانه انزو میپردازیم.

کابینت آشپزخانه انزو

کابینت آشپزخانه انزو

 

ضخامت درب در کابینت انزو :

ضخامت ورق های خام ام دی اف

ضخامت ورق های خام ام دی اف

درب های استفاده شده در کابینت طرح انزو از ضخامت بیشتری نسبت به درب سایر سبک های کابینت مدرن و کلاسیک مانند کابینت هایگلاس و کابینت ممبران برخوردار هستند به طوریکه ضخامت درب کابینت انزو، ۲۵ میلی متر است در حالیکه درب کابینت ممبران و هایگلاس ۱۶ میلی متر است . همین موضوع یکی از عوامل بالا بودن قیمت هر متر از این نوع کابینت نسبت به سایر سبک های کابینت آشپزخانه است  .

علاوه بر این جنس و تراکم مغز ورق در این نوع کابینت به دو دلیل اهیمت بالایی دارد ؛

  1. به دلیل رنگ شدن درب ها ، تراکم بالای مغز MDF در رنگ پذیری ورق تاثیر مستقیم دارد
  2. به دلیل ایجاد ابزار بر روی درب ها هر چه ورق تراکم و استحکام بیشتری داشته باشد ، ظرافت و کیفیت حکاکی ها و ابزارها توسط دستگاه CNC بهتر انجام خواهد شد .

بنابراین کیفیت ورقی که برای درب ها استفاده میشود خیلی اهمیت دارد  که معمولا برای درب ها از ورق های خام خارجی مثل کاستامانو ، چامسون یا واناچای استفاده میگردد.

نوع فینیشینگ درب ها :

کابینت انزو وکیوم و رنگ پولیشی

در تصویر بالا کابینت انزو با رنگ پولیش و در تصویر پایین کابینت انزو وکیوم را ملاحظه میفرمایید

فینیشینگ یا همان جلوه نهایی ، در واقع به نوع رنگ یا روکشی که روی درب ها صورت میپذیرد، گفته میشود . یکی از عواملی که در قیمت تمام شده کابینت انزو تاثیر مستقیم میگذارد نوع فینیشیگ کار است که رنگ از روکش قیمت تمام شده بیشتری دارد و طبیعتا زیبایی و جلوه بیشتری نیز دارد.

نوع رنگ آمیزی خیلی میتواند متفاوت باشد ، تعداد لایه ای که سطح چوب رنگ آمیزی  میشود ( که در فرآیند کابینت انزو حداقل ۳ مرحله پرایمر  ۳ مرحله رنگ و سنباده میشونند ) و یا اینکه درب ها یک رو رنگ باشند یا هر دو رو رنگ باشند ،از عواملی هستند که بر قیمت کابینت انزو تاثیر مستقیم میگذارند.

از دیگر خصوصیات کابینت انزو  ، علاوه بر قیمت بالایی که نسبت به کابینت ام دی اف مات ، هایگلاس و ممبران دارد مدت زمان نسبتا بالایی است که برای ساخت آن نیاز میباشد .چرا که مدت زمانی که برای خشک شدن رنگ و پرایمر باید طی شود به مدت زمان سایر فعالیت های فرآیند ساخت کابینت آشپزخانه افزوده میشود.

 

در ادامه به نحوه محاسبه قیمت کابینت انزو میپردازیم :

نوع کابینتقیمت یک متر (تومان)جنس یونیت (بدنه)جنس درب ونمافینیشینگ
کابینت انزو۲٫۳۰۰٫۰۰۰کاستوماناکاستوماناروکش وکیوم
کابینت انزو۲٫۹۰۰٫۰۰۰کاستوماناکاستومانارنگ پولیشی یا یورتان

قیمت یک متر کابینت انزو چیست؟

یک متر کابینت انزو شامل ۱ متر کابینت زمینی ، ۱ متر کابینت دیواری ، ۱ متر تاج،صفحه روی کابینت، زیر چراغ و پاخور به همراه کلیه یراق آلات لازم ( دستگیره ، پایه ، ریل کشو،لولا ، جک آرام بند) میباشد .

اما همیشه متراژ کابنیت زمینی و دیواری و همچنین ارتفاع آن ها یک عدد ثابت نیست ، در این حالت برای به دست آوردن قیمت تمام شده به ضرایب تعریف شده توسط اتحادیه کابینت سازان مراجعه میکنیم ؛

استاندارد ابعادی کابینت زمینی : ارتفاع ۹۰ و عمق ۵۵ سانتی متر

استاندارد ابعادی کابینت دیواری : ارتفاع ۷۰ و عمق ۳۵ سانتی متر .

جهت درخواست مشاوره و اعزام کارشناس به صورت رایگان فرم زیر را تکمیل فرمائید.

پس از تکمیل فرم زیر، کارشناسان ما با شما تماس گرفته و در صورت تمایل، در محل شما حضور میابند


درخواست مشاوره ، بازدید و ارائه پنل را دارم

قیمت کابینت انزو دیواری و زمینی :

طبق قانون اتحادیه کابینت سازان قیمت یک متر کابینت زمینی ۶۰% قیمت کل و قیمت یک متر کابینت دیواری ۴۰% ، یعنی اگر قیمت یک متر کابینت انزو، ۲٫۵ میلیون تومان باشید قیمت یک متر کابینت زمینی ۶۰%*۲٫۵۰۰٫۰۰۰=۱۵۰۰٫۰۰۰ تومان و یک متر کابینت دیواری ۲٫۵۰۰٫۰۰۰*۴۰%=۱۰۰۰۰۰۰ تومان خواهد بود.

کابینت دیواری انزو

قیمت کابینت دیواری انزو

 

قیمت کابینت زمینی انزو

قیمت کابینت زمینی انزو

در ادامه با ضرایب انواع کابینت بیشتر آشنا میشوید پس تا اینجا در محاسبه قیمت کابینت انزو  فهمیدیم ضریب کابینت زمینی ۰٫۶ و ضریب کابینت دیواری ۰٫۴ است این قانون برای محاسبه قیمت انواع کابینت آشپزخانه یکسان است .

قیمت کابینت انزو کمدی

کابینت کمدی به کابینتی گفته میشود که ارتفاع آن بیشتر از ۲۴۰ سانتی متر در عمق و طول گوناگون اجرا میشود ، درواقع کابینت کمدی از کف زمین شروع میشود و تا بالای کابینت دیواری امتداد میباید (فضای بین کابینت های دیواری و زمینی کابینت میشود یا به بیان دیگر فضای بین کابینتی نداریم).

قیمت کابینت کمدی و نیمه کمدی انزو

قیمت کابینت کمدی و نیمه کمدی انزو

ضریب محاسبه قیمت برای کابینت کمدی ۱٫۸ میباشد (سه برابر کابینت زمینی=۳*۰٫۶)، یعنی اگر قیمت یک متر کابیت انزو ۲۵۰۰۰۰۰ تومان باشد قیمت یک متر کابینت کمدی برابر ۲۵۰۰۰۰۰*۱٫۸=۴۵۰۰۰۰۰ تومان میشود.

قیمت کابینت انزو نیمه کمدی :

همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید،کابینت نیمه کمدی به کابینتی گفته میشود که از سطح روی کابینت های زمینی شروع شده و تا ارتفاع کابینت دیواری امتداد میابد . معمولا ارتفاع این کابینت تا  1.5 متر مییابشد و در طول و عمق های مختلف ساخته میشود .ضریب محاسبه قیمت برای کابینت نیمه کمدی تا ارتفاع ۱٫۵ متر برابر ۱٫۲ میباشد. (دو برابر کابینت زمینی=۲*۰٫۶).

 

قیمت کابینت انزو کمدی و نیمه کمدی ویترین :

کابینت کمدی ویترین و نیمه کمدی ویترین از لحاط ابعاد مانند کابینت های کمدی و نیمه کمدی هستند با این تفاوت که بر روی آن ها درب نصب نمیگردد و داخل آن ها همواره در معرض دید میباشد ، به همین دلیل بدنه این کابینت ها نیز ازجنس نما و فینیشیگ مشابه درب ها ساخته میشود و باعث میشود که ضریب قیمت بالاتری نسبت به کابینت کمدی و نیمه کمدی داشته باشند.

ضریب مورد استفاده برای کابینت انزو کمدی ویترین ۲ و ضریب مورد استفاده برای کابینت انزو نیمه کمدی ویترین ۱٫۵ میباشد .

محاسبه قیمت نما در کابینت انزو :

شاید خیلی از شما این سوال را داشته باشید که منظور از نما در کابینت آشپزخانه چیست . آنچه در آشپزخانه شما به عنوان کابینت نصب میشود شامل باکس ها و درب های روی آنها میباشد . نما ها شامل صفحات mdf  با فینیشینگی مشابه درب ها هستند که برای پوشاندن قسمتی از دیوارهای آشپزخانه یا کناره های بعضی از کابینت ها که بدنه آن در معرض دید است ( معمولا در شروع کابینت و پایان کابینت ها از دو طرف) مورد استفاده قرار میگیرند . نما ها مانند کابینت ابعاد مشخصی ندارند و ضریب قیمت برای آن ها با توجه به ابعادی که دارند متغیر است .

قیمت نما در کابینت انزو

قیمت نما در کابینت انزو

محاسبه قیمت ستون ، سر ستون و پاستون در کابینت انزو  :

یکی دیگر از اجزای کابینت طرح انزو که بیشتر از سبک کلاسیک پیروی میکنند ، ستون ها و سرستون ها میباشند ، نحوه محاسبه ستون ها و متعلقات آن ها بستگی به ارتفاع آن و ابزار حک شده بر روی آن دارد که به صورت تکی محاسبه میشود ، اما نکته ای که قابل توجه این است که قیمت ستون های زمینی و دیواری با ستون ها قدی (کمدی) متفاوت است .

قیمت ستون در کابینت انزو

قیمت ستون در کابینت انزو

گروه کابینت و دکوراسیون گریت یکی از بزرگترین تولید کنندگان کابینت آشپزخانه انزو با رنگ پولیش و وکیوم با کارخانه رنگ ایزوله ، آماده ارائه خدمات رایگان به شما عزیزان در سراسر کشور میباشد، جهت بهره مندی از این خدمات میتوانید با تلفن های درج شده با ما تماس، یا از طریق فرم زیر، اطلاعات خود را وارد کرده تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

با گریت بدرخشید

جهت درخواست مشاوره و اعزام کارشناس به صورت رایگان فرم زیر را تکمیل فرمائید.

پس از تکمیل فرم زیر، کارشناسان ما با شما تماس گرفته و در صورت تمایل، در محل شما حضور میابند


درخواست مشاوره ، بازدید و ارائه پنل را دارم