نحوه محاسبه قیمت کمد دیواری

یکی دیگر از مواردی که معمولا برای مشتریان ایجاد سر درگمی میکند و توضیح دادن آن برای کابینت ساز دردسر ساز میشود ، نحوه محاسبه  قیمت کمد دیواری میباشد .

زیرا نحوه محاسبه آن با نحوه محاسبه قیمت کابینت فرق میکند و از ضریب های کابینت در آن استفاده نمیشود.

در این قسمت به بررسی نحوه محاسبه قیمت کمد دیواری و عوامل موثر بر آن خواهیم پرداخت .

قیمت کمد‌دیواری  بر اساس متر مربع بیان میشود و به سادگی قابل محاسبه میباشد، برای محاسبه قیمت ساخت کمد‌دیواری کافیست حاصل ضرب طول کمد دیواری در ارتفاع کمد دیواری را در قیمت واحد آن ضرب کنید .  

 

قیمت کمد دیواری

قیمت کمد دیواری تصویر اول

همان گونه که در شکل بالا ملاحظه میکنید ، طول کمد دیواری برابر ۴ متر و ارتفاع آن برابر ۲.۷۰ متر میباشد.

قیمت کل (تومان)

قیمت واحد (تومان)

ارتفاع (متر)

طول(متر)

تماس بگیرید.

تماس بگیرید.

۲.۷۰

۴

با توجه به تغییر قیمت ها، قیمت های موجود از روی سایت حذف شده اند و برای دریافت قیمت خدمات و محصولات با شماره ی ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید.

بنابراین تا به اینجا با نحوه محاسبه قیمت کمد دیواری آشنا شدیم در ادامه به بررسی عوامل موثر بر قیمت یک متر مربع کمد دیواری خواهیم پرداخت .

 

  • یونیت یا بدنه کمد دیواری :

قیمت کمد دیواری تصویر دوم

منظور از یونیت یا بدنه کمد دیواری ، باکس های ساخته شده از جنس mdf سفید صابونی است که به منظور تقسیم بندی فضای داخلی یک کمد دیواری ساخته میشود .

عموما کمد دیواری ها در فضاهای تو رفته در اتاق خواب یا فضاهای دیگر خانه ساخته میشوند که نکته ای که در این جا باید به آن اشاره شود این است که تمام فضای داخلی کمد دیواری باید به وسیله mdf  پوشش داده شود به نحوی که در دیوار ها و کف با mdf با ضخامت  ۱۶ میلی متر و در قسمت پشت با فیبر به ضخامت ۳ میلی متر پوشش داده میشود .

 

  • تاثیر جنس درب های کمد دیواری بر قیمت آن :

درب کمد دیواری میتواند از جنس mdf مات ، هایگلاس ، ممبران و mdf  با رنگ پولیشی و … باشد ، که عموما توسط مشتریان ترجیح داده میشود از جنس mdf مات یا هایگلاس ساخته شود ، البته در مواردی که کمد دیواری و کابینت آشپزخانه در یک فضای نزدیک هم قرار دارند و در یک فضای بصری مشترک قرار میگیرند به  لحاظ قوانین دکوراسیون داخلی بهتر است که از یک نوع جنس درب برای آن ها استفاده شود .

همانطور که میدانید شرکت های مختلفی در داخل و خارج از کشور در زمینه تولید ورق های mdf فعالیت میکنند ، از این رو قیمت تمام شده ، بعد از تعیین نوع درب کمد دیواری اعم از مات و هایگلاس و…. کارخانه و کشور تولید کننده ورق درب کمد دیواری نیز بر قیمت تمام شده تاثیر گذار خواهد بود .

به عنوان مثلا کمد دیواری با درب ترک AGT و یا درب فرامید ۲۰ الی ۳۰ درصد قیمت بیشتری نسبت به کمد دیواری با درب های ایرانی مانند آرین سینا، ایزوفام و تیسان دارند .

 

  • تاثیر یراق آلات کمد دیواری برا قیمت آن :

منظور از یراق آلات کمد دیواری دستگیره و لولا میباشد که هزینه آن ها در قیمت واحد کمد دیواری لحاظ گردیده است ، اما آن نوع یراقی که در قیمت واحد یک متر مربع کمد دیواری لحاظ نگردیده است ریل ها میباشند .

در درب های ریلی برای کمد دیواری دو نکته  باعث میشود که تا حد مختصری قیمت تمام شده کمد دیواری افزایش پیدا کند

مورد اول افزایش ده درصدی طول درب های یک کمد دیواری ریلی میباشد که به دلیل ایجاد همپوشانی بین دو درب به لحاظ زیبایی کمی بلند تر  از درب های لولایی در نظر گرفته میشود ، به طور مثال برای یک کمد دیواری به طول یک متر دو درب لولا خور به طول ۵۰ سانتی متر در نظر گرفته میشود ، اما در صورت ریلی بودن درب ها ، طول درب ها میبایست ۶۰ سانتی متر در نظر گرفته شود که باعث افزایش ۲۰ درصدی   MDF مورد استفاده برای درب ها میشود .

مورد دوم مربوط به ما به التفاوت هزینه ریلی شدن درب ها  میباشد  که برای هر درب ریلی میبایست حداقل ۴ چرخ در بالا و پایین درب نصب گردد .

البته در گروه کابینت و دکوراسیون گریت این ما به التفاوت از مشتریان محترم دریافت نمیگردد اما ممکن است توسط برخی از همکاران مطرح شود .

(پس اگر شنیدید خیلی تعجب نکنید!)

در ادامه قیمت انواع کمدی دیواری به همراه عکس ذکر شده است.

قیمت کمد دیواری تصویر سوم

ردیف

نوع کمد دیواری

جنس بدنه

جنس درب

قیمت هر متر مربع

۱

کمد دیواری
MDF  مات

ایرانی

آرین سینا – آرتا – فومنات

ایرانی

آرین سینا،ایزو فام، تیسان

تماس بگیرید.

۲

کمد دیواری
MDF  مات

ایرانی

(آرین سینا – آرتا – فومنات)

ترک – فرامید

تماس بگیرید.

۳

کمد دیواری
هایگلاس

ایرانی

(آرین سینا – آرتا – فومنات)

ایرانی

(ایزو فام – تیسان و ..

تماس بگیرید.

۴

کمد دیواری
هایگلاس

ایرانی

(آرین سینا – آرتا – فومنات)

ترک – AGT

تماس بگیرید.

۵

کمد دیواری
ممبران

ایرانی

(آرین سینا – آرتا – فومنات)

کاستامانو (روکش کره ای و چسب آلمانی)

تماس بگیرید.

۶

کمد دیواری
انزو

ایرانی

(آرین سینا – آرتا – فومنات)

واناچای (رنگ پلی اورتان پولیشی)

تماس بگیرید.

با توجه به تغییر قیمت ها، قیمت های موجود از روی سایت حذف شده اند و برای دریافت قیمت خدمات و محصولات با شماره ی ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید.

 

محاسبه قیمت کاور کمد دیواری:

گاهی اواقات توسط برخی از مشتریان که بیشتر از قشر سازندگان املاک و انبوه سازان مسکن میباشند در خواست نوعی کاور برای فضای کمد دیواری میشود .

در واقع کاور کمد دیواری فقط شامل درب های یک کمد دیواری میشود و در این حالت دیگر یونیت یا بدنه ساخته نمیشود و داخل کمد دیواری تقسیم بندی برای فضاهایی مانند کشو و رگال و … لحاظ نمیگردد .

برای ساخت درب های کمد دیواری که بیشتر از نوع MDF مات و براق برای آن استفاده میشود ، قیمت یک متر مربع کمد دیواری تا ۵۰ درصد کاهش میابد .

 

محاسبه قیمت کتابخانه و قفسه و شلف :

قیمت کمد دیواری تصویر چهارم

گاهی اوقات از ما برای ساخت لوازمی مانند کتابخانه، جای کروات و کمربند یا جا کفشی های خاص و یا قفسه بندی یک فضا درخواست میشود .

در مورد کتابخانه و جاکفشی که در ظاهر مانند کمد دیواری میباشند دو تفاوت عمده وجود دارد ، اولین تفاوت در این است که کمد دیواری در یک فضای تو رفته ساخته میشود و به همین دلیل نیازی به استفاده از ورق نما در کناره ها نمیباشد و تفاوت دوم استفاده از ورق نما برای نمای داخلی کتابخانه میباشد ، که در مورد جا کفشی نیز این مصداق وجود دارد ( البته برای جاکفشی میتوان از ورق سفید برای فضای داخلی استفاده نمود ).

در موارد اینگونه با توجه به حجم ورق نمای استفاده شده درصدی به قیمت های واحد یک متر مربع افزوده میشود  که قائدتا قبل از انجام کار در مورد قیمت و شرایط کاری با مشتری توافق صورت میپذیرد .

 

قیمت کمد دیواری ریلی

قیمت کمد دیواری باکسی

 

برای دریافت مشاوره ی رایگان برای دریافت خدمات با شماره ی ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ در تماس باشید.

نظرات خود را برای ما بنویسید.

موفق باشید.

جهت درخواست مشاوره به صورت رایگان فرم زیر را تکمیل فرمائید.

پس از تکمیل فرم زیر، کارشناسان ما با شما تماس گرفته و در صورت تمایل، در محل شما حضور میابند