قیمت کابینت MDF

در این مطلب قصد داریم تا در مورد قیمت کابینت ام دی اف (MDF) و نحوه محاسبه قیمت کابینت ام دی اف (MDF) صحبت کنیم 

(البته تمامی انواع کابینت آشپزخانه از نوع ام دی اف میباشد و تفاوت بین آنها در نوع روکش روی ام دی اف است؛

به عنوان مثال کابینت های هایگلاس از مغز ام دی اف با روکش های براق تهیه شده اند و یا کابینت های ممبران از مغز ام دی اف سی ان سی شده با روکش وکیوم تهیه شده است،

اما در بین مردم کابینت ام دی اف از مغز ام دی اف با روکش ملامینه مات جا افتاده است در این مطلب منظور از کابینت ام دی اف این نوع کابینت ها میباشد)

 

قیمت کابینت MDF

ابتدا به جدول زیر دقت کنید:

نوع کابینتقیمت متری کابینتجنس یونیتجنس درب و نماتوضیحات
کابینت ام دی اف مات تمام خارجیتماس بگیرید.تمام خارجیتماما خارجی

قیمت درج شده شامل :

کلیه یراق آلات،  لولا، جک

پاخور، ریل، دستگیره

تاج،  زیر چراغ، پایه

صفحه روی کابینت

میباشد

و هیچ هزینه اضافی دریافت نمیشود

کابینت ام دی اف مات مونتاژ ایرانتماس بگیرید.ایرانیخارجی مونتاژ ایران
کابینت ام دی اف مات تمام ایرانیتماس بگیرید.ایرانیتماما ایرانی

 

اما در ادامه با ما همراه باشید تا توضیحات بیشتری خدمتتان ارائه دهیم.

با توجه به تغییر قیمت ها، قیمت های موجود از روی سایت حذف شده اند و برای دریافت قیمت خدمات و محصولات با شماره ی 09128251252 تماس بگیرید.

 

 با ما باشید تا اطلاعات خود را در این زمینه و نحوه محاسبه طبق استاندارد اتحادیه کابینت سازان افزایش دهید.

اگر قصد خرید کابینت ام دی اف (MDF) را داشته باشید و سری به فروشندگان کابینت زده باشید حتما شنیده اید که قیمت کابینت متری X تومن یا …. اما منظور از متری X تومن چیست.

منظور از یک متر کابینت ام دی اف (MDF) ، یک متر کابینت زمینی و یک متر کابینت دیواری است به طوری که اگر تمام کابینت های آشپزخانه از نوع زمینی و دیواری باشند و شما شروع به قدم زدن در محیط آشپزخانه تان بکنید و فرض را بر این بگیریم که هر قدم شما یک متر است به تعداد قدم هایی که در آشپزخانه برمیدارید را در قیمت متری کابینت خود کنید و برای خود فاکتور صادر کنید اما قطعا با توجه به سبک های جدید کابینت آشپزخانه این موضوع صادق نیست در ادامه متوجه جمله آخر ما خواهید شد.

کابینت ها انواع مختلفی دارد که در مطلب نحوه محاسبه قیمت کابینت به آن ها اشاره شد در این قسمت هم به طور خلاصه به معرفی آن میپردازیم به طوری که هر نوع کابینت متناسب با ضرایب مخصوص خود محاسبه میشوند هر کدام طبق استاندارد دارای عمق و ارتفاع استاندارد و ثابت هستند و تنها طول آن ها متغییر است

در ادامه قیمت کابینت ام دی اف (MDF) مات یک پروژه را با هم محاسبه میکنیم تا با نحوه قیمت گذاری و قیمت کابینت ام دی اف (MDF) مات بیشتر آشنا شوید

 

قیمت کابینت ام دی اف (MDF) زمینی:

 

با توجه به تغییر قیمت ها، قیمت های موجود از روی سایت حذف شده اند و برای دریافت مشاوره‌ی رایگان و خدمات تخصصی شرکت گریت کابینت، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید.

 

 

 

 

قیمت کابینت ام دی اف (MDF) دیواری:

 

با توجه به تغییر قیمت ها، قیمت های موجود از روی سایت حذف شده اند و برای برای دریافت مشاوره‌ی رایگان و خدمات تخصصی شرکت گریت کابینت، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید.

 

 

 

کابینت ام دی اف (MDF) کمدی:

قیمت کابینت MDF تصویر اول

کابینت کمدی به کابینتی گفته میشود که شروع آن از ابتدای کابینت زمینی (کف آشپزخانه) تا ارتفاع 240 سانتی متر امتداد میابد و فضای خالی بین کابینت های دیواری و زمینی با کابینت پوشیده شده است؛

کابینت کمدی دارای 240 سانت ارتفاع و عمق 55 همانند کابینت های زمینی هستند، در واقع کابینت های کمدی (طبق اتحادیه کابینت سازان) را سه برابر کابینت زمینی در نظر میگیریم.

 

با توجه به تغییر قیمت ها، قیمت های موجود از روی سایت حذف شده اند و برای دریافت قیمت خدمات و محصولات با شماره ی 09128251252 تماس بگیرید.

 

کابینت ام دی اف (MDF) نیمه کمدی: ( ضریب 0.8 برای ارتفاع 132 و 1.2 برای ارتفاع 150)

قیمت کابینت MDF تصویر دوم

کابینت نیمه کمدی به کابینتی گفته میشود که از روی صفحه روی کابینت زمینی شروع شده و تا ارتفاع کابینت دیواری امتداد میابد ارتفاع این کابینت ها 132 سانت و عمق آن ها همانند کابینت دیواری 35 سانت است در برخی موارد با توجه به صلاحدید طراحان امکان دارد عمق این نوع کابینت ها تا 55 سانت و ارتفاع آن تا 150 سانتی متر هم افزایش یابد که بر روی قیمت کابینت آشپزخانه تاثیر گذار است، این کابینت ها معمولا یا عمق کابینت های زمینی 55 سانتی متر است یا عمق کابینت های دیواری 35 سانتی متر است.

 

با توجه به تغییر قیمت ها، قیمت های موجود از روی سایت حذف شده اند و برای دریافت قیمت خدمات و محصولات با شماره ی 09128251252 تماس بگیرید.

 

کابینت ام دی اف (MDF) کمدی ویترین : ( ضریب 2)

قیمت کابینت MDF تصویر سوم

کابینت ام دی اف (MDF) کمدی ویترین همانند کابینت های کمدی هستند با این تفاوت که جنس بدنه و درب از جنس نما بوده و معمولا قیمت آنها جزء گران ترین نوع کابینت ها هستند به همین دلیل 2 برابر قیمت کل کابینت محاسبه میشود.

 
 

انواع نما کابینت :

قیمت کابینت MDF تصویر چهارم

نماها ورق های ام دی اف (MDF) هستند که برای پوشاندن بدنه سفید کابینت ها مورد استفاده قرار میگیرد در واقع تمامی کابینت ها از یونیت های سفید صابونی ساخته میشود و تفاوت انواع کابینت آشپزخانه در جنس درب آن ها هست.
در برخی از فضای آشپزخانه ها برای نمایان نشدن بدنه سفید کابینت ها از نما استفاده میشود که اگر در کابینت زمینی استفاده شود نمای زمینی اگر در کابینت دیواری استفاده شود نمای دیواری و اگر در کابینت های کمدی استفاده شود نمای کمدی و اگر در کابینت های نیمه کمدی استفاده شود نمای نیمه کمدی میگویند، قیمت نماها به صورت توافقی بین کابینت سازان و مشتری محاسبه میشود.

گروه دکوراسیون و کابینت گریت با 15 سال سابقه در زمینه دکوراسیون و کابینت به واسطه کارخانه تولیدی دارای کمترین قیمت تمام شده محصولات و در نتیجه کمترین قیمت کابینت در بازار است.

 

 

ام دی اف یا چوب؟

زمانی که حرف از مقایسه بین دو متریال چوب و ام دی اف می رسد ، چوب به عنوان یک ماده  محکم دیده می شود در حالی که صفحه MDF اغلب به عنوان یک گزینه ضعیف و ارزان به نظر می رسد. واقعیت این است که هر دو مزایا و معایب خود را در بازسازی یک آشپزخانه دارند. علیرغم باور عمومی ، چوب همیشه گزینه برتر نیست. در برخی شرایط ممکن است صفحه MDF گزینه بهتری باشد.

برای صاحبان خانه هایی که در حال ساخت و یا بازسازی خانه هستند ، دانستن تفاوت بین دو ماده و ویژگی های هر یک ضروری است. در زیر ، ما با ذکر مزایا و معایب هر یک از آنها و بهترین کاربردها برای هر ماده هم MDF و هم چوب جامد را مرور می کنیم .

 

چوب جامد

چوب جامد ماده اصلی مبلمان بوده است. در تعریف ، چوب جامد به چوب طبیعی اشاره دارد در حالی که اصطلاح “چوب مهندسی” به انواع دیگر مواد مبتنی بر چوب مانند MDF اشاره دارد. در واقع چوب جامد فقط از چوب تشکیل شده است و چوب مهندسی شده ترکیبی از چوب واقعی ، روکش ، الیاف ، رزین و چسب است.

 

مزایای چوب جامد

مقاومت و دوام

 چوب جامد به طور چشمگیری محکم است. اگر به دنبال خرید چیزی هستید که برای چندین دهه طول بکشد ، مبلمان چوبی عالی است. چوب جامد آنقدر محکم است که در تمام دنیا از آن برای برپایی کل ساختمان ها و حتی پل ها استفاده شده است. البته ، انواع مختلف چوب از مقاومت بالایی برخوردارند. به عنوان مثال ، بلوط قوی تر است و ماندگاری بیشتری نسبت به سرو دارد.

زیبایی شناسی

چوب جامد  از نظر شکل ظاهری ، زیبایی بی نظیری دارد. اگر زیبایی و سبک برای شما اولویت اصلی است ، چوب جامد یک انتخاب مناسب است. اما درست مانند استحکام و دوام ، انواع مختلف چوب ها از نظر زیبایی شناسی با یکدیگرمتفاوت هستند. به عنوان مثال ، در حالی که بلوط قرمز از بلوط سفید قوی تر است ، بلوط سفید بیشتر استفاده می شود زیرا ظاهر آن بهتر است.

سفارشی سازی

 هنگام استفاده از چوب جامد ، مبلمان را می توان به روش های مختلفی از جمله شکل ، پایان و رنگ سفارشی کرد.

ارزش

 مبلمان ساخته شده از چوب جامد دارای ارزش بیشتری نسبت به مبلمان ساخته شده از چوب مهندسی هستند ، اگرچه در بعضی موارد مبلمان MDF می تواند بسیار گران باشد. برای صاحبان خانه که می خواهند قیمت بهتری برای خانه خود بدست آورند ، افزودن عناصر چوب جامد می تواند برچسب قیمت را افزایش دهد.

تنوع

انواع مختلفی از چوب وجود دارد که هر کدام از نظر مقاومت ، هزینه و شکل ظاهری متفاوت هستند.

 

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | MDF vs Wood Why MDF has Become So Popular for Cabinet Doors 1 1 Sebring Services min 1

 

معایب چوب جامد

آسیب رطوبت

در حالت ناتمام ، چوب ضد آب نیست. در حالی که جنگل های مستحکم تری مانند بلوط قرمز می توانند در معرض رطوبت مداوم قرار بگیرند ، بیشتر چوب ها آسیب می بینند. برای محافظت از چوب ، معمولاً باید از ضد آب استفاده شود.

تاب خوردن و ترک خوردن

 چوب با تغییر دما و رطوبت منبسط و منقبض می شود. نتیجه تمایل به تاب خوردن یا حتی ترک خوردن مبلمان چوبی جامد هنگام قرار گرفتن در معرض نوسانات دما و رطوبت است. هنگام رنگ آمیزی چوب، ترک خوردگی بیشتر قابل مشاهده است. با گذشت زمان ، سازندگان چوب روش ها و فن آوری های ساختاری را ایجاد کرده اند که تاب و ترک خوردگی را به حداقل می رساند.

آلودگی به آفات

چوب جامد نسبت به چوب مهندسی در معرض حمله آفات آسیب پذیر است. برای محافظت از چوب به نگهداری منظم و اتمام مناسب نیاز دارد.

نقاط مثبت و منفی چوب و ام دی اف

برای افرادی که جایگزین ارزان تر اما همچنان قوی را بر چوب جامد ترجیح می دهند ، MDF  انتخاب خوبیست.

MDF مخفف نوعی چوب مهندسی شده است. نام کامل آن تخته فیبر متوسط ​​است.  MDF شامل صفحات نازک ساخته شده از الیاف چوب ، رزین و موم است. وقتی صحبت از چوب مهندسی می شود ، MDF غالباً یک سطح بالاتر از تخته سه لا در نظر گرفته می شود. چون متراکم تر ، قوی تر و با دوام تر است. به همین دلایل ، تقریباً به اندازه چوب جامد کاربرد دارد.

 

بسیاری از صاحبان خانه تمایل دارند که MDF را با نگاهی پایین تر نسبت به  چوب ببینند چونبه نظرشان عملکرد ضعیفی دارد. اما همانطور که در ابتدا ذکر کردیم ، هر دو چوب و MDF دارای نقاط خوب و بدی هستند. و گاهی شرایطی وجود دارد که MDF گزینه برتر است.

 

قبل از بیان نکات مثبت و منفی MDF ، ذکر این نکته مهم است که انواع مختلفی از این چوب مهندسی شده وجود دارد. از نظر تراکم ، اندازه ، نوع چسب ، میزان رطوبت ، گونه های چوبی و ضخامت آنها که متفاوت است. هر چه تخته MDF ضخیم تر و متراکم تر باشد ، هزینه بالاتری نیز دارد.

 

چرا تخته MDF را انتخاب کنیم؟

در ساخت خیلی از خانه ها از MDF بیشتر در ساخت درب کابینت استفاده می شود. و دلایل مختلفی برای این امر وجود دارد.

مقاوم به ترک

MDF  مانند چوب که در صورت وجود نوسانات دما و رطوبت منبسط و منقبض می شود ورق های MDF در بیش از 100 ضخامت مختلف از قفسه در دسترس هستند ، از 2 میلی متر شروع می شوند و تا 60 میلی متر درست می شوند. تعداد گسترده ای از گزینه های موجود ، به دست آوردن ضخامت “چوب” مورد نیاز برای برنامه های کاربردی بسیار آسان است. نمی خورد. و بر خلاف چوب ، تاب پیدا نمی کند. چون MDF به لطف ساختار خود ، به شکلی واحد حرکت می کند. حتی با تغییر شدید رطوبت و دما ، نگران آسیب دیدن درب کابینت نخواهید بود.

مواد سازگار

MDF  دانه جهت دار مانند تخته سه لا و چوب جامد ندارد که اگر جزئیات پیچیده یا قالب را برش می دهید ، ایده آل است. مواد دیگر خرد می شوند وگرنه برش به این راحتی نیست.

تخته MDF از ذرات بسیار ریز ساخته شده است به این معنی که بافت قابل توجهی ندارد. این نتیجه به خصوص هنگامی که تخته رنگ شده است ، یک نتیجه بهتر و صاف می دهد. اگر می خواهید درهای کابینت را رنگ آمیزی کنید ، ما MDF را بیش از چوب جامد توصیه می کنیم.

راحت تر برای شخصی سازی درب کابینت در سبک های متنوعی ارائه می شود. سهولت سفارشی سازی تخته های MDF  به لطف وجود تنوعشان است. تخته MDF به دلیل ساختار خود می تواند به روش های مختلفی بریده شوند و هیچ آسیبی نبیند.

برخی از تخته ها مقاومت در برابر آب بهتری دارند. اگر قصد دارید از تخته MDF در مناطقی با رطوبت بالا مانند حمام استفاده کنید ، می توانید تخته های MDF تهیه کنید که به روش خاص ساخته شده اند تا دارای مقاومت در برابر آب باشند.

تنوع اندازه

در اندازه های بزرگتر از چوب جامد موجود هستند. اگر پروژه ای دارید که به یک قطعه چوب بزرگ و بدون درز نیاز دارد ، MDF  گزینه پیشنهادی مناسبی است.

ورق های MDF در بیش از 100 ضخامت مختلف از قفسه در دسترس هستند ، از 2 میلی متر شروع می شوند و تا 60 میلی متر درست می شوند. تعداد گسترده ای از گزینه های موجود ، به دست آوردن ضخامت “چوب” مورد نیاز برای برنامه های کاربردی بسیار آسان است.

در نهایت ،MDF  اغلب ارزان تر از چوب جامد است اما هنوز هم به همان اندازه قوی است و با نگهداری مناسب می تواند مدت زیادی دوام داشته باشد. ماده اصلی MDF خاک اره و تراشه های کوچک دیگر الوارها است. اینها همه مواد زائد جمع آوری شده از فرآیند ماشین کاری است که باعث می شود هزینه مواد بسیار کمتر از تخته سه لا و چوب جامد باشد.

سطح صاف و برش

MDF در طی مراحل ساخت با صفحات بزرگ فولادی بسیار فشرده می شود ، که باعث می شود ورق کلی بسیار صاف باشد. این باعث می شود MDF برای نقاشی ، لمینیت یا چسباندن روکش ها ایده آل باشد. به محض برش ورق ها ، لبه ها صاف می مانند ، در حالی که روی چوب جامد یا تخته سه لا به دلیل گره های طبیعی و دانه های موجود در چوب ، لبه ها می توانند خرد و یا خالی شوند.

 

از نقطه نظر منفی ،  تخته MDF   به راحتی خراشیده می شود و پس از این ترمیم نمی شود. این بر خلاف چوبی است که می توان آنرا تا از بین بردن هرگونه آسیب سطحی سمباده زد. علاوه بر این ، MDF  هنگام قرار گرفتن در معرض گرمای شدید عملکرد خوبی ندارد زیرا مواد اصلی آن آسیب می بینند. به همین دلیل MDF ماده خوبی برای مبلمان فضای باز نیست.

 

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | MDF vs Wood Why MDF has Become So Popular for Cabinet Doors 4 Sebring Services min

 

چه جاهایی از تخته MDF استفاده می شود

MDF  بیشترین کاربرد خود را در ساخت کابینت آشپزخانه ها دارد. اکثر کابینت های آشپزخانه از عناصر چوب جامد و MDF تشکیل شده اند. تخته MDF معمولاً به دلایلی که در بالا ذکر شد ، روی درها و تخته های داخلی دیده می شود (رنگ راحت تر ، تمیزتر و غیره).

اما MDF فقط در آشپزخانه نیست که کاربرد دارد. در حمام که رطوبت زیادی وجود دارد ، MDF  انتخابی ارجح بر چوب جامد است. این به این دلیل که با تغییرات رطوبت و دما در حمام آسیب نمی بیند. هنگام تهیه MDF برای استفاده در حمام یا هر محیط مرطوب دیگر ، بررسی کنید که در برابر رطوبت مقاوم باشد. تخته های ام دی اف طبیعی در تماس با آب به راحتی آسیب می بینند.

برای محافظت در برابر آتش ، تخته MDF  در برابر آتش مقاوم است. گرچه این نوع MDF در مناطق تجاری بیشتر دیده می شود ، همچنین می توان از آن در خانه ها برای محافظت در برابر آتش به ویژه در مکان هایی مانند آشپزخانه و اتاق خواب استفاده کرد.

نکته دیگر هنگام استفاده از تخته MDF ، مقایسه آن با تخته سه لا است. اما این لزوماً مقایسه ای نیست که برای کابینت آشپزخانه انجام می دهید ، اما در موارد دیگر ساخت و ساز انتخاب تخته سه لا در مقابل MDF ممکن است انتخابی باشد که باید در نظر بگیرید.

MDF همچنین می تواند صرفاً برای اهداف زیبایی استفاده شود. یک مثال خوب در این مورد ، لکه بینی است. برخلاف سالهای گذشته که چوب تنها ماده ضدعفونی کننده مورد استفاده بود ، امروزه انواع مختلفی از مواد از جمله تخته MDF استفاده می شود. روکش MDF در بسیاری از سبک ها می تواند سفارشی باشد و در آشپزخانه ، اتاق نشیمن یا حتی سرویس بهداشتی نیز قابل استفاده باشد.

مورد استفاده  دیگری که برای چوب  MDF وجو دارد قفسه بندی است. چه داخل کابینت باشد ، چه قفسه دیواری باز یا قفسه کتاب ، MDF  به دلیل سطح صافی که دارد ترجیح داده می شود. اما در مورد قرار دادن وزن زیاد روی آن باید مراقب باشید زیرا با گذشت زمان ممکن است آویزان شود و شکم دهد. اگر قصد دارید وزنه های سنگینی را روی قفسه های MDF قرار دهید ، بهتر است آنرا با چوب جامد تقویت نمایید.

سرانجام ، از MDF به عنوان ماده ای برای درب های داخلی و خارجی بسیار استفاده می شود. تخته های MDF مخصوصی ساخته شده اند که شیک ، مقاوم و با دوام هستند. در واقع درب های MDF می توانند گزینه های سفارشی سازی بیشتری نسبت به درب های جامد چوبی ارائه دهند.

درواقع هر دو نوع چوب خوب هستند ولی ما نمی توانیم هیچ یک از آنها را به عنوان انتخاب نهایی معرفی کنیم. دلیل آن هم این است که هر دو جوانب مثبت و منفی خود را دارند. شرایطی وجود دارد که یکی بهتر از دیگری است. اما در مورد درب کابینت ، ما MDF  را بسیار توصیه می کنیم. درواقع چون مزایای بسیار بیشتری نسبت به چوب جامد دارد.

 

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | MDF vs Wood Why MDF has Become So Popular for Cabinet Doors 5 Sebring Services min

 

سوالات متداول مشتریان در مورد قیمت کابینت MDF

منظور از یک متر کابینت چیست؟ چرا کابینت را متری می فروشند؟

منظور از یک متر کابینت ام دی اف (MDF) ، یک متر کابینت زمینی و یک متر کابینت دیواری است به طوری که اگر تمام کابینت های آشپزخانه از نوع زمینی و دیواری باشند و شما شروع به قدم زدن در محیط آشپزخانه تان بکنید و فرض را بر این بگیریم که هر قدم شما یک متر است

کابینت نیمه کمدی چیست؟

کابینت نیمه کمدی به کابینتی گفته میشود که از روی صفحه روی کابینت زمینی شروع شده و تا ارتفاع کابینت دیواری امتداد میابد ارتفاع این کابینت ها ۱۳۲ سانت و عمق آن ها همانند کابینت دیواری ۳۵ سانت است

کابینت ام دی اف کمدی ویترین چیست و چرا گرانتر است؟

کابینت ام دی اف (MDF) کمدی ویترین همانند کابینت های کمدی هستند با این تفاوت که جنس بدنه و درب از جنس نما بوده و معمولا قیمت آنها جزء گران ترین نوع کابینت ها هستند به همین دلیل ۲ برابر قیمت کل کابینت محاسبه می شود.

از کجا کابینت ارزان قیمت خریداری کنیم؟

گروه دکوراسیون و کابینت گریت با ۱۵ سال سابقه در زمینه دکوراسیون و کابینت به واسطه کارخانه تولیدی دارای کمترین قیمت تمام شده محصولات و در نتیجه کمترین قیمت کابینت در بازار است.

از ام دی اف در چه مکان هایی استفاده می شود؟

MDF بیشترین کاربرد خود را در ساخت کابینت آشپزخانه ها دارد. اکثر کابینت های آشپزخانه از عناصر چوب جامد و MDF تشکیل شده اند. تخته MDF معمولاً، روی درها و تخته های داخلی دیده می شود

انواع درجه کیفیت کابینت ام دی اف کدامند؟

بر اساس کیفیت ساخت، انواع کابینت آشپزخانه در چهار درجه قرار می گیرد: آماده جمع آوری (RTA)، کابینت آشپزخانه استوک، کابینت آشپزخانه نیمه سفارشی و کابینت آشپزخانه سفارشی.

آیا می توان کابینت را بعد از مدتی عوض کرد؟

بله کابینت های مختلف بعد از مدتی می توانند به دلخواه شما تغییر کنند.

 

برای دریافت مشاوره‌ی رایگان و خدمات تخصصی شرکت گریت کابینت، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید.

نظرات خود را برای ما بنویسید.

موفق باشید!