0 تا 100 راهکارهای نصب کابینت هایگلاس ترک

0 تا 100 راهکارهای نصب کابینت هایگلاس ترک

0 تا 100 راهکارهای نصب کابینت هایگلاس ترک ویژه آشپزخانه شما!

یکی از سبک‌های دوست‌داشتنی در آشپزخانه‌های ایرانی، کابینت هایگلاس ترک است. در حال حاضر در بسیاری از فروشگاه‌ها و کارگاه‌‌های تولیدی کابینت، کمد، دکور و سایر مصنوعات چوبی از ورق هایگلاس ترک صحبت‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود در حال حاضر در کشور ما شهرت ورق هایگلاس ترک از هایگلاس‌‌های ایرانی و حتی محصولات اروپایی بسیار بیشتر است. به طوری که میزان واردات آن‌ها به داخل کشور بسیار زیاد است و از آن‌ها در بخش‌‌های مختلف ساختمان‌ها و برای ساخت مصنوعات مختلف چوبی استفاده‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود.

 

اگر به اطلاعات بیشتر درمورد 0 تا 100 راهکارهای نصب کابینت هایگلاس ترک احتیاج دارید، این نوشته‌ها را بخوانید!

 

 

0 تا 100 راهکارهای نصب کابینت هایگلاس ترک و فوت و فن آن

گفتیم که در حال حاضر در بسیاری از فروشگاه‌ها و کارگاه‌‌های تولیدی کابینت، کمد، دکور و سایر مصنوعات چوبی از ورق هایگلاس ترک صحبت‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود. این ورقه‌ها مانند سایر ورقه‌های هایگلاس‌‌های ایرانی و خارجی از مغز ام دی اف، روکش دو روی کابینت ملامینه یا پی وی سی و روکش یک طرفه از جنس پلکسی گلاس ساخته شده‌اند. پلکسی گلاس نیز یک ماده پلیمری است که از پلی کربنات ساخته شده است.

کابینت هایگلاس فرامید بهترین کابینت آشپزخانه

این ماده به شفافیت و محکمی شیشه است اما برعکس شیشه بسیار سبک و نازک است. ورق کابینت هایگلاس ترک برای مقاصد مختلفی به کار برده‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شوند. ویژگی‌های آن عبارت‌اند از:

 • ابعاد ورق کابینت هایگلاس ترک: طول و عرض ورق هایگلاس ترک از سایر ورقه‌‌های ام دی اف کمی کمتر است. به طوری که در اکثر اوقات در ابعاد 120 در 280 سانتی متر ساخته‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شوند. اما گاهی با ابعاد 120 در 240 سانتی متر نیز تولید‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شوند. ضخامت اکثر آن‌ها نیز 16 میلی متر است. لازم به ذکر است ورقه‌‌های هایگلاس ساخت ترکیه از نظر ابعاد به ام دی اف‌‌های ساخت اروپا نزدیک‌‌‌‌‌تر است.
 • طرح و رنگ بندی کابینت هایگلاس ترک: در گذشته ورقه‌‌های هایگلاس تنها به صورت براق تولید‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شد. علاوه بر این طرح آن‌ها نیز چندان متنوع نبود. اما در حال حاضر ورق هایگلاس ترک نیز مانند تولیدات سایر کشورهای آسیایی و اروپایی با رنگ‌ها و طرح‌‌های بسیار زیبا، متنوع و چشم نوازی تولید‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شوند. در مورد کد رنگ‌‌های ورقه‌‌های ترک باید بگوییم کدهای رنگ آن‌ها با کدهای رنگ هایگلاس‌‌های اروپایی یکسان است.
 • جنس و کیفیت ورق کابینت هایگلاس ترک: بخش اصلی تشکیل دهنده کابینت هایگلاس، ورق ام دی اف آن هاست. هرچه تراکم ام دی اف بیشتر باشد، کیفیت آن نیز بهتر است. ام دی افی که در ورق هایگلاس ترک به کار برده‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود یا ساخت کارخانه جات تحت نظارت برندهاست و یا از کشور لهستان وارد‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود. کشور لهستان یکی از برترین کشورها در ساخت ورقه‌‌های ام دی اف است.
 • جنس روکش و چسب به کار برده شده در ورق هایگلاس: روکش پلکسی گلاس به کار برده شده در محصولات ترک، از نوع بهترین‌هاست. به طوری که در برابر اشعه‌‌های مضر خورشید نیز ایمن هستند. حتی چسبی که برای چسباندن آن‌ها به مغز ام دی اف به کار برده‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود از کشورهایی مانند آلمان وارد‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود. به همین دلیل است که ورق هایگلاس ترک مقاومت بالایی در برابر خط و خش، ضربه، رطوبت و آب و اشعه‌‌های خورشید دارد.
 • قیمت کابینت هایگلاس ترک: قیمت کابینت هایگلاس ترک بهترین کابینت آشپزخانه بسیار متغیر است. عواملی که باعث تفاوت قیمت کابینت هایگلاس ترک در آشپزخانه می‌شوند عبارتند از:
  • قیمت ورقه‌‌های کابینت هایگلاس ایرانی و یا ترک برندهای مختلف متفاوت است.
  • قیمت ورقه‌‌های ترک بر اساس رنگ و طرحی که دارند نیز بالا و پایین‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود.
  • ورقه‌‌هایی که طرح دار هستند از ورقه‌‌های ساده گران‌‌‌‌‌تر هستند.
  • کیفیت مغز ام دی اف به کار برده شده در ساخت ورقه‌ها نیز روی قیمت کابینت هایگلاس ترک تاثیر‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌گذارند.

 

معایب نصب کابینت هایگلاس ترک

هر محصولی در کنار مزایا، معایبی نیز دارد. این نقاط ضعف برای برخی از افراد قابل چشم پوشی است و برای برخی دیگر به اندازه‌‌‌ای مهم است که قید خرید آن محصول را‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌زنند. شناخت معایب و مزایای یک محصول‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌تواند ما را در مسیر درستی برای انتخاب آن‌ها قرار دهد. بنابراین اگر شما هم قصد خرید کابینت هایگلاس ترک را دارید، بهتر است پیش از انتخاب و پرداخت هزینه، نسبت به نقاط قوت و ضعف آن‌ها اطلاعات کاملی کسب کنید. برخی از معایب آن‌ها عبارتند از:

 • این ورقه‌ها کاملا ضد آب نیستند. بنابراین هنگام استفاده از آن‌ها در وسایل مختلف باید مراقب برخورد آب به مغز آن‌ها بود.
 • جای لک دست روی ورقه‌‌های هایگلاسی که رنگ روشن دارند بسیار مشخص و آزار دهنده است. بنابراین هنگام استفاده از آن‌ها باید مدام آن‌ها را تمیز کرد.
 • برخی از ورقه‌ها لبه‌‌هایی تیز و برنده دارند.
 • درست است که ورق هایگلاس ترک مقاومت بالاتری نسبت به ضربه و خط و خش دارد. اما جنس آن‌ها به گونه‌‌‌ای است که کاملا در برابر خط و خطوط ایمن نیستند.

 

مزایای نصب کابینت هایگلاس ترک

انواع ورق هایگلاس به کار برده شده در کابینت هایگلاس ترک مزایایی دارند که آن‌ها را برای ساخت انواع مصنوعات چوبی مناسب کرده است:

 • این ورقه‌ها دوام بسیار زیادی دارند. به طوری که به راحتی خراب‌‌‌‌‌‌‌‌ نمی‌شوند، پوسته پوسته نشده و طول عمر بالایی دارند.
 • این ورقه‌ها نسبت به سایر ورقه‌‌های ام دی اف، مقاومت بالاتری نسبت به رطوبت و آب دارند.
 • زیبایی طرح و رنگ ورق‌‌های هایگلاس ترک نیز یکی از مهمترین مزایای آن هاست.
 • مقاومت ورقه هایگلاس ترک در برابر خط و خش و ضربه نسبت به سایر تولیدات بیشتر است.
 • تنوع طرح و رنگ این ورقه‌ها باعث شده است هر کسی با هر سلیقه‌‌‌ای و هر نیازی بتواند از آن‌ها برای تکمیل دکوراسیون داخلی خانه، محل کار یا فروشگاه خود استفاده کند.

هایگلاس ترک بهترین کابینت آشپزخانه

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.