فرق کابینت هایگلاس ترک و ایرانی

فرق کابینت هایگلاس ترک و ایرانی

کابینت هایگلاس ترک و ایرانی چه تفاوت هایی دارند؟

برای تعیین و طراحی دکوراسیون آشپزخانه، مهم ترین و اولین انتخاب هر فردی قطعا انتخاب مدل کابینت می باشد، یکی از سوالاتی که به کرات از ما پرسیده می شود تفاوت دو مدل محبوب کابینت هایگلاس یعنی کابینت هایگلاس ترک و ایرانی است. کابینت ها یکی از ابزارهای اساسی و مهم آشپزخانه هستند. کابینت ها ابزار و ظروف بسیاری را در خود جای می دهند. به علاوه رنگ و طرح کابینت ها، اثر بسیار  چشم گیری بر ظاهر و دکوراسیون آشپزخانه دارد. از آنجایی که کابینت هایگلاس در خانه های ایرانی محبوب است، بسیاری این مدل را انتخاب می کنند اما درمورد مدل های کابینت هایگلاس ترک و ایرانی گیج می شوند.

 

کمی درمورد کابینت هایگلاس…

کابینت هایگلاس از جمله متداول ترین و پرطرفدار ترین مدل ها و متریال های کابینت می باشند. این کابینت ها بعد از کابینت های چوبی و روکش چوب و همچنین کابینت ممبران، جزو مهم ترین و رایج ترین مدل هایی هستند که مورد استفاده قرار می گیرند. و از لحاظ قیمت نیز بعد از این کابینت های قید شده قرار دارند. البته قیمت کابینت های هایگلاس تا حدود زیادی بر اساس جنس و متریال های بکار رفته در ورقه های هایگلاس مشخص می شود. متداول ترین جنس ورقه های کابینت های هایگلاس، کابینت هایگلاس ترک و ایرانی می باشند.

 

تفاوت ورقه های کابینت هایگلاس ترک و ایرانی

دانستن و اطلاع از تفاوت های ورقه های کابینت هایگلاس ترک و ایرانی، همیشه از دغده های خریدارانی است که در نظر دارند از کابینت هایگلاس ترک و ایرانی در مکان و جاهای مختلفی استفاده کنند. در این مطلب بیشتر کابینت های هایگلاس را مدنظر قرار می دهیم. ورقه های هایگلاس و ایرانی و مزایای و معایبی در تقابل با هم دارند که بسته به این موارد طرفداران و خریداران خاص خود را دارند. در ادامه مطلب بنا بر این موضوع داریم که شما را با این ورقه های کابینت هایگلاس ترک و ایرانی آشنا کنیم و در ادامه تفاوت آن ها را بررسی کنیم.

 

کابینت هایگلاس ترک و ایرانی از چه جنسی می باشند؟

در ابتدا شاید اسم هایگلاس شما را به اشتباه بیندازد و فکر کنید که وجود عبارت “گلس” به این معنی است که در این ورقه ها از شیشه استفاده می شود. اما در واقع این طرز فکر صحیح نیست. ورقه های گلس در اصل از روکش و مغزی بوجود آمده است. مغزی این کابینت ها در اکثر مواقع از جنس ام دی اف می باشد. بر روی این مغزی نیز روکشی از جنس پلکسی گلس استفاده می شود. روکش پلکسی گلس بر پایه پلاستیک می باشد بنابراین مقاوت خوبی از خود نشان می دهد. البته از روکش پلکسی گلس تنها بر روی یکی از رویه استفاده می شود و سطح دیگر را از روکش ارزان تری می سازند.

با توجه به بکارگیری مغزی از جنس ام دی اف، باید اشاره کرد که خاصیت های ام دی اف را نیز در ورقه های هایگلس می توان در نظر گرفت. برای مثال با توجه به نفوذ پذیری ام دی اف به آب، باید از روکش ها مناسبی برای آب بندی هایگلس استفاده کرد تا از نفوذ آب و ایجاد آسیب جلوگیری کرد. روکش های پلکسی گلس، از جمله روکش های براق و شفافی هستند که به تنهایی زیبایی چشم نوازی به کابینت می دهد. از سوی دیگر این روکش به ورقه های هایگلس استحکام و مقاومت زیادی را می بخشد. و همچنین از نفوذ آب جلوگیری می کند.

 

مقایسه ورقه های کابینت هایگلاس ترک و ایرانی

شاید در نگاه عموم مردم، در ظاهر و یا حتی به طور کلی تفاوت بسیاری بین ورق های کابینت هایگلاس ترک و ایرانی نباشد اما در مقابل، از نظر متخصصان این زمینه، این دو نوع ورق هایگلس بسیار با هم متفاوت هستند. بخشی از این تفاوت های تخصصی را بیان می کنیم که هنگام خرید و انتخاب کابینت های هایگلس مانند یک متخصص تصمیم بگیرید.

 کابینت هایگلاس ترک و ایرانی

ورق های ام دی اف به همراه روکش های هایگلس آن که در کشور ترکیه ساخته می شوند، بر اساس استانداردها و اصول اروپایی ساخته می شوند. از طرف دیگر ابزار و مواد مورد نیاز برای ساخت کابینت های هایگلس از جمله مواد اولیه جهت ساخت ام دی اف، از کشور هایی همچون لهستان وارد ترکیه می شوند. این کشورها خود به تنهایی قدرت های تولیدکننده ام دی اف سازی اروپا و جهان محسوب می شوند. اما در رابطه با ورقه های ام دی اف ایرانی باید ذکر کرد که اکثر مغزی ام دی اف و مواد مورد نیاز تولید آن از کشور تایلند وارد کشور می شود. بنابراین کمی کیفیت کمتری از مغزی های ام دی اف ترکی دارند.

اما در رابطه با روکش هایگلس باید گفت که ورقه های هایگلس به کار رفته بر روی مغزی ها در کشور ترکیه دارای یک لایه محافظ UV ( محافظ پرتوهای فرابنفش) است که سبب درخشش بیشتر روکش و مقاومت و دوام بیشتر روکش در برابر نور خورشید می شود. بنابراین ورقه هایگلس و کابینت های حاصله علاوه بر زیبایی و درخشش، دارای دوام بسیار خوبی هستند. خوشبختانه باید ذکر کرد که روکش های پلکسی گلس های بکار رفته بر روی ورق های ام دی اف های ایرانی نیز، از کیفیت بسیار خوبی برخوردار هستند به طوری در اکثر مواقع قابل رقابت و حتی برتر از روکش های هایگلس ترک می باشند. البته این مورد را هم باید در نظر بگیرید که متاسفانه یک عده از تولید کنندگان نیز برای کاهش هزینه های خود، از جنس های روکش ضعیف و ارزان استفاده می کنند که سبب می شود که مردم فکر کنند که ورق های هایگلس ایرانی فاقد کیفیت مناسب و مطلوب می باشند.

موضوع بعدی در بحث تفاوت های ورقه های کابینت هایگلاس ترک و ایرانی شیوه چسباندن روکش پلکسی گلس بر روی مغزی ام دی اف می باشد. در طی این فرایند باید دقت لازم را بکار برد که سطح زیرین روکش صاف و صیقلی و بدون هیچ گونه زبری باشد. همچنین رویه زیر روکش باید فاقد هرگونه آلودگی و گرد و غبار باشد که فرایند اتصال و چسبیدن روکش به مغزی به طرز صحیح اجرا شود. اگر موارد فوق به درستی اجرا نشوند، یعنی سطح زیری صیقلی نبوده و یا دارای هر گونه آلودگی باشد، روکش هایگلس چسبانده شده بر روی مغزی بدشکل و بی کیفیت می شود و نتیجه مورد نظر حاصل نمی گردد. رعایت این اصول به کارخانه مورد نظر و میزان رعایت و توجه خط تولید بستگی دارد.

مواردی که تا به کنون بیان شد بیشتر مورد توجه مشتریان قرار می گیرد اما نکاتی نیز می باشند که سبب تفاوت و تمایز بین ورق های کابینت هایگلاس ترک و ایرانی از نظر فروشندگان می شود. یکی از این موارد ثبات کد های رنگی و رنگ های روکش ورق های ترک می باشند. همانطور که گفته شد، چون کابینت های ترک براساس استاندارد های اروپایی ساخته می شوند، بنابراین کدهای رنگی آنها همواره ثابت و اصولی بوده اند و مورد پسند مشتریان هستند. اما از نظر فروشندگان، ورق های ترک ازرشمند تر و بهتر از ورق های ایرانی هستند. ورق کابینت های هایگلس ایرانی با اینکه تنوع رنگی بسیار بالایی دارند اما ممکن است از نظر کدهای رنگی کمی متفاوت باشند که این مورد برای فروشندگان بسیار حائز اهمیت می باشد. بنابراین با استفاده از ورق های هایگلس ترک، این اطمینان را که دارند که جنس مشتری پسند و منطبق با کد رنگی به دستشان می رسد اما در مقابل درباره کابینت های ایرانی این ریسک وجود دارد که تطابق رنگی بین محصول و کد نباشد.

 

سایر تفاوت های کابینت هایگلس ترک و ایرانی

چسب مورد استفاده در کابینت هایگلاس ترک و ایرانی: موادی که به عنوان چسب در هنگام پرس کردن روکش های پلکسی گلس بر روی مغزی ام دی اف مورد استفاده قرار می گیرند بطور مستقیم و به مقدار زیادی بر روی کیفیت ورقه هایگلس تولیدی اثر دارد. چسب های بکار رفته در ورق های ترکی از آلمان وارد می شوند. چسب های ایرانی نیز کیفیت خوبی دارند اما متاسفانه بعضی از تولید کنندگان از چسب های نامرغوب استفاده می کنند. این مورد درباره تولیدکنندگان ترک نیز صدق می کند.

کابینت آشپزخانه یو شکل

دستگاه های مورد استفاده برای کابینت هایگلاس ترک و ایرانی: این دستگاه ها عمدتا وارداتی هستند و بنابراین دسترسی به این دستگاه ها سخت است. البته هنوزهم کارخانه های فعالی هستند که جنس ها و کیفیت های بسیار عالی ای از کابینت هایگلس ایرانی تهیه و حتی صادرات می کنند. کابینت های هایگلس از جمله کابینت های مورد پسند مشتریان می باشند. فارغ از ایرانی و یا ترک بودن این کابینت، کیفیت بسیار خوب و ظاهر چشم نواز و زیبایی دارد. همچنین دوام و مقاومت بسیار بالایی دارد و در ضمن تنوع و رنگ و طرح فراوانی را دارا می باشد. هزینه این کابینت نیز با توجه به ویژگی هایی که دارا می باشد، بسیار مطلوب و حتی کمتر از کابینت های چوب و ممبران می باشد.

در مطالب فوق نکاتی خوب و مفید در رابطه با تفاوت کابینت های هایگلس ایرانی و ترک بیان کردیم که با مطالعه ان ها می توانید به نتیجه مطلوب و خوبی برسید. در این بین توجه کنید که برای خرید یک کابینت خوب باید نکات هایی بیش از موارد فوق را رعایت فرمایید. مراقب باشید که از افراد سودجو و متقلب اطلاعات غلط کسب نکنید و و با بررسی کامل بهترین انتخاب را انجام دهید.

 

چگونه ورق هایگلاس مناسب را تشخیص دهیم؟

ورق هایگلاس یک روکش مصنوعی است که از جنس پی وی سی (PVC) ساخته می‌شود. این روکش به دلیل سطح براق و درخشنده خود، برای ساخت کابینت، میز، کمد و سایر لوازم دکوراتیو استفاده می‌شود. برای تشخیص ورق هایگلاس مناسب، باید به نکات زیر توجه کنید:

 • سطح ورق باید کاملاً صاف و یکدست باشد: هرگونه موج، خراش یا ناهمواری در سطح ورق نشان دهنده کیفیت پایین آن است.
 • رنگ ورق باید یکنواخت باشد: وجود هرگونه لکه یا تغییر رنگ در سطح ورق نشان دهنده وجود نقص در تولید آن است.
 • ورق باید مقاومت خوبی در برابر ضربه و خراش داشته باشد: برای تست مقاومت ورق، می‌توانید با ناخن یا یک شیء نوک تیز روی آن بکشید. اگر ورق به راحتی خراش برداشت، نشان دهنده کیفیت پایین آن است.
 • ورق باید مقاومت خوبی در برابر رطوبت داشته باشد: برای تست مقاومت ورق در برابر رطوبت، می‌توانید یک قطره آب روی آن بریزید. اگر آب به سرعت جذب ورق شد، نشان دهنده کیفیت پایین آن است.

علاوه بر این نکات، می‌توانید از یک متخصص برای تشخیص کیفیت ورق هایگلاس کمک بگیرید. در ادامه چند نکته اضافی برای خرید ورق هایگلاس مناسب آورده شده است:

 • از خرید ورق هایگلاس ارزان قیمت خودداری کنید: معمولاً ورق‌های هایگلاس ارزان قیمت از کیفیت پایینی برخوردار هستند.
 • از خرید ورق هایگلاس بدون ضمانت نامه خودداری کنید: یک ورق هایگلاس با کیفیت باید دارای ضمانت نامه حداقل یک ساله باشد.
 • از خرید ورق هایگلاس از منابع نامعتبر خودداری کنید: خرید ورق هایگلاس از منابع معتبر مانند نمایندگی‌‌‌‌‌‌های رسمی و تولیدکنندگانی مانند گریت کابینت، می‌تواند به شما کمک کند تا ورقی با کیفیت بالا خریداری کنید.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | high gloss kitchen cabinets1 ink

با رعایت نکات فوق، می‌توانید یک ورق هایگلاس مناسب و با کیفیت خریداری کنید که سال‌‌‌‌‌‌ها برای شما کار کند.

 

دریافت خدمات و مشاوره خرید کابینت هایگلاس ترک و ایرانی

با جستجوی آنلاین نام بسیاری از شرکت هایی که خدمات بازسازی کابینت و ساخت کابینت را انجام می دهند به شما داده می شود تا خرید کابینت خود را چه کابینت هایگلاس ترک و ایرانی چه هر نوع دیگری انجام دهید. برای انجام این پروژه با مناسب ترین قیمت و تضمین کیفیت می توانید با مشاوران و مهندسان گریت کابینت برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در تماس باشید.

اگر رنگ کابینت های موجود درست انتخاب شده و کابینت هایتان خوش ساخت و فرم خوبی داشته و ظاهری کاملاً متفاوت داشته باشند، بازسازی کابینت های پولیشی می تواند گزینه ای مناسب و کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه باشد. همچنین در مواردی که چیدمان آشپزخانه موجود به خوبی کار می کند، انتخاب خوبی است. اما در مواردی که کابینت های موجود با مشکلات ساختاری روبرو هستند و یا سخت افزار در وضعیت نامناسبی قرار دارد و یا ویژگی های ذخیره سازی داخلی در آن کم است، بهتر است کابینت های کاملا جدید نصب کنید. همچنین کار کابینت تنها به ساخت کابینت ختم نمی شود و شما می تواند هر مدل تخت خوابی در هر اندازه و ساختاری را سفارش دهید تا با قیمت منطقی و بهترین کیفیت به دستتان برسد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Makeover min

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه زیبا و تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض آن ها به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت درمورد نحوه بازسازی کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

ظاهر آشپزخانه بستگی زیادی به اتمام انتخابی کابینت ها دارد. اگر می خواهید ظاهری طبیعی ایجاد کنید، بهترین گزینه چوب جامد است. شما می توانید از چوب جامد که تمام شده، لکه دار یا رنگ شده باشد استفاده کنید. اگر می خواهید جلوه ای تزئینی ایجاد کنید، پس می توانید تزئینات جرئی مانند پریشانی، لعاب یا خراش را انتخاب کنید. اگر می خواهید کابینت هایی داشته باشید که به راحتی تمیز شوند، باید کابینت های سبک تری انتخاب کنید. آن ها در پنهان کردن آلودگی بهتر از رنگهای تیره هستند. همه ما دوست داریم یک آشپزخانه تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض کابینت آشپزخانه به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نظرات (٪)

 1. آواتار رضا
  رضا
  آذر ۱۳, ۱۴۰۲ at ۱:۰۲ ب.ظ

  سلام قیمت ورق هایگلاس میفرمایید

 2. آواتار مهتاب
  مهتاب
  آذر ۱۳, ۱۴۰۲ at ۱:۰۲ ب.ظ

  ممنون از مطالب خوبتون

 3. آواتار مهسا
  مهسا
  آذر ۱۳, ۱۴۰۲ at ۱:۰۹ ب.ظ

  سلام قیمت روز کابینت لطفا

 4. آواتار آپامنه بخاری
  آپامنه بخاری
  آذر ۱۳, ۱۴۰۲ at ۵:۲۳ ب.ظ

  ممنونم مفید بود

  • آواتار تیم محتوا
   تیم محتوا
   آذر ۱۶, ۱۴۰۲ at ۱:۳۹ ب.ظ

   سپاس از شما.

 5. آواتار احمدی
  احمدی
  آذر ۱۴, ۱۴۰۲ at ۱۱:۲۶ ق.ظ

  سلام شما ورق ترک و ایرانی دارید؟ کدوم قیمتش پایین تره

  • آواتار تیم محتوا
   تیم محتوا
   آذر ۱۶, ۱۴۰۲ at ۱:۳۵ ب.ظ

   درود بر شما عزیز گرامی، بله هر دو ورق موجود هست و ورق ایرانی قیمتش کمتره، برای استعلام قیمت و مشاوره کاملا رایگان و تخصصی با مهندس میرزایی می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس گرفته و یا از مشاوره واتساپی به همین شماره استفاده کنید.

 6. آواتار دانیال
  دانیال
  آذر ۱۷, ۱۴۰۲ at ۵:۱۲ ب.ظ

  سلام لطفا قیمت لطف کنید ممنون

  • آواتار تیم محتوا
   تیم محتوا
   آذر ۱۷, ۱۴۰۲ at ۵:۴۱ ب.ظ

   درود دانیال عزیز، برای مشاوره کاملا رایگان و تخصصی با مهندس میرزایی می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس گرفته و یا از مشاوره واتساپی به همین شماره استفاده کنید.

 7. آواتار فاطمه
  فاطمه
  آذر ۲۱, ۱۴۰۲ at ۷:۲۴ ب.ظ

  چقدر خوب و دقیق ممنون، لطفا برای خرید ورق هایگلاس ترک راهنمایی کنید

  • آواتار تیم محتوا
   تیم محتوا
   آذر ۲۲, ۱۴۰۲ at ۸:۵۵ ق.ظ

   درود بر شما فاطمه عزیز و سپاس از توجه و لطف شما، برای مشاوره کاملا رایگان و تخصصی با مهندس میرزایی می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس گرفته و یا از مشاوره واتساپی به همین شماره استفاده کنید.

 8. آواتار جمیله شیخی
  جمیله شیخی
  آذر ۲۱, ۱۴۰۲ at ۷:۲۶ ب.ظ

  عالی بود

  • آواتار تیم محتوا
   تیم محتوا
   آذر ۲۲, ۱۴۰۲ at ۸:۵۴ ق.ظ

   خانم شیخی گرامی ممنون از لطف و توجه شما.

 9. آواتار اصغر جعفرزاده
  اصغر جعفرزاده
  آذر ۲۲, ۱۴۰۲ at ۱۲:۱۴ ب.ظ

  درجه یک بهترین شرکت واقعا آدم کیف میکنه کاراتون انگار ایران نیست تمیز و باکیفیت خدا خیرتون بده یه بار کار میکنید و درست حسابی اراتمند شما جعفرزاده

  • آواتار تیم محتوا
   تیم محتوا
   آذر ۲۳, ۱۴۰۲ at ۶:۳۶ ب.ظ

   جناب جعفرزاده از لطف و محبت شما نسبت به تیم گریت کابینت صمیمانه سپاسگزاریم.

 10. آواتار نلی
  نلی
  آذر ۲۳, ۱۴۰۲ at ۵:۲۹ ب.ظ

  دقیق و راهگشا، ممنون از شما

  • آواتار تیم محتوا
   تیم محتوا
   آذر ۲۳, ۱۴۰۲ at ۶:۴۳ ب.ظ

   سپاسگزاریم که همراه گریت کابینت هستید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.