کابینت های ام دی اف؛ هر آنچه که لازم است بدانید…

کابینت های ام دی اف؛ هر آنچه که لازم است بدانید…

کابینت های ام دی اف را چقدر می شناسید؟

اگر به فکر تهیه کابینت جدید و یا تعویض کابینت های خود هستنید و برای این کار بودجه محدود و کمی را در نظر گرفته اید، کابینت های ام دی اف یا MDF ( کابینت هایی با فیبر تخته ای با چگالی متوسط) را در مدنظر خود قرار دهید. کابینت های MDF شاید دوام کمتری از کابینت های چوبی داشته باشند اما قیمت بسیار پایین تر و به صرفه تری را دارند. MDF یک محصول کاملا مهندسی شده است که از بقایا و پسماند های چوب مثل خاک اره ساخته شده است. این مواد توسط رزین و یا چسب به یکدیگر متصل و چسبیده می شوند. با این حال MDF سطح صاف و صیقلی ای دارد و برای پوشش رنگ بسیار مناسب  است اما با توجه به فرایند تولید و موارد بکار رفته در آن، از چوب سنگین تر می باشد. برای آشنایی بیشتر در رابطه با کابینت های ام دی اف و برررسی ویژگی های آن در ارتباط با مناسب بودن آن برای کابینت های آشپزخانه، ادامه مطلب را از دست ندهید.

 

مقایسه کابینت های چوبی و MDF

از بارزترین ویژگی و محاسن کابینت های ام دی اف دوام و قدرت این ماده می باشد. چوب طبیعی از جمله موادی است که دوام  بالایی دارد و کمتر مواردی و عواملی سبب کاهش و آسیب به استحکام آن می شوند. بنابراین دوام بسیار بلای را دارا می باشد. در کنار این موارد، بافت طبیعی چوب خود به تنهایی با کابینت های آشپزخانه شما نما و جلوه بسیار چشم نوازی می دهد. همچنین اگر چوب دچار ساییدگی، خراش یا فرورفتگی شود، می توان با استفاده از سمباده ایرادهای ایجاد شده را رفع کرد.

اما از معایب کابینت های ام دی اف می توان به تغییر پذیری آن در برابر تغییرات دما باشد. با تغییر دما و گرم و سرد شدن هوا، چوب نیز دچار انتقباض و انبساط می شود، بنابراین اگر پوشش رنگی بر روی آن شود، حباب زده و یا ترک می خورد و در تنیجه نمای خود را از دست می دهد.گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | kitchencabinetcolors 1080x540 min

اما کابینت های ام دی اف در برابر تغییرات دمایی متناوب و همچنین رطوبت پایداری بیشتری نسبت به چوب دارد. ام دی اف ورقه هایی صاف و بدون دانه ای هستند، بنابراین بهترین رنگ پذیری و رنگ آمیزی را به خود می گیرند. در هنگام ساخت ام دی اف از رزین و چسب استفاده می شود، بدین سبب الیاف آن به طور متراکم و محکم به هم متصل شده اند و در برابر نفوذ و تهاجم حشرات و آفت ها مقاومت بهتری را از خود نشان می دهند.

اصلی ترین و مهم ترین مزیت کابینت های ام دی اف نسبت به کابینت های چوبی، قیمت بسیار پایین و به صرفه آن می باشد. در مقابل تخته های فیبری ام دی اف بدون دانه هستند و مایعات را به راحتی جذب می کنند و همچنین نمی توان آن ها را لکه دار کرد. ام دی اف حساسیت زیادی به آب دارد و اگر به طرز صحیح و اصولی آب بندی نشود مخدوش و دچار تورم و برآمدگی می شود. خراشیدگی، ساییدگی و فرورفتگی در کابینت های ام دی اف را نمی توان رفع کرد و این ایرادها دائمی هستند، مگر این که درب کابینت های خود را که آسیب دیده اند، عوض کنید.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | MDF vs Wood Why MDF has Become So Popular for Cabinet Doors 4 Sebring Services min 1

نکته: برش کاری بر روی ورقه ها و تخته های خام ام دی اف برای ساخت کابینت های ام دی اف بسیار آسان می باشد، بنابراین کابینت های ام دی اف بهترین مورد برای  سفارش کابینت های طرح دار می باشد و برای منبت کاری بهترین گزینه می باشند.

 

تخته های الیاف فیبری با چگالی متوسط (MDF)

تخته های فیبری با چگالی متوسط یا همان ام دی اف بطور مهندسی شده از چوب و بقایای آن ساخته شده است. از آنجا که ام دی اف، دیگر دارای دانه های چوب نمی باشد، رنگ آمیزی آن نامنظم به نظر می رسد. از آنجایی که بیشتر رنگ ها و لکه های ایجادی از بنبان آب می باشند، این احتمال وجود دارد که تخته ام دی اف آب را جذب کند و دچار تورم شود و این محصول بطور دائمی دچار آسیب می شود.

در کنار این موارد، رویه بی دانه و صاف ام دی اف، اساس و پایه بسیار مناسبی برای پوشش رنگ می باشد. اما نکته حائز اهمیت این می باشد که قبل از رنگ آمیزی تخته های فیبری MDF آن ها را بطور کامل و مناسب آب بندی کرهد تا راه نفوذ احتمالی آب، بطور کامل مسدود شود.

 

شیوه رنگ آمیزی کابینت های ام دی اف

مراحل ساخت و تکمیل کابینت های ام دی اف و رنگ آمیزی آن بدین صورت می باشد:

  • ورقه های فیبری ام دی اف را سنباده می زنیم: همانطور که پیشتر گفتیم سطوح ام دی اف صاف می باشند و پایه مناسبی برای رنگ آمیزی هستند اما از سوی دیگر رنگ هایی که در کابینت سازی مورد استفاده قرار می گیرند بطور کامل و یکدست بر روی سطح صاف نمی چسسبند، بنابراین با استفاده از سنباده ها، کمی رویه ورقه های ام دی اف را زبر و خشن کرده تا رنگ و آستر بطور مناسب به آن بچسبند. برای این کار از سمباده های متوسط استفاده می کنیم. سپس با استفاده از یک پارچه خشک، گرد و غباری موجود بر روی پانل و تخته ام دی اف را پاک می کنیم. برای این کار هرگز از پارچه های خیس استفاده نکنید، زیرا ممکن است که آب به پانل نفوذ کرده و سبب آسیب و خرابی آن بشود.
  • بکارگیری پرایم: با توجه به اثر مخرب نفوذ آب به پانل های ام دی اف، پس از سنباده کشیدن و غبار روبی تخته ها، به منظور آب بندی پانل ها، از یک رویه آستر بر روی درب های کابینت اضافه می کنیم. در رابطه با آستر، استفاده از پرایمر های حلال بر پایه روغن یا الکل بسیار دارای اهمیت است زیرا اگر این مواد بر پایه جذب آب باشند، سبب تورم پانل ام دی اف و کابینت شده و در نتیجه آسیب دائمی ایجاد می کند.
  • رنگ کردن کابینت های ام دی اف: بعد از وکیوم و آب بندی شدن کامل پانل های ام دی اف، به راحتی می توان از رنگ های با پایه آب استفاده کرد، البته استفاده از رنگ هایی بر بنیان روغنی نیز گزینه بسیار مناسب و عالی ای برای روکش ام دی اف محسوب می شوند. استفاده از رنگ های براق، علاوه بر زیبایی و جلوه درخشان، این اطمینان را نیز ایجاد می کند که کابینت قابلیت شستشو و پاکیزگی را دارا می باشد. به پانل های ام دی اف دو لایه رنگ اضافه کرده و جهت الصاق سخت افزارها صبر کرده تا رنگ به خوبی خشک و تثبیت گردند.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | MDF vs Wood Why MDF has Become So Popular for Cabinet Doors 1 1 Sebring Services min 2

نکته: اگر برای کابینت ها ام دی اف خود، رنگ های براق را در نظر دارید، از رنگ های شلاک استفاده کنید. این رنگ ها بسیار براق و چشم نواز هستند. رنگ شلاک از حشره ماده لاک گرفته می شود که حشره بومی کشورهای هند و تایلند می باشند. این نوع رنگ علاوه بر ظاهر درخشان و براقی که به کابینت می بخشد، سبب سفت و سخت شدن مواد پانل شده و از ایجاد سایش، خراش و فرورفتگی ( که از معایب ام دی اف محسوب می شوند) جلوگیری می کند.

شیوه تمیز کردن کابینت های ام دی اف

با توجه به موارد فوق به طور کامل با شیوه رنگ آمیزی و خواص ام دی اف آشنا شده اید. برای تمیزکردن کابینت های ام دی اف، با استفاده از یک پارچه خشک در ابتدا گرد و خاک ها را بروبید. سپس با استفاده از چند قطره از مایع ظرفشویی ملایم و حل کردن آن در آب گرم، سطح کابینت ها را تمیز کنید.  توجه کنید که هنگام تمیزکاری، از آب زیاد استفاده نکنید. سپس با یک پارچه جاذب رطوبت و آبکش، رطوبت و محلول تمیز کننده را از سطح کابینت ها پاک کنید.

کابینت های ام دی اف با ظاهر زیبا و مقاوم خود نمای زیبایی را به آشپزخانه شما می بخشد. از همه مهم تر قیمت تمام شده کابینت MDF  بسیار کمتر و به صرفه تر از کابینت های چوب، ممبران، هایگلاس و … می باشد. تنوع رنگی و طرح های ام دی اف بسیار بالا بوده و طیف سلایق زیادی را پاسخگو می باشد.

امیدوارم مطالب ذکر شده  اطلاعات خوب و مفیدی را در رابطه با کابینت های MDF در اختیار شما گذاشته باشد. شما عزیزان که برای انتخاب جنس و متریال کابینت خود به دنبال جنس خوب و مناسب و به صرفه هستید می توانید با توجه به موارد ذکر شده، کابینت ام دی اف را به عنوان یکی از گزینه های مدنظر خود انتخاب کرده و بعد از بررسی های لازم ان برگزینید یا حذف کنید.

 

دریافت خدمات و مشاوره کابینت های ام دی اف

با جستجوی آنلاین نام بسیاری از شرکت هایی که خدمات ساخت کابینت خصوصا کابینت های ام دی اف را انجام می دهند به شما داده می شود تا خرید کابینت های ام دی اف را انجام دهید. برای انجام این پروژه با مناسب ترین قیمت و تضمین کیفیت می توانید با مشاوران و مهندسان گریت کابینت برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در تماس باشید.

اگر کابینت هایتان خوش ساخت و فرم خوبی داشته و ظاهری کاملاً متفاوت داشته باشند، خرید کابینت های ام دی اف می تواند گزینه ای مناسب و کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه باشد. همچنین در مواردی که چیدمان آشپزخانه موجود به خوبی کار می کند، انتخاب خوبی است. اما در مواردی که کابینت های موجود با مشکلات ساختاری روبرو هستند و یا سخت افزار در وضعیت نامناسبی قرار دارد و یا ویژگی های ذخیره سازی داخلی در آن کم است، بهتر است کابینت های کاملا جدید نصب کنید. همچنین کار کابینت تنها به ساخت کابینت ختم نمی شود و شما می تواند هر مدل تخت خوابی در هر اندازه و ساختاری را سفارش دهید تا با قیمت منطقی و بهترین کیفیت به دستتان برسد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Makeover min

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه زیبا و تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض آن ها به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت درمورد نحوه بازسازی کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

ظاهر آشپزخانه بستگی زیادی به اتمام انتخابی کابینت ها دارد. اگر می خواهید ظاهری طبیعی ایجاد کنید، بهترین گزینه چوب جامد است. شما می توانید از چوب جامد که تمام شده، لکه دار یا رنگ شده باشد استفاده کنید. اگر می خواهید جلوه ای تزئینی ایجاد کنید، پس می توانید تزئینات جرئی مانند پریشانی، لعاب یا خراش را انتخاب کنید. اگر می خواهید کابینت هایی داشته باشید که به راحتی تمیز شوند، باید کابینت های سبک تری انتخاب کنید. آن ها در پنهان کردن آلودگی بهتر از رنگهای تیره هستند.

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض کابینت آشپزخانه به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

همچنین می توانید از صفحات دیگر سایت مانند:

دیدن فرمایید.

نظرات خود را در ارتباط با راهنمای کابینت های ام دی اف؛ هر آنچه که لازم است بدانید… برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.