انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه

انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه

چگونه رنگ کابینت آشپزخانه را انتخاب کنیم؟

آشپزخانه یکی از بخش های مهم خانه به شمار می رود و اولین نکته در طراحی دکوراسیون آشپزخانه انتخاب کابینت ها به ویژه انتخاب رنگ کابینت می باشد زیرا کابینت ها از اجزای اصلی آشپزخانه محسوب می شود و رنگ آن نقش بسیار مهم و تعیین کننده ای ایفا می کند . برای انتخاب درست و مناسب رنگ کابینت آشپزخانه متریال  های بکار رفته در سطوح و دیوارها، ابعاد فضا و رنگ های استفاده شده در فضا تاثیر گذار می باشد. در طراحی دکوراسیون آشپزخانه زیبایی و عملکرد دو نکته پر اهمیت محسوب می شود.

ابعاد فضا بسیار مهم و تاثیرگذار در انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه محسوب می شود و علاوه بر آن نوع نورپردازی و میزان ورود نور طبیعی به دلیل تاثیری که بر روی رنگ ها می گذارند بسیار مهم است. عوامل دیگری مانند سلیقه و زمانی که برای تمیز کاری کابینت ها گذاشته می شود نیز تاثیرگذار می‌باشد زیرا برخی از از رنگ ها نیازمند مراقبت بیشتری می باشند.

 

برای مشاهده ی قیمت کابینت آشپزخانه کلیک کنید

 

انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه مناسب

علاوه بر موارد ذکر شده انتخاب رنگ کابینت، سبک کابینت نیز بی تاثیر در انتخاب رنگ نمی باشد به عنوان مثال در کابینت کلاسیک معمولاً از رنگ های چوب و تنالیته های رنگ قهوه ای بیشتر استفاده می شود و یا از ترکیب رنگ سفید و طلایی که یکی از پرکاربرد ترین رنگ ها در سبک کلاسیک می باشد استفاده می‌ کنند اما نسبت به این سبک شما در کابینت مدرن گزینه های بیشتری برای انتخاب رنگ دارید و می ‌توانید از رنگ سفید یا از رنگهای شاد مانند رنگ قرمز و یا زرد و غیره در فضای آشپزخانه تان استفاده نمایید البته این رنگ های نامبرده شده رنگ های پرکاربرد می باشند و هیچ الزامی برای استفاده از این رنگ ها وجود ندارد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | image min 1 1

کابینت ها فضای زیادی از آشپزخانه شما را دربر می گیرد و انتخاب رنگ کابینت تاثیر چشمگیری در فضای آشپزخانه شما می گذارد و از آنجایی که طیف وسیعی از رنگ های مختلف پیش روی شما برای انتخاب می باشد ممکن است گاهی انتخاب برای شما سخت بود و چالش برانگیز باشد یکی از راهکارهای آسان و در عین حال زیبا استفاده از رنگ های مکمل می باشد زیرا با افزایش هماهنگی و هارمونی در فضا، فضایی زیبا و متعادل را برای شما ایجاد می‌کند.

 

 به طور کلی می‌توان رنگ های استفاده شده در کابینت های آشپزخانه برای انتخاب رنگ کابینت را به چهار گروه زیر تقسیم بندی کرد:

 

کابینت رنگ های خاص و مدرن روز

این گروه از رنگ ها به سلیقه افراد انتخاب می‌شوند و می‌توانند در دوره ‌های زمانی مختلف متفاوت باشند این گروه از رنگ ها حتی برای آشپزخانه هایی با ظاهر قدیمی و کوچک نیز مناسب می باشند و می توانند نمای قدیمی آشپزخانه شما را پنهان کرده و ظاهری تازه و زیبا و فضای شما ببخشد.

 

کابینت رنگ های شاد و گرم

این رنگ‌ ها به فضا انرژی بخشیده و بسیار محرک می ‌باشند به عنوان مثال رنگ های گرم مثل قرمز، نارنجی و زرد روشن پویایی و تحرک را افزایش می ‌دهد در صورتی که رنگ های مثل نیلی و آبی باعث کاهش آن می ‌شود.

 

کابینت رنگ های روشن

اگر فضای آشپزخانه شما کوچک می باشد این گروه از رنگها، مناسب ترین انتخاب رنگ کابینت برای فضای شما محسوب می‌شود و شلوغی و بهم ریختگی را از  فضای شما دور کرده و باعث می شود که فضا دلباز تر و بزرگ تر از آنچه که هست به نظر آید.

 

کابینت رنگ های خنثی

این گروه از رنگها هم برای آشپزخانه های کوچک و هم برای زمانی که شما انتخاب رنگ برای تان سخت و دشوار شده است مناسب می باشد. این رنگها به راحتی قابل تطبیق و ترکیب با دیگر رنگ ها می باشد و برای طراحی کابینت آشپزخانه که با استفاده از رنگهای متضاد یا چند رنگ میباشد مناسب هستند.

 

کابینت سفید

این رنگ ظاهری مدرن و تمیز به فضای شما می بخشد و به راحتی قابلیت ترکیب با بسیاری از رنگها و نورهای مختلف را داشته و حتی می توانید این رنگ را با چوب نیز ترکیب  کرده و ظاهری زیبا و مدرن ایجاد نمایید. اگر فضای آشپزخانه شما کوچک یا کم نور می باشد شاید بتوان گفت که اولین رنگ پیشنهادی رنگ سفید می باشد.

 

کابینت رنگ مشکی و تنالیته های خاکستری

شما می توانید رنگ های تیره را یا به صورت مات و براق و یا با رنگهای روشن ترکیب کنید تا فضا خیلی تاریک و تیره نشود این رنگ ها جلوه ای خاص ، شیک و متفاوت به فضای آشپزخانه شما داده و محیطی مدرن تر برای شما ایجاد می کنند.

 

کابینت رنگ چوب و انواع تنالیته های رنگ قهوه ای

طرح و رنگ چوب و انواع دیگر تنالیته های رنگ قهوه ای به خصوص در کابینت کلاسیک و کابینت تمام چوب بسیار پر کاربرد می باشند. رنگ قهوه ای دارای تنالیته های وسیعی می باشد که هر کدام حس و حال  متفاوتی به فضای آشپزخانه شما میبخشد  به عنوان مثال رنگ قهوه‌ای خاکی باعث می شود که فضای شما بزرگتر نشان داده شود و برای آشپزخانه های کوچک مناسب می باشد در کنار این رنگ در آشپزخانه می توانید از وسایل برقی نقره ای و استیل نیز استفاده کنید که باعث می‌ شود ظاهری زیبا به آشپزخانه شما ببخشد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | kitchencabinetcolors 1080x540 min

رنگ گردویی نیز دارای ظاهری بسیار زیبا بوده و برای فضاهای بزرگ  با کاشی کاری های ریز و  آشپزخانه ای با نورپردازی مناسب می تواند زیبایی بی نظیری را در فضای شما ایجاد کند. در انتخاب تنالیته  های مختلف این رنگ باید دقت زیادی کنید زیرا هر کدام برای فضای خاصی مناسب و کاربردی می باشند مثلا تنالیته های تیره ان مثل قهوه ای سوخته برای فضاهای بزرگ با نورپردازی مناسب گزینه خوبی می باشند.

 

کابینت سفید رنگ گزینه ای ایده آل برای آشپزخانه های کوچک

اگر فضای آشپزخانه شما کوچک می باشد احتمالاً طراحان  اولین رنگی که برای دکوراسیون داخلی آشپزخانه شما پیشنهاد می کنند رنگ سفید می باشد. این رنگ با خصوصیات باور نکردنی و فوق العاده ای که دارد انتخاب مناسبی برای فضای آشپزخانه ها بخصوص آشپزخانه های کوچک و یا کم نور می باشد.

نقش اصلی کابینت آشپزخانه ایجاد نظم و سازماندهی وسایل مورد نیاز این فضا می باشد و کابینت ها برای این منظور تعبیه می شوند اما به این دلیل که کابینت ‌ها فضای زیادی از دیوار آشپزخانه را به خود اختصاص می‌ دهند و در دکوراسیون داخلی و ظاهر کلی آشپزخانه نقش  بسیار مهم و تاثیرگذاری دارند بخصوص در طراحی های امروزه اغلب به صورت اپن طراحی می‌شوند و از فضای نشیمن کاملاً قابل رویت است انتخاب رنگ کابینت ها بسیار مهم بوده و تاثیر چشمگیری در دکوراسیون کلی منزل شما دارد.

5 دلیل که چرا از کابینت های سفید رنگ برای آشپزخانه های کوچک استفاده کنید!

 

  1. رنگ سفید انعکاس نور خوبی دارد یعنی در واقع نوری که از فضا اطراف خود دریافت می‌کند را کاملا به محیط باز می گردانند و مثل یک منبع نوری در فضای آشپزخانه شما عمل کرده و با خطای دیدی که ایجاد می کند باعث افزایش حجم و فضا می شود؛ در مقابل این رنگ رنگ‌ های تیره مثل رنگ مشکی نور را به خود جذب کرده و اجازه انعکاس نمی دهد به همین دلیل است که رنگ ‌های تیره باعث می ‌شوند فضا بسته به نظر برسد.
    کابینت های سفید رنگ یکی از بهترین و ایده آل ترین گزینه های پیش روی شما برای فضاهای کوچک می باشد که  باعث می‌شود فضای  شما بزرگتر از آنچه که هست به نظر برسد.
  1. این رنگ آرامش دهنده و شاد می باشد و با به کارگیری این رنگ به خصوص در فضاهای کوچک باعث افزایش بازدهی و ارتقاء روحیه می شوید.
  2. به راحتی با سایر رنگ ها ترکیب شده و به راحتی می توانید فضای فوق العاده و چیدمانی متعادل و زیبایی را ایجاد کنید. با طراحی کابینت های سفید رنگ برای اشپزخانه متزلتان شما می توانید هر نوع دکوراسیون را در فضای نشیمن و پذیرایی طراحی کرده  بدون اینکه نگران این موضوع باشید که فضای شما ناهماهنگ می باشد.
  3. این رنگ باعث القای حس پاکیزگی می شود و باعث می شود که فضای شما همیشه پاکیزه و تمیز به نظر برسد .
  4. استفاده از این رنگ برای کابینت ها باعث می شود که فضا منظم به نظر برسد یکی از خاصیت های رنگ سفید این است که به سادگی فضا کمک کرده و از شلوغی محیطی می کاهد و به خصوص برای فضاهای کوچک بسیار مناسب و کاربردی است.

 

انواع کابینت های سفید رنگ مناسب برای آشپزخانه های کوچک

اغلب برای آشپزخانه های کوچک از کابینت مدرن استفاده می کند. این کابینت ها در نهایت سادگی طراحی شده اند و ظاهر آن ها از طرح های شلوغ و پر زرق و برق دور می باشد حتی برخی از آنها فاقد دستگیره می باشد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Interior Designin 1140x642 1080x642 min

این موضوع یعنی سادگی در طراحی به بزرگتر دیده شدن فضای شما کمک می کند لازم است این موضوع را در نظر داشته باشید که هر چه فضای شما کوچکتر باشد شما باید از چیدمان ساده تری استفاده کنید تا فضا شلوغ به نظر نرسد و فضایی ساده ،منظم، آرام و دنج را برای خود طراحی کنید و در مقابل در فضاهای خیلی بزرگ باید با چیدمان شلوغ تر و طرح ها ی زیبا و پیچیده مانند طرح های سبک کلاسیک از سردی فضاها بکاهیم و باعث ایجاد صمیمیت در آن شویم. بنابراین توضیحات  کابینت های مدرن انتخابی مناسب برای فضاهای کوچک می باشد.

نوعی از این کابینت های مدرن به صورت براق می باشد که به آنها کابینت های گلاس گفته می‌شود در واقع کابینت هایگلاس سفید یک انتخاب مناسب برای فضاهای کوچک می باشد زیرا علاوه بر اینکه رنگ سفید خود بازتاب نور داشته و باعث بزرگتر دیده شدن فضا می شود براقیتی  که در کابینت های هایگلاس وجود دارد باعث می شود که نور انعکاس بیشتری را در فضا داشته باشد.

با این وجود اینکه با هیچ محدودیتی ندارید که حتماً از این کابینت های مدرن برای آشپزخانه خود استفاده کنید کابینت های کلاسیک و نئوکلاسیک یکی دیگر  از گزینه های می باشد که شما اگر قصد استفاده از کابینتهای مدرن را ندارید می توانید از آن ها استفاده کنید.

کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک

برخلاف سبک مدرن که در نهایت سادگی طرح می‌شود در دو سبک کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک کابینت ها چندان ظاهر ساده ای ندارد و با المان ها و طرح های اشرافی که دارند فضای با شکوه و نوستالژیک را برای شما فراهم می کند.

با توجه به مشخصات ظاهری که گفته شد کاملا قابل درک می باشد که استفاده از کابینت های کلاسیک پرکار برای آشپزخانه های کوچک گزینه مناسبی نمی‌باشد اما اگر که قصد استفاده از این کابینت ها را دارید پیشنهاد می شود که نوع ساده تر آن یا کابینت هایی که دارای طرح های درشت و ساده تر می باشد استفاده کنید نسبت به کابینت کلاسیک کابینت های سبک نئوکلاسیک از پیچیدگی در طراحی کمتری برخوردار می باشد و به نسبت کابینت های کلاسیک برای فضاهای کوچک تر مناسب تر میباشد.

نئو کلاسیک طراحی مابین مدرن و کلاسیک اروپایی می باشد و به نسبت دارای طرح های لطیف تر و نرم تر بوده و در  بیننده باعث ایجاد احساس امنیت و  آرامش میشود. اگر به سبک کلاسیک علاقه مند هستید اما فضای شما خیلی کوچک می باشد پیشنهاد می شود که از سبک نئوکلاسیک برای آشپزخانه کوچک خود استفاده نمایید برای کابینت های سبک نئوکلاسیک کابینت ممبران و کابینت تمام چوب  گزینه های ایده آلی می باشد و به نسبت متناسب با بودجه بیشتر افراد خواهد بود به طور کلی متراژ، کیفیت و نوع متریال جزء مواردی هستند که در  قیمت کابینت آشپزخانه تاثیر گذار می باشد.

 

دریافت خدمات و مشاوره انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه

با جستجوی آنلاین نام بسیاری از شرکت هایی که خدمات بازسازی کابینت و ساخت کابینت را انجام می دهند به شما داده می شود تا خرید کابینت و رفع پوسیدگی در کابینت های پولیشی را انجام دهید. برای انجام این پروژه با مناسب ترین قیمت و تضمین کیفیت می توانید با مشاوران و مهندسان گریت کابینت برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در تماس باشید.

اگر رنگ کابینت های موجود درست انتخاب شده و کابینت هایتان خوش ساخت و فرم خوبی داشته و ظاهری کاملاً متفاوت داشته باشند، بازسازی کابینت های پولیشی می تواند گزینه ای مناسب و کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه باشد. همچنین در مواردی که چیدمان آشپزخانه موجود به خوبی کار می کند، انتخاب خوبی است. اما در مواردی که کابینت های موجود با مشکلات ساختاری روبرو هستند و یا سخت افزار در وضعیت نامناسبی قرار دارد و یا ویژگی های ذخیره سازی داخلی در آن کم است، بهتر است کابینت های کاملا جدید نصب کنید. همچنین کار کابینت تنها به ساخت کابینت ختم نمی شود و شما می تواند هر مدل تخت خوابی در هر اندازه و ساختاری را سفارش دهید تا با قیمت منطقی و بهترین کیفیت به دستتان برسد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Makeover min

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه زیبا و تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض آن ها به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت درمورد نحوه بازسازی کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

ظاهر آشپزخانه بستگی زیادی به اتمام انتخابی کابینت ها دارد. اگر می خواهید ظاهری طبیعی ایجاد کنید، بهترین گزینه چوب جامد است. شما می توانید از چوب جامد که تمام شده، لکه دار یا رنگ شده باشد استفاده کنید. اگر می خواهید جلوه ای تزئینی ایجاد کنید، پس می توانید تزئینات جرئی مانند پریشانی، لعاب یا خراش را انتخاب کنید. اگر می خواهید کابینت هایی داشته باشید که به راحتی تمیز شوند، باید کابینت های سبک تری انتخاب کنید. آن ها در پنهان کردن آلودگی بهتر از رنگهای تیره هستند.

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض کابینت آشپزخانه به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

نظرات خود را در ارتباط با راهنمای انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.