8 ایده جذاب برای دکوراسیون داخلی

8 ایده جذاب برای دکوراسیون داخلی

ایده های جالب و به روز در رابطه با دکوراسیون داخلی:

با قطعیت می توان گفت که دکوراسیون داخلی یکی از مهم ترین مسائلی است که امروزه مورد توجه قرار می گیرد. وقتی قرار باشد که مدت زمان زیادی را در یک مکان مثل خانه یا محل کار صرف کنید، بنابراین شمایل، محیط و فضای آن محل اهمیت زیادی پیدا می کند. طراحی دکوراسیون در کنار حرفه ای بودن و داشتن متخصص های مربوط به این حرفه، آن طور که به نظرتان می آید سخت نیست. با درنظر گرفتن چند نکته و هزینه و بودجه مدنظر خود، می توانید یک طراحی دکوراسیون حرفه ای و بی نقص را اجرا کنید. برای پی بردن به تعدادی از این ترفندها با ما همراه باشید.

 

  • اتاق خواب دنج و باب میل برای خود ایجاد کنید.

در ظاهر یک عنوان کلی را در نظر می گیرید اما این جمله ساده یک پیام مهم در طراحی دکوراسیون داخلی را به همراه دارد. یک اصل مهم در طراحی دکوراسیون داخلی، تطابق و هماهنگی دکوراسیون با طبع و سلیقه شما می باشد. با توجه به سلیقه و شخصیت خودتان اتاقتان را بچینید. خیلی سعی در به دنبال کردن مدها نباشید؛ بسیاری از این مدها با سلیقه اکثر مردم جور در نمی آید. اما می توانید از مدهای دکوراسیون، ایده برداری کنید و محیط مورد نظر خود را ایجاد کنید. از رنگ های مورد علاقه خودتان استفاده کنید. جنس ابزار و اسباب به کار رفته از اتاقتان را با توجه به سلیقه خودتان انتخاب کنید. نور و روشنایی اتاقتان را با توجه به نیاز و شرایط خود تنظیم کنید.

 

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | whirlpool smart kitchen scaled min

 

  • رنگ های متضاد را بکار بگیرید.

بسیاری از افراد سعی می کنند از رنگ دلخواه خود در تعیین دکوراسیون داخلی استفاده کنند، اما باید به این نکته توجه کرد که شاید این کار تا حدی با سلیقه شما جور دربیاید اما از نظر روانشناسی بکارگیری رنگ های متضاد با شخصیت خوتان بسیار در شرایط روحی شما اثرگذار می باشد. برای مثال اگر شما شخص درونگرایی هستید، سعی کنید خیلی از رنگ های سرد و خنثی در اتاق استفاده نکنید. به جای آن از رنگ های گرم و انرژی بخش استفاده کنید. دیدن این رنگ  و تاثیر ناخودآگاهشان بر مغز سبب می شود که شرایط روانی شما با توجه به حال و هوایتان متعادل شود. البته از رنگ هایی استفاده کنید که به آن ها تمایل دارید، نه رنگ هایی که علاقه ای به آن ها ندارید زیرا نتیجه عکس به دنبال خواهد داشت. از این ایده می توانید برای اتاق کودکان نیز استفاده کنید.

 

  • از هنرهای خودتان استفاده کنید.

اگر اهل هنر هستید و کارهای هنرمندانه ای انجام داده اید، حتما آثار خود را در دکوراسیون اتاق خود بکار ببرید. این کار علاوه بر ایجاد یک جلوه هماهنگ با سلیقه خودتان، سبب افزایش اعتماد به نفس شما و تحسین میهمانانتان می گردد. قطعا استفاده از هنر و آثار خودتان مثل تابلو های نقاشی، تصاویر و عکس ها، صنایع دستی و … انگیزه بسیار خوبی را به شما می دهند و علاوه بر این، دکوراسیون اتاق شما را به سمت سلیقه و طرز فکر مورد نظرتان سوق می دهد. خجالت نکشید! حتی اگر از نظر خودتان آثارتان حرفه ای و زیبا نیستند اما قطعا ارزش زیادی دارند و اثر خود را به جای خواهند گذاشت. اگر اهل هنر نیستید، از آثار هنری که باب میلتان هستند و با رویه ذهنی شما هماهنگ تر می باشد استفاده نمایید.

 

  • از مبلمان و ابزار چند منظوره استفاده کنید

بله، دقیقا! با هزینه معقول می توانید با یک تیر دو یا چند نشان بزنید. اگر فضایی که در نظر دارید محدود است و یا علاقه ای به فضای شلوغ ندارید این ایده بهترین راه حل برای شما می باشد. می توانید از مبلمان چندکاره مثل مبل های تخت خواب شو استفاده کنید. امروزه طرح و جنس های متفاوت و متنوعی را در بازار می توانید پیدا کنید که مورد پسندتان باشد. استفاده از ابزار دکوری ساده مانند میزهای چند کاره و …. از جمله این موارد می باشند.

 

  • از اسباب و ابزار تاشو استفاده کنید.

به راحت ترین شکل این ایده را بیان کردم. در بسیار از موارد، استفاده از میزهای مختلف از جمله میزهای عسلی برای پذیرایی میمان، در فضای نشیمن فضای زیادی را اشغال می کنند و از آنجایی که استفاده روزانه ندارند، به گونه ای دست و پا گیر محسوب می شوند. یا حتی در تراس و بالکن خود قصد دارید می زو صندلی قرار دهید تا وعده نوشیدنی عصرگاهی خود را در آنجا صرف کنید اما جاگیر بودن میز و صندلی و یا محدودیت فضای تراس، کار شما را خراب می کند. برای استفاده بهینه از فضا می توانید از مدل های تاشو این وسایل استفاده کنید. شما با کمی صرف وقت و زمان و مشاهده انواع طرح ها و مدل های میزها و صندلی های تاشو طرح و مدل مورد نظر و منطبق با فضای مورد نظر خود را می توانید پیدا و تهیه بفرمایید.

 

  • با استفاده از رنگ ها برای دکوراسیون خود قالب سازی کنید

در اکثر موارد شما با رنگ های ساده و بی روح دیوارها، سقف ها و حتی پله ها مواجه می شوید. با بهره گیری از رنگ های متنوع و مناسب می توانید طرح ها و قالب های مناسب را برای خود ایجاد کنید. این کار را کاملا می توانید باب سلیقه خود انجام دهید. برای مثال با استفاده از رنگ خاص و متفاوت از رنگ دیوار، محل نصب آینه یا تابلوهای خود را در اتاق جدا و متمایز از سایر فضا ها قرار دهید. شاید بر روی سقف گچ کاری خاصی برای قرارگیری لوستر انجام نشده است، بنابراین شما با استفاده از رنگ ها مناسب می توانید این فضا را زیباتر و مشخص کنید.

 

  • بهره گیری دوباره از آنچه از قبل دارید

می توانید از از وسایلی که دیگراستفاده ای از آنها ندارید و یا می خواهید آن ها دور بیندازید، استفاده دوباره کنید. برای مثال قبلا به کلاس موسیقی می رفتید و گیتاری تهیه کردید اما به دلایلی ادامه نداده اید. از این گیتار در دکوراسیون داخلی اتاق خود بهترین استفاده را ببرید و یا حتی کتاب بسیاری دارید نمی دانید با آنها جه باید بکنید. می توانید با ایجاد یا تهیه یک کتاب خانه آنها را در دکوراسیون خود قرار دهید و یا به شیوه خلاقانه ای از کتاب هایتان به عنوان قفسه و یا ستون نیز استفاده کنید.

 

  • فضا های مرده را زنده کنید

شاید از نظر شما پله های خانه، چه در داخل فضای خانه و یا خارج آن، نمی شود استفاده ای جز عبور و مرور کرد اما باید گفت کاملا در اشتباهید. از فضای راه پله تان جسورانه ترین استفاده را بکنید. راه روها و راه پله ها به دلیل مسافت و فضای که محدودی که دارند خیلی مورد استفاده قرار نمی گیرند اما استفاده از تابلوهای زیبا و همچنین استفاده از گلدان های رنگارنگ می تواند تاثیر چشم گیری را در این فضاها ایجاد کند. همچنین می توانید این فضاها را با استفاده از رنگ ها و کاغذهای دیواری متفاوت گردانید.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | b98a597a922a09d87469f6a5acdf1722 min

به یاد داشته باشید که در طراحی دکوراسیون داخلی جسورانه و خلاقانه می توانید پیش بروید و سلیقه خود را به کار بگیرید. برای ایجاد محیط و فضای مورد پسند خود تعارف نکنید و بهترین استفاده را از وسایل و فضای اطراف خود ببرید. امیدوارم از پیشنهادات ما خوشتان آمده باشد و بتواند کمکی در راستای طراحی دکوراسیون داخلی محبوبتان کرده باشیم.

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.