۸ ایده ناب و نوین برای دکوراسیون داخلی منزل

۸ ایده ناب و نوین برای دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی منزل با ایده های گریت کابینت!

در نگاه اول، نخستین چیزی که سبب جلب توجه ما در مکانی می شود، دکوراسیون آن محل می باشد. این امر در اکثر افراد مشابه  و قطعی می باشد. به همین دلیل صنعت طراحی و ساخت دکوراسیون پیشرفت و تنوع بسیاری را به خود گرفته است. نقش دکوراسیون داخلی در معماری و طراحی های مدرن آنچنان مهم و تاثیرگذار است که کمتر کسی را می توان پیدا کرد که توجهی به دکوراسیون فضای درونی خانه، اتاق، محل کار و … نداشته باشد. افرادی که برای روح و روان خود ارزش بسیار قائل هستند، برایشان طراحی و نمای مکان هایی که در آن زمان های متفاوتی را سپری می کنند مهم است. این افراد به ظواهر دقت زیادی دارند و این امر را در پوشش و رفتارشان می توان متوجه شد. برایشان ذهن و روح و آرامش حرف اول را می زند. قطعا این افراد آرامش بیشتری در زندگی خود دارند. قطعا این دسته از انسان ها توجه خاصی به دکوراسیون داخلی خود دارند. به عبارت دیگر دکوراسیون محلی که در آن چه کوتاه و چه بلند، زمان صرف می کند. رنگ، ابزار، اسباب و تزئینات مختلف از جمله مواردی است که افراد در تعیین دکوراسیون داخلی محل مورد نظر خود انتخاب می کنند.

8 ایده ناب و نوین برای دکوراسیون داخلی منزلقطعا شما نیز که در حال مطالعه این مطلب هستید، از دسته افراد خوش و خوش سلیقه ای هستید که برای خود و اطرافیانتان ارزش بسیاری قائل هستید و به دنبال ساختن و ایجاد محیطی زیبا و دلنشین در فضا و دکوراسیون داخلی محل مورد نظر خود هستید؛ پس با ما همراه باشید.

 

برویم به سراغ ایده های ناب و خاص برای دکوراسیون داخلی مورد نظر شما

 

 • استفاده از کاشی های آماده

تا حدود زیادی با این ترفند آشنا هستیم. به طور کلی می توانید برای مکان هایی که مدنظر دارید از جمله دیوارها، سقف، اوپن، سکوها، وان حمام و … از کاشی ها استفاده کنیم. کاشی ها تنوع اندازه و رنگ بسیار بالایی دارند، بنابراین می توانند با اغلب دکوراسیون های داخلی ارتباط برقرار کرده و هماهنگ باشند. از طرف دیگر با توجه به طرح های گسترده کاشی ها، با سلیقه های بسیاری جور در می آیند. شما می توانید با توجه به مساحت و وسعت مکان مورد نظر، رنگ دلخواه و اندازه کاشی های خود را انتخاب و به راحتی در محل مورد نظر خود نصب کنید.

 

 • استفاده از کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی

از جمله موارد بسیار آشنا و رایج در طراحی دکوراسیون داخلی، استفاده از کاغذ دیواری می باشد. از جمله آسان ترین و مقرون به صرفه ترین ترفند های دکوراسیون می باشد و اکثر افراد استفاده از کاغذ دیواری را در دکوراسیون مکان مورد نظر خود، در نظر می گیرند. با استفاده از کاغذ دیواری می توانید از شر طرح ساده و بی روح دیوارها خلاص شوید و روح و جان تازه ای به فضای اتاق و مکان مورد نظر خود بدهید. تنوع طراح ها و رنگ های کاغذ دیواری بسیار زیاد و گوناگون می باشد و سلیقه های بسیاری را در بر میگیرد. کاغذ دیواری های مات، براق، طرح دار، کارتونی و … از جمله انواع کاغذ دیوای ها می باشد. در دکوراسیون داخلی به طور زیرکانه ای میتوان از کاغذ دیواری استفاده کرد. شما در این روش دستتان باز است و می توانید از انواع و اقسام کاغذ دیواری حتی در یک فضا استفاده کنید.

 

 • بازی با رنگ ها و الگوها در دکوراسیون داخلی

شما می توانید بازی زیرکانه ای را با رنگ ها بکار بیندازید. همانطور که می دانید رنگ ها سه گروه اصلی را شامل می شوند. رنگ های سرد، گرم و خنثی. رنگ های سرد در محدوده رنگ های آبی، سبز، بنفش و … و رنگ های گرم در محدوده رنگ های زرد، قرمز، نارنجی و … می باشند و رنگ های خنثی نیز شامل سفید، خاکستری، مشکی و … می شوند. بهترین گروه و ترکیب رنگ ها در دکوراسیون داخلی شامل گروهی می شود که ضمن هارمونی مناسب با یکدیگر و فضای موردنظر، شمال نماینده هایی از هر سه گروه باشد. برای مثال بکارگیری همزمان رنگ زرد، آبی و سفید و بهره بردند از طیف های رنگی متنوع آنها، علاوه بر باز گذاشتن دست ما در انتخاب اسباب و ابزار بیشتر و بهتر، جلوه خاص و زیبایی را ایجاد می کنند. این گونه ترکیب رنگ های در زمان های مختلف روحی افراد، هماهنگی مناسبی را در زمان مطلوب ایجاد می کنند. بطور کلی استفاده از رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی بسیار حائز اهمیت است و تاثیر بسیار زیادی دارد.

 

 • از آینه یک پنجره بسازید.

با توجه به آپارتمانی شدن منازل و محدودیت فضا، ممکن است که یک اتاق، پنجره و نوررسانی کافی ای نداشته باشد. تعیین دکوراسیون این مکان های با نور کم کم سخت می شود اما برای جبران این کمبود می توانید بطور خلاقانه از آینه استفاده کنید و از خواص فیزیکی آینه بهترین بهره ها را ببرید. زمانی که از آینه در فضای دکوراسیون داخلی استفاده می کنید، با توجه به خاصیت فیزیکی آینه مبنی بر تواناییی انعکاس و بازتاب نور، علاوه بر جبران کمبود روشنایی و استفاده حداکثری از نور محیط، فضای اتاق نیز از آنچه که هست بزرگتر به نظر می آید. انواع و اقسام آینه ها را می توانید در بازار با توجه به نظر و سلیقه و همچنین فضای مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 

 • فضای فولادی اتاق خود را رنگی کنید.

در بعضی از معماری های فضاها و اتاق ها، به طور مستقیم از تیر فولاد و آهن استفاده می شود. یعنی این مصالح در فضای اتاق نمایان اند و بطور مستقیم در دکوراسیون داخلی فضا دخیل هستند. در نگاه اول استفاده از این فلز در دکوراسیون داخلی بی منطق به نظر می رسد و فضای بی روح و سردی را ایجاد می کند. شما با استفاده از پوشش رنگ می توانید از تهدید ها فرصت بسازید! با استفاده از رنگ های ضد زنگ، علاوه بر افزایش دوام و طول عمر فولاد، نما و جلوه زیبایی را به دکوراسیون اتاق خود ببخشید.

 

 • فضایی از اتاق را به ظروف چینی اختصاص دهید.

یکی دیگر از ایده های جالب و ناب دکوراسیون، ایجاد یک فضای زیبا و جمع و جور برای صرف چایی، نوشیدنی و دم نوش در فضای اتاق است. استفاده از میز و صندلی تک و یا دو نفره در فضای اتاق بسیار جالب و جدید می باشد اما از آن زیبا تر، بهره گیری از ظروف چینی بر روی میز و یا ویترین می باشد. ظروف چینی علاوه بر استفاده کلاسیک خود، طرح ها و رنگ های بسیار زیادی را در بر می گیرند.

 

 • فضای مطالعه ایجاد کنید.

در اتاق، محل کار و حتی در سالن نشیمن و پذیرایی، یک قسمت کوچکی را به مطالعه اختصاص دهید و دکوراسوین این محل را با سایر نواحی اتاق، متفاوت بسازید. قطعا از این کار پشیمان نمی شوید؛ بلکه همیشه یک فضای آماده و باب میل خودتان برای مطالعه دارید و همچنین یک جلوه نوآورانه ای در محل مورد نظر ایجاد می کنید که از چشم کمتر کسی پنهان می ماند.

 

 • رادیاتور خود را مخفی کنید

در دکوراسیون داخلی، یکی از مواردی که باید بسیار به آن دقت فرمایید، حذف و پنهان کردن اسباب و وسایل نامربوط در محیط می باشد. از جمله این موارد رادیاتور می باشد. شما می توانید رادیاتور خانه خود را پشت فضای کابینت پنهان کنید. یعنی کابینت خود را به گونه طراحی و یا انتخاب کنید که بتواند جلوی دید رادیاتور را بگیرد و از نمایان شدن این وسیله نامربوط جلوگیری کنید و حتی میتوانید یک کابینت رادیاتور برای آن در نظر بگیرید یعنی یکی از فضای های کابینت خود را به جای گیری رادیاتور اختصاص دهید و رادیاتور را به جزئی از فضای اتاق خود تبدیل کنید. بنابراین فضای آشپزخانه و … بسیار هماهنگ تر و چشم نوازتر می گردد . همچنین از فضای مورد نظر خود حداکثر استفاده را می برید.

دکوراسیون داخلی علاوه بر شخصی و سلیقه ای بودنف یک سری اصول و راه های خاصی دارد که می توانید با مشاوره و مشورت از افراد متخصص به این ایده های و اصول دست پیدا کنید. تمامی ایده های فوق، پیشنهاد هایی برای بهبود و زیباتر کردن دکوراسیون داخلی مورد نظر شما هستند. امیدوارم این موارد، مورد قبول شما واقع شده باشند. منتظر ایده ها پیشنهاذ های جالب و ناب دیگر باشید.

ظاهر آشپزخانه بستگی زیادی به اتمام انتخابی کابینت ها دارد. اگر می خواهید ظاهری طبیعی ایجاد کنید، بهترین گزینه چوب جامد است. شما می توانید از چوب جامد که تمام شده، لکه دار یا رنگ شده باشد استفاده کنید. اگر می خواهید جلوه ای تزئینی ایجاد کنید، پس می توانید تزئینات جرئی مانند پریشانی، لعاب یا خراش را انتخاب کنید. اگر می خواهید کابینت هایی داشته باشید که به راحتی تمیز شوند، باید کابینت های سبک تری انتخاب کنید. آن ها در پنهان کردن آلودگی بهتر از رنگهای تیره هستند.

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض کابینت آشپزخانه به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

استفاده از نکات بالا به شما در انتخاب موفقیت آمیز کابینت های مناسب آشپزخانه کمک می کند.

جهت درخواست مشاوره به صورت رایگان فرم زیر را تکمیل فرمائید.
پس از تکمیل فرم زیر، کارشناسان ما با شما تماس گرفته و در صورت تمایل، در محل شما حضور میابند

  برای دریافت مشاوره ی رایگان برای دریافت خدمات با شماره ی ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ در تماس باشید.

  نظرات خود را در ارتباط با ۸ ایده ناب و نوین برای دکوراسیون داخلی منزل برای ما بنویسید.

  موفق باشید.

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: ۲ میانگین: ۵]

  دیدگاهتان را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.