مزایا و معایب کابینت آشپزخانه هایگلاس

مزایا و معایب کابینت آشپزخانه هایگلاس

کابینت آشپزخانه هایگلاس را بشناسیم!

کابینت آشپزخانه هایگلاس ظریف و شیک هستند. این یک رنگ انتخابی برای بسیاری از آشپزخانه‌های معاصر است. کابینت‌های براق بیشتر برای آشپزخانه‌های سبک معاصر مناسب‌تر هستند تا سبک‌های سنتی. بیایید مزایا و معایب کابینت های آشپزخانه براق را در نظر بگیریم. از زمانی که برای اولین بار در دهه ۱۹۷۰ معرفی شد، روکش براق پیوسته انتخابی محبوب برای آشپزخانه های معاصر است. درب های کابینت براق دارای پوششی درخشان هستند که نور را منعکس می کنند. بسته به مواد کابینت آشپزخانه شما و نحوه پرداخت، براقیت بالا می تواند ۱۰۰ درصد براق یا فوق العاده براق باشد.

 

مزایای کابینت آشپزخانه هایگلاس

 • انعکاس نور: کابینت های آشپزخانه با براقیت بالا نور را منعکس می کنند. بنابراین، آشپزخانه را روشن‌تر، بزرگ‌تر، بازتر و جادارتر می‌سازند. اگر آشپزخانه کوچکی دارید، یک روکش براق قطعا به نفع شما خواهد بود. اگر رنگ تیره تری را برای کابینت آشپزخانه خود انتخاب می کنید، بازتاب نور نور آشپزخانه شما را جذب نمی کند. اگر آشپزخانه شما نور طبیعی زیادی ندارد، کابینت های براق آشپزخانه شما نور را منعکس کرده و آشپزخانه شما را روشن تر می کند.
 • تمیز کردن: کابینت های آشپزخانه با براقیت بالا به راحتی تمیز می شوند. فقط می توانید از یک پارچه مرطوب بدون خش استفاده کنید تا آثار و لکه ها را پاک کنید. دیگر از محلول‌ها یا مواد تمیزکننده گران قیمت استفاده نخواهید کرد. برخی از روکش های براق ضد خش هستند و به کابینت های آشپزخانه شما اجازه می دهند همیشه مانند نو باقی بمانند.
 • ضدآب: کابینت های براق آشپزخانه ضد آب هستند. برای ماندگاری بیشتر نیازی به مهر و موم شدن یا درمان خاصی ندارند.
 • احساس مدرن: کابینت های آشپزخانه با براق بودن، آشپزخانه های امروزی را تحسین می کنند، زیرا حسی مدرن و مجلل می دهند.
 • طرح های متنوع: کابینت های براق آشپزخانه در طیف وسیعی از رنگ ها، طرح ها و سبک ها موجود است. آنها همچنین بسیار قابل تنظیم هستند. برای ایجاد یک رنگ منحصر به فرد می توانید رنگ های مختلف را با هم ترکیب کنید. می‌توانید رنگ‌هایی را با هم ترکیب کنید که می‌توانند آشپزخانه شما را تمیز و جادار جلوه دهند. همچنین می توانید برای گرما و ظرافت بیشتر، یک روکش پنجره براق داشته باشید. ترکیب کانتر و کف سنگی با کابینت هایگلاس براق با درب های بدون دستگیره می تواند سطحی یکنواخت در آشپزخانه شما ایجاد کند. کابینت های آشپزخانه با براقیت بالا را می توان با مواد دیگری مانند کوارتز و استیل ضد زنگ نیز ترکیب کرد تا ظاهری زیباتر و زیباتر داشته باشد. کابینت های سفید براق آشپزخانه را با چوب ترکیب کنید و آشپزخانه ای دنج و امروزی بسازید. همچنین می توانید یک آشپزخانه لاکی با هر رنگ قابل تصوری داشته باشید و یک طراحی آشپزخانه منحصر به فرد ایجاد کنید. کابینت های براق آشپزخانه گزینه های طراحی بی حد و حصری را ارائه می دهند.

 

نوسازی کابینت آشپزخانه مزایا و معایب کابینت آشپزخانه هایگلاس

 

معایب کابینت آشپزخانه هایگلاس

 • انعکاس نور: از آنجایی که یک روکش براق نور را منعکس می کند، خراش، اثر انگشت و کثیفی کابینت هایگلاس به راحتی قابل مشاهده است. کابینت های براق آشپزخانه با رنگ تیره، عیوب را حتی بیشتر از درهای براق رنگ روشن نمایان می کند. اگر می‌خواهید جلوی کابینت‌ها را بیشتر از آنچه می‌خواهید تمیز نکنید، از رنگ‌های تیره دوری کنید. با این وجود، عیوب روی سطوح براق به راحتی تمیز می شوند.
 • تمیز کردن: یک روکش براق نیاز به تمیز کردن مکرر دارد زیرا اثر انگشت و کثیفی روی سطح به راحتی قابل مشاهده است. به همین دلیل است که اغلب روی کابینت‌های بالاتر از یک روکش براق استفاده می‌شود، زیرا انعکاس نور در کابینت‌هایی که هم سطح چشم هستند، بیشتر قابل توجه است.
 • قیمت: پرداخت با براقیت بالا در کابینت هایگلاس نسبت به سایر روکش‌ها گران‌تر است، زیرا در بین صاحبان خانه محبوبیت بیشتری دارند. اعمال و نگهداری آنها گرانتر است. لوکس بودن و کیفیت با هزینه بالایی همراه است اما ارزش سرمایه گذاری را دارد.

 

جنس کابینت آشپزخانه هایگلاس

 • اکریلیک: کابینت آشپزخانه پلاستیکی اکریلیک به صورت ام دی اف لمینت شده با ورق اکریلیک یا جامد اکریلیک موجود می باشد. قسمت جلویی اکریلیک شبیه شیشه است اما در برابر خط و خش مقاوم نیست. کابینت های اکریلیک آشپزخانه با ۸۰% درخشش، بیشترین درخشندگی را دارند. اکریلیک می تواند رطوبت، دمای بالا و بخار را تحمل کند. همچنین با گذشت زمان از بین نمی رود.
 • شیشه: اگرچه شیشه شکستنی است، اما در برابر خش مقاوم است. شیشه به دلیل ویژگی های منحصر به فردش همیشه مورد توجه و محبوب بوده است. کابینت های آشپزخانه با نمای شیشه ای به دلیل شفافیت مورد علاقه خود هستند. آنها می توانند وسایل آشپزخانه شما را به خوبی قاب کنند و از آنها در برابر گرد و غبار محافظت کنند. کابینت های آشپزخانه شیشه ای برای آشپزخانه های کوچک و برای آشپزخانه هایی با فضای داخلی مینیمالیستی مناسب هستند.
 • لاک: لاک یک ماده استاندارد است که برای آشپزخانه های براق استفاده می شود. سطوح لاکی در سایه های مختلف و جلوه های ویژه (فلزی، مرواریدی، آفتاب پرست) کابینت هایگلاس موجود است. کابینت های لاکی Hgh-gloss دارای جلای های مختلفی هستند. کابینت های براق آشپزخانه لاکی معمولاً با چندین لایه پرایمر، رنگ و لایه های شفاف اعمال می شوند و پس از آن پولیش می شوند و در نتیجه یک روکش براق ایده آل ایجاد می شود. این کابینت ها به سطوحی زیبا تبدیل می شوند که ضد خش و سخت هستند. کابینت هایگلاس به دلیل مراحل و زمان زیادی که برای دستیابی به یک روکش براق لازم است، گران ترین هستند، اما با این وجود، لوکس ماندگاری را ارائه می دهند.

نکات مهم برای مراقبت از کابینت آشپزخانه هایگلاس

 • روی کابینت های آشپزخانه ی بالایی خود از یک روکش براق و در کابینت های پایینی از رنگ های نیمه براق یا مات استفاده کنید.
 • نور بیشتر در کابینت های آشپزخانه بالاتر منعکس می شود زیرا در سطح چشم قرار دارند.
 • رنگ های براق در رنگ های روشن (سفید، کرم یا وانیلی) کاربردی ترین هستند زیرا قطرات آب، اثر انگشت، گرد و غبار و کثیفی تقریباً نامرئی هستند.
 • رنگ های براق در رنگ های تیره (مشکی، آبی سرمه ای، گرافیت، بادمجانی یا قهوه ای) غیرعملی ترین هستند زیرا به راحتی کثیف می شوند. لکه های غذا، لکه های آب، اثر انگشت، گرد و غبار، و خراش بسیار قابل توجه است.
 • کابینت های آشپزخانه با رنگ های تیره برای افرادی که زیاد آشپزی نمی کنند ایده آل است.
 • کابینت آشپزخانه هایگلاس بودن باید همیشه دارای دسته باشند تا از اثر انگشت روی سطح جلوگیری شود.
 • اگر کابینت آشپزخانه براقی دارید، روشنایی آشپزخانه خود را با دقت برنامه ریزی کنید. این کار برای جلوگیری از انعکاس ناخواسته در قسمت جلویی کابینت ها است.
 • کابینت آشپزخانه هایگلاس با کفپوش های مات به خوبی کار می کنند. کابینت ها و کف های آشپزخانه با روکش های براق با یکدیگر رقابت خواهند کرد.
 • کابینت های براق خود را با یک پارچه مرطوب نرم و مواد شوینده خنثی تمیز کنید.
 • از پارچه های میکروفیبر و مواد ساینده اجتناب کنید زیرا می توانند لکه های کسل کننده ای را در درب های اکریلیک ایجاد کنند. در عوض می توانید از آنها در درهای شیشه ای استفاده کنید.
 • کابینت های آشپزخانه با براقیت بالا برای آشپزخانه های مدرن و شیک طراحی شده اند. مواد جدید و پیشرفته با براقیت بالا می توانند شما را برای مدت طولانی از آشپزخانه خود لذت ببرند.

 

دریافت خدمات و مشاوره انتخاب کابینت آشپزخانه هایگلاس!

با جستجوی آنلاین نام بسیاری از شرکت هایی که خدمات بازسازی کابینت و ساخت کابینت را انجام می دهند به شما داده می شود تا خرید کابینت آشپزخانه باکیفیت بالا و کابینت آشپزخانه هایگلاس را به بهترین نحو و از بهترین شرکت کابینت انجام دهید. برای انجام این پروژه با مناسب ترین قیمت و تضمین کیفیت می توانید با مشاوران و مهندسان گریت کابینت برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در تماس باشید.

اگر رنگ کابینت های موجود درست انتخاب شده و کابینت هایتان خوش ساخت و فرم خوبی داشته و ظاهری کاملاً متفاوت داشته باشند، بازسازی کابینت های پولیشی می تواند گزینه ای مناسب و کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه باشد. همچنین در مواردی که چیدمان آشپزخانه موجود به خوبی کار می کند، انتخاب خوبی است. اما در مواردی که کابینت های موجود با مشکلات ساختاری روبرو هستند و یا سخت افزار در وضعیت نامناسبی قرار دارد و یا ویژگی های ذخیره سازی داخلی در آن کم است، بهتر است کابینت های کاملا جدید نصب کنید. همچنین کار کابینت تنها به ساخت کابینت ختم نمی شود و شما می تواند هر مدل تخت خوابی در هر اندازه و ساختاری را سفارش دهید تا با قیمت منطقی و بهترین کیفیت به دستتان برسد.

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه زیبا و تمیز و منظم با کابینت آشپزخانه باکیفیت بالا داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض آن ها به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت درمورد نحوه بازسازی کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

ظاهر آشپزخانه بستگی زیادی به اتمام انتخابی کابینت ها دارد. اگر می خواهید ظاهری طبیعی ایجاد کنید، بهترین گزینه چوب جامد است. شما می توانید از چوب جامد که تمام شده، لکه دار یا رنگ شده باشد استفاده کنید. اگر می خواهید جلوه ای تزئینی ایجاد کنید، پس می توانید تزئینات جرئی مانند پریشانی، لعاب یا خراش را انتخاب کنید. اگر می خواهید کابینت هایی داشته باشید که به راحتی تمیز شوند، باید کابینت های سبک تری انتخاب کنید. آن ها در پنهان کردن آلودگی بهتر از رنگهای تیره هستند.

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض کابینت آشپزخانه به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

استفاده از نکات بالا به شما در انتخاب موفقیت آمیز کابینت های مناسب آشپزخانه و آشنایی با انواع کابینت های مدرن کمک می کند.

جهت درخواست مشاوره به صورت رایگان فرم زیر را تکمیل فرمائید.
پس از تکمیل فرم زیر، کارشناسان ما با شما تماس گرفته و در صورت تمایل، در محل شما حضور میابند

  برای دریافت مشاوره ی رایگان برای دریافت خدمات با شماره ی ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ در تماس باشید.

  نظرات خود را در ارتباط با راهنمای مزایا و معایب کابینت آشپزخانه هایگلاس بنویسید.

  موفق باشید.

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: ۲ میانگین: ۵]

  دیدگاهتان را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.