معرفی و مقایسه 5 کابینت پرطرفدار آشپزخانه

معرفی و مقایسه 5 کابینت پرطرفدار آشپزخانه

5 کابینت پرطرفدار برتر کدام اند؟ در ظاهر انتخاب کابینت آشپزخانه کار بسیار سختی به نظر می آید، چرا که باید علاوه بر در نظر گرفتن بودجه مناسب، باید طرح، رنگ، جنس و … کابینت را هم در نظر بگیرید. زمانی که وارد دنیای گسترده کابینت ها می شوید، به دلیل تنوع بالای کابینت ها، قطعا در ابتدای کار دچار سردرگمی می شوید. هر شرکت و کارخانه ای سعی در این دارد که شما را ترغیب به استفاده از کالای خود کند و جنس و مدل آن را بهتر از دیگران می داند. این مسئله نه تنها درباره کابینت بلکه درباره هر کالای رقابتی ای صادق است.

برای اینکه دچار این مشکل نشوید، پیشنهاد می کنم که در ابتدای کار خود، اطلاعات جامع و کافی ای در رابطه با انواع کابینت آشپزخانه بدست آورید. با مقایه مزایای و معایب کابینت ها و متریال های مختلف، در نهایت یک الی دو گزینه را مدنظر قرار بدهید و به سراغ همین موارد بروید. برای این منظور شما نیاز به مطالب جامع و در عین حال خلاصه ای دارید که در عین کوتاهی، به مهم ترین نکات هر کابینت پرطرفدار اشاره کند.

بنابراین ادامه مطلب را از دست ندهید.

 

دسته بندی 5 کابینت پرطرفدار آشپزخانه

مهمترین دسته بندی کابینت ها، تقسیم بندی بر اساس متریال و فرایند ساخت آن ها می باشد. بر این اساس متریال های اصلی کابینت عبارت اند از: کابینت چوب، کابینت ممبران، کابینت انزو، کابینت هایگلس، کابینت ام دی اف و سایر جنس های کاربردی.

کابینت ها به طور کلی در دو دسته کابینت کلاسیک و کابینت مدرن دسته بندی می شوند. این نوع دسته بندی عمدتا به نوع طراحی دکوراسیون آشپزخانه بر می گردد. در دسته کلاسیک، معمولا از عناصر طبیعی و کلاسیک در دکوراسیون بهره گرفته می شود. در این نوع دکوراسیون، معمولا از کابینت های چوب و ممبران استفاده می شود. در طراحی های مدرن نیز همانطور که از اسمش پیداست، از موارد به روز و رنگ های متنوعی بهره می گیرند. کابینت های مناسب و پرکاربرد این طراحی، معمولا کابینت های هایگلس و ام دی اف می باشند.

ابعاد استاندارد کابینت کابینت پرطرفدار آشپزخانه

البته می توان از هر کابینت در هر کدام از دو دسته مدرن و کلاسیک بهره گرفت.

 

انواع کابینت پرطرفدار آشپزخانه

حالا برویم به سراغ بررسی دقیق و کامل هر نوع کابینت:

 

کابینت پرطرفدار آشپزخانه چوبی

در صدر جدول قطعا باید کابینت چوبی قرار بگیرد. این نوع کابینت همانطور که از اسمش هم که پیداست از جنس چوب طبیعی می باشد. کابینت چوب با توجه به جنسش دارای مقاومت و دوام بسیار بالایی می باشد. از رایج ترین این چوب هایی که در ساخت این نوع کابینت مورد استفاده قرار می کیرد می توان به چوب درخت بلوط، راش، افرا و … اشاره کرد.

 

مزایای کابینت های چوبی:

 • دوام و طول عمر بالا
 • طرح ها و رنگ طبیعی
 • مقاومت در برابر نور خورشید و گرما
 • مقاومت در برابر رطوبت و تغییرات دمایی
 • مقاومت در برابر سایش و فرورفتگی
 • قابلیت تعمیر و ترمیم آسان

 

معایای کابینت چوبی:

 • قیمت بالا
 • پاشش و به هم ریختگی رنگ در صورت تغییر دما متداول

 

کابینت پرطرفدار آشپزخانه ممبران

در درجه بعدی کابینت ممبران را به شما معرفی می کنم. کابینت ممبران پروسه ساخت اختصاصی و خاص خود را دارند. این کابینت از دو بخش تشکیل شده است: مغزی و روکش. مغزی کابینت های ممبران یا اساس آن ها از جنس ورقه های ام دی اف می باشد. روکشی که بر روی این مغزی زده می شود، روکش ممبران می باشد. این روکش از جنس PVC می باشد. البته تنها یک سطح آن را روکش ممبران می زنند و در سطح دیگر از روکش ارزان تری از جنس پی وی سی مثل روکش PVC سفید استفاده می کنند. نکته مهم و حائز اهمیت درباره کابینت های ممبران فرایند ساخت و مهارت کابینت ساز می باشد. مهارت و اجرای درست مراحل ساخت تاثیر مستقیمی بر روی کیفیت کابینت خواهد داشت.

کابینت پرطرفدار آشپزخانه ابعاد استاندارد کابینت نوسازی کابینت آشپزخانه ماده شیمیایی مخصوص نگهداری در کابینت آشپزخانه

در فرایند ساخت ممبران، ابتدا ورقه های ام دی اف را با توجه به طرح مورد نظر برش داده و سپس با استفاده از چسب و مواد مخصوص روکش ها را بر روی سطوح ورقه مغزی متصل می کنند. سپس با استفاده از دستگاه های مخصوص، ورقه و روکش ها را به هم وکیوم کرده و اتصال صحیح آن اطمینان حاصل می کنند.

 

مزایای کابینت های ممبران

 • قیمت پایین تر نسبت به کابینت چوبی
 • جایگزین مناسب کابینت چوبی در دکوراسیون های کلاسیک
 • طرح ها و رنگ ها متنوع

 

معایب کابینت های ممبران

 • عدم مقاومت زیاد به حرارت و گرما
 • عدم مقاومت در برابر رطوبت
 • عدم ظرفیت اجرایی طرح های ظریف
 • تاثیر مستقیم کیفیت کار کابینت ساز بر روی کابینت

مقاوم نبودن کابینت ممبران به رطوبت و حرارت دراثر به کارگیری مغزی ام دی اف می باشد. این موارد از معایب شاخص ام دی اف هستند که بر روی کابینت های ممبران نیز اثر می گذارند.

 

کابینت پرطرفدار آشپزخانه انزو

این نوع کابینت تا حدودی از نوع کابینت ممبران می باشد اما فرایند تولید آن پیچیده تر و جنس روکش آن متفاوت می باشد. اما افرادی این دو نوع کابینت را یکسان می دانند. اما در ادامه به یک سری از تفاوت های مهم این دو کابینت اشاره می کنیم.

 

تفاوت کابینت های ممبران و انزو

 • ضخامت مغزی ام دی اف : ضخامت بنیان ام دی اف در ورقه های کابینت انزو بیشتر از کابینت ممبران است، بنابراین از ممبران مقاوم تر و سنگین تر می باشد.
 • جنس روکش مورد استفاده: جنس روکش کابینت انزو از پلی اورتان یا PVC می باشد اما جنس روکش ورقه های کابینت ممبران از PVC می باشد.
 • تنوع کدهای رنگی: در کابینت های انزو معمولا از طیف رنگ های روشن تر مانند سفید استفاده می شود.
 • قیمت: قیمت کابینت های انزو از کابینت های ممبران بیشتر می باشد.

 

مزایا کابینت انزو

مزایای کابینت انزو همان مزایا کابینت ممبران می باشد به علاوه اینکه جنس روکش انزو با کیفیت تر از کابینت ممبران است. بیشتر بودن ضخامت مغزی ام دی اف کابینت انزو نسبت به ممبران نیز اثرگذار می باشد.

 

معایب کابینت انزو

 • اثرگذاری زیاد مهارت کابینت ساز بر روی کار
 • لبه های تیز
 • عدم ظرفیت اجرایی طرح های ریز و ظریف بر روی چوب
 • عدم مقاومت در برابر سایش و فرورفتگی و اشیا برنده

کابینت های انزو نیز معمولا در دسته کابینت های کلاسیک قرار می گیرد اما در بخش مدرن نیز استفاده های خاص خود را دارند.

 

کابینت های هایگلس

از نوع  بسیار رایج کابینت ها می باشند. کابینت های هایگلس از دو بخش ساخته شده اند: بخش مغزی که معمولا از نوع ام دی اف می باشد و بخش روکش که از جنس پلکسی گلس می باشد. روکش پلکسی گلس نوعی روکش از جنس خاصی از پلاستیک می باشد که شفافیت و درخشش زیبایی دارد.

 

نظافت کابینت کابینت پرطرفدار آشپزخانه

 

مزایای کابینت های هایگلس

 • درخشش و زیبایی کابینت
 • توانایی اجرا انواع مختلف طرح ها
 • رنگ ها متنوع
 • مقاومت و دوام بالا
 • قیمت مناسب و به صرفه

 

مزایای کابینت های هایگلس

 • لبه های تیز
 • آسیب پذیر بودن در برابر رطوبت
 • لک گیری و خش پذیر بودن ورقه

 

کابینت های ام دی اف (MDF)

این نوع کابینت پرطرفدار ترین و رایج ترین نوع کابینت می باشد که استفاده گسترده ای دارند. کابینت های ام دی اف از ورقه ها و پانل های ام دی اف ساخته می شود. ورقه های ام دی اف به طور مهندسی شده از پسماند ها و باقی مانده های چوب تولید می شود مانند خاک اره و سپس این مواد با یک سری مواد شیمیایی و چسب و رزین مخلوط و بعد متراکم می سازند تا به صورت ورقه های مناسب دربیایند. بنابراین MDF از چوب طبیعی سنگین تر می باشد.

ورقه های ام دی اف سپس پس از برش به طرح های مورد نظر توسط پوشش و روکش های رنگ پوشانده می شوند.

 

مزایای کابینت های ام دی اف

 • قیمت بسیار مناسب
 • طرح ها متنوع
 • گستره روکش های رنگی بالا (مات یا شفاف)
 • مقاومت در برابر ضربه

 

معایب کابینت های ام دی اف

 • آسیب پذیر بودن در برابر رطوبت و آب
 • سنگین تر بودن نسبت به چوب

 

با این حال کابینت های ام دی اف کابرد و استفاده بیشتری از سایر کابینت ها دارند و با استفاده از انواع مختلفی از رنگ ها و روکش ها و یا مواد شیمیایی مختلف بکار رفته در ورقه ها، می توان کیفیت های متنوعی از ام دی اف بدست آورد. همچنین با توجه به موارد ذکر شده در طول مقاله، شما میتوانید خواص و یا معایب ام دی اف را به سایر کابینت ها ( جز چوب ) تعمیم دهید.

با توجه به موارد ذکر شده امیدوارم که اطلاعات کافی و مفیدی از کابینت ها در اختیار شما عزیزان قرار گرفته شده باشد. لازم به ذکر است که برای خرید هوشمندانه و به دور از سردرگمی، بهتر است که مزایا و معایب هر کابینت را نسبت به دیگری سنجیده و در نهایت با توجه به دکوراسیون مدنظر خود برای آشپزخانه و بودجه تان، بهترین گزینه را انتخاب بفرمایید.

 

دریافت خدمات و مشاوره انتخاب کابینت پرطرفدار آشپزخانه!

با جستجوی آنلاین نام بسیاری از شرکت هایی که خدمات بازسازی کابینت و ساخت کابینت را انجام می دهند به شما داده می شود تا خرید کابینت پرطرفدار آشپزخانه را به بهترین نحو و از بهترین شرکت کابینت انجام دهید. برای انجام این پروژه با مناسب ترین قیمت و تضمین کیفیت می توانید با مشاوران و مهندسان گریت کابینت برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در تماس باشید.

اگر رنگ کابینت های موجود درست انتخاب شده و کابینت هایتان خوش ساخت و فرم خوبی داشته و ظاهری کاملاً متفاوت داشته باشند، بازسازی کابینت های پولیشی می تواند گزینه ای مناسب و کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه باشد. همچنین در مواردی که چیدمان آشپزخانه موجود به خوبی کار می کند، انتخاب خوبی است. اما در مواردی که کابینت های موجود با مشکلات ساختاری روبرو هستند و یا سخت افزار در وضعیت نامناسبی قرار دارد و یا ویژگی های ذخیره سازی داخلی در آن کم است، بهتر است کابینت های کاملا جدید نصب کنید. همچنین کار کابینت تنها به ساخت کابینت ختم نمی شود و شما می تواند هر مدل تخت خوابی در هر اندازه و ساختاری را سفارش دهید تا با قیمت منطقی و بهترین کیفیت به دستتان برسد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Makeover min

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه زیبا و تمیز و منظم با کابینت آشپزخانه باکیفیت بالا داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض آن ها به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت درمورد نحوه بازسازی کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

ظاهر آشپزخانه بستگی زیادی به اتمام انتخابی کابینت ها دارد. اگر می خواهید ظاهری طبیعی ایجاد کنید، بهترین گزینه چوب جامد است. شما می توانید از چوب جامد که تمام شده، لکه دار یا رنگ شده باشد استفاده کنید. اگر می خواهید جلوه ای تزئینی ایجاد کنید، پس می توانید تزئینات جرئی مانند پریشانی، لعاب یا خراش را انتخاب کنید. اگر می خواهید کابینت هایی داشته باشید که به راحتی تمیز شوند، باید کابینت های سبک تری انتخاب کنید. آن ها در پنهان کردن آلودگی بهتر از رنگهای تیره هستند.

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض کابینت آشپزخانه به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.