بایدها و نبایدهای تمیز کردن کابینت آشپزخانه

بایدها و نبایدهای تمیز کردن کابینت آشپزخانه

9 نکته برای تمیز کردن کابینت آشپزخانه

شما احتمالاً بیشتر زمان تمیز کردن آشپزخانه خود را صرف تمرکز روی سه مورد بزرگ می کنید یعنی سینک ظرفشویی، پیشخوان و طبقه، اما کابینت های شما نیز نیاز به توجه منظم دارند و تمیز کردن کابینت آشپزخانه از کارهایی ست که حداقل هر هفته باید انجام شود، به خصوص درها. اینجاست که قطرات ریز روغن پخت و پز، پاشیده شدن مواد غذایی و بخار تمایل به ته نشین شدن دارند و سپس گرد و غبار را جذب و نگه می دارند و منجر به ایجاد سطوح کدر، کدر یا رگه دار می شوند.

خوشبختانه، در حالی که تمیز کردن کابینت آشپزخانه کمی خسته کننده است، کار سختی نیست، و همچنین نیازی به مواد شیمیایی بدبو یا بالقوه سمی ندارد. چه کابینت های شما رنگ آمیزی شده باشد و چه از جنس چوب ساخته شده باشد، با چند اقلام معمولی خانگی و کمی گریس آرنج بسیار جذاب خواهند بود. فقط مراقب باشید که با یک رویکرد بیش از حد به پایان آنها آسیب نرسانید. در اینجا نحوه انجام درست تمیز کردن انواع کابینت آشپزخانه آمده است.

 

تمیز کردن کابینت آشپزخانه با یک محلول تمیز کننده ملایم

پاک کننده های ساینده و برس های اسکراب را در سینک خود بگذارید. شستشوی شدید می تواند به روکش یا رنگ کابینت آشپزخانه مخصوصا کابینت روکش چوب آسیب برساند. در عوض، با مخلوط کردن یک قسمت صابون ظرفشویی ملایم با دو قسمت آب داغ یا همان نسبت سرکه سفید مقطر به آب داغ، پاک کننده ملایم خود را آماده کنید. (آب گرم شده به نرم شدن گرانج و گریس کمک می کند تا بتوانید راحت تر آن را پاک کنید.) مخلوط تمیزکننده خود را در یک بطری اسپری بریزید و آماده تمیز کردن کابینت آشپزخانه هستید.

تمیز کردن انواع کابینت تمیز کردن کابینت آشپزخانه

خیس نکردن کابینت هنگام تمیز کردن کابینت آشپزخانه

مخلوط تمیزکننده را روی یک پارچه میکروفیبر یا پارچه نرم اسپری کنید تا زمانی که مرطوب شود اما خیس نشود. رطوبت بیش از حد می تواند به رنگ یا روکش کابینت شما آسیب برساند مخصوصا اگر کابینت چوب داشته باشید. اکنون، هر درب کابینت را از بالا به پایین پاک کنید و به هر تراش یا قالبی که در آن گرد و غبار و کثیفی تجمع می یابد توجه بیشتری داشته باشید. فراموش نکنید که دستگیره ها و دستگیره ها و داخل درهای کابینت را نیز پاک کنید. در صورت نیاز محلول تمیزکننده بیشتری را روی پارچه خود بپاشید، اما هرگز اجازه ندهید که پارچه آنقدر خیس شود که چکه کند. در صورت لزوم مقدار اضافی آن را داخل سینک فشار دهید.

برخی از کابینت ها مثل کابینت هایگلاس، کابینت ممبران و کابینت انزو دارای تزئینات تزئینی یا شیارهای عمیقی هستند که پارچه به راحتی نمی تواند به آنها دسترسی پیدا کند. در این موارد، یک مسواک قدیمی را در محلول تمیز کننده خود فرو کنید و از مسواک برای تمیز کردن آرام نقاطی که دسترسی به آن ها سخت است استفاده کنید. نواحی اطراف دستگیره‌ها یا دستگیره‌های کابینت و لبه‌های درهای کابینت را فراموش نکنید، که دسترسی به آن‌ها با دستمال ممکن است دشوار باشد.

 

جلوگیری از ورود آب به لولاها

اگرچه محلول تمیزکننده شما برای چوب تمام شده یا رنگ شده و همچنین لمینت ایمن است، اما برای لولاهای کابینت شما در نظر گرفته نشده است. شما نمی خواهید زمان صرف شده برای تمیز کردن کابینت آشپزخانه شما را با سخت افزار زنگ زده باقی بگذارد. در عوض، از یک پارچه میکروفایبر خشک برای پاک کردن گرد و غبار و آلودگی از روی فلز استفاده کنید. اگر یک نقطه به خصوص چرب یا کثیف وجود دارد، فقط یک یا دو قطره از محلول تمیز کننده را روی پارچه خود اسپری کنید، محل کثیف را بشویید و سپس فلز را خشک کنید.

 تمیز کردن کابینت آشپزخانه بایدها و نبایدهای رنگ کابینت آشپزخانه!

هنگامی که کابینت های خود را تمیز کردید، یک بار دیگر با یک پارچه تمیز که کمی با آب گرم مرطوب شده است، روی آنها بروید. این کار هرگونه محلول تمیزکننده یا کثیفی ماندگار را از بین می برد. همانطور که در مورد تمیزکننده خود، بهتر است از بالا به پایین کار کنید تا از باقی ماندن قطره ها جلوگیری کنید.

 

پس از تمیز کردن کابینت آشپزخانه را خشک کنید

خشک شدن کابینت ها در هوا پس از تمیز کردن می تواند باعث آسیب یا ایجاد حباب به پوشش یا رنگ انواع کابینت آشپزخانه شود. به جای آن، از یک پارچه نرم برای خشک کردن تمام سطوح مرطوب استفاده کنید و درخشندگی را تقویت کنید. اگر کابینت‌های شما دارای قسمت‌های شیشه‌ای هستند، یک پارچه تمیز را با مخلوط سرکه یا یک شیشه‌شوی تجاری اسپری کنید و شیشه را از دو طرف کاملاً پاک کنید. به طور کلی پاک کردن پاشیده شدن مواد غذایی خشک شده، چربی و سایر گرانج های آشپزخانه از روی شیشه نسبتاً آسان است، اما ممکن است لازم باشد برای از بین بردن کامل آن لکه را دو بار از بین ببرید. از مواد ساینده روی شیشه استفاده نکنید و پس از پایان تمیز کردن پانل‌ها را خشک کنید.

اگر حتی پس از اتمام تمیز کردن کابینت آشپزخانه، لکه‌ها، گرانج خشک شده یا چربی روی کابینت‌های شما باقی می‌ماند، باید یک مرحله اضافی اضافه کنید. در یک کاسه کوچک، یک قسمت جوش شیرین را با دو قسمت آب مخلوط کنید. از یک پارچه تمیز و خشک استفاده کنید تا خمیر را روی نقاط کثیف بمالید. بگذارید خمیر چند دقیقه بماند و سپس آن را با یک پارچه مرطوب پاک کنید و به آرامی مالش دهید تا گرانج از بین برود. دوباره محل را با یک پارچه مرطوب شده با آب پاک کنید و سپس با پارچه میکروفیبر یا پارچه نرم خشک کنید.

 

تمیز کردن کابینت آشپزخانه عمیق فصلی

حداقل دو بار در سال از تمیز کردن سطوح کابینت آشپزخانه فراتر بروید. کابینت های خود را به طور کامل خالی کنید، و سپس قفسه ها، داخل کشوها، و فضای داخلی کابینت را به همراه سطوح بیرونی کابینت ها با استفاده از همان وسایل و روش های تمیز کردنی که در بالا ذکر شد پاک کنید. قبل از برگرداندن وسایل به کابینت، در نظر بگیرید که آیا ارزش نگهداری دارند یا خیر. هر چیزی را که دیگر به آن نیاز ندارید یا از آن استفاده نمی کنید پرتاب کنید یا اهدا کنید، و از شر ظروف بسیار خرد شده، لیوان های ترک خورده، ظروف نگهداری پلاستیکی با درب های گم شده، و سایر موارد بیهوده که در عمیق ترین فرورفتگی های انواع کابینت آشپزخانه جمع می شوند خلاص شوید.

 

دریافت خدمات و مشاوره تمیز کردن کابینت آشپزخانه!

با جستجوی آنلاین نام بسیاری از شرکت هایی که خدمات بازسازی کابینت و ساخت کابینت را انجام می دهند به شما داده می شود تا خرید کابینت آشپزخانه باکیفیت بالا و تمیز کردن کابینت آشپزخانه را به بهترین نحو و از بهترین شرکت کابینت انجام دهید. برای انجام این پروژه با مناسب ترین قیمت و تضمین کیفیت می توانید با مشاوران و مهندسان گریت کابینت برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در تماس باشید.

اگر رنگ کابینت های موجود درست انتخاب شده و کابینت هایتان خوش ساخت و فرم خوبی داشته و ظاهری کاملاً متفاوت داشته باشند، بازسازی کابینت های پولیشی می تواند گزینه ای مناسب و کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه باشد. همچنین در مواردی که چیدمان آشپزخانه موجود به خوبی کار می کند، انتخاب خوبی است. اما در مواردی که کابینت های موجود با مشکلات ساختاری روبرو هستند و یا سخت افزار در وضعیت نامناسبی قرار دارد و یا ویژگی های ذخیره سازی داخلی در آن کم است، بهتر است کابینت های کاملا جدید نصب کنید. همچنین کار کابینت تنها به ساخت کابینت ختم نمی شود و شما می تواند هر مدل تخت خوابی در هر اندازه و ساختاری را سفارش دهید تا با قیمت منطقی و بهترین کیفیت به دستتان برسد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Makeover min

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه زیبا و تمیز و منظم با کابینت آشپزخانه باکیفیت بالا داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض آن ها به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت درمورد نحوه بازسازی کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

ظاهر آشپزخانه بستگی زیادی به اتمام انتخابی کابینت ها دارد. اگر می خواهید ظاهری طبیعی ایجاد کنید، بهترین گزینه چوب جامد است. شما می توانید از چوب جامد که تمام شده، لکه دار یا رنگ شده باشد استفاده کنید. اگر می خواهید جلوه ای تزئینی ایجاد کنید، پس می توانید تزئینات جرئی مانند پریشانی، لعاب یا خراش را انتخاب کنید. اگر می خواهید کابینت هایی داشته باشید که به راحتی تمیز شوند، باید کابینت های سبک تری انتخاب کنید. آن ها در پنهان کردن آلودگی بهتر از رنگهای تیره هستند.

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض کابینت آشپزخانه به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.