چیدمان آشپزخانه های نقلی و کوچک

چیدمان آشپزخانه های نقلی و کوچک

چیدمان آشپزخانه های نقلی و کوچک

چیدمان آشپزخانه های کوچک و نقلی و نحوه دکوراسیون آن مسئله بسیار مهم است و نمی توان اصول و قواعد آن را نادیده گرفت.

برای انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه یا چیدمان در آشپزخانه های بزرگ اگرچه باز هم باید به دقت و توجه کافی به خرج داد اما این مسئله از اهمیت کمتری برخوردار است چون به اندازه کافی فضا دارید و دست شما برای انتخاب باز است ،اما انتخاب دکوراسیون و نحوه چیدمان آشپزخانه های کوچک مسئله مهمتر است و باید اصول طراحی و فضا سازی در آن مد نظر قرار دهید.

اگر شما نتوانید فضای آشپزخانه و منزل را بزرگتر نشان دهید به زودی از حضور در چنین فضایی خسته و دلزده خواهید شد زیرا دلباز بودن فضا نقش مهمی در روحیه و شادابی اهل منزل دارد.

 

چیدمان آشپزخانه های نقلی و کوچک

استفاده از رنگ های روشن به جای رنگ های تیره و کدر

یکی از نکات مهمی که در آشپزخانه های نقلی باید به آن توجه کنیم استفاده از رنگ های روشن است این رنگ ها سفید، کرم، طوسی روشن و به طور کلی رنگ های روشن است که بازتاب نور بیشتری دارند و باعث می شوند نور به طور کاملتر به محیط بازگردانده شود این مسئله باعث می‌شود فضای شما را از آنچه که هست بزرگتر در ذهن بیننده نشان بدهد.

در آشپزخانه های کوچک حتماً از کابینت های رنگ روشن استفاده کنید رنگ سفید یکی از این رنگ هایی است که این ویژگی را به طور کامل در خود دارد.

 

استفاده از رنگ های براق و درخشنده

رنگ های براق و درخشنده مانند صدفی نور را با شدت بیشتری نسبت به رنگ های مات، به محیط منعکس می کنند و این رنگ های مات فضا را بزرگتر و زیباتر نشان می‌دهند.

اگر سطوحی که درخشنده و براق هستند  با سلیقه شما جور باشد می توانید کابینت های آشپزخانه را از متریال براق و درخشنده انتخاب کنید.

چیدمان آشپزخانه های نقلی

چیدمان آشپزخانه های نقلی

البته نیازی نیست که همه کابینت های آشپزخانه خود را به رنگ های براق و صیقلی انتخاب کنید فقط میتوانید بخشی از آنها را از متریال براق مانند کابینت هایکلاس انتخاب کنید.

شما باید در انتخاب رنگ های براق برای کابینت آشپزخانه به این نکته توجه کنید که این سبک در کنار درخشندگی و زیبایی چشم نوازی که دارد اما اثر انگشت، لکه و کثیفی را با شدت بسیاری نسبت به رنگ های مات نشان می دهد و نیاز به تمیز کاری و مراقبت بیشتری نیاز دارد پس اگر زمان یا حوصله کافی برای تمیز کاری ندارید حتماً به این مسئله توجه کنید.

 

استفاده از رنگ های خنثی برای دیوارها و دکوراسیون آشپزخانه

استفاده از رنگ های خنثی برای دکوراسیون آشپزخانه و دیوارها یکی از مواردی است که در چیدمان آشپزخانه های کوچک و نقلی باید مدنظر قرار بدهید.

خاصیت و ویژگی رنگ های روشن این است که با همه رنگ ها اعم از رنگ های سرد و گرم ترکیب می شود و کار شما را برای چیدمان دکوراسیون منزل و آشپزخانه آسان تر می کند.

رنگ های خنثی به دلیل اینکه به راحتی با سایر اجزا و رنگ ها ترکیب می شوند دارای امتیاز ویژه‌ای برای محیط های کوچک هستند.

دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه

یکی از نکات ضروری برای آشپزخانه هایی که محیط آن با فضای نشیمن یکسان و یکپارچه است استفاده از رنگ های خنثی می باشد زیرا در این گونه منازل لازم است محیط یکپارچه باشد که بتوان هر چیزی را در آن چیدمان کرد پس اگر محیط خانه و آشپزخانه شما کوچک و یکپارچه است استفاده از رنگ‌های خنثی را از یاد نبرید.

 

پیشنهاد نویسنده: دکوراسیون داخلی

 

بهره گیری از سایه های تکمیلی

اگر بخواهیم در خانه های کوچک،عمق و پیچیدگی به محیط ببخشید می توانید از سایه های مکمل برای رنگ دیوارها و کابینت ها استفاده کنید.

شما می توانید از سایه های تکمیلی و مکمل رنگ دیوار و کابینت آشپزخانه را در محیط‌ های بیرون و خنثی به کار بگیرید تا از این طریق  عمق بیشتری به فضا ببخشید.

به عنوان مثال استفاده از سایه هایی مایل به کرم،طوسی یا خاکستری،شکلاتی یا بژ و یا قهوه‌ای روشن می تواند گرما و زیبایی بیشتری به خانه شما ببخشد و در عین حال خطای دید ایجاد کرده و فضا را دارای عمق و فرورفتگی نشان دهد.

 

استفاده از نورهای طبیعی و مصنوعی

استفاده از نورهای طبیعی و مصنوعی

استفاده از نورهای طبیعی و مصنوعی

در هر جایی که نور وجود دارد فضا بزرگ تر و دلبازتر دیده می‌شود بنابراین یک راه دیگر برای بزرگتر دیده شدن و چیدمان آشپزخانه های کوچک و نقلی استفاده از نور طبیعی خورشید است اگر شما آشپزخانه ای دارید که پنجره دارد هرگز آن را با پرده های ضخیم نپوشانید در نظر داشته باشید که هیچ چیز جای زیبایی نور طبیعی خورشید را نمیگیرد.

 

پیشنهاد نویسنده: قیمت کابینت آشپزخانه

 

می توانید از طریق لینک های زیر پروژه های مربوط به این مقاله را مشاهده کنید:

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.