5 نکته اساسی و مهم در انتخاب کمد دیواری

5 نکته اساسی و مهم در انتخاب کمد دیواری

داشتن فضای ذخیره سازی خوب و بهینه برای تبدیل اتاق خواب به پناهگاهی منظم و به دور از شلختگی کاملاً کلیدی است و کمد لباسی که با دقت انتخاب شده است، وسیله ای است که به قطعا زندگی شما را به سمت و سوی نظم سوق می دهد و به همین دلیل تصمیم به نوشتن راهنمایی درمورد انتخاب کمد دیواری مناسب گرفتیم. در این مطلب به نکاتی درباره کمد دیواری اشاره می کنیم که قطعا در هنگام خرید و انتخاب کمد دیواری به شما کمک می کند.

 

استفاده خود را از کمد دیواری در نظر داشته باشید

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | WallCustomClosetUnit min

انواع مختلفی از کمد های دیواری از جمله نصبی، مستقل، کشویی، کمد دیواری ریلی، آینه دار و غیره در بازار موجود است اما این موارد تنها ظاهر کمد هستند. زمانی که درب کمد ها را باز می کنید، گزینه ها و طراحی های نامحدودی درباره ترکیب و ساختار فضای آویزان، کشوها، قفسه ها وجود دارد. بنابراین نخستین سوالی باید از خود در هنگام انتخاب کمد دیواری بپرسید این است که به چه نوع فضایی برای دخیره سازی نیاز دارید؟ فضای لازم برای آویزان کردن و یا فضای قفسه شکل برای کفش و یا لوازم آرایش و سایر وسایل کوچک تر؟ زمانی که به طور دقیق مشخص کردید که کمد لباس شما برای چه کارکردی مورد استفاده قرار می کیرد، می توانید در مورد عملکردی که باید ارائه دهد فکر کنید، که به شما کمک می کند تا هم ویژگی های ظاهری و هم طراحی داخلی مورد نیاز خود را تعیین و انتخاب کنید.

 

عملکرد کلی کمد دیواری را مشخص کنید

دانستن طول فضای آویزانی که درون کمد دیواری تقریباً به آن نیاز خواهید داشت، متناسب با نوع لباسی که دارید، باید انتخاب شود. توجه به این نکته مهم است. اگر می‌خواهید کت‌های بلند، لباس‌های شب و لباس‌های مجلسی بلند را در کمد لباس ذخیره کنید، به آویزهایی نیاز دارید که ارتفاع کامل کمد لباس را به طور حداکثری استفاده کنند، در حالی که کت و شلوارها، لباس‌های کوتاه در فضاهای طولی  کوتاه تری نیز می توان جای داد. ریل های نیم قد که  فضای آویزی را دو برابر می کند نیز برای افزایش ظرفیت کمد بسیار مناسب هستند. توجه کنید که در هنگام آویختن لباس ها، از حداکثر فضای طولی بهره بگیرید و تا حد ممکن به سقف نزدیک شوید.

بعد از تعیین فضای آویزی نوبت به تصمیم گیری درباره قفسه ها و کشو های کمد می رسد. در این مورد هم باز مجددا باید به ابزار و وسایل و یا لباس هایی که قصد ذخیره شان را در این فضا ها دارید دقت کنید و فضاهای مورد نظر را انتخاب نمایید. به عمق کمد و قفسه ها بسیار دقت کنید.عمق کم کمد در طرفیت آن اختلال ایجاد می کند و از طرف دیگر عمق زیاد کمد دیواری سبب می شود وسایل و لباس ها در فضای کمد ناپدید و محو بشوند و در پیدا کردن آن ها دچار مشکل شوید. با انجام این کارها و نکات شما درصد زیادی از مبلمان ها و اثاث های اضافی اتاق خوابتان را حذف می کنید و نظم و آرامش زیبایی را به اتاقتان هدیه می دهید و ببینید چه کمد دیواری ای می خواهید.

 

اندازه کمد دیواری و محل قرارگیری آن را مشخص کنید

حتما در نظر داشته باشید که کمد لباس های شما در کجای اتاق خواب قرار است جای بگیرد و از این موضوع کاملاً اطمینان حاصل فرمایید. جابجایی یک تکه مبلمان و اثاث بزرگ اغلب دشوار است و اگر طراحی مناسب و بهینه ای داشته باشد شاید حتی غیر ممکن باشد و بسیاری از اتاق ها فقط یک مکان و فضای مطلوب برای یک اثاث با این اندازه دارند، بنابراین باید کاملاً جا بیفتد و فیکس باشد. غالبا تولید کنندگان کمد های دیواری، آن را حداقل 45 سانتی متر عمق می سازند که برای داشتن قفسه، کشو و فضای آویزان، گنجایش و ظرفیت کافی و مناسب را داشته باشد. حجم و فضای اشغالی کمد دیواری باکسی خود را به گونه ای انتخاب کنید که درب ها و کشو های آن به طور مناسب باز و بسته شوند. ضمن اینکه در هنگام استفاده فضای اتاق را برای عبور و مرور تحت شعاع قرار ندهد و به سایر مبلمان آسیب وارد نکند.

 

 انواع کمد های لباس

زمانی که ویژگی های عملکرد خود را مشخص کردید، می توانید انواع کمد لباس های موجود را در نظر بگیرید. شما باید با توجه به فضایی که بای کمد در نظر گرفته اید، مدل آن را انتخاب کنید. همچنین علاوه بر طرح های آماده می توانید به تامین کنندگان و سازندگان، طرح و شرایط کمد خود را سفارش دهید. از جمله بهترین کمد ها، کمد های ایستاده هستند که در دسترس بوده و طرح ها و انواع مختلفی را شامل می شود، همچنین حمل و جا به جایی آسانی را هم دارند. از انواع این کمد ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | abd068c1 3883 4d0f 972c 3dc82593c8a1 min

  • کمدهای پنلی دو درب: این کمد ها طراحی استانداردی دارند. فضای درونی کمد هم از دو قسمت تشکیل شده است. یک قسمت کشویی و قسمت دیگر ریلی می باشد.
  • کمدهای پنل سه دربی: این مدل فضای کمی بیشتری را اشغال می کند ولی یک محفظه قفسه ای یا ریلی را در خود جای داده است.
  • کمدهای کشویی یا درب های لولایی: در طراحی کشویی دیگر نیازی به باز کردن درها به سمت بیرون و خارج کمد نیست و برای فضاهای تنگ عالی هستند. اگرچه درهای لولایی رایج و مرسوم تر هستند. در این نوع کمد ها می توانید یک آینه یا قفسه های اضافی را در داخل فضای کمد نصب کنید.
  • بدون در: کمد دیواری ریلی یک سلیقه خاص و جذاب است. در این مدل یک قاب پایه در اختیار شما قرار می گیرد و این امکان می دهد را به شما می دهد که در ریل های مستقل از هم لباس های خود را جا دهید. ایجاد کنید و همچنین لباس ها را ذخیره کنید. این ریل های مستقل به راحتی جمع و باز می شوند.

 

جنس و رنگ کمدهای دیواری بسیار مهم هستند

جنس، رنگ و طراحی بیرون کمد در نما و دکوراسیون اتاق خیلی اثر گذار است. خوشبختانه کمد های دیواری از لحاظ طرح و رنگ از تنوع زیادی برخوردار هستند و جدای از این موارد شما می توانید مدل ها، طرحها و رنگ های دلخواه خود را برای ساخت سفارش دهید.

از جمله متریال های رایج در ساخت کمد دیواری:

  • چوب: چوب از جمله مواد جامد پایدار و مقاوم است. علاوه بر طرح و بافت طبیعی خود، در رنگ ها و طرح های متفاوت دیگری هم ارائه می شود.
  • MDF: ام دی اف از نوع تخته های خرده چوب هستند که از لحاظ هزینه، نسبت به چوب، مقرون به صرفه تر هستند. ولی از لحاظ طرح و رنگ، تنوع بیشتری را شامل می شود.

کمد دیواری از جمله اثاث های بسیار مهم در اتاق و منزل می باشد. وظیفه اصلی کمد دیواری جایگیری و ذخیره لباس ها و لوازم هایی است که در حالت عادی نظم و زیابیی اتاق را برهم می زنند. به علاوه که طرح و رنگ کمد دیواری به خودی خود، سهم زیادی در زیبایی و دکوراسیون اتاق دارد. بنابراین در انتخاب کمد دیوای خود، وقت و هزینه مناسبی را در نظر بگیرید!

 

دریافت خدمات و مشاوره انتخاب کمد دیواری

با جستجوی آنلاین نام بسیاری از شرکت کابینت هایی که خدمات بازسازی کابینت و ساخت کابینت را انجام می دهند به شما داده می شود تا خرید کابینت آشپزخانه باکیفیت بالا و نصب کردن کابینت آشپزخانه را به بهترین نحو و از بهترین شرکت کابینت انجام دهید. برای انجام این پروژه با مناسب ترین قیمت و تضمین کیفیت می توانید با مشاوران و مهندسان گریت کابینت برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در تماس باشید.

 انتخاب کمد دیواری

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض کابینت آشپزخانه به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.