تمیز کردن آشپزخانه و سازماندهی آن با 31 روش هوشمندانه!

تمیز کردن آشپزخانه و سازماندهی آن با 31 روش هوشمندانه!

تمیز کردن آشپزخانه به سادگی آب خوردن!

برای بسیاری از خانواده ها از جمله خانواده های ایرانی، سرگرمی و غذا خوردن همیشه درست در آشپزخانه انجام می شود، به این معنی که شما نه تنها یک آشپزخانه تمیز برای پخت و پز می خواهید، بلکه فضای کافی برای تعامل بیشتر خانواده نیز می خواهید و به همین دلیل تمیز کردن آشپزخانه و سازماندهی آن امری مهم و ضروری برای چینش خانه شما و کاربردی بودن آن به حساب می آید.

برای کسانی که آشپزخانه های کوچک دارند، فضای لازم به معنای استفاده از هر گوشه و کنار است. مطمئناً می توانید آشپزخانه خود را بازسازی کنید، اما بدون ترفند های مخصوص گریت کابینت ممکن است فرصت ها و فضاهای خوب آشپزخانه را از دست بدهید! قبل از این که دست به کار شوید این نوشته را به دقت مطالعه کنید تا کمک کنیم کاراترین و زیبا ترین آشپزخانه را داشته باشید.

 

چرا تمیز کردن آشپزخانه مهم است؟

این به اصطلاح هک های ساده آشپزخانه به شما کمک می کند تا فضای ذخیره سازی خود را به حداکثر برسانید. همچنین  ، به شما امکان می دهد آشپزخانه خود را مرتب نگه دارید … اما این همه ی داستان نیست! ما ن قصد داریم برخی از هک های آشپزخانه مفید را که باعث تمیز کردن فوق العاده ساده و سریع می شوند، برایتان بازگو کنیم! وقتی صحبت از نظافت در خانه می شود، آشپزخانه باید در اولویت شما باشد. چرا؟ زیرا غذا همان جایی است که وجود دارد! و چه کسی می خواهد مکانی که در آن مواد غذایی خود را ذخیره کرده و می خورند نفرت انگیز باشد؟

 

31 روش زیر را برای سازماندهی و تمیز کردن آشپزخانه خود بررسی کنید!

 

1. برای تمیز کردن آشپزخانه یک محل مانند کابینت مخصوص ادویه درست کنید

ادویه ها و گیاهان در هنگام پخت و پز نقش زیادی را برای بسیاری از مردم بازی می کنند و این بسته های ریزه چوبی می توانند فضای ذخیره سازی زیادی را اشغال کنند. استفاده از قفسه ادویه ای که بر روی درب کابینت نصب شده است به شما امکان می دهد ادویه های خود را مرتب نگه دارید و از فضای استفاده نشده استفاده کنید. همچنین این گزینه را برای شما ایجاد می کند که از کابینت های خود برای ذخیره چیز دیگری مانند قابلمه ها و قابلمه ها استفاده کنید. آیا نمی خواهید هزینه زیادی برای یک ادویه جات ترشی جات بپردازید یا نمی خواهید در کابینت های خود سوراخ کنید؟ این روش شاهکار است!

 

2. از آهن ربا و مگنت های آویز استفاده کنید

آیا از درهای کابینت خود برای روش هوشمندانه دیگری استفاده می کنید تا فضای ذخیره سازی بیشتری به خود اختصاص دهید؟ در این صورت، با استفاده از آهن ربا می توانید ادویه های خود را به روشی هوشمندانه سازماندهی کنید. همچنین می توانید برای ذخیره چاقوها از آهن ربا استفاده کنید تا مجبور نشوید از چاقو استفاده کنید … فقط مطمئن شوید که از آهن ربا به اندازه کافی قوی استفاده کرده اید تا آشپزخانه شما چاقو باران نشود!

 

3. قفسه های فریزر را با مجله درست کنید

برخی از نگهدارنده های مجله را بردارید و آنها را به پهلو برگردانید تا برای برخی از قفسه های عالی که می تواند برای سازماندهی و محافظت از وسایل تخت استفاده شود، استفاده کنید.

 

4. صفحه برش سینک برای تمیز کردن آشپزخانه

فضای پیشخوان گران بها را با تخته برش بالای ظرفشویی که فقط صفحات برش بلند است و قرار است روی سینک ظرفشویی شما قرار گیرد، حفظ کنید. نه تنها در فضای پیشخوان یا کابینت صرفه جویی می کنید، بلکه با استفاده از این تخته ها می توانید از ایجاد پوست و سبزیجات و میوه جات و آب میوه ها و همچنین سایر تکه های غذایی که برش می زنید، خرد می کنید و به صورت قطعه قطعه می کنید، در پیشخوان یا کف آشپزخانه خود فاجعه ایجاد نکنید.

با آماده سازی مواد غذایی در کنار سینک، مقدار زیادی از زمان تمیز کردن را صرفه جویی می کند! به عنوان یک پاداش اضافی، می توانید از آن برای پنهان کردن ظروف کثیف هنگام مهمان غیر منتظره استفاده کنید.

 

5. سیستم برچسب زدن، روشی قدیمی اما کارا!

تمیز کردن آشپزخانه

برچسب ها راهی عالی برای کمک به شما در نظم بخشیدن به آشپزخانه خود هستند. حتی می توانید برچسب ها را روی قسمت های درونی شیشه ها قرار دهید تا وقتی آنها را در کشو نگهداری می کنید حدس بزنید از کدام ظرف می خواهید.

 

6. با به اصطلاح هک کردن کشوهای “غیرقابل باز شدن” فضای ذخیره سازی بیشتری را اضافه کنید

کشوی جعلی را به فضای واقعی تبدیل کنید! فضای کابینت و کشوها می تواند قیمت بالایی داشته باشد ، به خصوص هنگام کار با یک آشپزخانه کوچک ، اما نترسید! وقتی کمد و کشوهای موجود در اتاقتان تمام شد ، فقط برخی دیگر بسازید. خوشبختانه ، این آموزش DIY می تواند به شما کمک کند از آن کشوهای باز نشدنی که در زیر سینک ظرفشویی شما قرار دارند استفاده کنید. علاوه بر این ، با استفاده از این آموزش می توانید زیر کابینت های پایه خود کشوهای انگشت پا بزنید.

 

7. ظروفی مانند لیوان ها و قابلمه ها را از سقف آویزان کنید

با آویز کردن تابه فضای ذخیره سازی بیشتری به خود بدهید! با آویختن قابلمه ها، ماهی تابه ها و حتی وسایل آشپزی از سقف، فضای بیشتری از کابینت را به خود اختصاص دهید. به عنوان یک پاداش ، یک قفسه جذاب بالای سر خود تهیه کنید و اگر یک مجموعه ظروف مناسب برای آشپزی دارید، در نهایت با یک دکوراسیون شیک و جالب برای آشپزخانه مواجه خواهید شد.

 

8. درپوش ها را با یک میله پرده ذخیره کنید!

یک راه حل بسیار ساده که به شما کمک می کند تا درب قابلمه های خود را مرتب کنید.

 

9. یک صفحه مخصوص آشپزخانه اختصاصی ایجاد کنید!

آیا شما یک تبلت قدیمی دارید که بندرت از آن استفاده کنید؟ اگر چنین است، چرا آن را به یک تبلت مخصوص آشپزخانه تبدیل نکنید تا بتوانید از شر شلوغی کاغذ مانند تقویم موجود در یخچال، کتاب های آشپزخانه مخصوص آشپزی در کابینت ها و دستورالعمل هایی که در تمام میزها پراکنده اند خلاص شوید؟! دیجیتالی کردن شلوغی کاغذ راهی عالی برای صرفه جویی در فضای آشپزخانه است.

 

10. برای تمیز کردن آشپزخانه، فضای انبار را باز کنید

اگر فضای کمی استفاده نشده بین یخچال و دیوار خود دارید، ممکن است بخواهید از آن با یک انبار پهن استفاده کنید تا کالاهای کنسرو شده و جعبه ای را به صورت عمودی ذخیره کنید.

11. اگر امکان دارد، جزیره آشپزخانه را اضافه کنید!

تمیز کردن آشپزخانه

یک جزیره آشپزخانه می تواند عملکرد و سازماندهی بیشتری به آشپزخانه شما بیاورد زیرا می تواند به عنوان محلی برای غذا خوردن و هم به عنوان فضای ذخیره سازی اضافی باشد.

 

12. از درج کشو استفاده کنید

یکی از مشکلات مرتب نگه داشتن کشوی آشپزخانه استفاده بی اثر از فضا است. خیلی وقت ها مردم فقط وسایل و وسایل آشپزخانه را به طور ناخواسته می اندازند. از درج کشو برای مرتب سازی راحت ظروف، وسایل آشپزی و سایر وسایل استفاده کنید تا به هر کدام دسترسی بیشتری داشته باشید.

 

13. یخچال خود را سازماندهی و مرتب کنید

یخچال و فریزر خود را مرتب و تمیز نگه دارید تا از خراب شدن سریع غذای تازه جلوگیری کنید.

 

14. از میله تنش برای آویز کردن محصولات تمیز کننده استفاده کنید

تمیز کردن آشپزخانه

محصولات نظافتی را سازماندهی کنید. یک میله تنش می تواند یک روش عالی برای ذخیره و سازماندهی بطری های اسپری باشد تا فضای اضافی در کابینت زیر مخزن تنگ داشته باشید.

 

15. برای نگهداری بطری ها از یک قفسه جمع شونده استفاده کنید

یک قفسه تاشو تاشو را در قفسه پایین یخچال خود قرار دهید تا بطری ها (آبلیمو، نوشابه، آب و غیره) را در کنار آن نگه دارید.

 

16. ذخیره سازی یخچال معلق (آویز)

برای جلوگیری از گم شدن مواد غذایی کوچک در ترکیب ، از سازمان دهنده های آویزان زیر قفسه در یخچال خود استفاده کنید.

 

17. ذخیره سیر، موسیر و پیاز

تمیز کردن آشپزخانه

اگر سبد بخار بامبو دارید، از آن برای نگهداری سیر، پیاز و موسیر استفاده کنید. بخار بامبو بخاطر تهویه مناسب، محیط مناسبی برای نگهداری پیاز، سیر و موسیر است که یخچال شما را برای برخی گیاهان دیگر جا می گذارد.

 

18. چگونه اسفنج خود را خشک و بدون کپک نگه دارید!

هنگامی که پیشخوان کثیف، سینک ظرفشویی و لکه های خود را تمیز کردید، وسوسه انگیز است که فقط اسفنج خود را زیر آب قرار دهید و آن را در لبه ظرفشویی خود قرار دهید. با این وجود ، این کار زمینه را برای ایجاد کپک و کپک فراهم می کند. خوشبختانه ، شما می توانید با یک گیره ساده اسفنج خود را ناخوشایند و غیر قابل استفاده کنید. فقط اسفنج را به حالت ایستاده قرار دهید که از نشستن آن در آب جلوگیری می کند و همچنین به خشک شدن سریع آن کمک می کند.

 

19. برای تمیز کردن آشپزخانه بلندر یا مخلوط کن خود را به سرعت تمیز کنید!

پس از تهیه اسموتی یا استفاده از مخلوط کن برای خرد کردن سیر ، می توانید با ریختن آب گرم و کمی صابون ظرف ، آن را سریع تمیز کنید. درب مخلوط کن را بالا بگذارید و آن را روشن کنید و اکنون همه چیز تمیز است! فقط مطمئن شوید که بعد از آن سریع آبکشی کنید تا از شر باقی مانده صابون خلاص شوید.

 

20. آشپزخانه خود را از شر بوهای بد خلاص کنید

تمیز کردن آشپزخانه

با روغنهای اساسی از شر بوهای بد خلاص شوید! اگر متوجه شدید که آشپزخانه شما کمی بو می دهد یا فقط می خواهید خاطرات کوکی های شکلات مادر را بیاد آورید، به راحتی می توانید با مقداری عصاره وانیل این کار را انجام دهید. دو درپوش را به طور کامل داخل ظرف ضد فر قرار دهید و سپس آن را به مدت یک ساعت در دمای 300 درجه در اجاق خود قرار دهید. بو تقریباً به مدت یک روز آشپزخانه و همچنین سایر قسمت های خانه شما را در بر می گیرد. در صورت تمایل می توانید سایر روغنهای ضروری مانند لیمو را نیز امتحان کنید.

 

21. از مسدود شدن آشپزخانه جلوگیری کنید!

برای جلوگیری از ایجاد گرفتگی در سینک آشپزخانه خود، اطمینان حاصل کنید که به طور دوره ای آب جوش را در فاضلاب بریزید. با این کار تضمین می کند که روغن موجود در محصولات غذایی در مقابل رسوب در سطح داخلی لوله ها، باعث تخلیه فاضلاب می شود و همین امر منجر به گرفتگی فاضلاب ها می شود.

اگر جوش شیرین در دست دارید، ممکن است بخواهید قبل از استفاده از آب جوش، مقداری آبکش را بریزید زیرا جوش شیرین یک ماده تمیز کننده عالی است و می تواند به جذب هرگونه بو کمک کند.

 

22. لوازم استیل ضد زنگ خود را با شیشه پاک کن تمیز کنید

تمیز کردن آشپزخانه

پاک کردن ماشین ظرفشویی تمیز با پارچه میکروفیبر! پاک کننده شیشه همان درخشش بدون رگه را که برای شیشه و آینه ایجاد می کند به سینک ظرفشویی و لوازم خانگی شما می بخشد. استفاده از پاک کننده شیشه به از بین بردن هرگونه اثر انگشت نیز کمک می کند. فقط چند بار روی یک پارچه میکروفیبر اسپری کنید و مانند بچه کاراته با ‘اپیلاسیون ، وکس کردن’ درست کنید. حوله خود را کاملا بشویید و خشک کنید.

 

23. وسایل استیل ضد زنگ خود را با آرد تمیز کنید

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Flour Stainless Steel

آرد فولاد ضد زنگ! به دلیل مواد شیمیایی نمی خواهید از پاک کننده شیشه استفاده کنید؟ شبکه مادر طبیعت یک راه حل ساده برای شما ارائه داده است. فقط مقداری آرد خشک را روی یک پارچه میکروفیبر بمالید و آن را درون دستگاه ، سینک ظرفشویی یا پیشخوان خود قرار دهید. سپس آن را بشویید و سطح آن باید مانند جدید بدرخشد.

 

24. ظروف نقره ای و چاقوهای خود را با استفاده از آب لیمو با لکه های زنگ زده تمیز کنید

در نهایت، ظروف نقره ای ضد زنگ و چاقوهای پخت و پز می توانند لکه دار شوند و زنگ زده شوند، به خصوص اگر از ماشین ظرفشویی برای تمیز کردن آنها استفاده می کنید. فقط کارد و ظروف نقره ای زنگ زده خود را برداشته و آنها را برای چند دقیقه در یک لیوان آب لیمو خیس کنید. زنگ زدگی سست می شود، و پاک کردن آن آسان می شود … مطمئن شوید که پس از آن آن را خشک کنید!

 

25. فر خود را با جوش شیرین تمیز کنید

تمیز کردن آشپزخانه

یک آشپزخانه تمیز با جوش شیرین! با مقداری جوش شیرین، آب و لمس چربی آرنج می توانید کوره خود را به راحتی تمیز کنید.

 

26. تخته های برش چوبی خود را با لیمو و نمک تمیز کنید

تمیز کردن آشپزخانه

ممکن است فکر کنید تخته برش چوبی شما تمیز است اما حتی اگر بعد از استفاده آن را پاک کنید یا سریع آبکشی کنید ، هنوز هم ممکن است روی سطح آن لکه دار شود. برای طراوت بخشیدن به تخته برش ، مقداری نمک درشت بپاشید و سپس با استفاده از نیمی از لیمو (قسمت برش خورده) تخته را بشویید. مطمئن شوید که مقداری آب لیمو فشرده کرده و سپس اجازه دهید 5 دقیقه بماند. مایع کثیف را خراشیده و سپس با مقداری آب بشویید.

 

27. مایکروویو خود را تمیز کنید

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | 388271918 3580877fd3 z

به نظر می رسد خیلی راحت بتوان مواد غذایی را در مایکروویو منفجر کرد که منجر به خراب شدن هایی شود که در نهایت باید تمیز شوند. با قرار دادن یک اسفنج مرطوب در داخل مایکروویو و سپس پاشیدن قسمت داخلی آن با مخلوط آب و روغنهای اساسی، کار را آسان کنید. اسفنج را به مدت دو دقیقه در مایکروویو بگذارید، بگذارید خنک شود و سپس با استفاده از آن مخلوط باقیمانده را پاک کنید.

 

28. ظرف های چدنی خود را تمیز کنید

برای تمیز کردن آن نباید از صابون روی چدن استفاده کنید. در عوض فقط مقداری نمک درشت اضافه کنید و در کف ظرف را بپاشید. مقداری حوله کاغذی برداشته و درون ظرف را بمالید. به آرامی روی حرارت کم حرارت دهید تا از شر هرگونه رطوبت اضافی خلاص شوید تا از زنگ زدگی جلوگیری کنید.

 

29. دفع زباله را با لیمو و سرکه تمیز کنید

تمیز کردن آشپزخانه

تن گان از بین بردن زباله های شما عبور می کند بنابراین تمیز نگه داشتن آن که به راحتی با مقداری لیمو و سرکه انجام می شود ایده خوبی است. لیموها را فقط به قطعات کوچک برش دهید و سپس برش ها را در سرکه منجمد کنید. مکعب های سرکه لیمو را هر چند روز یکبار از بین ببرید تا تازه بماند.

 

30. ماشین ظرفشویی خود را با سرکه تازه کنید!

احتمالاً هرگز پیش نیامده است که ماشین ظرفشویی شما باید تمیز شود زیرا مرتباً خودش و ظروف را هر بار که کار می کنید تمیز می کند، اما هر چند وقت یکبار خوب است که آن را تازه کنید. فقط یک چرخه را با سرکه اجرا کنید و سپس یکی دیگر از آنها را برای شستشو انجام دهید!

 

31. سطل آشغال خود را حتما بشورید تازه کنید

در سطل آشغال خود را شلنگ کرده، آن را خشک کرده و سپس چند قاشق غذاخوری جوش شیرین در پایین آن بپاشید تا بدبو شود.

 

آیا شما هم هکی دارید که برای سازماندهی و تمیز کردن آشپزخانه خود استفاده می کنید که در این لیست ذکر نشده است؟ لطفاً با گذاشتن نظر با دیگران به اشتراک بگذارید!

 

سخن پایانی کابینت

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض کابینت آشپزخانه به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

نظرات خود را در ارتباط با تمیز کردن آشپزخانه و سازماندهی آن با 31 روش هوشمندانه! برای ما بنویسید.

موفق باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.