دکوراسیون اتاق و 10 ایده منحصر به فرد که نمی دانستید!

دکوراسیون اتاق و 10 ایده منحصر به فرد که نمی دانستید!

دکوراسیون اتاق تا چه حد مهم است؟!

اتاق خواب فقط اتاق دیگری از خانه شما نیست، دکوراسیون اتاق تنها برای استفاده کاربردی و یا حکم یک انبار را ندارد. اتاق خواب شما مکانی است که فراز و نشیب های کل روز خود را فراموش کرده و فردا را با خواب تازه خواهید کرد ، بنابراین درست است که اتاق خواب شما از نظر بصری خیره کننده، زیبا و تا حد ممکن راحت و کاربردی باشد. نمی گوییم اتاق خواب را تنها زیبا و چشم نواز و بدون کاربرد خاصی طراحی کنید و در عین حال هم نمی گوییم وسایل و تخت را درون آن بریزید و رهایش کنید! اتاق خواب باید زیبا، کاربردی، آرامش بخش و متناسب باشد. اگر برای دکوراسیون اتاق و تخت خواب به کمک احتیاج دارید پس این نوشته از گریت کابینت را به هیچ عنوان از دست ندهید!

وقتی صحبت از دکوراسیون اتاق خواب می شود، باید بیشتر از سایر اتاق های خانه مراقب باشید. زیرا اگر دکوراسیون بیش از حد پرزرق و برق و تحریک کننده است، شما خود را برای شب های بی خواب آماده می کنید.

در اینجا لیستی از ده ایده منحصر به فرد دکوراسیون اتاق خواب آورده شده است که شاید در مورد آنها چیزی نشنیده باشید. این ایده ها به شما کمک می کند تا دکوراسیون اتاق خواب خود را انتخاب کنید و احتمالاً از انجام هرگونه اشتباه احمقانه ای جلوگیری می کند.

 

1. یک تم خاص را برای دکوراسیون اتاق را انتخاب کنید

ایده یک اتاق خواب با مضمون ممکن است در جامعه غربی رایج باشد، اما در بسیاری از کشورهای جهان سوم و در فرهنگ شرق ایده منحصر به فردی است. اگر به فکر تغییر دکوراسیون اتاق خواب خود هستید، انتخاب تم گزینه مناسبی است.

اگر اتاق خواب برای کودک است ، می توانید اتاق خواب را در تم شاهزاده خانم یا دختر ابرقهرمان برای پسر تزئین کنید. چرا؟ تم یک دستگاه متحد کننده قدرتمند است که اگر موضوع خود را درست درست کنید ، جلوه تسکین دهنده ای ایجاد می کند. اگر اتاق خواب برای بزرگسالان است ، پر زرق و برق نباشید، در غیر این صورت ممکن است ظاهری پنیر و مضحک داشته باشید.

 

2. چراغ نمک هیمالیا برای دکوراسیون اتاق فوق العاده است!

برای کسانی که این لامپ ها را ندیده اند، آن ها در واقع از یک بلوک نمک خالص هیمالیا ساخته شده اند. سپس یک لامپ داخل آن قرار می گیرد. یک چراغ نمکی هیمالیا با شکوه تزئین شده با شکلی پیچیده می تواند یک عامل بصری “واو” اضافه کند و لامپ ها نیز مزایای سلامتی زیادی دارند.

به عنوان مثال، گفته می شود لامپ های نمکی صورتی هیمالیا می توانند روحیه را کاهش دهند و جریان خون را افزایش دهند . همچنین از علائم آلرژی جلوگیری کنند و خواب بهتر و راحت تری را تسهیل کنند. اگر از خود می پرسید که چگونه این امکان وجود دارد. برخی با بیان اینکه لامپ ها یونهای منفی فراوانی آزاد می کنند ، اثرات را توضیح می دهند. یونهای منفی ذرات مضر را جذب می کنند (در درجه اول دارای بار مثبت هستند)، آن ها را متعادل کرده و اثرات سو آن ها را کاهش می دهد. برخی می گویند که این یونهای منفی جریان اکسیژن را نیز در مغز تحریک می کنند و شما را از نظر روحی و جسمی تازه می کنند. چراغ نمک هیمالیا باید نزدیک وسایل الکترونیکی قرار گیرد.

 

3. عکس ها و تصاویر خاص خودتان

عکس ها واقعاً می توانند به زیبایی اتاق خواب شما بیفزایند ، اما بسته به نوع عکس هایی که استفاده می کنید، می توانند از زیبایی اتاق خواب شما نیز جلوگیری کنند. گرچه عقل سلیم است که پرتره ها و تصاویر خانوادگی در دیوارهای اکثر اتاق ها در اولویت قرار دارند. اما برای اتاق خواب یک منع مطلق نیست.

به طور کلی اعتقاد بر این است که عکس هایی که روی دیوار اتاق خواب خود آویزان می کنید باید تا حد ممکن بار احساسی کمتری داشته باشند. می توانید از عکس های زیبا و آرامش دهنده دیگری استفاده کنید. با این حال ، اگر اصرار دارید که یک تصویر خانوادگی را به دار بزنید ، حتماً از عکسی استفاده کنید که افراد خاصی را به شما یادآوری نکند. شما نمی خواهید به معشوق خود فکر کنید در حالی که می خواهید بخوابید ، درست است؟

 

4. فرش

چه احساسی خواهید داشت اگر صبح سرد از خواب بیدار شوید و از رختخواب به طبقه سرد بروید؟ خیلی خوشحال نیست همه عاشق این هستند که اولین قدم خود را در یک روز آرام و آرام بردارند. فرش یک قسمت حیاتی از دکوراسیون اتاق خواب است زیرا برای کل فضا لحن ایجاد می کند.

از آنجا که می خواهید اتاق خواب خود را راحت بخوابید، به دنبال یک فرش طرح دار و براق نباشید. در عوض ، از فرش رنگ روشن برای حفظ محیطی آرام استفاده کنید. مواد خوب برای فرش های اتاق خواب ممکن است از پنبه تا پشم متفاوت باشد.

از نظر اندازه فرش، هرچه فرش بزرگتر باشد، اتاق خواب شما بهتر جلوه می کند. اگر در کف اتاق خواب خود فرشی دارید و از خرید فرش بی میل هستید، به شما توصیه می کنم که بر خلاف غریزه خود عمل کنید و آن را امتحان کنید زیرا یک فرش ساده می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند. خوشبختانه ما از این لحاظ در بهترین حالت ممکن هستیم و ایده فرش بیشتر برای جوامع مدرن جذابیت دارد!

 

5. دور تخت می توانید نوار چسب یا کاغذ دیواری بزنید!

ممکن است بسیاری از شما به فکر استفاده از چسب در اتاق خواب و در کنار تخت خواب خود بیفتید، اما این چندان بد نیست. یک نوار ساده از نوار هنری، وقتی در اتاق خواب استفاده می شود، یک توهم کامل را برای بالاتر بودن سقف ایجاد می کند. استفاده از نوار دقیقاً بالای سر صفحه عاقلانه خواهد بود.

صحبت از سر تابلوها، مردم به طور معمول از یک تخت خواب کلاسیک برای یک تابلوی سر استفاده می کنند. در مقابل، اگر از یک سرتختی استفاده می کنید که زیبایی منظره ای به آن اضافه کند، به زیبایی اتاق خواب شما کمک می کند.

 

6. میز مخصوص شب

کمد شب فقط از نظر بصری جذاب نیست بلکه از ضروریات هر اتاق خواب عالی است. روتختی راحتی قبل و بعد از خواب را تضمین می کند. می توانید یک لیوان آب، لامپ و حتی گیاهان روی تخت خواب بگذارید که به شما احساس خانه می دهد.

تختخواب لزوماً نباید گزاف و خیره کننده باشد. یک کمد دیواری شب معمولی می تواند به زیبایی اتاق خواب بسیار کمک کند. مهم است زیرا وصیت نامه سبک شخصی شماست.

 

7. تشک خوب، دکوراسیون اتاق خوب

یک اتاق خواب ممکن است با مبلمان گران قیمت مجهز شود و شامل کلیه امکانات رفاهی در جهان باشد. اما اگر خواب راحت خود را نداشته باشید این معنی نخواهد داشت. تشک خوب برای داشتن یک خواب خوب در شب ضروری است زیرا شما را خنک نگه می دارد. همچنین به ناحیه کمر شما کمک می کند.

تشک شما باید از ارتفاع زیرین مناسبی برخوردار باشد، باید در اتاق خواب شما قرار بگیرد و باید با میزهای شبانه و آستانه های پنجره همسو باشد.

 

8. تعداد بالش

با بالش های بسیار زیاد و تخت خواب شما شلوغ به نظر می رسد. بالش خیلی کم است و به نظر می رسد که تختخواب شما تخت نیست و اتاق خواب شما اصلاً اتاق خواب نیست. این امر بر زیبایی بصری اتاق خواب شما تأثیر منفی خواهد گذاشت.

بنابراین، شما باید تعداد بالش مناسب را انتخاب کنید. که بستگی به اندازه تخت شما دارد. تعداد بالش مناسب باعث جذابیت و مجلل بودن تختخواب می شود. اگر دوست دارید بالش های زیادی داشته باشید، همیشه می توانید آن ها را به صورت لایه لایه نگه دارید.

 

9. موارد دکوری و چیزهای تزئینی را اضافه کنید

وسایلی مانند لوستر، رنگ آمیزی دیوار یا کاغذ دیواری، یا یک صفحه سر بزرگ، جذابیت خاصی به اتاق خواب شما می بخشد. علاوه بر این، شما می توانید آثار هنری نمایشی را در اتاق خواب خود آویزان کنید.

بهترین روش برای آویزان کردن آثار هنری داشتن خط میانی در پنجاه و هفت اینچ تا شصت اینچ در محلی است که اثر هنری آویزان است. همچنین ، بهتر است نقاشی های خود را در مرکز آویزان کنید تا مستقیماً بالای سر. افزودن وسایل دراماتیک بصری یک روش عالی برای تزئین اتاق خواب شما است.

 

10. پرده و دکوراسیون اتاق

شما در مورد استفاده از پرده روی پنجره ها یا حتی درب شنیده اید ، اما آیا تا به حال به فکر استفاده از پرده برای پنهان کردن فضای خالی در یک اتاق خواب بزرگ بوده اید؟ فکر نمی کردم بله، اگر اتاق خواب شما خیلی بزرگ است می توانید از پرده برای پنهان کردن فضای استفاده نشده استفاده کنید. با این کار از خالی به نظر رسیدن اتاق خواب خود جلوگیری خواهید کرد.

 

سخن پایانی کابینت

همه ما دوست داریم یک اتاق زیبا و تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای تخت و کمد ها و یا تعمیر و تعویض آن ها به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

همچنین می توانید از صفحات دیگر سایت مانند:

دیدن فرمایید.

نظرات خود را در ارتباط با دکوراسیون اتاق و 10 ایده منحصر به فرد که نمی دانستید! برای ما بنویسید.

شاد و موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.