کابینت آشپزخانه شرقی

کابینت آشپزخانه شرقی

کابینت آشپزخانه شرقی چیست؟

وقتی از کابینت آشپزخانه شرقی صحبت می‌کنیم، در واقع داریم از اصول فنگ شویی در آشپزخانه حرف می‌زنیم. آشپزخانه نقش قلب تپنده هر خانه را دارد که همین موضوع بر اهمیت فنگ شویی آشپزخانه می‌افزاید. همچنین برای اجرای صحیح فنگ شویی در آشپزخانه باید جهت آشپزخانه در فنگ شویی را مد نظر قرار گرفت تا بتوانیم به نتیجه دلخواه خود برسیم. پس قبل از اجرا بهتر است از اصول فنگ شویی در هر بخش از خانه به ویژه آشپزخانه مطلع شویم.

 

به دنبال کسب اطلاعات بیشتر از کابینت آشپزخانه شرقی هستید؟ این نوشته‌ها را بخوانید!

 

 

فنگ شویی آشپزخانه چیست؟

فنگ شویی آشپزخانه از قدیم از اهمیت ویژه‌‌‌‌ای برخوردار بوده که دلیل آن به محل آماده و مهیاسازی خوراک باز می‌گردد. این مسئله خود سلامت جامعه را تضمین می‌نماید. برای مثال در زمان‌‌‌‌‌های گذشته به محض کم شدن برنج، پدر خانواده آن را خیلی سریع مهیا کرد و اعتقاد داشت که نباید برکت از منزل کم شود.

سرامیک بین کابینتی

بنابراین به طور مستمر بخشی از آشپزخانه را به محل نگهداری برنج اختصاص می‌دادند. امروزه هم خیلی از افراد جامعه با استناد به پیشینیان خود، فنگ شویی در آشپزخانه و راهکارهای به وجود آمده در سیستم‌‌‌‌‌های جدید را انتخاب می‌کنند. در واقع با این انتخاب در تلاش هستند که انرژی را به خانه بازگردانند. پس عوامل متعددی بر فنگ شویی در آشپزخانه تأثیر می‌گذارند که به شرح زیر هستند.

 

دکوراسیون داخلی کابینت آشپزخانه شرقی

یکی از عوامل مؤثر بر فنگ شویی آشپزخانه همان دکوراسیون و دیزاین داخلی است. این عامل مهم پیش از هر چیزی نوع چیدمان میز و صندلی را در اولویت قرار می‌دهد. زیرا یکی از فضاهایی که همه اعضای خانواده و حتی مهمان را دور هم جمع می‌کند ناهار خوری یا همان میز و صندلی مخصوص سرو ناهار است.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | ezgif.com gif maker 5 1

البته این فضا بسیار راحت و امن بوده و خود را از دیگر فضاهای خانه و نشیمن جدا می‌سازد. بنابراین اهمیت و ضرورت فنگ شویی در آشپزخانه در این زمان به وضوح دیده می‌شود. پس هنگام استفاده از نهارخوری باید نکات زیر را رعایت نمود تا به نهایت آرامش و لذت از خانه دست یافت.

 

نکات مهم برای چیدمان کابینت آشپزخانه شرقی

  • طبق فنگ شویی در آشپزخانه، زمان تاریکی و شب بهتر است در قسمت نهارخوری از شمع استفاده شود.
  • جهت آشپزخانه در فنگ شویی از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا نهارخوری باید در بخشی از آشپزخانه قرار گیرد که در طول روز تماس مستقیم با تابش نور خورشید داشته باشد.
  • فنگ شویی در آشپزخانه از وجود آینه در این محیط خبر می‌دهد تا نور را چندین برابر انعکاس داده و همه چیز را در آینه نمایان کند.
  • رنگ و چیدمان لوازم در محیط آشپزخانه تأثیر ویژه‌‌‌‌ای بر فنگ شویی آشپزخانه دارند. پس از رنگ‌‌‌‌‌های روشن برای دیوار و کابینت‌‌‌‌‌های آشپزخانه استفاده نمایید. به ویژه اگر فضا با متراژ محدودی در اختیار دارید.

البته فنگ شویی در آشپزخانه با انتخاب رنگ‌‌‌‌‌های مناسب همچون خاکستری کم رنگ، رنگ خاکی، آبی آسمانی، زرد، سبز سبزیجات و سفید معنا پیدا‌‌‌ می‌کند. البته نیازی به استفاده از تمام رنگ‌‌‌‌‌ها در فضای آشپزخانه نیست و تنها یک الی دو رنگ کافی می‌باشد. ناگفته نماند که انتخاب رنگ باید بر اساس جهت آشپزخانه در فنگ شویی صورت گیرد تا بتوانید انرژی مفید را به سایر بخش‌‌‌‌‌های خانه ساطع کند.

 

جهت آشپزخانه در طراحی با کابینت آشپزخانه شرقی

جهت آشپزخانه در فنگ شویی شامل مناطق متعدد همچون آشپزخانه منطقه جنوبی، آشپزخانه منطقه غربی، آشپزخانه منطقه شمالی و آشپزخانه منطقه شرقی می‌باشد. جهت آشپزخانه در فنگ شویی منطقه جنوبی به منطقه نام آوری و شهرت، معروف بوده و یکی از مکان‌‌‌‌‌های خیلی حساس محسوب‌‌‌ می‌شود.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | MG 2405

فنگ شویی در آشپزخانه منطقه جنوبی این امکان را به صاحب خانه داده که در این بخش از رنگ‌‌‌‌‌های آتشین همچون زرد پررنگ، نارنجی و روشن استفاده نماید. همچنین رنگ عناصر چوب همچون قهوه‌‌‌‌ای و سبز نیز قابل اجرا می‌باشد. ولی رنگ‌‌‌‌‌های خاکستری، سیاه و آبی را باید خط زد. جهت آشپزخانه در فنگ شویی آشپزخانه منطقه غربی به منطقه خلاقیت و کودکان معروف می‌باشد. در این منطقه بایستی از رنگ‌‌‌‌‌های عناصر آتش مانند دیوار قرمز خودداری کرده و روی رنگ‌‌‌‌‌های خاکی، خاکستری، سفید و کرم متمرکز شد.

نوبت به جهت آشپزخانه در فنگ شویی منطقه شرقی می‌رسد که به منطقه خانواده و بهداشت معروف می‌باشد. البته بر اساس فنگ شویی در آشپزخانه باید مراقبت‌‌‌‌‌های بیشتری در این منطقه ایجاد کرد. زیرا استفاده بیش از حد از رنگ عناصر فلز و آتش به انرژی عناصر چوب در بخش شرقی آسیب می‌رساند.

جهت آشپزخانه در فنگ شویی آشپزخانه تنها به مناطق جنوبی، شمالی، شرقی و غربی ختم نمی‌شود، بلکه آشپزخانه منطقه مرکز را نیز در بر می‌گیرد. این منطقه به قلب خانه معروف بوده که به فنگ شویی در آشپزخانه مناطق شمال شرقی یا جنوب غربی نیاز دارد زیرا همه این بخش‌‌‌‌‌ها در عنصر خاک با یکدیگر وجه اشتراک دارند. همچنین برای متعادل سازی جهت آشپزخانه در فنگ شویی منطقه مرکز می‌توان عناصر آتش را کنار عنصر خاک قرار داد.

پروژه کابینت نئوکلاسیک مرزداران

برای آشپزخانه مرکز به آسانی می‌توان پروسه فنگ شویی آشپزخانه را اجرا نمود. ناگفته نماند که برای این بخش باید از عنصر فلز یعنی رنگ خاکستری و سفید استفاده نمود و عنصر آب یا رنگ سیاه و آبی را حذف کرد. فنگ شویی آشپزخانه شمالی به توجه و دقت بیشتری نیاز دارد تا این بخش از خانه را متعادل سازد. بنابراین بهترین راهکار به کار بردن عناصر فلز و آب است. البته رنگ در فنگ شویی آشپزخانه شمالی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و باید از رنگ‌‌‌‌‌های خاکستری، سفید، سیاه و آبی استفاده شود.

همچنین با انتخاب رنگ‌‌‌‌‌های مناسب باید دکوراسیون‌‌‌‌‌های عنصر آب در بخش شمالی آشپزخانه حفظ گردد. ناگفته نماند که در فنگ شویی آشپزخانه شمالی باید انرژی آتش مدنظر گرفته شود تا فضا قوی تر و سالم تر خود را به نمایش بگذارد. فنگ شویی آشپزخانه شمالی، فنگ شویی منطقه غربی و شرقی آشپزخانه را نیز در بر می‌گیرد. البته در بخش شمال غربی باید توجه خاصی به عنصر آتش داشت تا محیط را تضعیف نکند. همچنین از وجود رنگ‌‌‌‌‌های عناصر آتش همچون دیوار قرمز خودداری شود.

کابینت پلیگلاس در آشپزخانه بزرگ

در نتیجه بهترین رنگ‌‌‌‌‌ها با توجه به فنگ شویی آشپزخانه شمالی در بخش غربی همان رنگ خاکی، کرم، خاکستری و سفید هستند. ناگفته نماند که فنگ شویی آشپزخانه شمالی در بخش شرقی همانند فنگ شویی آشپزخانه شمالی در بخش غربی بوده و هر دو عنصر یکسان خاک را دارند. در این بخش می‌توان از رنگ‌‌‌‌‌های بنفش، نارنجی و زرد استفاده کرد. علاوه بر موارد ذکر شده در فنگ شویی آشپزخانه شمالی در بخش غربی به عکس فنگ شویی آشپزخانه شمالی در بخش شرقی نباید از رنگ‌‌‌‌‌های سیاه، آبی، خاکستری و سفید استفاده کرد.

فنگ شویی در هر سمت و مکانی، ویژگی و انرژی منحصر به فرد خودش را به همراه دارد؛ انرژی هر قسمت نیز متفاوت است به طور مثال بخش شمال غربی مشهور به قسمت جذب شانس می‌باشد. عنصر مهم این ناحیه فلز است، بنابراین یکی از نکات جذب انرژی شانس این است که از مجسمه‌‌‌‌‌های فلزی در این نقطه استفاده کنید؛ یکی دیگر از مهمترین چیزهایی که می‌توانید از آن برای جذب انرژی استفاده کنید گل‌‌‌‌‌ها تازه است، اما نکته قابل اهمیت این است که گلی که استفاده می‌کنید نباید خار داشته باشد زیرا انرژی را بر می‌گرداند.

کابینت فرامید در آشپزخانه بزرگ

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.