راهنمای انتخاب صفحه رو کابینتی

راهنمای انتخاب صفحه رو کابینتی

صفحه رو کابینتی از کجا بخریم؟

در طراحی کابینت آشپزخانه، انتخاب صفحه کابینت مناسب و خرید صفحه رو کابینتی می‌تواند یک چالش باشد. به همان میزان که در هنگام انتخاب صفحه رو کابینتی باید به دوام، قیمت و نصب دقت نمود به همان میزان نیز باید به هارمونی آن با دکور خانه توجه کرد. با مقایسه تفاوت‌های دو متریال انتخابی باهم مانند مقایسه تفاوت کورین و کوارتز می‌توانید گزینه مناسب‌تری را خریداری کنید. انتخاب متریال‌های مناسب می‌تواند در طراحی آشپزخانه بسیار تاثیر گذار باشد.

 

به دنبال کسب اطلاعات بیشتر از صفحه رو کابینتی و مشاوره‌ی خرید هستید؟ احتمالا این نوشته‌ها هم به دردتان خواهند خورد!

 

 

مقایسه متریال‌های صفحه رو کابینتی پیش از خرید

گزینه‌های مختلفی برای انتخاب صفحه رو کابینتی از نظر جنس، رنگ و بافت وجود دارد. بعضی از متریال‌ها مانند بتن، گرانیت، لایم استون، مرمرو استیل‌های ضد زنگ را می‌توان علاوه بر آشپزخانه در سرویس بهداشتی هم استفاده کرد.

صفحه رو کابینتی

به یاد داشته باشید صفحه کابینتی که در روشویی سرویس بهداشتی استفاده می‌شود کمتر دچار خراش می‌شود ولی توجه داشته باشید که در مقابل لک‌ها مقاوم باشد.

 

نمونه‌های صفحه رو کابینتی

نمونه‌های کوچک تصور متریال واقعی را در آشپزخانه شما سخت می‌کند. استفاده از ابزارهای طراحی آنلاین خوب است، اما متریال‌ها را از نزدیک ببینید و در صورت امکان آن‌ها را به خانه بیاورید و از نزدیک تست کنید حتی اگر مجبور به پراخت هزینه‌‌ای شوید. اگر سنگی را در نظر دارید به گالری سنگ بروید.رنگ و روکش می‌تواند دریک تخته سنگ متفاوت باشد پس وقتی که سنگی را دوست دارید انتخاب کرده و رزرو کنید.

 

سینک ظرفشویی را در نظر بگیرید

سینک ظرفشویی را می‌توان در کنار انواع صفحه‌های کابینت آشپزخانه استفاده کرد و بعد از نصب صفحه کابینت داخل آن قرار بگیرد. نوعی از سینک‌های ظرف شویی هستند که پایین‌تر از صفحه کابینت قرار می‌گیرند که درکنار صفحه‌های ضد آب مانند بتن، استیل ضدآب، سنگ و کوارتز عملکرد بهتری دارد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | isVcskKqeJnnCThF9aPGAW 1

برای طراحی آشپزخانه مدرن می‌توانید از سینک و صفحه کابینت استیل همزمان استفاده کنید تا سطحی یکپارچه را به شما بدهد.

 

راه‌های صرفه جویی در خرید صفحه رو کابینتی

حتما نگاهی به حراجی‌ها داشته باشید و متریال‌ها را با هم ترکیب کنید. متریال‌های گران را برای محیط‌هایی که برجسته‌تر هستند مانند جزیره و متریال‌های ارزان‌تر را برای قسمت‌هایی در دید نیستند، انتخاب کنید. از باقی مانده متریال‌ها می‌توان برای استفاده در فضاهای کوچک مانند جزیره یا صفحه روشویی سرویس بهداشتی استفاده کنید یا با وصل و ترکیب کردن انها فضاهای بزرگتری را پوشش دهید.

 

اندازه گیری دقیق پیش از خرید صفحه رو کابینتی

از نصاب خود بخواهید که اندازه‌های نهایی را بگیرد و مسئولیت آن را بر عهده بگیرد. حتما برآورد متریال مورد نیاز و هزینه‌های نصب سینک و شیرالات به همچنین دست مزد جمع آوری کابینت آشپزخانه قبلی را از او بخواهید. در صورت داشتن لبه‌ها تراش خورده هزینه‌‌ای جداگانه محسوب می‌شود.

 

کدام صفحه رو کابینتی را انتخاب کنیم؟

در هنگام انتخاب صفحه کابینت به دو فاکتور مهم که کاربری و زیبایی است توجه کنید. کاربری خود شامل در نظر گرفتن میزان استفاده روزانه شما، ضد آب بودن، مقاوم در برابر حرارت، ضد خش و ساییدگی می‌باشد. توجه به رنگ و بافت صفحه کابینت خود به معنی در نظر گرفتن فاکتور زیبایی می‌باشد.

 

سنگ کورین برای صفحه رو کابینتی

کورین در واقع یک نوع سنگ مصنوعی است که از ترکیب موادی همچون پلیمرهای اکرلیک، مواد معدنی و سنگی پردازش و تولید می‌شود. از کورین استفاده‌های زیادی می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به استفاده برای صفحات روی کابینت، استفاده در سرویس‌های بهداشتی، استفاده به عنوان دیوارپوش در اماکن مختلفی مثل مراکز بهداشتی و درمانی، هتل‌ها، آزمایشگاه‌ها، بانک‌ها، رستوران‌ها و… اشاره کرد.

 

مزایای صفحه رو کابینتی سنگ کورین
 • این سنگ یا صفحه در طرح و رنگ‌های مختلفی تهیه و تولید می‌شود که دست شما را برای انتخاب و ست کردن دکوراسیون منزلتان بازتر خواهد کرد.
 • سنگ کورین نفودناپذیر است و آب را جذب نمی‌کند به همین دلیل هرگز باکتری‌ها، قارچ‌ها و کپک‌ها روی آن رشد نمی‌کنند و در نتیجه بهداشت و سلامت شما تضمین می‌شود.
 • از آن جا که تولید و فرآوری کورین جزء صنایع پاک است لذا این سنگ غیرسمی محسوب می‌شود و به محیط زیست آسیب نمی‌رساند.
 • این صفحه قابلیت اجرای یکنواخت و بدون درز دارد.
 • سنگ کورین در برابر حرارت و تغییرات دمایی مقاوم است، دچار ترک و تغییر رنگ نمی‌شود و همچنین در صورت هر گونه آسیبی می‌توان آن را ترمیم کرد.
 • این سنگ درخشندگی و صیقل پذیری بالایی دارد، به همین دلیل اجرای آن نمای زیبا و درخشنده‌ای به محیط زندگی شما می‌دهد.
 • این صفحه طوری ساخته شده است که قابلیت خم شدن و ایجاد سطح‌های منحنی را دارد و به راحتی می‌توان به آن شکل داد.

 

صفحه رو کابینتی سنگ کوارتز چیست؟

صفحه کوارتز از سیلیسیم دی اکسید ساخته شده است که در واقع سنگی مصنوعی با ۹۳ درصد مواد طبیعی شامل سیلیس و ۷ درصد مواد غیرطبیعی از جمله پلیمر، رزین و سایر مواد است. کوارتز همچون سنگ کورین برای دکوراسیون داخلی و آشپزخانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

مزایا و خصوصیات صفحه رو کابینتی کوارتز

سنگ کوارتز برای روی کابینت، زیبایی دکوراسیون داخلی در هتل‌ها، بیمارستان‌ها، رستوران‌ها و… مورد استفاده قرار می‌گیرد و دارای مزایا و خصوصیات ویژه‌ای به شرح زیر است:

 • سنگ کوارتز نیز مانند کورین فاقد شکاف و خلل و فرج است، به همین دلیل میکروب‌ها، قارچ‌ها و باکتری‌ها نمی‌توانند روی سطح آن رشد کنند. همین موضوع باعث می‌شود این سنگ به عنوان صفحه‌ای آنتی باکتریال و بهداشتی شناخته شود.
 • این صفحات در برابر وزن‌های زیاد، خوردگی، ضربه، ‌حرارت و آتش سوزی بسیار مقاوم هستند و به راحتی دچار ترک خوردگی و شکستگی نمی‌شوند.
 • سنگ کوارتز نیز مانند کورین ضدآب است.
 • استحکام سنگ‌های کوارتز از کورین بیشتر است اما از نظر ترمیم و برش، کار بر روی کوارتز دشوارتر است.
 • اسلب‌های کوارتز تقریبا دو برابر بزرگ‌تر از کورین هستند و همین امر یک مزیت برای استفاده مطلوب‌تر از این سنگ(در بخش‌هایی که عریض هستند) محسوب می‌شود.

 

خرید صفحه رو کابینتی SPL

صفحه رو کابینتی spl یکی از جدیدترین و مدرن‌ترین محصولات برای صفحه روی کابینت است که در سال ۲۰۱۶ معرفی شد. از این صفحات برای دکوراسیون داخلی و اهداف گوناگونی استفاده می‌شود و مورد توجه طراحان و معماران قرار گرفته است.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | rDyVDatfUKLawAsZ8wk98A 1 scaled

به طور کلی صفحه اس پی ال نوعی پنل بسیار مقاوم است که از تعداد زیادی ورقه کاغذی فشرده ساخته شده است. این ورق‌ها تحت دما و فشار بسیار بالا و توسط چسب‌های صنعتی رزین تولید می‌شوند.

 

مزایای صفحه رو کابینتی SPL

صفحه SPL دارای مزایای بسیاری است که عبارت‌‌اند از:

 • این صفحات ضد آب هستند و حتی می‌توان گفت نفوذپذیری آن‌ها نسبت به آب صفر درصد است.
 • صفحهSPL ضد خش است و در برابر خراش و ساییدگی از خود مقاومت نشان می‌دهد.
 • ورقSPL در برابر آتش نیز مقاوم است و در برابر گرما و حریق می‌تواند مقاومت کند.
 • این صفحات مدرن، بسیار مستحکم هستند و به راحتی دچار شکستگی نمی‌شوند.
 • صفحه اس‌پی‌ال به قدری مقاوم است که می‌تواند در برابر ۲۲ نوع اسید مختلف مقاومت کند و دچار آسیب نشود.
 • این متریال آنتی اکسیدان هستند و می‌توانند حدود ۹۷ درصد در برابر آلودگی و میکروب‌ها از خود مقاومت نشان دهند.
 • به عنوان عایق در برابر صوت و الکتریسته عمل می‌کند.
 • این صفحات به راحتی با ابزارآلات صنایع چوب قابل نصب و اجرا هستند.
 • ظاهر این محصولات بسیار زیبا و شیک است و با طرح‌های برجسته و متنوعی ارائه می‌شوند.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | dnhPNSSUjTse2GrxHa9tck 1 scaled

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.