رزین اپوکسی در کابینت ها

رزین اپوکسی در کابینت ها

رزین اپوکسی در کابینت و آشپزخانه

رزین اپوکسی از خانواده رزین های دو جزئی است که شامل پایه رزینی و هاردنر است. این دو جزء باید به نسبت مشخصی که بنا به فرمولاسیون و کاربرد آن متفاوت است و با یکدیگر مخلوط شده و سپس روی یک سطح یا قالب مورد نظر ریخته شود. رزین اپوکسی بعد از گذشت یک روز کاملاً خشک شده ولی ۳ تا ۷ روز طول می کشد تا رزین اپوکسی به نهایت سختی خود برسد و پیوندهای بین رزین و هاردنر استحکام یابد. از اپوکسی در ساخت و ساز استفاده می شود. برای مثال از جمله کاربردهای اپوکسی استفاده از آن در مرمت و بازسازی راهرو و ستون ها، استفاده از آن به عنوان کفپوش کارخانه ها، می باشد. از جمله مهم ترین موارد کاربد اپوکسی، استفاده از آن در ساخت کفپوش اپوکسی می باشد. هم چنین می توان از این متریال در ساخت رنگ ها، چسب و گروت اپوکسی نیز استفاده کرد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | epoxy resin furniture lamp

در صورتی که همه چیز طبق اصول و روش صحیح انجام شود نتیجه کار رزینی خواهد بود که ویژگی های زیر را داراست. چسبندگی عالی به سطح، مقاومت شیمیایی خوب در برابر اسیدها، مقاومت مکانیکی بالا، تحمل ۵ تن فشار لاستیک در هر سانتی متر مربع، رسانا نیست و تا حدودی عایق جریان الکتریکی است، نوعی از رزین اپوکسی می تواند هادی جریان الکتریسیته باشد، جرم نمی گیرد، چربی و انواع آلودگی به راحتی از روی آن پاک می شود.

تمام موارد و ویژگی های ذکر شده اگر همراه صفحه کابینت باشد، یک محصول فوق العاده خواهد بود، امروزه صفحه کابینت رزین اپوکسی در حال تولید است که مشتریان خاص خود را دارد و البته به دلیل قیمت بالای آن، معدود افرادی سمت این محصول می روند و یا خود با گذراندن دوره های آموزشی اقدام به تولید و ساخت صفحه کابینت رزینی اپوکسی می کنند. مقاومت صفحه کابینت رزینی اپوکسی در زمانی که خشک می شود به قدری بالاست که تا دمای ۶۰ درجه و نهایتاً ۸۰ درجه به صورت لحظه ای می تواند تحمل کند و ذوب نشود. صفحه کابینت رزینی اپوکسی آتش زا نیست ولی ضد حریق هم نیست. تنوع رنگی نامحدود دارد و می تواند با محیط به راحتی هماهنگی پیدا کند.

 

فناوری جدید رزین اپوکسی در کابینت ها

منظور از فناوری جدید برای صفحه آشپزخانه چیست؟ در گذشته سبک آشپزخانه تقریبا بسیار سنتی بود که با وجود وسیله ای برای پخت و پز، کمدی برای نگه داری مواد غذایی و یک یخچال خلاصه می شد. اما هرچه طراحی و صنعت پیشرفت گرفت، شکل آشپزخانه و جزئیات آن نیز تغییر پیدا کرد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | epoxy resin furniture river table transparent

قبل از استفاده از این پرایمر می توان با ابزار مناسب، موم و چربی را حذف و سطح فلزی لخت سطح را تمیز کرد. تمامی آلودگی ها، خاک، گریس و سایر آلودگی های جاده با این روش از سطح پاک می شوند. سطح فلز باید کمی ساینده باشد تا پوشش آستر بهتر بچسبد. آب و رطوبت توسط اپوکسی ها دفع می شود در نتیجه در طول فرآیند خشک شدن رنگ، سطوح مستحکم شده و پیوند سختی ایجاد می کند. فولاد با پوشش اپوکسی پوشانده شده است تا با وارد کردن یک لایه محافظ از خوردگی، تخریب و آسیب های ناشی از ضربه جلوگیری کند.

علاوه بر پلاستیک، می توان از آن بر روی چوب، آجر، سرامیک، فلز و بتن نیز استفاده کرد. فلز و پلاستیک هر دو را می توان با اپوکسی پوشش داد. از رزین اپوکسی به عنوان کف پوش های سه بعدی نیز استفاده می کنند. کف پوش های سه بعدی از جدیدترین مدل های کف پوش ها هستند. کف پوش های سه بعدی در دکوراسیون داخلی مدرن مورد اقبال فراوانی قرار گرفته است و استفاده از این مدل کفپوش ها روزبروز رو به گسترش است.

اتاق خواب یکی از مکان هایی است که افراد دوست دارند برای آن یک طراحی ویژه و خاص داشته باشند. استفاده از کفپوش سه بعدی می تواند اتاق خواب شما را کاملا ویژه و خاص کند. با استفاده از رزین اپوکسی و طراحی کفپوش سه بعدی امکان پیاده سازی هر طرحی که شما دوست دارد وجود دارد.معمولا برای اتاق خواب طرح ساحل و آسمان آبی و این قبل طرح ها که آرامش بخش هستند استفاده می شود.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | epoxy resin furniture wall shelf diy

در آشپزخانه های امروزی و مدرن فناوری نقش مهمی دارد. ایجاد اپن، کابینت های آشپزخانه، سینک و سایر موارد باعث شده فناوری جدید وارد محیط آشپزخانه شود. تا یک دهه پیش صفحه آشپزخانه ها اغلب از سنگ تولید می شد که به مرور جای آن را ام دی اف و پی وی سی ضد آب گرفت و در حال حاضر یکی از بهترین صفحه آشپزخانه ها، صفحه های تولید شده با رزین اپوکسی است که در بالا به تمام ویژگی های آن اشاره شد. اگر می خواهید آشپزخانه مدرنیته و مجهز به فناوری جدید داشته باشید حتما عنصر خلاقیت را در طراحی چاشنی کنید. استفاده از فناوری جدید برای صفحه آشپزخانه یکی از گام های بزرگی است که در دکوراسیون داخلی برداشته است.

 

از چه نوع اپوکسی بهتر است استفاده کنید؟

اپوکسی های زیادی وجود دارد که می توان از آنها در پروژه های مختلف استفاده کرد. کابینت آشپزخانه به نوع خاصی از اپوکسی نیاز دارد که دارای ویژگی های مخصوصی است. در اینجا به مواردی اشاره می کنیم که بهتر است شما پیش از خرید یک اپوکسی برای کابینت خود در نظر بگیرید.

رزین اپوکسی در کابینت ها

 • ویژگی هم سطح سازی (خود تراز کردن): باید اطمینان یابید که اپوکسی شما هم سطح شونده است. به این ترتیب، می توانید از پخش کننده خود استفاده کنید و اطمینان داشته باشید که در پایان کار یک اپوکسی تمیز و یک دست تحویل می گیرید.
  اگر اپوکسی شما هم سطح شونده نباشد، ممکن است بخش های برجسته و غیر یکدستی تشکیل شود که برای سطوحی که برای آشپزی لازم است، پدیده ناخوشایند و آزاردهنده ای خواهد بود.
  مواد اولیه مناسب: اگر پروژه شما مربوط به کابینت است، آخرین چیزی که لازم دارید، تمام شدن مواد اولیه می باشد. خیلی بد است که مخلوط را بریزید و بعد متوجه شوید که برای کل کابینت کافی نیست. ما اپوکسی را توصیه می کنیم که حداقل اندازه یک گالن باشد.
  روی برچسب را بخوانید تا مطمئن شوید که اپوکسی کافی برای پوشاندن کل سطح را دارید، به ویژه اگر سطح کار شما خیلی گسترده و طویل باشد. برچسب به شما می گوید که محتویات اپوکسی برای چند متر مربع کافی است.
 • مقاوم در برابر گرما: اگر قرار است که از این اپوکسی در محیط آشپزخانه استفاده کنید، باید اطمینان داشته باشید که این اپوکسی به حرارت زیاد مقاوم است. به این ترتیب، اپوکسی بدون نگرانی می تواند در معرض بشقاب، قابلمه و ظروف آشپزی داغ قرار گیرد.
 • مقاوم در برابر خراش: روی کابینت در طول روز کارهای زیادی انجام می شود. به این دلیل، باید اپوکسی داشته باشید که نسبت به خراش مقاوم باشد. در غیر این صورت، ممکن است کابینت خود را برای مدت کوتاهی دوست داشته باشید، مثلا یک هفته. بنابراین، پیش از خرید اطمینان یابید که در برچسب به فرمول ضد خش تاکید شده است!
  این چهار پارامتر برای انتخاب اپوکسی یک پروژه کابینت بسیار ضروری هستند!

 

این مطلب را دوست داشتید؟ اپوکسی کابینت فلزی را هم مطالعه کنید!

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.