قیمت تمام شده کابینت ام دی اف در سال 1401

قیمت تمام شده کابینت ام دی اف در سال 1401

قیمت تمام شده کابینت ام دی اف چقدر است؟

خوش آمدید به بررسی قیمت تمام شده و مدل‌های محبوب‌‌ترین، مشهورترین، رایج‌ترین و البته یکی از قدیمی‌ترین انواع کابینت آشپزخانه‌ی ایرانی طی دهه‌های اخیر. در این نوشته با هم قیمت تمام شده کابینت ام دی اف را نسبت به فاکتورهای موثر در ساخت و طراحی آن بررسی می‌کنیم. کابینت ام دی اف، در برابر رطوبت هوا و حرارت نسبت به سایر مدل‌های کابینت مقاوم‌تر است. علاوه بر این مدل کابینت ام دی اف در رنگ و طرح‌های متنوع ساخته می‌شود و شما می‌توانید از بین این طرح‌های متنوع کابینتی با طراحی مناسب و کاربردی را برای فضای آشپزخانه منزل خود انتخاب کنید. دوست دارید از قیمت تمام شده کابینت ام دی اف بیشتر بدانید؟ با شرکت کابینت گریت همراه باشید!

 

برای درک بهتر عوامل موثر بر قیمت تمام شده کابینت ام دی اف، این نوشته‌ها را از دست ندهید!

 

 

راهنمای قیمت تمام شده کابینت ام دی اف

اگر در منطقه‌ای با نوسانات شدید رطوبت زندگی می‌کنید، ممکن است متوجه شوید که چوب‌های خانه تغییر شکل داده یا شروع به ترک خوردن می‌کنند. خاصیت کابینت MDF این است که ترک نمی‌خورد، به شرطی که در برابر آسیب جدی قرار نگیرد. همچنین قیمت کابینت ام دی اف به نسبت کابینت‌های دیگر مناسب‌تر است. علاوه بر طرح کابینت ام دی اف رنگ آن نیز می‌تواند در زیبایی بیشتر آشپزخانه تاثیرگذار باشد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | kitchen 01 01 austral blanco calma polish 1

بهتر است رنگ‌هایی برای کابینت‌ آشپزخانه خود انتخاب کنید که با سایر رنگ‌های موجود در دکوراسیون داخلی آشپزخانه همخوانی و مطابقت داشته باشد. این مورد را نیز در نظر بگیرید که تعمیر کابینت mdf مانند کابینت ممبران تقریباً غیرممکن است! اما اگر شما بهترین جنس کابینت ام دی اف آشپزخانه را انتخاب کنید، ممکن است با این موارد روبه‌رو نشوید.

 

 

هزینه کابینت ام دی اف چقدر است؟

قیمت گذاری خاص برای کابینت ام دی اف در آشپزخانه کوچک به دلیل ضخامت، کیفیت و پرداخت متفاوت است. به طور معمول، هرچه تخته فیبر ضخیم‌تر باشد، ام دی اف گران‌تر خواهد بود. ام دی اف‌ می‌تواند به طور قابل توجهی ارزان‌تر از ورق‌‌های HDF یا مقاوم در برابر رطوبت باشد. برای چندین دهه، ام دی اف به عنوان یک جایگزین پایین‌تر و ارزان‌تر برای کابینت‌‌ چوب طبیعی در نظر گرفته‌ می‌شد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | MADIGANSTUDIOS KILZ 2019 KITCHEN Header5 1

این روزها کیفیت MDF به حدی بهبود یافته که با چوب طبیعی مانند توس یا افرا قابل مقایسه است. هزینه زیاد کابینت ام دی اف ناشی از رنگ آمیزی آن است. بسته به رنگ و کیفیت رنگ انتخابی، کابینت‌های ام‌دی‌اف می‌توانند 10 تا 15 درصد گران‌تر از کابینت‌های ساخته شده از چوب طبیعی باشند.

یکی از نقاط ضعف سطح صاف آن این است که وقتی روکش روی انواع کابینت آشپزخانه اعمال‌ می‌شود، کابینت ام دی اف در آشپزخانه کوچک رنگ شده‌ می‌تواند در برابر فرورفتگی و خراش آسیب پذیر باشد. بزرگترین نگرانی ام دی اف آسیب آب است. آب همیشه سعی‌ می‌کند راه خود را به هر سطحی، حتی در سطح مولکولی، پیدا کند، زمانی که در آن قرار گرفت، پخش‌ می‌شود. اطمینان از خشک نگه داشتن کابینت ام دی اف بسیار مهم است. اگر در معرض مقدار مشخصی از مایع یا رطوبت قرار گیرند، ممکن است خیس شده و شروع به تجزیه شدن کنند.

 

قیمت تمام شده انواع کابینت ام دی اف

قیمت تمام شده کابینت ام دی اف بسته به مدل کابینت به چند دسته تقسیم می‌شود. معمولا این دسته بندی‌ها بر اساس جنس و رنگ آن‌ها صورت می‌گیرد. در ادامه چند نمونه از انواع پرفروش‌ترین‌های کابینت ام دی اف و قیمت تمام شده کابینت ام دی اف به تفکیک نوع را نام برده‌ایم:

  • کابینت آشپزخانه ام دی اف با سطح مات
  • کابینت آشپزخانه ام دی اف با سطح براق
  • کابینت آشپزخانه ام دی اف روکش هایگلاس
  • کابینت آشپزخانه ام دی اف روکش پلیگلاس
  • کابینت آشپزخانه ام دی اف روکش لمی گلاس
  • کابینت آشپزخانه ام دی اف روکش لمینت
  • کابینت آشپزخانه ام دی اف روکش ممبران
  • کابینت آشپزخانه ام دی اف روکش چوب
  • کابینت آشپزخانه ام دی اف روکش پلکسی گلس
  • کابینت آشپزخانه ام دی اف روکش UV

و البته انواع دیگری از کابینت ام دی اف که توضیح آن‌ها بسیار مفصل است. در ادامه با برخی از این کابینت‌های ام دی اف آشنا خواهیم شد.

 

قیمت تمام شده کابینت ام دی اف مات

کابینت ام دی اف مات، کابینتی است که روکش‌‌ هایگلاس یا براق ندارد. ورق‌های ام دی اف موجود در بازار ایران معمولا روکش ملامینه دارند. بعضی از تولید کنندگان داخلی، ورق ام دی اف مات با روکش برجسته هم تولید می‌کنند. کابینت ام دی اف مات با روکش برجسته هم زیبایی خاص خود را دارد. اگر به ترکیب رنگ‌ها در کابینت علاقه دارید یک انتخاب بدون ریسک دیگر برای شما این است که از ورق ام دی اف سفید مات در کنار کابینت ام دی اف طرح چوب برجسته استفاده کنید.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | modern kitchen cabinets 2 scaled

بهترین مدل کابینت ام دی اف آشپزخانه از نوع مات، کابینت mdf سفید مات است که امروزه با استقبال فوق العاده‌ای روبرو شده است. در صورتی که این رنگ کابینت ام دی اف، با دکوراسیون داخلی شما هماهنگ است، در سفارش آن مردد نباشید. قطعا پس از گذشت زمان، متوجه زیبایی و خاص بودن این محصول خواهید شد.

 

قیمت تمام شده کابینت ام دی اف براق

بهترین مدل کابینت ام دی اف آشپزخانه کوچک، کابینت‌های براق است. کابینت ام دی اف براق نور را منعکس می‌کند و فضا را بازتر نشان می‌دهد. کابینت براق یا‌‌‌ هایگلاس، اخیرا با استقبال فراوانی مواجه شده و تمامی مشخصات یک کابینت مدرن را دارد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | 6259ab850bb2a85c543cd730 mdfcabinets dadojoints compressed

افراد معمولا برای انتخاب رنگ مناسب در کابینت‌های آشپزخانه خود به نکات زیادی توجه می‌کنند؛ همچنین طراحان دکوراسیون منزل و افراد علاقه مند به این حیطه، سعی می‌کنند رنگ و مدل کابینتی را برای آشپزخانه انتخاب کنند که تناسب کافی را با فضای منزل داشته باشد.

 

قیمت تمام شده کابینت ام دی اف روکش لمینت

روکش لمینت نیز یک نوع روکش براق و جذاب است که طرفداران خاص خود را دارد. در این سبک کابینت نیز از ام دی اف به عنوان مغزی استفاده می‌شود.

 

کابینت آشپزخانه ام دی اف روکش ممبران

به این سبک کابینت در واقع کابینت ممبران می‌گویند که خود دسته‌ای جدا دارد. این سبک کابینت در سبک کابینت کلاسیک قرار می‌گیرد.

 

قیمت تمام شده کابینت ام دی اف روکش چوب

کابینت ام دی اف با روکش چوب نیز در سبک کابینت کلاسیک قرار می‌گیرد. درست است که خود کابینت ام دی اف در سبک مدرن طراحی می‌شود؛ اما وقتی از ام دی اف فقط به عنوان مغزی استفاده می‌شود و روی آن روکشی از جنس متفاوت قرار می‌گیرد ممکن است در دسته‌های دیگری از انواع کابینت آشپزخانه قرار بگیرد.

 

قیمت تمام شده کابینت ام دی اف هایگلاس

مدل کابینت ام دی اف و‌‌‌ هایگلاس، دو مدل پرطرفدار کابینت‌اند که کاربرد زیادی دارند. معمولا این سوال برای افرادی که قصد تعویض کابینت‌های خود را دارند پیش می‌آید که از کدام متریال استفاده کنیم. هرکدام از این متریال‌ها از ویژگی خاصی برخوردار است.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | 51cc360fc0f496054ba676d2c1de50dd

مهم‌ترین تفاوت کابینت ام دی اف و‌‌‌ هایگلاس، روکش به کار رفته بر روی آن‌ها است. کابینت‌‌ هایگلاس نسبت به کابینت ام دی اف از قیمت بالاتری برخوردار است؛ این تفاوت قیمت به دلیل روکش مخصوص کابینت‌‌ هایگلاس است. سطح صیقلی کابینت‌‌ هایگلاس باعث شده تا راحت‌تر از کابینت mdf تمیز شود. کابینت ام دی اف به دلیل طرح‌های مختلفی که دارد، قابلیت هماهنگی زیادی با دکوراسیون خانه دارد.

 

مزایا و معایب دخیل در قیمت تمام شده کابینت ام دی اف

از مزایا کابینت ام دی اف می‌توان به استحکام بالای آن اشاره کرد. قیمت بسیار مناسب کابینت mdf به دلیل استفاده از رزین، موم و فیبرهای چوبی است. یکی دیگر از مزایای آن قابلیت شکل گیری آسان و راحت است؛ همچنین زیبایی و تنوع طرح‌ کابینت ام دی اف و رنگ‌ باعث محبوبیت این سبک کابینت شده است.

کابینت‌ ام دی اف، در برخی موارد حساس به گرما است و دچار برجستگی می‌شود. گرما به سطح کابینت آسیب می‌رساند و ممکن است تغییر رنگ دهد و لکه زردی بر جای بگذارد که نمای مناسبی ندارد. در صورتی که هنگام برش کاری ام دی اف و یا هنگام استفاده، سطح آن خراشیده شود باعث ورود رطوبت به درون چوب می‌شود. پس اشخاصی که دارای این سبک کابینت هستند، بهتر است نهایت دقت را به کار گیرند تا به کابینت‌های ام دی اف آسیبی وارد نشود.

 

قیمت تمام شده کابینت ام دی اف رنگی

رنگی که در کابینت ام دی اف استفاده می‌شود نشان دهنده‌ی موارد زیادی است. رنگ بندی می‌تواند آشپزخانه را به محیطی انرژی بخش تبدیل کند و یا آن را خیلی سرد نشان دهد. اگر آشپزخانه‌ شما نور کمی دارد، بهتر است که از رنگ‌های تیره برای محیط استفاده نکنید. در حال حاضر افرادی که تمایل دارند به آشپزخانه خود ظاهری شیک و مدرن بدهند، از کابینت‌ ام دی اف سفید مشکی استفاده می‌کنند. رنگ‌های متضاد سفید و مشکی در کابینت mdf سفید مشکی، بسیار نمای زیبایی را بوجود می‌آورد و استفاده از آن‌ها در نمای آشپزخانه سبب مدرن و زیبا شدن آن می‌شود.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | 5072 1

برای آشپزخانه‌هایی که فضای کمتری دارند بهتر است از مدل کابینت ام دی اف سفید رنگ استفاده کنید؛ زیرا این کار باعث می‌شود فضای کوچک آشپزخانه کمتر به چشم بیاید. این مدل کابینت‌های ام دی اف با رنگ سفید برای آشپزخانه‌های با ابعاد کوچک و دنج مناسب است؛ اما برای کابینت‌ ام دی اف سفید قهوه‌‌ای اوضاع متفاوت است. استفاده از رنگ قهوه‌ای برای کابینت‌هایی که در آشپزخانه‌های بزرگ و دلباز نصب شده‌اند مفید و زیبا است؛ بنابراین برای استفاده از ترکیب دو رنگ سفید و قهوه‌ای در کابینت‌ mdf سفید قهوه‌ ای، باید نور در فضای آشپزخانه را در نظر گرفت.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | cento

برای ایجاد یک ترکیب رنگ زیبا، می‌توانید رنگ تاج کابینت ام دی اف را متفاوت از بدنه کابینت در نظر بگیرید. می‌توانید بعد از بررسی نورگیری آشپزخانه می‌توانید برای استفاده یا عدم استفاده از رنگ کابینت ام دی اف سفید تصمیم گیری کنید. یکی از رنگ‌های پرکاربرد در زمینه مدل کابینت‌ ام دی اف آشپزخانه، کابینت ام دی اف سفید طوسی است. این رنگ هماهنگی خیره کننده‌ای را بین وسایل خانه با کابینت‌ها به وجود می‌آورد.

همانطور که می‌دانید رنگ خاکستری خنثی است و به راحتی می‌توان این رنگ را با رنگ‌هایی همچون سفید و یا قهوه‌ای در کابینت‌های آشپزخانه ترکیب کرد. ترکیب رنگ سفید و خاکستری فضای خانه را در عین سادگی، جذاب جلوه می‌دهد. همانطور که گفته شد کابینت ام دی اف اکثرا در سبک مدرن طراحی می‌شود.

قیمت تمام شده کابینت ایتالیایی

کابینت ام دی اف از زیباترین و مناسب قیمت‌ترین سبک کابینت است که امروزه استفاده از آن در حال افزایش است. ما در گروه معماری و دکوراسیون آشپزخانه‌ی گریت جدیدترین مدل کابینت ام دی اف را طبق سلیقه شما طراحی می‌کنیم. لازم به ذکر است که کابینت ام دی اف برای آشپزخانه کوچک نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ چرا که این نوع متریال به راحتی طراحی می‌شود.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | A Luxurious Neoclassical Home 6 1

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.