قیمت تمام شده کابینت هایگلاس ترک در سال 1401

قیمت تمام شده کابینت هایگلاس ترک در سال 1401

قیمت تمام شده کابینت هایگلاس ترک چقدر است؟

برای تعیین و طراحی دکوراسیون آشپزخانه‌های ایرانی کوچک و بزرگ که چیدمان در آن‌ها مهم‌ترین فاکتور است، مهم‌ترین و اولین انتخاب هر فردی قطعا انتخاب مدل کابینت‌‌‌ می‌‌باشد، یکی از سوالاتی که به کرات از ما پرسیده‌‌‌ می‌‌شود قیمت تمام شده کابینت هایگلاس ترک است. کابینت‌‌‌ها یکی از ابزارهای اساسی و مهم آشپزخانه هستند. کابینت‌‌‌ها ابزار و ظروف بسیاری را در خود جای‌‌‌ می‌‌دهند. به علاوه رنگ و طرح کابینت‌ها، اثر بسیار چشم‌گیری بر ظاهر و دکوراسیون آشپزخانه دارد. از آن‌جایی که کابینت هایگلاس در خانه‌‌‌های ایرانی محبوب است، بسیاری این مدل را انتخاب‌‌‌ می‌‌کنند اما درمورد مدل‌‌‌های کابینت هایگلاس ترک و قیمت تمام شده کابینت هایگلاس ترک گیج‌‌‌ می‌‌شوند.

 

اگر می‌خواهید جزئیات قیمت تمام شده کابینت هایگلاس ترک را بدانید، این نوشته‌ها را بخوانید!

 

 

راهنمای قیمت تمام شده کابینت هایگلاس ترک

پرسش‌های مشتریان از گریت کابینت درمورد قیمت تمام شده کابینت هایگلاس ترک بیش از هر کابینت دیگری‌ست چرا که هایگلاس ترک از جمله متداول‌ترین و پرطرفدارترین مدل‌‌‌ها و متریال‌‌‌های کابینت‌‌‌ می‌‌باشد. این کابینت‌‌‌ها بعد از کابینت‌‌‌های چوبی و روکش چوب و همچنین کابینت ممبران، جزو مهم‌ترین و رایج‌ترین مدل‌‌‌هایی هستند که مورد استفاده قرار‌‌‌ می‌‌گیرند.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | proreno modern kitchen 1

از لحاظ قیمت نیز بعد از این کابینت‌‌‌های قید شده قرار دارند. البته قیمت کابینت‌‌‌های هایگلاس تا حدود زیادی بر اساس جنس و متریال‌‌‌های به کار رفته در ورقه‌‌‌های هایگلاس مشخص‌‌‌ می‌‌شود. متداول‌ترین جنس ورقه‌‌‌های کابینت‌‌‌های هایگلاس، کابینت هایگلاس ترک و ایرانی‌‌‌ می‌‌باشند.

قیمت تمام شده کابینت هایگلاس ترک

دانستن و اطلاع از تفاوت‌‌‌های ورقه‌‌‌های کابینت هایگلاس ترک و ایرانی، همیشه از دغدغه‌‌‌های خریدارانی است که در نظر دارند از کابینت هایگلاس ترک و ایرانی در مکان و جاهای مختلفی استفاده کنند. این موضوع در محاسبه‌ی قیمت تمام شده کابینت هایگلاس ترک حیاتی‌ست که بدانید روکش کابینت هایگلاس شما ترک است یا ایرانی؟ فرامید است یا روکش پلی گلاس را ترجیح می‌دهید؟

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | kitchen 01 01 austral blanco calma polish 1

مغزی این کابینت‌‌‌ها در اکثر مواقع از جنس ام دی اف‌‌‌ می‌‌باشد. بر روی این مغزی نیز روکشی از جنس پلکسی گلس استفاده‌‌‌ می‌‌شود. روکش پلکسی گلس بر پایه پلاستیک‌‌‌ می‌‌باشد بنابراین مقاوت خوبی از خود نشان‌‌‌ می‌‌دهد. البته از روکش پلکسی گلس تنها بر روی یکی از رویه استفاده‌‌‌ می‌‌شود و سطح دیگر را از روکش ارزان‌تری‌‌‌ می‌‌سازند.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | OzGrind achitect design polished cement hom kitchen 1

با توجه به به‌کارگیری مغزی از جنس ام دی اف، باید اشاره کرد که خاصیت‌‌‌های ام دی اف را نیز در ورقه‌‌‌های هایگلاس‌‌‌ می‌‌توان در نظر گرفت. برای مثال با توجه به نفوذ پذیری ام دی اف به آب، باید از روکش‌‌‌ها مناسبی برای آب بندی هایگلاس استفاده کرد تا از نفوذ آب و ایجاد آسیب جلوگیری کرد. روکش‌‌‌های پلکسی گلس، از جمله روکش‌‌‌های براق و شفافی هستند که به تنهایی زیبایی چشم نوازی به کابینت‌‌‌ می‌‌دهد. از سوی دیگر این روکش به ورقه‌‌‌های هایگلاس استحکام و مقاومت زیادی را‌‌‌ می‌‌بخشد. و همچنین از نفوذ آب جلوگیری‌‌‌ می‌‌کند.

 

مقایسه قیمت تمام شده کابینت هایگلاس ترک و ایرانب

شاید در نگاه عموم مردم، در ظاهر و یا حتی به طور کلی تفاوت بسیاری بین ورق‌‌‌های کابینت هایگلاس ترک و کابینت هایگلاس ایرانی نباشد اما در مقابل، از نظر متخصصان این زمینه، این دو نوع ورق هایگلاس بسیار با هم متفاوت هستند. بخشی از این تفاوت‌‌‌های تخصصی را بیان‌‌‌ می‌‌کنیم که هنگام خرید و انتخاب کابینت‌‌‌های هایگلاس مانند یک متخصص تصمیم بگیرید:

  • ورق‌‌‌های ام دی اف به همراه روکش‌‌‌های هایگلاس آن که در کشور ترکیه ساخته‌‌‌ می‌‌شوند، بر اساس استانداردها و اصول اروپایی ساخته‌‌‌ می‌‌شوند. از طرف دیگر ابزار و مواد مورد نیاز برای ساخت کابینت‌‌‌های هایگلاس از جمله مواد اولیه جهت ساخت ام دی اف، از کشور‌‌‌هایی همچون لهستان وارد ترکیه‌‌‌ می‌‌شوند.
  • در رابطه با ورقه‌‌‌های ام دی اف ایرانی باید ذکر کرد که اکثر مغزی ام دی اف و مواد مورد نیاز تولید آن از کشور تایلند وارد کشور‌‌‌ می‌‌شود. بنابراین کمی کیفیت کمتری از مغزی‌‌‌های ام دی اف ترکی دارند.
  • اما در رابطه با روکش هایگلاس باید گفت که ورقه‌‌‌های هایگلاس به کار رفته بر روی مغزی‌‌‌ها در کشور ترکیه دارای یک لایه محافظ UV است که سبب درخشش بیشتر روکش و مقاومت و دوام بیشتر روکش در برابر نور خورشید‌‌‌ می‌‌شود.
  • بنابراین ورقه هایگلاس و کابینت‌‌‌های حاصله علاوه بر زیبایی و درخشش، دارای دوام بسیار خوبی هستند. خوشبختانه باید ذکر کرد که روکش‌‌‌های پلکسی گلس‌‌‌های به کار رفته بر روی ورق‌‌‌های ام دی اف‌‌‌های ایرانی نیز، از کیفیت بسیار خوبی برخوردار هستند به طوری در اکثر مواقع قابل رقابت و حتی برتر از روکش‌‌‌های هایگلاس ترک‌‌‌ می‌‌باشند.
  • البته این مورد را هم باید در نظر بگیرید که متاسفانه یک عده از تولید کنندگان نیز برای کاهش هزینه‌‌‌های خود، از جنس‌‌‌های روکش ضعیف و ارزان استفاده‌‌‌ می‌کنند که سبب‌‌‌ می‌‌شود که مردم فکر کنند که ورق‌‌‌های کابینت هایگلاس ایرانی فاقد کیفیت مناسب و مطلوب‌‌‌ می‌‌باشند.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Poland 3 1

  • موضوع بعدی در بحث تفاوت‌‌‌های ورقه‌‌‌های کابینت هایگلاس ترک و ایرانی شیوه چسباندن روکش پلکسی گلس بر روی مغزی ام دی اف‌‌‌ می‌‌باشد. در طی این فرایند باید دقت لازم را به کار برد که سطح زیرین روکش صاف و صیقلی و بدون هیچ گونه زبری باشد. همچنین رویه زیر روکش باید فاقد هرگونه آلودگی و گرد و غبار باشد که فرایند اتصال و چسبیدن روکش به مغزی به طرز صحیح اجرا شود.
  • اگر موارد فوق به درستی اجرا نشوند، یعنی سطح زیری صیقلی نبوده و یا دارای هر گونه آلودگی باشد، روکش هایگلس چسبانده شده بر روی مغزی بدشکل و بی‌کیفیت‌‌‌ می‌‌شود و نتیجه مورد نظر حاصل‌‌‌ نمی‌‌گردد. رعایت این اصول به کارخانه مورد نظر و میزان رعایت و توجه خط تولید بستگی دارد.
  • مواردی که تا به کنون بیان شد بیشتر مورد توجه مشتریان قرار‌‌‌ می‌‌گیرد اما نکاتی نیز‌‌‌ می‌‌باشند که سبب تفاوت و تمایز بین ورق‌‌‌های کابینت هایگلاس ترک و ایرانی از نظر فروشندگان‌‌‌ می‌‌شود. یکی از این موارد ثبات کد‌‌‌های رنگی و رنگ‌‌‌های روکش ورق‌‌‌های ترک‌‌‌ می‌‌باشند. همانطور که گفته شد، چون کابینت‌‌‌های ترک براساس استاندارد‌‌‌های اروپایی ساخته‌‌‌ می‌‌شوند، بنابراین کدهای رنگی آن‌ها همواره ثابت و اصولی بوده اند و مورد پسند مشتریان هستند.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Emily Henderson Updated Kitchen Trends 2018 Two Material Countertop 9 1

  • از نظر فروشندگان، ورق‌‌‌های ترک ازرشمندتر و بهتر از ورق‌‌‌های ایرانی هستند. ورق کابینت‌‌‌های هایگلاس ایرانی با این که تنوع رنگی بسیار بالایی دارند اما ممکن است از نظر کدهای رنگی کمی متفاوت باشند که این مورد برای فروشندگان بسیار حائز اهمیت‌‌‌ می‌‌باشد. بنابراین با استفاده از ورق‌‌‌های هایگلاس ترک، این اطمینان را که دارند که جنس مشتری پسند و منطبق با کد رنگی به دستشان‌‌‌ می‌‌رسد اما در مقابل درباره کابینت‌‌‌های ایرانی این ریسک وجود دارد که تطابق رنگی بین محصول و کد نباشد.
  • موادی که به عنوان چسب در هنگام پرس کردن روکش‌‌‌های پلکسی گلس بر روی مغزی ام دی اف مورد استفاده قرار‌‌‌ می‌‌گیرند بطور مستقیم و به مقدار زیادی بر روی کیفیت ورقه هایگلس تولیدی اثر دارد. چسب‌‌‌های به کار رفته در ورق‌‌‌های ترکی از آلمان وارد‌‌‌ می‌‌شوند. چسب‌‌‌های ایرانی نیز کیفیت خوبی دارند اما متاسفانه بعضی از تولیدکنندگان از چسب‌‌‌های نامرغوب استفاده‌‌‌ می‌‎کنند. این مورد درباره تولیدکنندگان ترک نیز صدق‌‌‌ می‌‎کند.

 

پیشنهاد نویسنده: کابینت هایگلاس ترک، فراتر از کیفیت!

 

دستگاه‌‌‌های مورد استفاده و قیمت تمام شده کابینت هایگلاس ترک

این دستگاه‌‌‌ها عمدتا وارداتی هستند و بنابراین دسترسی به این دستگاه‌‌‌ها سخت است. فارغ از ایرانی و یا ترک بودن این کابینت، کیفیت بسیار خوب و ظاهر چشم نواز و زیبایی دارد. همچنین دوام و مقاومت بسیار بالایی دارد و در ضمن تنوع و رنگ و طرح فراوانی را دارا‌‌‌ می‌‌باشد. هزینه این کابینت نیز با توجه به ویژگی‌‌‌هایی که دارا‌‌‌ می‌‌باشد، بسیار مطلوب و حتی کمتر از کابینت‌‌‌های چوب و کابینت ممبران‌‌‌ می‌‌باشد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Textured lamination scaled 1

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.