کابینت هایگلاس سفید طلایی؛ خاص، زیبا، مجلل!

کابینت هایگلاس سفید طلایی؛ خاص، زیبا، مجلل!

ایده هایی چشم نواز برای کابینت هایگلاس سفید طلایی

طراحان و دیزاینرهای دکوراسیون کابینت آشپزخانه را در دو سبک کابینت کلاسیک و کابینت مدرن را برای طراحی محیط آشپزخانه در نظر گرفته اند که کابینت هایگلاس سفید طلایی بیشتر در دسته مدرن است و در چند سال اخیر استفاده از کابینت های ساده هایگلاس تقاضای بسیار بالایی داشته است. به طور کلی ساختار کابینت آشپزخانه چه در سبک کلاسیک و چه در مدرن از دو بخش اصلی تشکیل شده است. بدنه کابینت و درب، بدنه ها در تمامی کابینت های آشپزخانه یکسان هستند و چیزی که به کابینت مدل خاصی می دهد نوع درب آن است. جنس درب در تمامی انواع کابینت آشپزخانه از دو بخش ورق خام و روکش ساخته شده است. در تمامی انواع کابینت آشپزخانه مغز درب ها از ام دی اف خام است و چیزی که به کابینت مدل خاصی می دهد روکش قرار گرفته روی ام دی اف است، البته به جز کابینت های چوب طبیعی! با توجه به دو نکته فوق اگر درب های هر کابینت آشپزخانه را باز کنید چیزی که میبینید در تمامی کابینت ها یکسان است.

 

کابینت هایگلاس چیست؟

کابینت هایگلاس نوعی متفاوت از کابینت های ام دی اف است که به لحاظ زیبایی و درخشندگی خاص و تنوع رنگ زیاد در سال های اخیر توجه خیلی از مشتریان را به خود جلب کرده است. اما شاید سوال پیش بیاید که منظور ازکابینت هایگلاس (HIGH GLOSS) چیست و تفاوتش با کابینت ام دی اف ساده در چه چیزی است. این تفکر که جنس کابینت های ام دی اف و هایگلاس و ممبران با هم تفاوت دارند کاملا غلط می باشد، در واقع مغز تمام این کابینت ها از جنس ام دی اف می باشد و تفاوت آن ها در جنس روکش آن ها می باشد.

در واقع کابینت هایگلاس همانگونه که از اسم آن مشخص است به معنی براق می باشد، پس کابینت هایگلاس به کابینتی گفته می شود که جنس مغز آن از ام دی اف می باشد و روکش آن با ورق براق انجام شده است. البته این نکته هم باید ذکر شود که بدنه تمام کابینت ها از ام دی اف سفید مات ساخته می شوند و فقط درب ها، دکور ها و قسمت هایی که به عنوان نمای کار قرار دارند از نوع براق ساخته می شوند.

روکش کابینت هایگلاس که از اکریلیک، یک پلاستیک مصنوعی وبا کیفیت بالا است، اغلب در بازار به صورت ورق و به عنوان جایگزین شیشه استفاده می شود و سطحی مقاوم را در برابر خرد شدن فراهم می کند. کابینت های اکریلیک دارای براقیت عالی، مناسب آشپزخانه های سبک معاصر است. آن ها به راحتی ترک نمی خورند، تراشیده و لک نمی شوند. و انعکاسی آینه مانند را ایجاد می کنند. آن چیزی که ورق های براق را از یکدیگر متمایز می کند جنس روکش های آن هاست.

در ادامه تصاویری برای ایده گرفتن شما عزیزان از کابینت هایگلاس سفید طلایی قرار می دهیم، خوشحال می شویم نظراتتان را درمورد این پروژه ها بدانیم!

هایگلاس یکی از جدیدترین متریال های می باشد که امروزه در ساخت کابینت مدرن مورد استفاده قرار می گیرد و دارای ویژگی های جذاب و قابل توجهی  است که چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند، دارای ظاهری براق و درخشان و قدرت انعکاس نور بالا از ویژگی های بارز این کابینت ها می باشد مخصوصاً اگر رنگ آن روشن انتخاب شود.

های گلاس سفید طلایی - تصویر یک

جنس کابینت هایگلاس ، ام دی اف خام می باشد که به وسیله روکش پلکسی گلاس پوشش داده شده است این لایه به وسیله چسب های بسیار قوی به ورق های ام دی اف چسبانده می‌ شود و مسلماً کیفیت چسب های به کار رفته و لایه پلکسی گلاس و خود ام دی اف خام در کیفیت نهایی بسیار تاثیرگذار است.

هر چقدر های گلاس درخشان و براق تر باشد و سطح آن صیقلی و صاف تر باشد نشان دهنده کیفیت بالاتر آن می باشد و لازم به ذکر است که به دلیل اینکه گران می باشد این لایه تنها در یک طرف ورق ام دی اف استفاده می شود و در دیگر سمت های آن از متریال های ارزان تری استفاده می کنند اگر کابینت های آشپزخانه شما جوری طراحی شدند که نمای دو طرف آن دیده می شود باید در دو طرف ورق های گلاس که به صورت قرینه به همدیگر وصل شدن استفاده کنید.

های گلاس سفید طلایی - تصویر دو

حال شاید برای شما این سوال پیش آید که لایه پلکسی گلاس چیست این لایه از جنس پلاستیک می باشد اما ظاهر ان مثل شیشه براق و درخشان  است وزن آن از شیشه کمتر میباشد و به  دلیل این که جنس آن پلاستیکی است از شیشه زودتر بر روی  آن خط و خش ایجاد می شود بنابراین نیازمند به مراقبت های بیشتری می باشد.

 

کابینت سفید طلایی های گلاس انتخاب مدرن و با شکوه

رنگ سفید از زمانهای گذشته تا کنون مورد علاقه بسیاری از مردم بوده و دلیل آن پاکی، زیبایی و بازتاب نور فوق ‌العاده آن نسبت به دیگر رنگ ها می باشد علاوه بر آن رنگ طلایی نیز از زمان گذشته نماد شکوه و اشرافیت بوده و در هر فضایی که قرار گیرد نتیجه آن یک دکوراسیون لاکچری و لوکس خواهد بود البته اگر طراحی آن درست و اصولی باشد با قرار دادن این دو رنگ در کنار هم و ترکیب آن شما می توانید یک دکوراسیون فوق العاده زیبا و شیکی را به وجود آورید.

های گلاس سفید طلایی - تصویر سه

و به دلیل اینکه کابینت های گلاس براق و درخشنده می باشد ویژگی دو رنگ طلایی و سفید را بیشتر به فضا و افراد منتقل می کند.

 

نکاتی که باید در انتخاب کابینت سفید طلایی های گلاس با آن توجه کرد

هر نوع کابینت که با هر متریال و رنگی باشد ویژگی های مختص به خود را دارد و شما با دانستن آنها می توانید فضای جذاب ‌تری طراحی کرده و انتخاب هوشمندانه تری را داشته باشید.

 

ظاهری ساده و شکیل

کابینت های گلاس در سبک مدرن طراحی شده و ظاهری  بسیار ظاهری ساده و بی آلایشی دارد که زیبایی آن وابسته به  درخشندگی و براقی و همچنین رنگ‌ های انتخابی زیبای آن است.

کابینت های گلاس سفید طلایی ظاهر فوق العاده شکیل و ساده ای دارند که شکوه رنگ طلایی به لوکس بودن آن می افزاید.

 

مناسب برای فضاهای بزرگ و کوچک

های گلاس سفید طلایی - تصویر چهار

برای طراحی آشپزخانه های کوچک رنگ سفید یکی از بهترین گزینه ها می باشد بنابر این اگر آشپزخانه شما کوچک میباشد کابینت سفید طلایی های گلاس یکی از بهترین انتخاب ها برای شما می باشد زیرا رنگ سفید به بزرگتر و دلباز تر جلوه دادن فضای آشپزخانه شما کمک می کند کابینت های هایگلاس با انعکاس نور بالایی که دارند باعث درخشنده تر و پر نور تر شدن آشپزخانه شما می شود استفاده از رنگ طلایی در کنار آنها نیز باعث می‌ شود فضای شما از سادگی و یکنواختی و همین چنین از سردی آن کم شود.

 

مناسب برای آشپزخانه های کم نور

همانطور که اشاره کردیم کابینت های گلاس سفید طلایی انعکاس نور دارد و اگر آشپزخانه شما فاقد پنجره است و یا کم نور است این یکی از بهترین گزینه ها می باشد این کابینت ها به دلیل درخشندگی و براق بودن مخصوصاً رنگهای روشن آن به طور کامل نور را به فضا انعکاس می دهند.

 

کم دوام آن در برابر نفوذ رطوبت و آب

کابینت های گلاس جز کابینت های ضد آب نمی باشد زمانی که از این نوع کابینت در آشپزخانه خود استفاده می کنید باید بیشتر از آنها مراقبت کنید که رطوبت به آن نفوذ نکند و اگر قسمتی از آن خیس شد سریع آن را خشک کنید بدیهی است که هر چه نگهداری از کابینت ها بهتر و بیشتر باشد عمر طولانی تری نیز خواهد داشت به خصوص کابینت های گلاس سفید طلایی که زیبایی و درخشندگی آن جلوه گر می باشد.

 

نیاز بیشتر تمیز کاری

اگر در آشپزخانه خود از این کابینت ها استفاده میکنید باید آن را در فواصل کوتاهی تمیز کنید این سبک و رنگ کابینت حتی  اثر انگشت و لکه های کوچک را نمایان میکند.

 

رنگ طلایی را افراطی استفاده نکنید

در واقع رنگ طلایی  زمانی جلوه و زیبایی خود را نمایان می کند که از آن به طور محدود و کم در یک محیط استفاده شود اگر در استفاده از این رنگ در آشپزخانه و چه در کابینت های خود زیاده روی کنید زیبایی خود را از دست داده و به اصطلاح توی ذوق می‌زند این رنگ باید سهم کوچکی از دکوراسیون سفید شما را به خود اختصاص دهد نه بخش عمده، به عنوان مثال استفاده از یک خط باریک طلایی براق کابینت سفید می تواند جلوه فوق العاده زیبا و لوکس را به وجود آورد.

های گلاس سفید طلایی - تصویر پنج

در دستگیره ها نیز می توانید استفاده کنید نوعی از کابینت  مدرن فاقد دستگیره هستند اما اگر شما می خواهید از کابینت های گلاس سفید طلایی استفاده کنید پیشنهاد می شود که به این دلیل این که این کابینت ها بسیار لک پذیر هستند از کابینت های مدرن دسته دار استفاده کنید زیرا اگر بدون دست گیره باشد هر بار که کابینت را باز و بسته می کنید لکه دست شما روی کابینت باقی خواهد ماند استفاده از کابینت های دسته دار که دستگیره های آن به رنگ طلایی می باشد نمایی لوکس و زیبا را در آشپزخانه شما به وجود می آورد.

روکش ملامینه درواقع همان روکش معمولی ام دی اف و یا روکش مات می باشد، البته بعضی از این نوع روکش ها حالت براق دارند که براقیت این نوع روکش بعد از گذشت زمان (به دلیل تابش نور و نوع جنس ملامینه) از بین می رود. این ماده دارای ویژگی های مقاومت در برابر اصطکاک، مقاومت در برابر ضربه، مقاومت در برابر درجه حرارت بالا و همچنین مقاومت در برابر اسیدهای قلیایی است. به طور کلی تمام روش های تولید برای شما براقیت بالایی فراهم می کنند، این فقط به شخص برمی گردد که چقدر می خواهد محصول نهایی براق باشد. به طور کلی، ملامین همچنان ماده ای مقرون به صرفه است. ملامین به لطف پوشش لاک بسیار مقاوم است. علاوه بر این، ملامین لاکی، پایدار است و با گذشت زمان رنگ آن محو نمی شود. این ملامین گرانتر از ملامین سنتی است، اما پوشش لاک آن را به یک محصول منحصر به فرد تبدیل می کند.

روکش پلی گلاس یا پلی لاک از نوعی پلی کربنات به شفافیت شیشه ولی سبک تر و با استحکام بیشتر ساخته می شود، ضخامت این روکش ۱۸ میکرون می باشد و بر روی روکش ملامینه پرس می شود. وقتی در کلام گفته می شود کابینت هایگلاس بیشتر منظور با کابینت با این نوع روکش می باشد. در طی چند سال اخیر، پلیمر به عنوان گزینه ای مقرون به صرفه با امکانات رنگی بیشتر، به گزینه محبوب درب کابینت تبدیل شده است. ورق های پلیمری که هم به صورت هایگلاس براق و هم پوشش فوق العاده مات در دسترس هستند، معمولاً ۰.۳ میلی متر ضخامت دارند و روی بستر MDF چسبانده می شوند. ورق های پلیمری مانند اکریلیک در برابر خراش مقاوم نیستند و بیشتر در معرض ناسازگاری رنگ هستند. بنابراین کار با یک تولید کننده کابینت که فقط از ورق های پلیمری با کیفیت بالا استفاده می کند ضروری است. به جای فرآیند پخته شده سنتی با استفاده از چسب، ورق های پلیمری با کیفیت بالا روی لایه MDF چسبانده می شوند.

کابینت هایگلاس سفید طلایی

برای درخشش بالا، یک سطح باید حداقل ۸۰-۸۵ درصد از نور ورودی را منعکس کند، همانطور که توسط یک بازتاب سنج اندازه گیری می شود. مواد در مقیاس با براقیت بالا، مانند شیشه رنگ آمیزی شده است. شیشه نقاشی شده ۱۰۰ درصد بازتابنده است و بنابراین دارای خاصیت براقیت بی عیب و نقص است.اما شیشه در بسیاری از کاربردهای مسکونی و تجاری هزینه بر، شکننده و غیر عملی است. کار با شیشه یا حتی حمل و نصب آن به دلیل وزن و تمایل به ترک خوردن یا خرد شدن خطرناک است.

یکی دیگر از گزینه های عالی برای سطح براق، اکریلیک جامد است. صفحات اکریلیک جامد سطح براقیت بالاتری دارند و در صورت خراشیده شدن و خراب شدن، می توان آن ها را دوباره اصلاح یا ترمیم کرد. ضدآب هستند و در معرض آفتاب تاب نمی خورند و تغییر رنگ نمی دهند. با این حال، در حالی که پانل های اکریلیک جامد در آشپزخانه های لوکس اروپایی محبوب هستند، در بسیاری از کاربردهای دیگر بسیار سنگین و مقرون به صرفه هستند.

از محبوب ترین انتخاب ها هایگلاس اکریلیک است، رنگ هایی که بیشتر به رنگ سفید و خاکستری و روشن یا ملایم پسندیده می شوند. این یک ماده اکریلیک واقعی با مقاومت در برابر خراش، گرما و شیمیایی بالا است. ورق آکریلیک بر روی بستر MDF چسبانده می شود و ضخامت آن معمولاً حدود ۰.۷ میلی متر تا ۰.۹ میلی متر است. درب کابینت اکریلیک هنگامی که با چسب لبه دار PUR پیشرو در صنعت ترکیب شود، بسیار با دوام و مناسب است و برای مشتریانی که به دنبال کابینت سازی مدرن هستند، یک گزینه مناسب است. افزایش محبوبیت هایگلاس اکریلیک در صنعت به عنوان گزینه ای برای کابینت ها است که به علت در دسترس بودن رنگ های جدید از قرمز براق، زرد، نارنجی گرفته تا فلزی غنی وجود دارد.روکش اکرلیک یا پلکسی گلاس در واقع براق ترین نوع روکش روی MDF می باشد.

 

 

دریافت خدمات و مشاوره بازسازی، ساخت و خرید کابینت هایگلاس سفید طلایی

با جستجوی آنلاین نام بسیاری از شرکت هایی که خدمات بازسازی کابینت و ساخت کابینت را انجام می دهند به شما داده می شود تا کابینت هایگلاس سفید طلایی خود را انجام دهید. برای انجام این پروژه با مناسب ترین قیمت و تضمین کیفیت می توانید با مشاوران و مهندسان گریت کابینت برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در تماس باشید.

اگر کابینت هایگلاس سفید طلایی موجود خوش ساخت و فرم خوبی داشته باشند و ظاهری کاملاً متفاوت داشته باشند، بازسازی کابینت می تواند گزینه ای مناسب و کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه باشد. همچنین در مواردی که چیدمان آشپزخانه موجود به خوبی کار می کند، انتخاب خوبی است. اما در مواردی که کابینت های موجود با مشکلات ساختاری روبرو هستند و یا سخت افزار در وضعیت نامناسبی قرار دارد و یا ویژگی های ذخیره سازی داخلی در آن کم است، بهتر است کابینت های کاملا جدید نصب کنید. همچنین کار کابینت تنها به ساخت کابینت ختم نمی شود و شما می تواند هر مدل تخت خوابی در هر اندازه و ساختاری را سفارش دهید تا با قیمت منطقی و بهترین کیفیت به دستتان برسد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Makeover min

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه زیبا و تمیز و منظم با کابینت هایگلاس سفید طلایی داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض آن ها به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت درمورد نحوه بازسازی کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

ظاهر آشپزخانه بستگی زیادی به اتمام انتخابی کابینت ها دارد. اگر می خواهید ظاهری طبیعی ایجاد کنید، بهترین گزینه چوب جامد است. شما می توانید از چوب جامد که تمام شده، لکه دار یا رنگ شده باشد استفاده کنید. اگر می خواهید جلوه ای تزئینی ایجاد کنید، پس می توانید تزئینات جرئی مانند پریشانی، لعاب یا خراش را انتخاب کنید. اگر می خواهید کابینت هایی داشته باشید که به راحتی تمیز شوند، باید کابینت های سبک تری انتخاب کنید. آن ها در پنهان کردن آلودگی بهتر از رنگهای تیره هستند.

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض کابینت آشپزخانه به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.