مقایسه کامل کابینت هایگلاس و MDF

مقایسه کامل کابینت هایگلاس و MDF

کابینت هایگلاس و MDF، کدام را انتخاب کنیم؟

قطعا اسم انواع مختلفی از کابینت ها مثل کابینت هایگلاس و MDF را شنیده اید. این اسامی اغلب بر اساس جنس و متریال آن ها گذاشته می شود. هر کدام از کابینت ها دارای محاسن و معایب خاص خود می باشند. بنابراین برای داشتن یک انتخاب هوشمندانه بهترین کار آشنایی با ویژگی های این کابینت ها می باشد. بنابراین حتما ادامه مطلب را مطالعه بفرمایید.

در ادامه مطلب به مقایسه دو کابینت پرطرفدار کابینت هایگلاس و MDF می پردازیم.

کابینت هایگلاس و MDF

در ابتدا کار از مقایسه کابینت هایگلاس و MDF به سراغ کابینت هایگلس می رویم. کابینت های هایگلاس از تنوع رنگ و طرح بسیار بالایی برخوردار است. با توجه به خاصیت هایگلس این کابینت درخشان است و همین مورد به تنهایی اثر چشمگیری بر روی آشپزخانه شما می گذارد. کابینت های هایگلاس بسیار پرطرفدار هستند و استفاده گسترده در آشپزخانه های مدرن دارند اما در مقابل استفاده ای در آشپزخانه های کلاسیک ندارند.

بطور خلاصه باید بیان کرد که کابینت های هایگلس دارای مغزی می باشد که در اکثر مواقع از جنس ام دی اف می باشد. سپس بر روی یک رویه از این مغزی از پلکسی گلس استفاده می شود. این رویه از جنس پلاستیک خاصی می باشد بنابراین هایگلس برخلاف نامش از هیچ شیشه ای ساخته نشده است. برسطح دیگر کابینت از یک روکش ارزان تر استفاده می شود.

ویژگی های کابینت های هایگلس

در درجه اول، مهم ترین ویژگی و حسن این کابینت ها، درخشان و شفافیت آن ها می باشد. در کنار این مورد، مزایای دیگری نیز دارند. در مقابل کابینت هایگلس دارای یک سری و نقص و ضعف نیز می باشد که در ادامه برایتان شرح می دهیم.

محاسن کابینت های هایگلاس

برای تسریع در وقت مقایسه کابینت هایگلاس و MDF، بطور خلاصه و مهمترین ویژگی و مزایای کاینت هایگلس را برایتان بیان می کنیم.

 • کابینت های گلاس درخشندگی زیادی دارد : این ویژگی تا حد بسیار زیادی به روکش پلکسی گلسی بستگی دارد که پیشتر به شما گفته شد. در درجه دوم از رنگ های شفاف و درخشان برای رویه ورقه های هایگلاس استفاده می شود. این رنگ ها خاص و ویژه هستند. بنابراین خاصیت زیبایی و درخشندگی هایگلاس را چندین برابر می کنند.
 • تنوع بالا در طرح ها و رنگ های هایگلاس: بر روی ورقه های هایگلاس می توان طرح های بسیار زیادی پیاده کرد. از طرف دیگر ورقه های هایگلاس دارای کد های رنگی بسیار زیادی می باشند.
 • قیمت مناسب: بدون هیچ گونه اقرار این مورد را خدمت شما عرض می کنیم. کابینت های هایگلاس در کنار تمامی ویژگی هایی که دارند، نسبت به کابینت های ممبران و چوب، قیمت بسیار پایین تر و به صرفه ای دارند. البته قابل ذکر است که قیمت این کابینت کمی از ام دی اف گران تر می باشد.
 • مقاومت و دوام بالا: با توجه به جنس مغزی و همچنین روکش مقاوم پلکسی گلاس، کابینت های هایگلس از کقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند. همچنین هم خود روکش هایگلس و همچنین رنگ های مورد استفاده بر رویه سطحی آن، دوام این کابینت ها را چندین برابر کرده اند.
 • قابلیت ابزار خوری مناسب: از جمله موارد دیگر می باشد که استفاده از هایگلس را در بین سازندگان محبوب تر و رایج تر کرده است.

کابینت های ام دی اف

 

معایب کابینت های گلاس

کابینت های هایگلاس درکنار تمامی مزایایی که دارند، دارای یک سری معایبی نیز هستند که برای هر خریدار و مشتری لازم است که این موارد را بداند و در نظر بگیرد. در ادامه این موارد را بطور خلاصه برای شما بیان می کنیم:

 • امکان آسیب دیدن ناشی از رطوبت: در قسمت های قبل اشاره شد که مغزی ورقه های هایگلس از جنس ام دی اف می باشد، بنابراین خواص این ماده هم در ورقه های هایگلس تاثیر می گذارد. ام دی اف نفوذ پذیری زیادی نسبت به آب دارد. بنابراین با آب بندی مناسب و استافده از روکش هایگلس تا حدودی از این آسیب می توان جلوگیری کرد.
 • تیزی لبه ها: با توجه به قرار گیری روکش هایگلس بر روی مغزی، قابلیت سمباده و صاف کردن این ورقه ها وجود ندارد.
 • لک پذیری و خش پذیری زیاد: روکش پلکسی گلس درکنار شفافیت و درخشش، دچار خراشیدگی و لک می شود، بنابراین لازم است که کابینت برای حفط درخشش خود بطور مرتب تمیز گردد و همچنین از کشیدن ابزار تیز بر روی آن جلوگیری کرد. زیرا در صورت آسیب نمی توان ورقه را تعمیر و ترمیم کرد و تنها میتوان ورقه را تعویض کرد که این مورد هم مشکلات خود را دارد.

البته باید این مورد را ذکر کرد که بسیار از معایب فوق نه تنها مربوط به کابینت های هایگلس هستند، بلکه به بسیاری از کابینت ها مربوط می شوند که درادامه متوجه می شوید.

مدل کابینت آشپزخانه های گلاس

همانطور که در مزایای کابینت هایگلس برای شما عزیزان بیان کردیم، کابینت های هایگلس دارای طرح های متنوعی هستند. در کنار این تنوع طرح، رنگ های بسیار مختلفی نیز مورد استفاده می شوند.

 

 کابینت ام دی اف برای آشپزخانه

در میان انواع مختلف کابینت هایی که در بازار وجود دارند، کابینت های ام دی اف، تقاضای بسیار زیادی دارد دلیل این تقاضا عمدتا قیمت نسبتا پایین این کابینت می باشد و در مقایسه کابینت هایگلاس و MDF برگ برنده این کابینت است. همچنین کابینت های ام دی اف دارای دوام و مقاومت مطلوبی هستند و از رنگ ها و طرح ها مورد پسندی برخوردار هستند.

ویژگی های کابینت ام دی اف

بررسی ویژگی های مابینت ام دی اف نسبت به سایر کابینت ها از جمله ممبران، هایگلس و … از اهمیت بیشتری برخوردار است. زیرا این کابینت تقاض و طرفداران بیشتری دارد و در زمینه های کابینت سازی، کمد سازی، تخت خواب و … مورد استفاده قرار می گیرد. تنوع کاربرد و پرطرفدار بودن این متریال خود به تنهایی عوامل بسیار مهم در مطالعه ویژگی های ام دی اف می باشد. بنابراین مطالب ذیل را با دقت مطالعه بفرمایید تا با اطمینان خاطر بیشتری از ام دی اف اطلاعات کسب کنید.

کابینت هایگلاس و MDF

 

محاسن و مزایای کابینت های ام دی اف

 • قیمت مناسب و به صرفه: قطعا این مورد باید در صدر جدول مزایا قرار می گرفت. کابینت ام دی اف با توجه به خواصی که دارد و همچنین جنس به کار رفته در ساختار ورقه هایش، قیمت به صرفه و مناسبی را نسبت به سایر کابینت هایی همچون چوب و … دارد. همین مورد سبب تقاضا و پرکاربرد شدن ام دی اف درکابینت سازی و سایر موارد می شود.
 • زیبایی ظاهری: ورقه های ام دی اف، صاف و صیقلی هستند و به خوبی رنگ را بر روی خود قرار می دهند. همچنین رنگ های به کار رفته و طرح های ایجاد شده بر روی کابینت ها نیز خود به زیبایی این کابینت ها می افزاید.
 • ابزار خوری آسان
 • سطح صاف و متراکم: سطح ورقه های ام دی اف با توجه به پروسه هایی که پشت سر گذاشته است، صاق و هموار می باشد. بنابراین رنگ پذیری خوبی را دارا می باشد. تراکم ورقه های ام دی اف ان را از نفوذ عوامل نفوذ رسان ( به جز آب و رطوبت) در امان نگه می دارد.
 • مقاومت و دوام بالا: جنس ام دی اف و مواد بکار رفته در آن از جمله چسب و غیره سبب شده است که این کابینت در صورت نبود عوامل آسیب رسان، دوام خوبی داشته باشد و عمر طولانی داشته باشند. همچنین در برابر ضربه و کوبش مقاومت خوبی از خود نشان می دهند.

 

معایب کابینت های ام دی اف

معایب کابینت های ام دی اف با اینکه زیاد نیستند اما همانطور که گفته شد با توجه به کاربرد گسترده شان باید حتما مطالعه  و در نظر گرفته شوند. از جمله مهم ترین معایب ام دی اف می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آسیب پذیری کابینت های ام دی اف در برابر رطوبت : پیشتر این مورد را ذکر کردیم نفوذ آب و رطوبت سبب تورم پانل های ام دی اف می شود. بنابراین خاصیت ام دی اف از بین رفته و مابینت فرم و شکل خود را از دست می دهد.

بنابراین توصیه می شود اگر محل زندگی شما دارای آب و هوای مرطوب می باشد از ام دی اف استفاده نکنید. همچنین در محل اتصال کابینت های ام دی اف به آبندی توجه کامل داشته باشید.

 • بافت نرم ام دی اف به مرور در نگه داری پیچ و مهره ها دچار مشکل می شود.
 • در ساختار شیمیایی ورقه های ام دی اف مقدار کمی فرمالدئید موجود است که برای سلامتی انسان مضر می باشد.

مقایسه جامع و خلاصه ای از دو کابینت ام دی اف و  کابینت هایگلس که از رایج ترین کابینت های آشپزخانه هستند انجام دادیم. امیدواریم از اطلاعاتی که در اختیارات قرار گرفته است راضی باشید و به سوالاتتان در این رابطه پاسخ مناسب داده باشیم.

 

دریافت خدمات و مشاوره خرید کابینت هایگلاس و MDF!

با جستجوی آنلاین نام بسیاری از شرکت هایی که خدمات کابینت های چوبی و ساخت کابینت را انجام می دهند به شما داده می شود تا فرآیند انتخاب و خرید کابینت هایگلاس و MDF را به بهترین نحو انتخاب کرده و از بهترین شرکت کابینت انجام دهید. برای انجام این پروژه با مناسب ترین قیمت و تضمین کیفیت می توانید با مشاوران و مهندسان گریت کابینت برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در تماس باشید.

اگر رنگ کابینت های موجود درست انتخاب شده و کابینت هایتان خوش ساخت و فرم خوبی داشته و ظاهری کاملاً متفاوت داشته باشند، بازسازی کابینت های پولیشی می تواند گزینه ای مناسب و کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه باشد. همچنین در مواردی که چیدمان آشپزخانه موجود به خوبی کار می کند، انتخاب خوبی است. اما در مواردی که کابینت های موجود با مشکلات ساختاری روبرو هستند و یا سخت افزار در وضعیت نامناسبی قرار دارد و یا ویژگی های ذخیره سازی داخلی در آن کم است، بهتر است کابینت های کاملا جدید نصب کنید. همچنین کار کابینت تنها به ساخت کابینت ختم نمی شود و شما می تواند هر مدل تخت خوابی در هر اندازه و ساختاری را سفارش دهید تا با قیمت منطقی و بهترین کیفیت به دستتان برسد.

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه زیبا و تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض آن ها به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت درمورد نحوه بازسازی کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | white kitchen 1 1537194316 min

ظاهر آشپزخانه بستگی زیادی به اتمام انتخابی کابینت ها دارد. اگر می خواهید ظاهری طبیعی ایجاد کنید، بهترین گزینه چوب جامد است. شما می توانید از چوب جامد که تمام شده، لکه دار یا رنگ شده باشد استفاده کنید. اگر می خواهید جلوه ای تزئینی ایجاد کنید، پس می توانید تزئینات جرئی مانند پریشانی، لعاب یا خراش را انتخاب کنید. اگر می خواهید کابینت هایی داشته باشید که به راحتی تمیز شوند، باید کابینت های سبک تری انتخاب کنید. آن ها در پنهان کردن آلودگی بهتر از رنگهای تیره هستند.

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض کابینت آشپزخانه به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.