کابینت های چوبی؛ جادوگر آشپزخانه شما

کابینت های چوبی؛ جادوگر آشپزخانه شما

جادوی کابینت های چوبی!

طراحی و اجرا کابینت های چوبی در آشپزخانه ها از جمله مواردی است که امروزه بسیار مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی و مشتریان قرار گرفته است. زیباترین و چشم نواز ترین کابینت هایی را که مشاهده می کنید و نتیجه تراوشات ذهن طراحان خبره دکوراسیون است، اکثرا از جنس چوب می باشند. کابینت های چوبی استفاده گسترده ای در هر دو طیف دکوراسیون کلاسیک و مدرن دارد و بافت های و طراحی های بسیاری دارد. هنگام استفاده از کابینت های ساخته شده از چوب های طبیعی در طراحی ها، چه در بخش کلاسیک و چه در بخش مدرن، از بافت ها و گره های چه ساده و چه پیچیده طبیعی چوب استفاده هوشمندانه ای صورت می گیرد و محیطی چشم نواز و خاصی را نه فقط در فضای آشپزخانه، بلکه در کل نما خانه را به وجود می آورد.

 

انواع چوب برای کابینت های چوبی

تا به حال به طرح تنه بریده درختان دقت کرده اید؟ هیچ دو درختی را شما نمی توانید بیابید که بافت یکسان و مشابه ای داشته باشند. همین امر سبب گستردگی طرح ها و بافت های مورد استفاده در کابینت های چوبی می گردد. در هنگام برش تخته های چوبی سعی می شود که این بافت ها حفظ گردند تا با یک شکل و طرح مخصوص، بتوان قطعات برش داده شده را در کنار یکدیگر قرار داد. استفاده از مواد دیگر و همچنین رنگ های خاص و متنوع که در مراحل بعدی ساخت افزوده می شوند علاوه بر افزودن بیش از پیش به زیبایی و چشم نوازی کابینت ها، دوام کابینت را بیشتر از قبل می کند. استفاده از چوب در فضای خانه، محیط را ماندگار می کند زیرا که چوب یک بافت طبیعی و زنده است و اثر خود را بر روی فضا قطعا می گذارد.

کابینت های چوبی در آشپزخانه

چوب طبیعی نتیجه فعالیت های زیستی درختان در طبیعت می باشند. هر چه عمر یک درخت بیشتر باشد، بافت چوب زیباتر و مقاوم تری بوجود می آید. زمانی که درخت به سنی برسد که مناسب برای بهره برداری باشد، آن را قطع کرده و چوب آن را به صورت الوارهای بلند به کارخانه ها می فرستند که پس از این مرحله با توجه به کاربرد در نظر گرفته شده برای چوب و جنس آن، فراوری های لازم صورت می گیرد و به صورت های مختلفی مقطوع می گردد.

 

انواع مختلف چوب ها در ساخت کابینت های چوبی

چوب ها را از لحاظ مشخصات ظاهریشان مانند رنگ به دو دسته کلی تقسیم می کنند:

  • چوب ساده: چوب هایی که در این گروه قرار می گیرند رنگ و ساختار یکنواختی دارند. از انواع چوب های ساده  می توان به چوب صنوبر، انجیلی، گلابی و غیره.
  • چوب منقش: چوب هایی که در این دسته قرار می گیرند، رگه ها و نقش متنوعی را دارند. مانند چ,ب درخت گردو، بلوط، راش و غیره.

 

کابینت از جنس چوب بلوط برای کابینت های چوبی

مشخصه های اصلی چوب بلوط نیمه سخت، نیمه سنگین و بافت درشت آن می باشد. این چوب نماد و سبل استقامت و قدرت است. بافتی فشرده و محکم دارد. در زمان های دور در بخش معماری استفاده زیادی را در منطقه شرقی اروپا داشته است. از جمله کاربرد های چوب بلوط جدا از کابینت سازی، ساخت پارکت، میز، صندلی، کتابخانه، کشتی سازی و غیره می باشد. دلیل این استفاده گسترده از چوب بلوط مقاومت این چوب در برابر سایش  و نفوذ و جذب رطوبت هست. بافت درونی چوب بلوط از درون قهوه ای روشن است تا رنگ های تیره تر و در سطوح خارجی طیف رنگی خاکستری و زرد می باشد.

کابینت های چوبی با چوب راش

نام علمی چوب راش، Fergus orientalis است. این چوب خوشبختانه در جنگل های ایران نیز موجود می باشد. درخت راش، سایه پسند است و بدین سبب برای جذب نور در نواحی سایه و فتوسنتز بیشتر، دارای شاخه و برگ زیادی می باشد. از ویژگی های فیزیکی چوب درخت راش می توان به درون کرم مایل به قرمز آن اشاره کرد. البته دوایر چوبی و مقطع های طولی حاصله در گذر از زمان فشرده بوده و دارای خطوط نسبتا مشخصی هستند. از سایر ویژگی های این چوب، وجود پره های چوبی در مقاطع محوری می باشند که اگر این پره ها در برش شعاعی دیده شوند، پرمگس نام دارند و اگر در برش مماس مشاهده شوند، دوکی گفته می شود. این پره ها به صورن لکه های قرمز قابل مشاهده هستند. در کنار زیبایی بافتی این پره ها اما از نظر متخصصان چوب و نجار ها یک عیب محسوب می شوند؛ زیرا که بعد از رنگ امیزی چوب، این نواحی قرمز، سیاه می شوند. چوب راش دارای بافت همگنی می باشد و در برابر حشرات، آفات و قارچ ها به نسبت مقاوم است. چوب راش نیز از دسته چوب های نیمه سنگین است.

کابینت های چوبی ساخته شده از چوب درخت افرا

درخت افرا برای رشد نیاز به محیط و خاک اسیدی دارد، بنابراین در جنگل های شمالی ایران به وفور پیدا می شوند. همچنین تعدادی از این درخت ها در پارک ها و باغ های شهری جهت زیبایی و زینت قرار داده اند. از گونه های متنوع افرا که در ایران نیز وجود دارند می توان به افرا کیکم، افرا شیردار و اپلت اشاره کرد. افرا اپلت از فراوان ترین و قطور ترین نوع افرا محسوب می شوند و اسم علمی Insigne Bosso  وهمچنین اسم انگلیسی Maple نیز از سایر نام های این نوع افرا می باشد. لایه درونی چوب افرا اپلت نامشخص است و اغلب رنگ سفید مایل به کرم دارد. این چوب درخشش کمی دارد و بیشتر صدفی است.

از ویژگی های چوب درخت افرا می توان به سختی و سنگینی، سبک و شکننده بودن، داشتن تارهای عمود و راست و قابل تورق بودن آن اشاره کرد. با توجه به ویژگی های چوب افرا برای کنده کاری، منبت کاری و ظریف کاری بسیار مناسب می باشد. استفاده از چوب افرا برای کابینت بسیار مناسب است. با توجه ب بافت و طرح چوب و همچنین رنگ روشن ان بسیار جلوه و نما دلنشینی را به آشپزخانه می دهد. همچنین لایه لایه بودن و سختی چوب، آن را ازنفوذ آفات و حشرات در امان نگه داشته و مانع آسیب می شود. بنابراین دوام بیشتری پیدا می کند. این موارد ذکر شده از انواع چوب ها مورد استفاده و رایج در زمینه کابینت های چوبی می باشند.

کابینت های چوبی در آشپزخانه

کابینت های چوبی با توجه به ظریف کاری و استفاده از چوب های مرغوب، دارای هزینه زیادی هستند. اما در قبال این هزینه، ماندگاری بسیار بالایی دارند. استفاده رنگ ها و مواد دیگر نیز به این دوام می افزاید. این کابینت ها ظاهر کلاسیک و چشم نوازی را با آشپزخانه شما می بخشد و قطعا از انتخاب خود راضی خواهید بود. البته لازم به ذکر است که شما برای سفارش کابینت های چوبی باید به شرکت های معتبر مراجعه کنید و از جنس و دوام چوب مورد استفاده هم اطمینان خاطر کسب کنید.

امیدوارم مطالب ذکر شده در انتخاب شما در رابطه با کابینت های چوبی اثر مفیدی بگذارد و اطلاعات کافی کسب کرده باشید.

 

دریافت خدمات و مشاوره خرید کابینت های چوبی!

با جستجوی آنلاین نام بسیاری از شرکت هایی که خدمات کابینت های چوبی و ساخت کابینت را انجام می دهند به شما داده می شود تا فرآیند انتخاب و خرید های چوبی آشپزخانه را به بهترین نحو انتخاب کرده و از بهترین شرکت کابینت انجام دهید. برای انجام این پروژه با مناسب ترین قیمت و تضمین کیفیت می توانید با مشاوران و مهندسان گریت کابینت برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در تماس باشید.

اگر رنگ کابینت های موجود درست انتخاب شده و کابینت هایتان خوش ساخت و فرم خوبی داشته و ظاهری کاملاً متفاوت داشته باشند، بازسازی کابینت های پولیشی می تواند گزینه ای مناسب و کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه باشد. همچنین در مواردی که چیدمان آشپزخانه موجود به خوبی کار می کند، انتخاب خوبی است. اما در مواردی که کابینت های موجود با مشکلات ساختاری روبرو هستند و یا سخت افزار در وضعیت نامناسبی قرار دارد و یا ویژگی های ذخیره سازی داخلی در آن کم است، بهتر است کابینت های کاملا جدید نصب کنید. همچنین کار کابینت تنها به ساخت کابینت ختم نمی شود و شما می تواند هر مدل تخت خوابی در هر اندازه و ساختاری را سفارش دهید تا با قیمت منطقی و بهترین کیفیت به دستتان برسد.

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه زیبا و تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض آن ها به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت درمورد نحوه بازسازی کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | white kitchen 1 1537194316 min

ظاهر آشپزخانه بستگی زیادی به اتمام انتخابی کابینت ها دارد. اگر می خواهید ظاهری طبیعی ایجاد کنید، بهترین گزینه چوب جامد است. شما می توانید از چوب جامد که تمام شده، لکه دار یا رنگ شده باشد استفاده کنید. اگر می خواهید جلوه ای تزئینی ایجاد کنید، پس می توانید تزئینات جرئی مانند پریشانی، لعاب یا خراش را انتخاب کنید. اگر می خواهید کابینت هایی داشته باشید که به راحتی تمیز شوند، باید کابینت های سبک تری انتخاب کنید. آن ها در پنهان کردن آلودگی بهتر از رنگهای تیره هستند.

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض کابینت آشپزخانه به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.