کابینت هایگلاس ترک بهترین کابینت آشپزخانه

کابینت هایگلاس ترک بهترین کابینت آشپزخانه

چرا کابینت هایگلاس ترک بهترین کابینت آشپزخانه است؟

در حال حاضر در کشور ما شهرت ورق هایگلاس ترک از هایگلاس‌‌های ایرانی حتی محصولات اروپایی بسیار بیشتر است. به طوری که میزان واردات آن‌ها به داخل کشور بسیار زیاد است و از آن‌ها در بخش‌‌های مختلف ساختمان‌ها و برای ساخت مصنوعات مختلف چوبی استفاده‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود.

 

اگر به اطلاعات بیشتر درمورد کابینت هایگلاس ترک بهترین کابینت آشپزخانه احتیاج دارید، این نوشته‌ها را بخوانید!

 

 

کاربرد ورق هایگلاس ترک برای بهترین کابینت آشپزخانه

در حال حاضر در بسیاری از فروشگاه‌ها و کارگاه‌‌های تولیدی کابینت، کمد، دکور و سایر مصنوعات چوبی از ورق هایگلاس ترک صحبت‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود. بیشتر سازندگان حتی این ورقه‌ها را به دلیل کیفیت بالا، دوام و مقاومت بسیار بالای این محصولات، آن‌ها را به همکاران خود نیز پیشنهاد‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌دهند.

کابینت هایگلاس فرامید بهترین کابینت آشپزخانه

این ورقه‌ها مانند سایر هایگلاس‌‌های ایرانی و خارجی از مغز ام دی اف، روکش دو روی کابینت ملامینه یا پی وی سی و روکش یک طرفه از جنس پلکسی گلاس ساخته شده اند. پلکسی گلاس نیز یک ماده پلیمری است که از پلی کربنات ساخته شده است.

کابینت هایگلاس بهترین کابینت آشپزخانه

این ماده به شفافیت و محکمی شیشه است اما برعکس شیشه بسیار سبک و نازک است. ورق هایگلاس ترک برای مقاصد مختلفی به کار برده‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شوند. مهمترین کاربردهای آن‌ها عبارتند از:

 • ابعاد ورق هایگلاس ترک بهترین کابینت آشپزخانه: طول و عرض ورق هایگلاس ترک از سایر ورقه‌‌های ام دی اف کمی کمتر است. به طوریکه در اکثر اوقات در ابعاد 120 در 280 سانتی متر ساخته‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شوند. اما گاهی با ابعاد 120 در 240 سانتی متر نیز تولید‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شوند. ضخامت اکثر آن‌ها نیز 16 میلی متر است. لازم به ذکر است ورقه‌‌های هایگلاس ساخت ترکیه از نظر ابعاد به ام دی اف‌‌های ساخت اروپا نزدیک‌‌‌‌‌تر است.
 • طرح و رنگ بندی هایگلاس ترک بهترین کابینت آشپزخانه: در گذشته ورقه‌‌های هایگلاس تنها به صورت براق تولید‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شد. علاوه بر این طرح آن‌ها نیز چندان متنوع نبود. اما در حال حاضر ورق هایگلاس ترک نیز مانند تولیدات سایر کشورهای آسیایی و اروپایی با رنگ‌ها و طرح‌‌های بسیار زیبا، متنوع و چشم نوازی تولید‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شوند. در مورد کد رنگ‌‌های ورقه‌‌های ترک باید بگوییم کدهای رنگ آن‌ها با کدهای رنگ هایگلاس‌‌های اروپایی یکسان است. همین مساله انتخاب را از میان آن‌ها راحت‌‌‌‌‌تر کرده است.
 • جنس و کیفیت ورق ام دی اف: بخش اصلی تشکیل دهنده کابینت هایگلاس، ورق ام دی اف آن هاست. هرچه تراکم ام دی اف بیشتر باشد، کیفیت آن نیز بهتر است. ام دی افی که در ورق هایگلاس ترک به کار برده‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود یا ساخت کارخانه جات تحت نظارت برندهاست و یا از کشور لهستان وارد‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود. کشور لهستان یکی از برترین کشورها در ساخت ورقه‌‌های ام دی اف است.
 • جنس روکش و چسب به کار برده شده در ورق هایگلاس ترک بهترین کابینت آشپزخانه: روکش پلکسی گلاس به کار برده شده در محصولات ترک، از نوع بهترین هاست. به طوری که در برابر اشعه‌‌های مضر خورشید نیز ایمن هستند. حتی چسبی که برای چسباندن آن‌ها به مغز ام دی اف به کار برده‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود از کشورهایی مانند آلمان وارد‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود. به همین دلیل است که ورق هایگلاس ترک مقاومت بالایی در برابر خط و خش، ضربه، رطوبت و آب و اشعه‌‌های خورشید دارد.

 

مزایا و معایب کابینت هایگلاس ترک بهترین کابینت آشپزخانه

هر محصولی در کنار مزایا، معایبی نیز دارد. این نقاط ضعف برای برخی از افراد قابل چشم پوشی است و برای برخی دیگر به اندازه‌‌‌ای مهم است که قید خرید آن محصول را‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌زنند. شناخت معایب و مزایای یک محصول‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌تواند ما را در مسیر درستی برای انتخاب آن‌ها قرار دهد.

کابینت ممبران در آشپزخانه کوچک

بنابراین اگر شما هم قصد خرید کابینت هایگلاس ترک بهترین کابینت آشپزخانه را دارید، بهتر است پیش از انتخاب و پرداخت هزینه، نسبت به نقاط قوت و ضعف آن‌ها اطلاعات کاملی کسب کنید. برخی از معایب آن‌ها عبارتند از:

 • این ورقه‌ها کاملا ضد آب نیستند. بنابراین هنگام استفاده از آن‌ها در وسایل مختلف باید مراقب برخورد آب به مغز آن‌ها بود.
 • جای لک دست روی ورقه‌‌های هایگلاسی که رنگ روشن دارند بسیار مشخص و آزار دهنده است. بنابراین هنگام استفاده از آن‌ها باید مدام آن‌ها را تمیز کرد.
 • برخی از ورقه‌ها لبه‌‌هایی تیز و برنده دارند.
 • درست است که ورق هایگلاس ترک مقاومت بالاتری نسبت به ضربه و خط و خش دارد. اما جنس آن‌ها به گونه‌‌‌ای است که کاملا در برابر خط و خطوط ایمن نیستند.

 

مزایای ورق کابینت هایگلاس ترک بهترین کابینت آشپزخانه

انواع ورق هایگلاس ترک بهترین کابینت آشپزخانه مزایایی دارند که آن‌ها را برای ساخت انواع مصنوعات چوبی مناسب کرده است.

هایگلاس ترک بهترین کابینت آشپزخانه

برخی از این مزایا عبارتند از:

 • این ورقه‌ها دوام بسیار زیادی دارند. به طوری که به راحتی خراب‌‌‌‌‌‌‌‌ نمی‌شوند، پوسته پوسته نشده و طول عمر بالایی دارند.
 • این ورقه‌ها نسبت به سایر ورقه‌‌های ام دی اف، مقاومت بالاتری نسبت به رطوبت و آب دارند.
 • زیبایی طرح و رنگ ورق‌‌های هایگلاس ترک نیز یکی از مهمترین مزایای آن هاست.
 • مقاومت ورقه هایگلاس ترک در برابر خط و خش و ضربه نسبت به سایر تولیدات بیشتر است.
 • تنوع طرح و رنگ این ورقه‌ها باعث شده است هر کسی با هر سلیقه‌‌‌ای و هر نیازی بتواند از آن‌ها برای تکمیل دکوراسیون داخلی خانه، محل کار یا فروشگاه خود استفاده کند.

 

تفاوت ورق ایرانی و هایگلاس ترک بهترین کابینت آشپزخانه

زمانی که به فروشگاه‌‌های مختلف مراجعه‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌کنیم، فروشنده‌ها دسته‌‌های مختلفی از ورق هایگلاس ترک و ایرانی را به ما پیشنهاد‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌دهند.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | jae joo1 1529086301 1 1

سوالی که بسیاری از ما بلافاصله از فروشندگان‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌پرسیم این است که تفاوت محصولات ایرانی و ترکی چیست. با بر شمردن موارد زیر، به پاسخ صحیحی برای این سوال‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌رسیم:

 • در اکثر مواقع ام دی اف به کار برده شده در محصولات ایرانی، از کشور تایلند وارد‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود. درست است که کیفیت ام دی اف تایلند خوب است اما به پای ام دی اف‌‌های لهستانی‌‌‌‌‌‌‌‌ نمی‌رسد.
 • ورق هایگلاس ترک قیمت بیشتری نسبت به ورق هایگلاس ایرانی دارد.
 • تنوع رنگ و طرح هایگلاس‌‌های ایرانی معمولا بالاتر است. با این تفاوت که کد رنگ هایگلاس‌‌های ایرانی یکسان نیست و با کدهای محصولات اروپایی همخوانی ندارد.
 • ابعاد ورق هایگلاس ترک با ایرانی متفاوت است. اکثر ورقه‌‌های ترک طبق استانداردهای اروپایی برش‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌خورند. اما در برخی از برندهای ایرانی این مسئله رعایت‌‌‌‌‌‌‌‌ نمی‌شود.

 

برند هایگلاس ترک بهترین کابینت آشپزخانه

در حال حاضر کارخانه جات متعددی در ترکیه تحت عنوان برندهای مختلف دست به تولید و ساخت ورقه‌‌های ام دی اف هایگلاس‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌زنند. اما تعداد محدودی از آن‌ها در ایران نمایندگی دارند و به فروش‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌رسند.

هایگلاس ترک بهترین کابینت آشپزخانه

بهترین مارک هایگلاس ترک که در ایران نیز عرضه‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شوند عبارت‌اند از:

 • هایگلاس آل کی
 • هایگلاس‌‌‌ ای جی تی
 • هایگلاس ایشیک
 • هایگلاس یلدیز
 • هایگلاس کاستامونو
 • هایگلاس واریو

 

قیمت کابینت هایگلاس ترک بهترین کابینت آشپزخانه

قیمت کابینت هایگلاس ترک بهترین کابینت آشپزخانه بسیار متغیر است. عواملی که باعث تفاوت قیمت این محصولات‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شوند عبارتند از:

 • قیمت ورقه‌‌های کابینت هایگلاس ایرانی و یا ترک برندهای مختلف متفاوت است. به طور مثال قیمت ورق هایگلاس ترک یلدیز معمولا از قیمت ورق هایگلاس ترک agt بیشتر است.
 • قیمت ورقه‌‌های ترک بر اساس رنگ و طرحی که دارند نیز بالا و پایین‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود. به طور معمول ورقه‌‌هایی که طرح دار هستند از ورقه‌‌های ساده گران‌‌‌‌‌تر هستند.
 • کیفیت مغز ام دی اف، روکش و چسب به کار برده شده در ساخت ورقه‌ها نیز روی قیمتشان تاثیر‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌گذارند.

کابینت پولیشی برای آشپزخانه عروس

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.