کابینت های آشپزخانه را چقدر می شناسید؟!

کابینت های آشپزخانه را چقدر می شناسید؟!

انواع کابینت های آشپزخانه به تفکیک جنس

طراحان و دیزاینرهای دکوراسیون کابینت آشپزخانه را در دو سبک کابینت کلاسیک و کابینت مدرن را برای طراحی محیط آشپزخانه در نظر گرفته اند. به طور کلی ساختار کابینت آشپزخانه چه در سبک کلاسیک و چه در مدرن از دو بخش اصلی تشکیل شده است. بدنه کابینت و درب، بدنه ها در تمامی کابینت های آشپزخانه یکسان هستند و چیزی که به کابینت مدل خاصی می دهد نوع درب آن است. جنس درب در تمامی انواع کابینت آشپزخانه از دو بخش ورق خام و روکش ساخته شده است. در تمامی انواع کابینت آشپزخانه مغز درب ها از ام دی اف خام است و چیزی که به کابینت مدل خاصی می دهد روکش قرار گرفته روی ام دی اف است، البته به جز کابینت های چوب طبیعی! با توجه به دو نکته فوق اگر درب های هر کابینت آشپزخانه را باز کنید چیزی که میبینید در تمامی کابینت ها یکسان است. در ادامه نگاهی کوتاه به انواع کابینت های آشپزخانه خواهیم داشت.

 

کابینت های آشپزخانه مدرن

در این سبک سادگی در اولویت است، بسیاری از افراد دوستدار یکنواختی هستند چرا که بعد از مدت ها همچنان چشم نواز خواهد ماند؛ در طراحی کابینت آشپزخانه مدرن معمولا رنگ درب ها و نمای کابینت یکدست یک رنگ هست، البته در این سبک میتوان از تلفیق کابینت آشپزخانه دو رنگ یا ترکیبی استفاده کرد که معمولا یک رنگ آن سفید و رنگ دوم می تواند قهوه ای براق، روکش چوب مات و هر رنگ دیگری باشد؛ به طور کلی می توان سبک مدرن در کابینت آشپزخانه را به انواع زیر دسته بندی کرد.

 

کابینت های آشپزخانه ام دی اف مات

یکی از قدیمی ترین و در عین حال ماندگارترین نوع کابینت آشپزخانه است،که از ورق های ام دی اف مات تولید می شود این نوع کابینت ها ارزان و در عین حال اگر از ورق های مرغوب استفاده شود، جز ماندگارترین ها هم هستند.

 

 

کابینت های آشپزخانه هایگلاس

اولین و بارزترین مشخصه این نوع کابینت های آشپزخانه، براقیت آن است که باعث بزرگ تر نشان دادن محل آشپزخانه تان خواهد بود، از طرفی همین براقی می تواند مشکل ساز هم باشد و نیاز به مراقب و تمیزی بیشتری نسبت به نوع مات داشته باشد.

 

کابینت های آشپزخانه چوب طبیعی مدرن

زمانی که صحبت از چوب طبیعی می شود، شاید انواع کابینت های آشپزخانهحرفی برای گفتن نداشته باشند، چرا که بعد از نصب این نوع کابینت ها در محیط آشپزخانه تان قطعا با شما حرف خواهند زد! چوب نماد طراوت و زنده بودن است، این نوع از کابینت آشپزخانه قابلیت رنگ، تراش و حکاکی روی آن را دارد و با کمی ذوق میتوان محصولی متفاوت خلق کرد؛ البته در نظر داشته باشید این مدل از کابینت را میتوان در سبک های مدرن، کلاسیک و تلفیقی (مدرن کلاسیک) تولید کرد.

 

کابینت های آشپزخانه کلاسیک

یکی دیگر از انواع کابینت آشپزخانه نوع کلاسیک آن است. حس سلطنتی و شاهنشینی به واسطه حضور گل های بر جسته، منبت های ابزار خورده، تراش درب ها، ستون ها و سر ستون ها از مشخصه های کابینت آشپزخانه کلاسیک است. انواع کابینت های آشپزخانه کلاسیک عبارت اند از:

 

کابینت های آشپزخانه ممبران یا وکیوم

یکی از محبوب ترین و در عین حال ارزان ترین انواع کابینت آشپزخانه از نوع کلاسیک، کابینت های آشپزخانه ممبران است؛ فرآیند ساخت آن به این صورت است که ورق های خام ام دی اف (ورق های بدون روکش) توسط دستگاه سی ان سی نقش و نگارهایی بر روی آن ایجاد می شود و سپس توسط دستگاه پرس وکیوم روکش (به همراه چسب، حرارت و فشار) بر روی آن چسبانده می شود؛ از مزیت های آن به ضد آب بودن و از معایب آن بلند شدن روکش بر اثر حرارت میتوان اشاره کرد. اگر قصد انتخاب این نوع کابینت آشپزخانه را دارید حتما از کیفیت روکش وکیوم و چسب آن اطمینان کامل حاصل فرمایید؛ چسب آلمانی هنکل و روکش کره ای بهترین نوع آن است.

 

 

کابینت های آشپزخانه چوب طبیعی

در مورد کابینت های آشپزخانه چوب طبیعی، توضیحاتی در قسمت بالا در سبک مدرن خدمتتان ارائه دادیم اما در سبک کلاسیک کابینت آشپزخانه چوب طبیعی المان هایی به نما کابینت شامل: تاج، پاخور، ستون های زمینی، دیواری، نیمه کمدی و کمدی به همراه سر ستون های منبت کاری شده به نمای کابینت آشپزخانه اضافه می شود. دقت کنید به این نوع از کابینت آشپزخانه چوبی هم گفته می شود.

 

کابینت های آشپزخانه روکش چوب

بسیاری از افراد تمایل به پرداخت هزینه زیاد کابینت های آشپزخانه چوبی را ندارند، اما دوست دارند کابینتشان طرح چوب داشته باشد، ما به شما کابینت آشپزخانه روکش چوب را معرفی میکنیم؛ دقت کنید کابینت های آشپزخانه چوبی مغز آن هم از چوب طبیعی است اما کابینت روکش چوب مغز آن از ام دی اف و روکش آن از چوب است، این روکش ها لایه ای نازک از چوب طبیعی است. از روکش های معروف کابینت های آشپزخانه چوبی میتوان به افرا، راش، گردو اشاره کرد که هرکدام دارای رنگ و طرح چوب مختلف می باشند.

 

کابینت های آشپزخانه انزو

شاید قرار دادن نام کابینت انزو در سبک کلاسیک، کمی اشتباه باشد و بهتر باشد آن را در سبک مدرن کلاسیک از انواع کابینت آشپزخانه قرار داد؛ این نوع کابینت ها براقیت نسبتا بیشتری نسبت به کابینت آشپزخانه های گلاس دارد، مراحل ساخت آن همانند کابینت ممبران است با این تفاوت که در این نوع از کابینت آشپزخانه ضخامت درب ها از ورق های ۲۵ میل به همراه تراش دور درب ها تولید می شود؛ این تراش ها روندی کاهشی دارد به همین دلیل از ورق های ۲۵ میل به جای ۱۶ میل استفاده می شود.

 

کابینت های آشپزخانه خاص جواهر

کابینت آشپزخانه جواهر به طور اختصاصی توسط تیم گریت طراحی و تولید می شود، حال که با انواع کابینت آشپزخانه آشنا شده اید، نوبت به رونمایی از آن شده است، ما در کابینت آشپزخانه جواهر بهترین های هر سبک را جمع آوری کردیم؛ ترکیب کابینت روکش چوب، چوب طبیعی، رنگ پولیش، طرح انزو و همچنین استفاده از ورق های یک میل طلایی استقاده می شود، در نظر داشته باشید تولید این نوع کابینت آشپزخانه ظرافت های خاص دارد، چرا که این کابینت آشپزخانه خاص، از تلفیق ساخت کابینت و صنعت رنگ و دکوراسیون دارد.

 

کابینت های آشپزخانه را چقدر می شناسید؟!

 

زمانی که صحبت از چوب طبیعی می شود، شاید انواع کابینت آشپزخانه مدرن حرفی برای گفتن نداشته باشند، چرا که بعد از نصب این نوع کابینت ها در محیط آشپزخانه تان قطعا با شما حرف خواهند زد! چوب نماد طراوت و زنده بودن است، این نوع از کابینت آشپزخانه قابلیت رنگ، تراش و حکاکی روی آن را دارد و با کمی ذوق میتوان محصولی متفاوت خلق کرد؛ البتهدر نظر داشته باشید این مدل از کابینت را میتوان در سبک های مدرن، کلاسیک و تلفیقی (مدرن کلاسیک) تولید کرد.

همانطور که احتمالا بدانید طراحان و دیزاینرهای دکوراسیون کابینت آشپزخانه را در دو سبک کابینت کلاسیک و کابینت مدرن را برای طراحی محیط آشپزخانه در نظر گرفته اند. به طور کلی ساختار کابینت آشپزخانه چه در سبک کلاسیک و چه در مدرن از دو بخش اصلی تشکیل شده است. بدنه کابینت و درب، بدنه ها در تمامی کابینت های آشپزخانه یکسان هستند و چیزی که به کابینت مدل خاصی می دهد نوع درب آن است. جنس درب در تمامی انواع کابینت آشپزخانه از دو بخش ورق خام و روکش ساخته شده است. در تمامی انواع کابینت آشپزخانه مغز درب ها از ام دی اف خام است و چیزی که به کابینت مدل خاصی می دهد روکش قرار گرفته روی ام دی اف است، البته به جز کابینت های چوب طبیعی! با توجه به دو نکته فوق اگر درب های هر کابینت آشپزخانه را باز کنید چیزی که میبینید در تمامی کابینت ها یکسان است.

کابینت مدرن دقیقاً برخلاف کلاسیک به دور از طراحی های پر زرق و برق و تزئینات در کمال سادگی طراحی می شوند و برای افرادی که ترجیح می دهند فضایی ساده و بی آرایش را طراحی کنند بسیار مناسب می باشد که امروزه طرفداران زیادی نیز دارد. این نوع کابینت ها در انواع متریال های مختلف طراحی و ساخته می شود به عنوان مثال کابینت هایگلاس یکی از انواع پر طرفدار آن می باشد که ظاهری بسیار زیبا دارد و برای فضاهای کوچک و آشپزخانه های کم نور توصیه می شود. این نوع از کابینت ها براق می باشد. کابینت مدرن بسیار ساده طراحی شده و در آن یا از دستگیره استفاده نمی کنند یا از دستگیره های مخفی و یا دستگیره های با طراحی های بسیار ساده استفاده می شوند. این سبک کابینت برای آشپزخانه های کوچک انتخاب مناسبی می باشد و معمولاً طراحی آن به گونه ای است که تا سقف انتقال پیدا کرده و بسیار جادار است و به دلیل داشتن ظاهری ساده فضای شما منظم و دلباز به نظر می رسد.

ظاهر آشپزخانه بستگی زیادی به اتمام انتخابی کابینت ها دارد. اگر می خواهید ظاهری طبیعی ایجاد کنید، بهترین گزینه چوب جامد است. شما می توانید از چوب جامد که تمام شده، لکه دار یا رنگ شده باشد استفاده کنید. اگر می خواهید جلوه ای تزئینی ایجاد کنید، پس می توانید تزئینات جرئی مانند پریشانی، لعاب یا خراش را انتخاب کنید. اگر می خواهید کابینت هایی داشته باشید که به راحتی تمیز شوند، باید کابینت های سبک تری انتخاب کنید. آن ها در پنهان کردن آلودگی بهتر از رنگهای تیره هستند.

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض کابینت آشپزخانه به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

استفاده از نکات بالا به شما در انتخاب موفقیت آمیز کابینت های مناسب آشپزخانه و آشنایی با انواع کابینت های مدرن کمک می کند.

جهت درخواست مشاوره به صورت رایگان فرم زیر را تکمیل فرمائید.
پس از تکمیل فرم زیر، کارشناسان ما با شما تماس گرفته و در صورت تمایل، در محل شما حضور میابند

  برای دریافت مشاوره ی رایگان برای دریافت خدمات با شماره ی ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ در تماس باشید.

  نظرات خود را در ارتباط با کابینت های آشپزخانه را چقدر می شناسید؟! برای ما بنویسید.

  موفق باشید.

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: ۱ میانگین: ۵]

  دیدگاهتان را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.