آشنایی کامل با معایب و مزایای کابینت های ممبران

آشنایی کامل با معایب و مزایای کابینت های ممبران

کابینت بخش مهمی از آشپزخانه را در بر می گیرد و بخش عمده ای از جلوه و نمای آشپزخانه را به خود اختصاص داده است و از مزایای کابینت های ممبران هم همین ظاهر زیبا برای آشپزخانه شماست. علاوه بر نمای کابینت، میزان ظرفیت و جاداری کابینت نیز بسیار مهم می باشد. انتخاب کابینت از اهمیت زیادی دارد زیرا که شما با انتخاب کابینت، جلوه و دکوراسیون اصلی آشپزخانه تان را انتخاب می کنید. در کنار این مورد قرار است که هزینه ای نه چندان کمی را بابت کابینت انجام دهید بنابراین لازم است که انتخاب هوشمندانه و مفیدی داشته باشید. آشنایی با انواع کابینت ها، مزایا و معایب آنها، کارکرد و … می تواند در این تصمیم گیری کمکتان کند.

 

مزایای کابینت های ممبران چه کابینت هایی هستند؟

کابنت ممبران از آن دسته مدل های کابینت می باشد که بسیار زیبا و متنوع می باشد. این مدل کابینت دارای طرح های مدرن و کلاسیک می باشد که البته طرح های کلاسیک آن طرفداران خاص خود را دارد. این نوع کابینت نیز در کنار کابینت های ام دی اف، هایگلاس، چوب و … در بحث دکوراسیون آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد.

 

مزایای کابینت های ممبران | کابینت ممبران چگونه ساخته می شود؟

قبل از شرح و توضیح درباره کابینت ممبران باید این نکته را اشاره کنم که برخلاف تصور و باور عده کثیری از افراد، کابینت ممبران همان کابینت وکیوم می باشد و این دو تفاوتی با هم ندارند. اصطلاح و عبارت وکیوم یا ممبران اشاره به روکشی PVCای می باشد که بر روی یک مغزی از جنس هایی همچون نئوپان، ام دی اف، چوب و … کشیده می شود. در اکثرموارد، روکش ممبران یا وکیوم بر روی مغزی ای از جنس ام دی اف زده میشود. فرایند روکش زنی و تولید کابینت به این صورت است که بر روی متریال ممبران ابتدای کار و در صورت نیاز طرح مورد نظر زده می شود. بعد از آن مغزی مورد نظر را به رزین و چسب آغشته می کنند. در مرحله آخر با استفاده از فناوری های ویژه ای روکش ممبران را بر روی مغزی می کشیم. در این جاست که اصطلاح بیان می شود که وکیوم شده است. از متریال ممبران با توجه به ویژگی هایی که دارا می باشد در ساخت ویترین، کمد و … در کنار ساخت کابینت نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

آشنایی کامل با معایب و مزایای کابینت های ممبران

در هنگام چسباندن روکش ممبران بر روی مغزی، باید به این نکته اشاره کنم روکش تنها بر روی یک سوی مغزی زده می شود و رویه دیگر مغز یاز جنس ارزان تری مثل روکش PVC سفید و … کار می شود. بعد از روکش زدن به مغزی ای که عمدتا از جنس ام دی اف استف ورقه ممبران آماده استفاده و نصب به عنوان کمد ممبران یا کابینت ممبران است. ورقه های ممبران با توجه به خاصیت و کاربردهایی که دارند علاوه بر بحث کابینت سازیف در کمد سازی و … نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

نکته ای که باید مد نظر قرار دهید این است که نصب کابینت های ممبران بعد از انجام از کاری های معماری داخلی ساختمان از جمله گچ کاری دیوار وسقف، رنگ آمیزی فضا و … انجام می شود. دلیل این امر نیز بسیار ساده است. با توجه به جنس و متریال خاص ممبران، ریخته شدن موادی از جمله گچ و رنگ بر روی ورقه ممبران به ان آسیب می زند و خاصیت و زیبایی آن را از بین می برد زیرا پاک کردن بسیار سخت است و ممکن است به متریال آن آسیب جدی وارد کند.

 

مزایای کابینت های ممبران| ویژگی های کابینت ممبران

در هنگام خرید کابینت باید اطلاعات کافی و مفیدی از جنس کاینت و مزایا و معیب آن داشته باشید. با توجه به هزینه ای که در رابطه با خیرد کابینت انجام می دهید این بحث اهمیت زیادی پیدا می کند.بنابراین چه در رابطه با کابینت ممبران و چه در رابطه با کابینت های دیگر وقت و زمان کافی را برای کسب اطلاعات صرف کنید. مقاسیه معیاب و مزایاو از همه مهم تر بررسی معایب کابینت ها، بحث مهم و بسیار حائز اهمیتی است. ما در ادامه مطالب، موارد مهم و اثرگذار در رابطه با کابینت ممبران را برایتان بازگو می کنیم تا شما ا خیالی آسوده و صرف زمان کمتر به نتیجه مطلوبتان برسید.

 

ویژگی ها و مزایا کابینت های ممبران

کابینت ممبران دارای یک سری ویژگی های خاص و مفید می باشد که در ادامه به صورت خلاصه برای شما بیان می کنیم.

 

  • مزایای کابینت های ممبران: قیمت مناسب:

کابینت های ممبران با توجه به جنسی که دارند و همچنین تکنولوژی مورد استفاده در هنگام ساختشان، قیمت معقول و مناسبی را دارا می باشد

 

  • مزایای کابینت های ممبران: طرح های متنوع:

کابینت ممبران در طرح های متنوعی عرضه می گردد. از جمله این موارد طرح های مدرن و کلاسیک می باشد. طرح کلاسیک کابینت های ممبران بسیار مورد توجه خریداران قرار گرفته است.

 

  • و سایر مزایای کابینت های ممبران

قیمت و هزینه کابینت های ممبران از کابینت های ام دی اف و هایگلاس و … بیشتر است اما هزینه آن از کابینت چوب کمتر می باشد. با این حال کابینت ممبران با توجه به رنگ ها و طرح های خاص خودش می تواند به جای کابینت های چوبی مورد استفاده قرار بگیرد و طراحی و دکوراسیون لاکچری، مجلل و چشم نوازی را برای شما به ارمغان بیاورد.

 

از مزایای کابینت های ممبران گفتیم، اما معایب کابینت ممبران

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Blog 8 scaled min

اگر بخواهیم رک و روراست باشیم، کابینت ممبران علاوه بر مزایایی که دارد، دارای معایبی نیز می باشد که کم هم نیستند. این معایب می تواند با توجه به شرایط و نظر شما به کونه ای باشند که شما را از خرید و استفاده از کابینت ممبران منع و منصرف گرداند. بنابراین با دقت هم معایب و مزایا را مطالعه و بررسی کنید و نتیجه مفیدی بگیرید.

معایب کابینت های ممبران به طور خلاصه به صورت زیر می باشند:

 

  • اثر زیاد کیفیت کار کابینت ساز بر روی کابینت ممبران:

اگر کابینت ساز با دقت و ظرافت بر روی کابینت کار نکرده باشد و روکش به درستی وکیوم نشده باشد، امکان باز شدن روکش ممبران از مغزی آن وجود دارد. در این صورت کابینت عملا زیبایی خود ر از دست می دهد و در کارکردش دچار اختلال می شود.

 

  • مقاومت کم و ضعیف در برابر نور خورشید:

با توجه به این مورد باید محل نصب کابینت های خود را به گونه ای انتخاب کنید که خیلی در معرض تابش مستقیم و یا غیر مستقیم نور خورشید نباشند و یا از پرده های ضخیم و کلفت برای پنجره آشپزخانه خود استفاده کنید.

البته معایب کابینت ممبران تنها همین دو مورد نیستند اما ما بطور خلاصه این موارد را بیان کردیم. شما می توانید با بررسی دقیق تر به نتیجه مناسب برسید که آیا مزایای آن بر معایبش ارجحیت دارد یا خیر؟

 

طرح کلاسیک از مزایای کابینت های ممبران

همانطور که پیشتر اشاره کردیم، کابینت های ممبران طرح کلاسیک از محبوب ترین طرح های آن می باشند. کابینت های کلاسیک برای طراحی یک آشپزخانه کلاسیک می تواند از جنس های مختلفی مثل ممبرانف چوب و … باشد. باید دقت کرد که در طراحی دکوراسیون کلاسیک المن های خاصی مدنظر قرار می گیرند. کابینت های کلاسیک بیشتر از جنس هایی همچون ممبران، چوب و یا روکش چوب هستند. اما استفاده از کابینت های چوبی هزینه زیادی به دنبال دارند. بنابراین به صرفه ترین گزینه برای داشتن کابینت طرح کلاسیک، استفاده از کابینت ممبران و یا روکش چوب است.

یک سری از مردم به اشتباه فکر می کنند که منظور از کابینت کلاسیک همان کابینت ممبران است، بلکه با توضیحاتی که داده شد، مشخص است که کابینت ممبران تنها مدلی از طراحی کلاسیک می باشد. کابینت ممبران همانطور که گفته شد از مغزی (اغلب موارد از جنس ام دی اف) و روکش ممبران از جنس PVC ساخته می شود. طرح کلاسیک ممبران بسیار مورد توجه عموم قرار گرفته است و کابرد بسیار زیادی پیدا کرده است.

قابل ذکر است که روکش پی وی سی ممبران ضخامت کمی دارد و اغلب نازک و مات می باشد. اما در کابینت های مدرن ممبران از روکش های پی وی سی ضخیم تر استفاده می شود. ورقه های کابینت ممبران دو نوع براق و عادی دارند. کابینت ممبران کلاسیک نیز خود به دو دسته پرکار و کم کار تقسیم بندی می شود. کلاسیک ممبران پرکار دارای طرح ها و نقوش و منبت های بسیار است و البته گران تر نیز می باشد ولی در مقابل کابینت کلاسیک کم کار ساده بوده و نقوش چندانی را دارا نمی باشد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | 171 172 minدر آخر…امیدوارم از مطالب بیان شده لذت کافی برده باشید. در این مطالب سعی شد علاوه بر معرفی کابینت ممبران، طرز ساخت ان و همچنین معایب و مزایای آن نیز بیان شود. کابینت ممبران بسیار زیبا و لاکچری می باشد و جلوه بسیار چشم نوازی را به آشپزخانه شما می دهد. قیمت این کابینت از کابینت ها چوب کمتر می باشد و معمولا به عنوان جایگزین آن مورد استفاده قرار می گیرد. معایب و مزایای کابینت ممبران نیز همانطور که بیان شد در میزان درخواست این کابینت اثر گذار می باشد. بنابراین با بررسی و مطالعه کافی دست به انتخاب و هزینه برای کابینت خود بزنید.

ظاهر آشپزخانه بستگی زیادی به اتمام انتخابی کابینت ها دارد. اگر می خواهید ظاهری طبیعی ایجاد کنید، بهترین گزینه چوب جامد است. شما می توانید از چوب جامد که تمام شده، لکه دار یا رنگ شده باشد استفاده کنید. اگر می خواهید جلوه ای تزئینی ایجاد کنید، پس می توانید تزئینات جرئی مانند پریشانی، لعاب یا خراش را انتخاب کنید. اگر می خواهید کابینت هایی داشته باشید که به راحتی تمیز شوند، باید کابینت های سبک تری انتخاب کنید. آن ها در پنهان کردن آلودگی بهتر از رنگهای تیره هستند.

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض کابینت آشپزخانه به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.