هر آنچه که باید درباره کابینت هایگلاس بدانید

هر آنچه که باید درباره کابینت هایگلاس بدانید

کابینت ها جز جدانشدنی و لاینفک یک آشپزخانه محسوب می شوند. برای انتخاب کابینت مناسب و دلخواه برای آشپزخانه هزینه زمانی و مالی قابل توجهی صرف می شود و علاوه بر این موارد مدت زمان زیادی مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین در هنگام خرید و تهیه کابینت ها باید آشنایی کافی با انواع مختلف کابینت ها را داشته باشید. محاسن و معایب آن ها را مطالعه کرده و در هنگام انتخاب آن موارد را در نظر بگیرید و در نهایت با توجه به بودجه و سلیقه خودتان، بهترین و مفید ترین انتخاب را انجام دهید. ما در ادامه یکی از مرسوم ترین و پرطرفدارترین کابینت را به طور کامل برایتان شرح می دهیم.

 

کابینت آشپزخانه های گلاس

کابینت هایگلاس از جمله طرح ها و مدل های مرسوم کابینت های آشپزخانه در بازار می باشد که دارای طرفداران خاص خود می باشد. ظاهر این نوع کابینت ها درخشنده، شفاف، براق و شیشه مانند می باشد. جنس کابینت های گلاس از نوع ورقه های “هایگلاس” می باشد. بنابراین این کابینت ها دارای زیبایی و خواص ویژه و ظاهری شیشه نیز می باشند. کابینت های گلاس با توجه به زیبایی و جنسی که دارند، قیمت معقول و مناسبی را دارا می باشند. با توجه به این موارد این نوع کابینت جایگاه خوبی را در بازار به خود اختصاص داده است.

 

هایگلاس دقیق از چه جنسی است؟

برخلاف آنچه که از اسم لاتین این نوع کابینت پیداست، جنس کابینت هایگلاس از شیشه نیست. شاید در ظاهر متوجه درخشندگی این کابینت ها بشوید، اما در واقع جنس این نوع کابینت ها شبهات بیشتری به ” ام دی اف” دارند اما در اصل پوشش بیرونی کابینت های هایگلاس از “پلکسی گلس” می باشد که نوعی پلاستیک محسوب می شود؛ در حالی که ام دی اف های معمولی پوشش ورقه ای از جنس ملامین دارند.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | White Glossy 1 min

در هنگام ساخت کابینت های هایگلاس تنها یک رویه آن را از پلکسی گلس می سازند و رویه دیگر آن معمولی می باشد. بنابراین درخشندگی و براق بودن کابینت تنها در یک سمت آن مشاهده می شود.

 

ویژگی های کابینت هایگلاس

در هرصورت برای انتخاب هر چیزی باید زمان کافی را برای کسب اطلاعات صرف کنید، مخصوصا انتخاب وسیله و ابزار هایی که مدت زمان زیادی در اختیارتان هستند. بنابراین بهتر است که در ادامه به بیان ویژگی ها، مزایا و معایب کابینت هایگلس بپردازیم تا دید بهتری دراین باره بدست بیاورید و انتخاب مطمئن تری داشته باشید.

 

مزایای کابینت های گلاس

 

درخشش و براق بودن کابینت هایگلاس

از جمله محاسن کابینت هایگلاس که دلیل پرطرفداری آن نیز می باشد، جلوه بسیار زیبا و درخشندگی هایگلاس می باشد که نظر بسیاری از خریداران را به خود جلب کرده است. درخشش و شفافیت کابینت هایگلاس جلوه چشم نوازی را به آشپزخانه می دهد. دلیل این درخشش کابینت هایگلس، همان طور که پیشتر گفتیم، جنس خاص آن می باشد. کابینت هایگلس شیشه نمی باشد بلکه ورقه ای از جنس پلکسی گلس می باشد که بر روی مغزی ای از نوع ام دی اف قرار گرفته است. این ورقه با اینکه شفاف و براق است اما تنها بر روی یک لایه از صفحه قرار می گیرد، بنابراین از یک سو درخشش و شفافیت خود را دارد و ولی در سمت دیگر به این شکل نمی شود.

 

رنگ و طرح های متنوع کابینت هایگلاس

کابینت های هایگلاس تنوع رنگ و طرح بالایی دارند و به طورکلی با اکثر سلیقه ها  و دکوراسیون ها منطبق و هماهنگ می شوند. کابینت های هایگلس هم در رنگ های شاد و روشن و هم در رنگ های تیره مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله رنگ های پرطرفدار هایگلاس سفید، نقره ای و مشکی می باشند. این رنگ ها درکنار کلاسیک بودن با اکثر دکوراسیون ها هماهنگ می شوند و نمای زیبایی را ایجاد می کنند. ترکیب رنگ و درخشش کابینت هایگلس جلوه جادویی و چشم نوازی را دراختیار شما قرار می دهد.

 

هزینه و قیمت به صرفه و معقول کابینت هایگلاس

از مهم ترین ویژگی های کابینت هایگلس قیمت مناسب و مطلوب ان است. با توجه به ویژگی ها و مزایای آن قیمت بسیار مناسبی دارد. البته قیمت این نوع کابینت ها از کابینت های ام دی اف بیشتر می باشد و دلیل آن هم جنس و رویه پلکسی گلس آن می باشد.

باید به این موضوع نیز اشاره کرد که دو نوع ورقه هایگلس در بازار وجود دارد؛ یکی از این ورقه ها ترک و دیگری ایرانی می باشد. واضح است که کابینت ساخته شده از ورقه ترک گران تر از نوع ایرانی آن می باشد. اما با تمام این موارد هر چه قدر هم که ورقه بکار رفته گران تر باشد باز هم قیمت تمام شده کابینت هایگلس از کابینت های ممبران و چوب و یا حتی روکش چوب ارزان تر می باشد.

 

مقاومت خوب و مناسب کابینت کابینت هایگلاس

با توجه به آنچه که کمی قبل تر برایتان بیان کردیم، مغزی و هسته هایگلس از جنس ام دی اف می باشد، بنابراین خواص و ویژگی های ام دی اف نیز در این کابینت قابل ذکر است. از مهم ترین ویژگی های ام دی اف و ابزارخوری و مقاومت به ضربه می باشد، بنابراین به راحتی دچار آسیب و شکستگی نمی باشد و دوام خوبی دارند. در کنار این موارد، با توجه به این که رویه ای از جنس پلکس گلس دارد، سبکی و وزن مناسب و مطلوب دارد.

 

معایب کابینت های گلاس

همانطور که مزایای و ویژگی های کابینت هایگلاس را برایتان بیان کردیم، لازم است که بصورت خلاص و چکیده از معایب آن هم برایتان مطالبی ارائه دهیم، تا با مقایسه اصولی، به نتیجه مناسب و مطلوبی از این نوع کابینت برسید.

 

از مهم ترین معایب کابینت هایگلاس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

آسیب پذیر بودن در برابر رطوبت کابینت هایگلاس

قبلا هم برایتان بیان کرذیم که هسته مرکزی کابینت هایگلس از جنس ام دی اف بوده و خواص آن را نیز دارا می باشد. ام دی اف در برابر رطوبت آسیب پذیر است. با نفوذ رطوبت و خیسی به مغزی کابینت، دچار آسیب می شود و از دوام آن می کاهد. اما قابل ذکر است که متریال ام دی اف در مرکز کابینت هایگلس می باشد و رویه ای نفوذ پذیر از پلکس گلاس دارد. بنابراین این نوع کابینت آسیب پذیری کمتری نسبت به رطوبت دارد و مقاوم تر از کابینت ام دی اف است ولی به هر حال باید مراقب این مورد بود تا از دوام و طول کابینت کاسته نشود.

 

لک گیری و خش پذیر بودن کابینت هایگلس

پوشش درخشنده کابینت هایگلس مقاومت کمی در برابر ضربه و خراشیدگی دارد و در اثر برخورد با اجسام سخت و تیز دچار آسیب و خراشیدگی می شود. از طرف دیگر از مزایای این کابینت قابلیت انعکاس و درخشندگی کابینت بوده است اما همین دلیل سبب شده است که در اثر تماس با دست یا مواد، دچار لک شود و از شفافیت آن کاسته شود و کثیفی را تا حد کمی نشان دهد. بنابراین علاوه بر تمیز کردن آن در بازه های زمانی مناسب، باید مراقب مباشید تا اجسام و سخت و تیز با کابینت ها برخورد نکند و درب کابینت ها را با احتیاط و ارام ببندید تا در هنگام بستن دچار آسیب نشود.

 

لبه های تیز کابینت های هایگلس

کابینت های ام دی اف در هنگام برش زنی نیز دارای لبه های تیز و برنده هستند اما با استفاده از سمباده، این تیزی ها را از بین می برند. اما این امکان تا حد زیادی در کابینت های هایگلس وجود ندارد زیرا اگر به کابینت های هایگلس سمباده زده شود، از شفافیت و براق بودن ان کاسته می شود و جلوه زیبای خود را از دست می دهند. بنابراین هنگام استفاده از این کابینت ها کمال دقت را داشته باشید. مهم ترین موارد کابینت های هایگلس را برای شما بازگو کردیم تا با خیالی راحت انتخاب کنید. کابینت های هایگلس از جمله کابینت های مدرن و محبوب می باشند که استفاده های زیادی دارند. زیبایی و قیمت این کابینت ها بسیاری از سلیقه ها را به سمت خود کشانده است و تنوع رنگ و طرح بالای نیز با بسیاری از سلایق جور در می آید. هزینه معقول و مناسب آن نسبت به سایر کابینت ها نیز از جمله موارد بسیار حائز اهمیت درباره کابینت های هایگلاس می باشد. امیدوارم از مطالب بازگو شده کمال استفاده را ببرید.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | highloss min

ظاهر آشپزخانه بستگی زیادی به اتمام انتخابی کابینت ها دارد. اگر می خواهید ظاهری طبیعی ایجاد کنید، بهترین گزینه چوب جامد است. شما می توانید از چوب جامد که تمام شده، لکه دار یا رنگ شده باشد استفاده کنید. اگر می خواهید جلوه ای تزئینی ایجاد کنید، پس می توانید تزئینات جرئی مانند پریشانی، لعاب یا خراش را انتخاب کنید. اگر می خواهید کابینت هایی داشته باشید که به راحتی تمیز شوند، باید کابینت های سبک تری انتخاب کنید. آن ها در پنهان کردن آلودگی بهتر از رنگهای تیره هستند.

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض کابینت آشپزخانه به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.