طراحی داخلی با کابینت هایگلاس

طراحی داخلی با کابینت هایگلاس

طراحی داخلی با کابینت هایگلاس

دکوراسیون اصولی آشپزخانه‌‌ها، یکی از دغدغه‌‌های مهم امروز خانواده‌ها‌ست. آشپزخانه قسمت مهمی از خانه است که بیشترین وقت خود را در طی روز در آن سپری می‌کنید و علاوه بر زیبا بودن، باید کاربردی و مفید نیز باشد و بتوانید با آسودگی و راحتی در آن، به تهیه و همچنین صرف غذا پرداخته و این مهم را به بهترین و بهینه‌ترین شکل خود انجام دهید. یکی از مشهورترین، پراستفاده‌ترین و محبوب‌ترین گزینه‌ها برای چیدمان آشپزخانه‌های ایرانی، طراحی داخلی با کابینت هایگلاس است، یعنی همان کابینت‌های براق و غالبا به رنگ سفیدی که حتما دیده‌اید! در این نوشته از گریت کابینت قصد داریم طراحی داخلی با کابینت هایگلاس را بررسی و نکاتی پیرامون آن مطرح کنیم.

 

به اطلاعات بیشتر درمورد طراحی داخلی با کابینت هایگلاس نیاز دارید؟ این مقالات را هم بخوانید!

 

 

طراحی داخلی با کابینت هایگلاس

هر کسی دوست دارد آشپزخانه‌‌‌‌ای بزرگ و دلباز داشته باشد، شما می‌توانید با استفاده از اصول و قواعد طراحی، فضایی مفید و کاربردی برای آشپزخانه‌‌‌ی خود طراحی کنید، به نحوی که نه تنها فضای کافی در اختیار داشته باشید، بلکه بتوانید آشپزخانه خود را بزرگ‌‌‌تر از آنچه هست، جلوه دهید. یکی از راه‌های خوب برای بزرگ جلوه دادن این فضا، طراحی داخلی با کابینت هایگلاس است، چرا که هم براق است و هم غالبا به رنگ سفید تا فضا رو دو چندان بزرگ نشان دهد.

 

طراحی داخلی با کابینت هایگلاس، بهترین انتخاب!

متریال هایگلاس، همان ام دی اف خام است که به وسیله‌‌‌‌‌ی روکش پلاکسی گلاس، پوشانده شده است. پلاکسی گلاس، نمایی مانند شیشه دارد اما لایه‌‌‌‌ای پلاستیکی‌ست و از شیشه سبک‌‌‌تر است. به دلیل گران بودن لایه‌‌‌‌‌ی پلاکسی گلاس، تنها یک سمت ورق هایگلاس با این لایه روکش می‌شود و سمت دیگر آن، از روکشی ارزان‌‌‌تر تهیه می‌شود.

کابینت هایگلاس بهترین کابینت آشپزخانه

کابینت‌‌های هایگلاس، ظاهری براق و شفاف دارند و نور را به صورت کامل منعکس می‌کنند برای همین بهترین گزینه برای آشپزخانه‌‌های متراژ متوسط تا بزرگ هستند. کابینت هایگلاس معمولا در دکوراسیون آشپزخانه‌‌های ساده و مدرن استفاده می‌شود و از نظر قیمتی، بهایی در رنج متوسطی دارد. کابینت‌‌های هایگلاس، طرح ها، مدل و رنگ‌‌های متنوعی دارند و برای هر فضایی چه کوچک و چه بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرند. کابینت آشپزخانه هایگلاس، به دلیل بازتاب نور، یکی از بهترین گزینه هایی‌ست که می‌توانید در آشپزخانه‌ی خود داشته باشید.

 

مزایا و معایب طراحی داخلی با کابینت هایگلاس

هر نوع متریالی که برای آشپزخانه خود استفاده می‌کنید، مزایا و معایب مختلفی دارد و می‌تواند بر روی تصمیم گیری شما اثر گذار باشد. در ادامه برخی از مهم‌‌‌ترین ویژگی‌‌های طراحی داخلی با کابینت هایگلاس با شما در میان می‌گذاریم:

  • قیمت طراحی داخلی با کابینت هایگلاس مناسب و در سطح متوسط است.
  • هایگلاس از ام دی اف، گران‌‌‌تر و از چوب بسیار ارزان‌‌‌تر است.
  • طراحی داخلی با کابینت هایگلاس براق است و نمای مدرن و شیکی را به آشپزخانه شما می‌بخشد.
  • بهتر است طراحی داخلی با کابینت هایگلاس را از رطوبت محافظت کنید.
  • طراحی داخلی با کابینت هایگلاس به راحتی گرد و غبار یا ذرات چربی را به خود جذب نمی‌کند.
  • طراحی داخلی با کابینت هایگلاس سطحی صیقلی دارد.
  • به راحتی می‌توانید در صورت انتخاب طراحی داخلی با کابینت هایگلاس، آن را تمیز کنید.

دکوراسیون آشپزخانه کابینت هایگلاس

رنگ‌‌های روشن بازتاب نور بسیار زیادی دارند و این خاصیت در کابینت هایگلاس بسیار زیاد‌‌‌تر است. بنابراین برای فضاهای متوسط تا کوچک از کابینت آشپزخانه هایگلاس به رنگ‌‌های روشن، مانند سفید، طوسی، کرم، زرد، قهوه‌‌‌‌ای روشن و یا ترکیبی از رنگ‌‌های روشن استفاده کنید. هر چه رنگ کابینت هایگلاس روشن‌‌‌تر باشد، آشپزخانه بزرگ‌تر و دلباز‌‌‌تر دیده می‌شود. در صورتی که آشپزخانه بزرگی دارید به راحتی می‌توانید از انواع کابینت براق هایگلاس رنگ تیره بهره ببرید.

 

نورپردازی طراحی داخلی با کابینت هایگلاس

نورپردازی مناسب، آیتم مهمی در دکوراسیون آشپزخانه‌‌ها است. وجود نور کافی باعث خواهد شد، آشپزخانه‌‌‌‌‌ی شما، دلباز‌‌‌تر و بزرگ‌تر از حد واقعی نشان داده شود. یکی از امتیازات طراحی داخلی با کابینت هایگلاس، انعکاس نور بسیار بالای آن و براق بودنش است.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | RYC0885 1 LR scaled 1 1

در واقع طراحی داخلی با کابینت هایگلاس، مانند یک منبع نور پرقدرت عمل می‌کند و باعث روشنایی آشپزخانه شما خواهد شد. بنابراین از پوشاندن پنجره‌‌های آشپزخانه‌تان اجتناب کنید و اگر آشپزخانه‌تان، نور کافی دریافت نمی‌کند، از سیستم نورپردازی قوی‌‌‌تری استفاده کنید. طراحی داخلی با کابینت هایگلاس با رنگ‌‌های شاد و متفاوت می‌تواند آشپزخانه شما را منحصر به فرد و جذاب کند. هایگلاس به دلیل طراحی‌‌های متنوع، این اجازه را به شما می‌دهد که کابینت‌‌های شاد و رنگارنگ را در آشپزخانه تان، تجربه کنید و از داشتن محیطی شاد لذت ببرید. طراحی داخلی با کابینت هایگلاس علاوه بر این که رنگ‌‌های براق و شادی دارد، می‌تواند طرح دار و ساده باشد.

دکوراسیون آشپزخانه کابینت هایگلاس

انواع طرح دار کابینت هایگلاس دارای رگه‌‌ها و خطوط است که می‌تواند مطابق سلیقه شما باشد. استفاده از کابینت‌‌های رنگی ترکیبی به عنوان کابینت هایگلاس در آشپزخانه بزرگ، باعث ایجاد عمق در آشپزخانه و بزرگ‌‌‌تر دیده شدن فضای آشپزخانه می‌شود. همچنین کابینت‌‌های دو رنگ و ترکیبی، باعث می‌شوند نمای آشپزخانه شما مدرن‌‌‌تر و شیک‌‌‌تر به نظر برسد و در کل، فضای جذابی برای شما به وجود بیاید.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | A Luxurious Neoclassical Home 6 1

به دلیل اینکه هایگلاس رنگ‌‌های متنوعی دارد، می‌توانید از رنگ‌‌های متضاد مانند سفید و مشکی یا مکمل مانند کرم و قهوه ای، در آشپزخانه خود استفاده کنید. اینکه قسمت پایینی کابینت‌‌ها را روشن‌‌‌تر کار کنید یا قسمت بالایی را، بستگی به سبک سلیقه شما و تیم طراحی کابینت تان دارد. به دلیل اینکه کابینت هایگلاس در برابر خط و خش، آسیب پذیر است، از متریال هایگلاس نمی‌توان بر روی کابینت و کانتر آن استفاده کرد. بنابراین باید از جنسی به جز هایگلاس، بر روی پیشخوان آشپزخانه تان استفاده کنید.

 

هماهنگی طراحی داخلی با کابینت هایگلاس

هایگلاس علاوه بر کابینت ها، می‌تواند در ساخت سایر لوازم چوبی مانند کمد‌‌ها نیز مورد استفاده بگیرد. این آیتم به این دلیل حائز اهمیت است که باعث هماهنگی بیشتری بین اجزاء در خانه‌‌های بزرگ می‌شود و باعث می‌شود از شلوغی و هرج و مرج در دکوراسیون خانه جلوگیری شود.

 

تمیز کردن کابینت هایگلاس در آشپزخانه

چنانچه برای آشپزخانه‌ی خود، کابینت هایگلاس را انتخاب کرده‌اید، کار شما برای تمیز کاری کابینت آشپزخانه، چندان دشوار نخواهد بود. کابینت هایگلاس، به دلیل این که سطح صاف و صیقلی دارد به راحتی کثیف نمی‌شود و ذرات چربی بر روی آن نمی‌شیند، اما این به این معنی نیست که شما هرگز نباید کابینت آشپزخانه خود را اصلا تمیز کنید!

کابینت پلیگلاس در آشپزخانه ایرانی

برای تمیز کردن کابینت هایگلاس، به یک دستمال نرم نخی و مقداری سرکه یا مایع ظرف شویی نیاز دارید. چنانچه از سرکه استفاده می‌کنید، یک لیوان سرکه را با یک لیوان آب گرم مخلوط کنید و دستمال را به آن آغشته کرده و بر روی سطح کابینت‌‌های خود بکشید. اگر از مایع ظرف شویی یا سایر شوینده‌‌های غیر اسیدی استفاده می‌کنید، چند قطره از آن را در یک لیوان آب گرم مخلوط کرده و با دستمال آغشته به آن، بر روی سطح کابینت بکشید و کایبینت را با آن تمیز کنید.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | david lazishvili kutaisi 1 4 1 1

دقت داشته باشید استفاده از شوینده‌‌های قوی و اسیدی، همچنین استفاده از مایع سفید کننده، باعث کمرنگ شدن کابینت‌‌های آشپزخانه خواهد شد. بنابراین هرگز نباید از این مواد برای تمیز کاری کابینت هایگلاس ترک استفاده کنید. هایگلاس، متریال رایجی در ساخت کابینت آشپزخانه است. این ماده به دلیل خاصیت براق بودن، جذابیت زیادی دارد و باعث شده، حضور خود را در آشپزخانه‌‌های ایرانی تثبیت کند. هر چه از ورق هایگلاس بهتری برای ساخت کابینت آشپزخانه کوچک هایگلاس استفاده شود، مقاومت، دوام و زیبایی آن دوچندان خواهد شد. همچنین استفاده از متریال مرغوب، باعث می‌شود کابینت شما کمتر دچار خط و خش ناشی از ضربه شود.

کابینت هایگلاس در آشپزخانه اپن

کابینت هایگلاس فرامید به دلیل براق بودن و بازتاب نور، یکی از بهترین گزینه‌‌ها برای آشپزخانه‌‌های کوچک تا بزرگ است و به دلیل بهای متوسطی که دارد، متناسب با بودجه بندی شما خواهد بود. در پایان اشاره می‌کنیم هر چه از رنگ‌‌های روشن‌‌‌تر کابینت هایگلاس در آشپزخانه تان استفاده کنید، فضای شما روشن‌‌‌تر و بزرگ‌‌‌تر از آنچه هست دیده می‌شود و می‌تواند زیبایی آشپزخانه شما را بیشتر سازد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | landingKitchen scaled 1

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.