طراحی داخلی با کابینت ام دی اف

طراحی داخلی با کابینت ام دی اف

طراحی داخلی با کابینت ام دی اف، نام‌آشنا‌ترین کابینت ایرانی!

کسی را سراغ دارید که اسم کابینت ام دی اف به گوشش نخورده باشد؟ ما که اینطور فکر نمی‌کنیم! کابینت ام دی اف یکی از محبوب‌‌ترین، مشهورترین، رایج‌ترین و البته یکی از قدیمی‌ترین انواع کابینت آشپزخانه‌ی ایرانی طی دهه‌های اخیر است که عزیز دل آشپزخانه‌های خانواده‌های ایرانی شده است. در این نوشته از شرکت کابینت گریت با هم طراحی داخلی با کابینت ام دی اف را بررسی و ساخت و طراحی آن را برایتان تشریح خواهیم کرد. دوست دارید از طراحی داخلی با کابینت ام دی اف بیشتر بدانید؟ با شرکت کابینت گریت همراه باشید!

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد طراحی داخلی با کابینت ام دی اف، این نوشته‌ها را از دست ندهید!

 

 

راهنمای طراحی داخلی با کابینت ام دی اف

کابینت ام دی اف، در برابر رطوبت هوا و حرارت نسبت به سایر مدل‌های کابینت مقاوم‌تر است. علاوه بر این مدل کابینت ام دی اف در رنگ و طرح‌های متنوع ساخته می‌شود و شما می‌توانید از بین این طرح‌های متنوع کابینتی با طراحی مناسب و کاربردی را برای فضای آشپزخانه منزل خود انتخاب کنید. در واقع طراحی داخلی با کابینت ام دی اف می‌تواند دقیقا همان چیزی که از آشپزخانه‌تان انتظار داشتید به شما هدیه کند.

کابینت مدرن در آشپزخانه اپن

خاصیت طراحی داخلی با کابینت ام دی اف این است که ترک نمی‌خورد، به شرطی که در برابر آسیب جدی قرار نگیرد. همچنین قیمت کابینت ام دی اف به نسبت کابینت‌های دیگر مناسب‌تر است. علاوه بر طرح کابینت ام دی اف رنگ آن نیز می‌تواند در زیبایی بیشتر آشپزخانه تاثیرگذار باشد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | kitchen 01 01 austral blanco calma polish 1

بهتر است رنگ‌هایی برای کابینت‌ آشپزخانه خود انتخاب کنید که با سایر رنگ‌های موجود در دکوراسیون داخلی آشپزخانه همخوانی و مطابقت داشته باشد. این مورد را نیز در نظر بگیرید که تعمیر کابینت mdf مانند کابینت ممبران تقریباً غیرممکن است! اما اگر شما بهترین جنس کابینت ام دی اف آشپزخانه را انتخاب کنید، ممکن است با این موارد روبه‌رو نشوید.

 

طراحی داخلی با کابینت ام دی اف چند درمی‌آید؟

قیمت گذاری خاص برای کابینت ام دی اف به دلیل ضخامت، کیفیت و پرداخت متفاوت است. به طور معمول، هرچه تخته فیبر ضخیم‌تر باشد، ام دی اف گران‌تر خواهد بود. ام دی اف‌ می‌تواند به طور قابل توجهی ارزان‌تر از ورق‌‌های HDF یا مقاوم در برابر رطوبت باشد. برای چندین دهه، ام دی اف به عنوان یک جایگزین پایین‌تر و ارزان‌تر برای کابینت‌‌ چوب طبیعی در نظر گرفته‌ می‌شد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | MADIGANSTUDIOS KILZ 2019 KITCHEN Header5 1

جالب است که بدانید کابینت ام دی اف از انتخاب‌های ارزان‌قیمت لیستتان به شمار نمی‌رود! این روزها کیفیت MDF به حدی بهبود یافته که با چوب طبیعی مانند توس یا افرا قابل مقایسه است. هزینه زیاد کابینت ام دی اف ناشی از رنگ آمیزی آن است. یکی از نقاط ضعف سطح صاف آن این است که وقتی روکش روی انواع کابینت آشپزخانه اعمال‌ می‌شود، طراحی داخلی با کابینت ام دی اف که رنگ شده‌ باشد، می‌تواند در برابر فرورفتگی و خراش آسیب پذیر باشد.

چیدمان آشپزخانه با کابینت مدرن

بزرگترین نگرانی ام دی اف آسیب آب است. آب همیشه سعی‌ می‌کند راه خود را به هر سطحی، حتی در سطح مولکولی، پیدا کند، زمانی که در آن قرار گرفت، پخش‌ می‌شود.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | How will kitchen design look in 2022 scaled 1 1

اطمینان از خشک نگه داشتن کابینت ام دی اف بسیار مهم است. اگر در معرض مقدار مشخصی از مایع یا رطوبت قرار گیرند، ممکن است خیس شده و شروع به تجزیه شدن کنند. کابینت ام دی اف بسته به مدل کابینت به چند دسته تقسیم می‌شود. معمولا این دسته بندی‌ها بر اساس جنس و رنگ آن‌ها صورت می‌گیرد، دسته بندی کلی طراحی داخلی با کابینت ام دی اف به شرح زیر است:

  • طراحی داخلی با کابینت ام دی اف با سطح مات
  • طراحی داخلی با کابینت ام دی اف با سطح براق
  • طراحی داخلی با کابینت ام دی اف روکش هایگلاس
  • طراحی داخلی با کابینت ام دی اف روکش پلیگلاس
  • طراحی داخلی با کابینت ام دی اف روکش لمی گلاس
  • طراحی داخلی با کابینت ام دی اف روکش لمینت
  • طراحی داخلی با کابینت ام دی اف روکش ممبران
  • طراحی داخلی کابینت آشپزخانه ام دی اف روکش چوب
  • طراحی داخلی با کابینت ام دی اف روکش پلکسی گلس
  • طراحی داخلی با کابینت ام دی اف  روکش UV

و البته انواع دیگری از طراحی داخلی با کابینت ام دی اف که توضیح آن‌ها بسیار مفصل است. با مراجعه به صفحه‌ی ویژه‌ی کابینت ام دی اف (mdf) گریت کابینت، با این نوع کابینت به طور تخصصی آشنا خواهید شد!

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | modern kitchen cabinets 2 scaled

بهترین مدل کابینت ام دی اف آشپزخانه از نوع مات، کابینت mdf سفید مات است که امروزه با استقبال فوق العاده‌ای روبرو شده است. در صورتی که این رنگ کابینت ام دی اف، با دکوراسیون داخلی شما هماهنگ است، در سفارش آن مردد نباشید. قطعا پس از گذشت زمان، متوجه زیبایی و خاص بودن این محصول خواهید شد.

مدل‌های اپن آشپزخانه

بهترین مدل کابینت ام دی اف آشپزخانه کوچک، کابینت‌های براق است. کابینت ام دی اف براق نور را منعکس می‌کند و فضا را بازتر نشان می‌دهد. کابینت براق یا‌‌‌ هایگلاس، اخیرا با استقبال فراوانی مواجه شده و تمامی مشخصات یک کابینت مدرن را دارد.

دکوراسیون آشپزخانه کابینت فرامید چیدمان آشپزخانه با کابینت ایتالیایی

افراد معمولا برای انتخاب رنگ مناسب در کابینت‌های آشپزخانه خود به نکات زیادی توجه می‌کنند؛ همچنین طراحان دکوراسیون منزل و افراد علاقه مند به این حیطه، سعی می‌کنند رنگ و مدل کابینتی را برای آشپزخانه انتخاب کنند که تناسب کافی را با فضای منزل داشته باشد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Feature NoHeadshot 2 1

مدل کابینت ام دی اف و‌‌‌ هایگلاس، دو مدل پرطرفدار کابینت‌اند که کاربرد زیادی دارند. معمولا این سوال برای افرادی که قصد تعویض کابینت‌های خود را دارند پیش می‌آید که از کدام متریال استفاده کنیم. هرکدام از این متریال‌ها از ویژگی خاصی برخوردار است.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | 51cc360fc0f496054ba676d2c1de50dd

مهم‌ترین تفاوت کابینت ام دی اف و‌‌‌ هایگلاس، روکش به کار رفته بر روی آن‌ها است. کابینت‌‌ هایگلاس نسبت به کابینت ام دی اف از قیمت بالاتری برخوردار است؛ این تفاوت قیمت به دلیل روکش مخصوص کابینت‌‌ هایگلاس است. سطح صیقلی کابینت‌‌ هایگلاس باعث شده تا راحت‌تر از کابینت mdf تمیز شود. کابینت ام دی اف به دلیل طرح‌های مختلفی که دارد، قابلیت هماهنگی زیادی با دکوراسیون خانه دارد.

 

مزایا و معایب طراحی داخلی با کابینت ام دی اف

از مزایای طراحی داخلی با کابینت ام دی اف می‌توان به استحکام بالای آن اشاره کرد. قیمت بسیار مناسب کابینت mdf به دلیل استفاده از رزین، موم و فیبرهای چوبی است. یکی دیگر از مزایای آن قابلیت شکل گیری آسان و راحت است؛ همچنین زیبایی و تنوع طرح‌ کابینت ام دی اف و رنگ‌ باعث محبوبیت این سبک کابینت شده است.

دکوراسیون آشپزخانه کابینت روکش چوب

کابینت‌ ام دی اف، در برخی موارد حساس به گرما است و دچار برجستگی می‌شود. گرما به سطح کابینت آسیب می‌رساند و ممکن است تغییر رنگ دهد و لکه زردی بر جای بگذارد که نمای مناسبی ندارد. در صورتی که هنگام برش کاری ام دی اف و یا هنگام استفاده، سطح آن خراشیده شود باعث ورود رطوبت به درون چوب می‌شود. پس اشخاصی که دارای این سبک کابینت هستند، بهتر است نهایت دقت را به کار گیرند تا به کابینت‌های ام دی اف آسیبی وارد نشود.

کابینت ام دی اف در آشپزخانه اپن

رنگی که در کابینت ام دی اف استفاده می‌شود نشان دهنده‌ی موارد زیادی است. رنگ بندی می‌تواند آشپزخانه را به محیطی انرژی بخش تبدیل کند و یا آن را خیلی سرد نشان دهد. اگر آشپزخانه‌ شما نور کمی دارد، بهتر است که از رنگ‌های تیره برای محیط استفاده نکنید.

کابینت پلیگلاس در آشپزخانه بزرگ چیدمان آشپزخانه با کابینت ام دی اف

در حال حاضر افرادی که تمایل دارند به آشپزخانه خود ظاهری شیک و مدرن بدهند، از کابینت‌ ام دی اف سفید مشکی استفاده می‌کنند. رنگ‌های متضاد سفید و مشکی در کابینت mdf سفید مشکی، بسیار نمای زیبایی را بوجود می‌آورد و استفاده از آن‌ها در نمای آشپزخانه سبب مدرن و زیبا شدن آن می‌شود.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | 5072 1

برای آشپزخانه‌هایی که فضای کمتری دارند بهتر است از مدل کابینت ام دی اف سفید رنگ استفاده کنید؛ زیرا این کار باعث می‌شود فضای کوچک آشپزخانه کمتر به چشم بیاید. این مدل کابینت‌های ام دی اف با رنگ سفید برای آشپزخانه‌های با ابعاد کوچک و دنج مناسب است؛ اما برای کابینت‌ ام دی اف سفید قهوه‌‌ای اوضاع متفاوت است. استفاده از رنگ قهوه‌ای برای کابینت‌هایی که در آشپزخانه‌های بزرگ و دلباز نصب شده‌اند مفید و زیبا است.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | cento

برای ایجاد یک ترکیب رنگ زیبا، می‌توانید رنگ تاج کابینت ام دی اف را متفاوت از بدنه کابینت در نظر بگیرید. می‌توانید بعد از بررسی نورگیری آشپزخانه می‌توانید برای استفاده یا عدم استفاده از رنگ کابینت ام دی اف سفید تصمیم گیری کنید. یکی از رنگ‌های پرکاربرد در زمینه مدل کابینت‌ ام دی اف آشپزخانه، کابینت ام دی اف سفید طوسی است. این رنگ هماهنگی خیره کننده‌ای را بین وسایل خانه با کابینت‌ها به وجود می‌آورد.

کابینت انزو پولیشی بهترین کابینت آشپزخانه

همانطور که می‌دانید رنگ خاکستری خنثی است و به راحتی می‌توان این رنگ را با رنگ‌هایی همچون سفید و یا قهوه‌ای در کابینت‌های آشپزخانه ترکیب کرد. ترکیب رنگ سفید و خاکستری فضای خانه را در عین سادگی، جذاب جلوه می‌دهد. همانطور که گفته شد کابینت ام دی اف اکثرا در سبک مدرن طراحی می‌شود.

قیمت تمام شده کابینت ایتالیایی

کابینت ام دی اف از زیباترین و مناسب قیمت‌ترین سبک کابینت است که امروزه استفاده از آن در حال افزایش است. ما در گروه معماری و دکوراسیون آشپزخانه‌ی گریت جدیدترین مدل کابینت ام دی اف را طبق سلیقه شما طراحی می‌کنیم. لازم به ذکر است که کابینت ام دی اف برای آشپزخانه کوچک نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ چرا که این نوع متریال به راحتی طراحی می‌شود.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | A Luxurious Neoclassical Home 6 1

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.