دکوراسیون آشپزخانه کابینت هایگلاس ایرانی

دکوراسیون آشپزخانه کابینت هایگلاس ایرانی

طراخی دکوراسیون آشپزخانه کابینت هایگلاس ایرانی

صنعت کابینت سازی روز به روز در حال پیشرفت و توسعه است. این تنوع در حدی است که وقتی قصد خرید یا تغییر کابینت منزلتان را دارید، با گزینه‌های زیادی مثل کابینت فلزی، چوبی، ام دی اف، هایگلاس، ممبران، ملامینه و بسیاری دیگر روبرو خواهید شد و نمی‌دانید دکوراسیون آشپزخانه کابینت هایگلاس ایرانی را انتخاب کنید یا سراغ گزینه‌های کلاسیک‌تر بروید. این که کدام مورد بهترین انتخاب برای منزل شماست به فاکتورهای مختلفی مانند سلیقه شخصی شما، دکوراسیون منزل و محل قرار گیری کابینت‌ها بستگی دارد.

یکی از گزینه‌هایی که این روزها مورد توجه قرار گرفته، کابینت‌هایی با جنس هایگلاس است. هایگلاس‌ها انواع مختلفی دارند. هایگلاس ایرانی و ترک، هایگلاس کره‌ای و چینی، هایگلاس‌های شفاف، مات و هایگلاس‌های طرح دار و رنگارنگ. در این نوشته دکوراسیون آشپزخانه کابینت هایگلاس ایرانی را بررسی خواهیم کرد تا برای منزل جدیدتان، تصمیم بهتری بگیرید! با شرکت کابینت گریت همراه باشید!

 

به اطلاعات بیشتر درمورد دکوراسیون آشپزخانه کابینت هایگلاس ایرانی نیاز دارید؟ این مقالات را هم بخوانید!

 

 

دکوراسیون آشپزخانه کابینت هایگلاس ایرانی

دکوراسیون آشپزخانه کابینت هایگلاس ایرانی در حقیقت کابینت‌هایی تهیه شده با همان ورق‌های ام دی اف (MDF) هستند که با روکشی پلاستیکی به نام پلکسی گلاس پوشیده شده است. پلکسی گلاس‌ها از نوعی پلی کربنات هستند که شفافیتی مانند شیشه دارند اما از شیشه سبک‌تر و محکم‌ترند. در دکوراسیون آشپزخانه کابینت هایگلاس ایرانی ما چینشی مدرن، درخشان و ایرانی را شاهد هستیم. صفحات ام دی اف از یک رو با هایگلاس پوشیده شده و از سمت دیگر آن با روکشی از جنس پی وی سی پوشیده می‌شود که ظاهری شبیه کابینت ملامینه و حالت کاغذی به آن می‌دهد.

دکوراسیون آشپزخانه کابینت ایتالیایی

سمتی از ام دی اف که توسط لایه پلکسی پوشیده شده، ضد آب است اما سمت دیگر آن‌ها بسته به جنس پوشش آن، مقاومت‌های مختلفی دارد. هایگلاس‌ها با توجه به تنوعی که دارند امکان ایجاد انواع طرح‌های مختلف کابینت آشپزخانه را با هر سلیقه و دکوراسیونی فراهم می‌کنند. آن‌ها تنوع رنگ و طرح بسیار زیاد دارد. انواع طرح دار آن طرفداران خاص خود را دارد. طرح‌های مختلفی روی هایگلاس‌ها در دکوراسیون آشپزخانه کابینت هایگلاس ایرانی چاپ می‌شود. این روزها به خصوص طرح‌های فانتزی طرفداران زیادی پیدا کرده است.

کابینت هایگلاس برای آشپزخانه عروس

البته که انواع ساده هم همیشه در دل خانواده‌های ایرانی جایگاه خودش را دارد. روکش هایگلاس‌ به دلیل شفافیتی که دارند نور را به خوبی منعکس می‌کند و زیبایی آشپزخانه و منزل را چندین برابر می‌کنند. به خصوص این نوع روکش کابینت برای آشپزخانه‌های کم نور، انتخاب بسیار مناسبی است.

دکوراسیون آشپزخانه کابینت هایگلاس ایرانی

این روکش‌های کابینت ظاهری مدرن و شیک و در عین حال قیمتی مناسب دارند. با وجود این که صد در صد ضد آب نیستند ولی نسبت ام دی اف در برابر آب مقاوم‌ترند. اما لبه‌های تیز آن، خط و خش پذیری زیاد و باقی ماندن اثر انگشت روی آن‌ها، از ویژگی‌های بد روکش هایگلاس است.

 

ویژگی های دکوراسیون آشپزخانه کابینت هایگلاس ایرانی

انواع دکوراسیون آشپزخانه کابینت هایگلاس ایرانی بسیار متنوع هستند ولی ویژگی‌های خاصی کیفیت این روکش را تعیین می‌کنند:

  • کیفیت ام دی اف دکوراسیون آشپزخانه کابینت هایگلاس ایرانی: ام دی اف در واقع مغز درونی کابینت هایگلاس است به همین دلیل اهمیت خاصی دارد. بهترین ام دی اف برای ساخت روکش هایگلاس، ساخت ترکیه، مالزی و بعضی از شرکت‌های ایرانی هستند. از نظر کیفی این ام دی اف‌ها باید سطحی کاملاً صاف و صیقلی داشته باشند تا روکش هایگلاس بدون موج روی آن نصب شود.
  • جنس روکش در دکوراسیون آشپزخانه کابینت هایگلاس ایرانی: معمولا با توجه به تجربیات افراد فعال در این حوزه، گفته می‌شود که روکش هایگلاس کره‌ای و آلمانی در درجه اول و سپس انواع روکش هایگلاس ایرانی و چینی بهترین کیفیت را دارند. البته این مسئله به هیچ وجه به این معنا نیست که روکش‌های گلاس تولیدی در ایران و چین کیفیت بدی دارند، بلکه محصولات برخی از برندها در ایران و چین حتی کیفیتی برابر با محصولات کره‌ای و آلمانی دارند. در این بین می‌توانیم به برند تیانجین چین یا روکش‌های تولیدی برخی از برندهای ایرانی اشاره کنیم.
  • تجهیزات به کار رفته در دکوراسیون آشپزخانه کابینت هایگلاس ایرانی: هایگلاس‌های با کیفیت با دستگاه رولینگ روکش می‌شوند و در انواعی که کیفیت کم یا متوسط دارند از دستگاه پرس تخت برای نصب روکش هایگلاس استفاده می‌کنند. برای جلوگیری از جدا شدن روکش هایگلاس از ام دی اف، به چسب نیاز است. هر چه کیفیت چسب بیشتر باشد ماندگاری روکش هایگلاس هم بیشتر خواهد بود. بهترین نوع چسب هم چسب گرم است. در روکش هایگلاس ایرانی چسب به صورت آماده از آلمان تهیه می‌شود. برندهایی مثل نکل و یا دورنته یا جوات بهترین‌ها هستند. در انواع معمولی‌تر روکش کابینت هایگلاس ایرانی از چسب سرد استفاده می‌شود که ممکن است بعد از مدتی از روی سطح ام دی اف بلند شود.

 

محبوب‌ترین دکوراسیون آشپزخانه کابینت هایگلاس ایرانی

باید گفت که بدون شک در ایران پر کاربردترین نوع از دکوراسیون آشپزخانه کابینت هایگلاس ایرانی، نوع ترک کابینت هایگلاس است که شاید مهم‌ترین دلیلش تنوع تولیدات ترکیه و استفاده از اجزا خوب برای ساخت ورق‌های هایگلاس است. در مقایسه با انواع ترک، روکش هایگلاس ایرانی به خصوص در انواع ساده و بدون طرح بسیار ضعیف است طوری که در صورتی که آن‌ها را در زیر نور بگیرید، موج‌های روی آن را خواهید دید. البته در بین تولیدکنندگان ایرانی، چند شرکت از جمله شرکت کابینت گریت وجود دارند که روکش هایگلاس ایرانی بسیار باکیفیتی را تولید می‌کنند.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Discovering The Uniqueness Inside A Duplex Apartment with Neoclassical Interior Design 12 1 1

بعضی از ام دی اف‌ها که در ایران تولید می‌شوند روکش هایگلاس کره‌ای دارند این روکش‌ها معمولاً از جنس سوپر هایگلاس هستند و کیفیت بالایی هم دارد. از نظر طرح و رنگ هم بسیار متنوع هستند. در بسیاری از موارد طرح روی روکش هایگلاس کره‌ای چسبانده شده و سپس با PVC روکش می‌شود که همین فرایند مقاومت و زیبایی آن‌ها را چند برابر می‌کند. این روکش‌ها در برابر خط و خش هم مقاوم‌اند.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | High Gloss Kitchen Cabinet 3 1 1

حتی روکش‌های رنگی که در کابینت هایگلاس ترک استفاده می‌شود در کره تولید می‌شود که معروف‌ترین برندهای آن هانوا و اکوآیدی است. این نوع روکش هایگلاس کره‌ای لایه محافظ UV جهت درخشندگی بیشتر و جلوگیری از تغییر رنگ روکش دارد. امروزه در بازار ایران، کابینت آشپزخانه با روکش هایگلاس ایرانی و روکش هایگلاس کره‌ای وجود دارند که کیفیت بالاتری نسبت به انواع چینی دارند و مسلماً قیمت آن‌ها هم کمی بالاتر است ولی اگر به دنبال زیبایی و ماندگاری به طور همزمان هستید، سهم بیشتری از هزینه‌های دکوراسیون منزلتان را برای کابینت‌هایتان کنار بگذارید تا از ضرر‌های بعدی در امان باشید.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Poland 3 1

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.