دکوراسیون آشپزخانه کابینت روکش پولیشی

دکوراسیون آشپزخانه کابینت روکش پولیشی

دکوراسیون آشپزخانه کابینت روکش پولیشی، بادوام و اقتصادی!

دکوراسیون آشپزخانه کابینت روکش پولیشی یکی از مدرن‌ترین سبک‌های دکوراسیون داخلی آشپزخانه و کابینت‌های تولیدی و همچنین محبوب‌ترین کابینت ترند 1401 بوده است. برای تولید این مدل کابینت آشپزخانه از رنگ‌های پوششی پلی اورتان یا پلی استر و پولیشی استفاده می‎‌‌شود تا فضایی مدرن برای آشپزخانه خلق شود. رنگ جذاب پولیشی هم بر روی کابینت چوب طبیعی و هم ام دی اف خام قابل اجراست اما بدلیل پوششی بودن کار برای کاهش هزینه بهترین انتخاب ام‌ دی‌ اف خام خارجی خواهد بود. اما سوال این است، دکوراسیون آشپزخانه کابینت روکش پولیشی برای شما مناسب است یا خیر؟ تا انتهای این نوشته همراهمان باشید!

 

به اطلاعات بیشتر درمورد دکوراسیون آشپزخانه کابینت روکش پولیشی نیاز دارید؟ این مقالات را هم بخوانید!

 

 

متریال دکوراسیون آشپزخانه کابینت روکش پولیشی

پیشتر از محبوبیت بالای دکوراسیون آشپزخانه کابینت روکش پولیشی گفتیم و دانستیم که کابینت پولیشی یکی از مدرن‌ترین کابینت‌های تولیدی و محبوب‌ترین کابینت ترند 1401 بوده است. بهترین ورق ام دی اف خامی که می‌توان برای دکوراسیون آشپزخانه کابینت روکش پولیشی استفاده نمود MDF خارجی است که هم کیفیت خوب و مطلوبی دارد، هم به لحاظ یک‌نواختی سطوح و رنگ پذیری مناسب است و هم تراکم و استحکام لازم را دارد.

کابینت پولیشی برای آشپزخانه عروس

چهارچوب اصلی دکوراسیون آشپزخانه کابینت روکش پولیشی یا کمد دیواری پولیشی در اتاق و هرجای دیگری از خانه، مانند دیگر کابینت‌ها و کمدها از ورق ام دی اف سفید طراحی می‌شود و احتیاج به رنگ آمیزی ندارد. قسمت‌های مهمی که احتیاج به رنگ آمیزی دارند و با ورق کابینت MDF خام تولید می‌شوند درب کابینت و نما هستند. با استفاده از رنگ پولیش می‎‌توان به راحتی نقایص هر سطحی را برطرف کرد و در عین حال ظاهری شفاف و زیبا به آن‌ها داد. البته کاربرد پولیش در دکوراسیون آشپزخانه کابینت روکش پولیشی تنها برای ایجاد شفافیت و زیبایی ظاهری نیست بلکه از رنگ پولیش به عنوان لایه‌ی محافظ در برابر عوامل مختلف آسیب‌‎زا مانند رطوبت استفاده می‌شود.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | autograph kitchen in white gloss 1014

برای ترمیم بافت‌های آسیب دیده سطوح چوبی، کابینت روکش پولیشی یکی از بهترین کابینت‌هایی است که می‌توان استفاده کرد. عملکرد پولیش‌ تا حد زیادی شبیه به سنباده است و بیشتر برای ایجاد سطوح صاف و صیقلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. نکته قابل توجه این است که رنگ پولیش دامنه کاربرد وسیعی در تولید انواع کابینت آشپزخانه با سبک‌های مختلف دارد.

کابینت پولیشی برای آشپزخانه عروس

علاوه بر دکوراسیون آشپزخانه کابینت روکش پولیشی، از پولیش در طراحی و تولید درب لابی ورودی سبک مدرن هم استفاده می‌شود. چون احتمال آسیب رسیدن به درب ورودی در اثر زیاد باز و بسته شدن و اصابت اشیاء تیز وجود دارد، بهره گیری از رنگ پولش می‌تواند به خوبی از آسیب دیدگی جلوگیری کرده و یا به ترمیم بهتر کمک کند.

 

کاربرد دکوراسیون آشپزخانه کابینت روکش پولیشی

 • استفاده از روکش پولیش از بین بردن لک، خراش، سوختگی و آلودگی از روی سطوح مختلف
 • بالا بردن میزان مقاومت و استحکام محصولات چوبی
 • ایجاد سطحی شفاف و براق با کابینت روکش پولیشی

 

ساخت و طراحی دکوراسیون آشپزخانه کابینت روکش پولیشی

در تولید کابینت روکش پولیشی در آشپزخانه در ابتدا کابینت با استفاده از ام دی اف خام تولید می‎‌شود. به وسیله ماشین آلات CNC طرح‎های مختلفی بر روی آن ایجاد می‌شود. مرحله پاشیدن رنگ با استفاده از پیستوله به صورت دستی و یا با ماشین آلات اتوماتیک در محیطی کاملاً ایزوله انجام می‌شود. هرچه فرآیند پاشش رنگ و زیر سازی دکوراسیون آشپزخانه کابینت روکش پولیشی بهتر و یکنواخت‌‌تر انجام شود، سطح کار صاف‌تر و یکدست‌تر خواهد شد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Homepolish interior design 4323d 5ade5da7a18d9e00374a807f

در پایان رنگ پولیش مایع  به ضخامت 3 میلیمتر بر روی کار کشیده می‌شود. این پوشش مانند لاکی ضخیم عمل می‌کند و مقاومت کابینت را در برابر عواملی مانند ضربه، خط و خش و حتی رطوبت بالا می‌برد. نوع و جنس رنگ پولیشی در دوام و قیمت نهایی محصول تاثیرگذار خواهد بود. یکی از عوامل تاثیرگذار بر کیفیت و قیمت دکوراسیون آشپزخانه کابینت روکش پولیشی، جنس مواد اولیه آن است. ورق ام‌ دی‌ اف نوعی فرآورده چوبی است که از ذرات چوب و چسب و رزین، تحت دما و فشار زیاد تهیه می‎‌شود.

ورق‌های MDF کیفیت‎‌های مختلفی دارند و نوع خارجی آن بطور قابل توجهی مرغوب‌تر است. برای تهیه و طراحی دکوراسیون آشپزخانه کابینت روکش پولیشی از ام‌ دی‌ اف‌ خام با ضخامت 25 یا 32 میلیمتر استفاده می‌شود. نوع رنگ مصرفی از دیگر عوامل تاثیر‌گذار بر قیمت نهایی کابینت پولیشی است.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | bluehighglosskitchen scaled

از دیگر عوامل تاثیر گذار بر کیفیت اجرای دکوراسیون آشپزخانه کابینت روکش پولیشی استفاده از یراق با کیفیت و خارجی است. نحوه طراحی و جانمایی قسمت‌های مختلف کابینت هم در زیباتر جلوه کردن آشپزخانه تاثیر زیادی دارد. همچنین موارد زیر را باید حتما مد نظر داشته باشید چرا که تاثیر مستقیم در قیمت دکوراسیون آشپزخانه کابینت روکش پولیشی دارند:

 • نوع ورق MDF و ضخامت کابینت روکش پولیشی
 • کیفیت اجرا و نوع رنگ کابینت روکش پولیشی
 • استفاده از یراق باکیفیت در کابینت روکش پولیشی

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Gloss lamination scaled 2 1

پولیش کردن دکوراسیون آشپزخانه کابینت روکش پولیشی، نیاز به زمان، تجهیزات، تخصص و مهارت دارد. به همین دلیل این نوع از کابینت‌‎ها قیمت بیشتری در برابر کابینت‌های معمولی دارند.

 

مزیت‌های دکوراسیون آشپزخانه کابینت روکش پولیشی

 •  کابینت روکش پولیشی در آشپزخانه در اکثر موارد به رنگ سفید ساخته می‎‌‌شود، بنابراین محیط را بزرگ‌تر از آن چه که هست، نشان خواهند داد. این مدل کابینت آشپزخانه انتخاب خوبی برای آشپزخانه‌‎های بزرگ و کوچک است.
 • رنگ پولیش، بر ضخامت رنگ کابینت می‌‎افزاید.
 •  مقاومت کابینت روکش پولیشی در برابر عوامل مانند ضربه و رطوبت زیاد است.
 •  کابینت روکش پولیشی در آشپزخانه به راحتی تمیز می‎‌شود.
 • در صورت بروز خط و خش، امکان ترمیم دکوراسیون آشپزخانه کابینت روکش پولیشی وجود خواهد داشت.
 • به دلیل اینکه رنگ و پولیش روی سطوح چوبی را کاملاً پوشش می‌دهد هیچ راه نفوذی برای ورود حشرات و رطوبت در این مدل کابینت وجود ندارد. به همین جهت دکوراسیون آشپزخانه کابینت روکش پولیشی به نوعی در گروه کابینت‌های ضد آب قرار می‌گیرد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | iStock 000055882914Medium 1

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.