چیدمان آشپزخانه با کابینت وکیوم

چیدمان آشپزخانه با کابینت وکیوم

صفر تا صد چیدمان آشپزخانه با کابینت وکیوم

چیدمان آشپزخانه با کابینت وکیوم همان کابینت آشپزخانه کلاسیک است که بجای استفاده از رنگ‌هایی نظیر پلی استر و پلی اورتان برای ظاهر کار از یک لایه روکش پی وی سی پلاستیک مانند استفاده می‌کنند که به وسیله چسب و تحت حرارت روی سطح کار می‌چسبد و بیشتر مردم آن را با نام کابینت ممبران می‌شناسند. ارزان بودن و سریع بودن ساخت کابینت وکیوم این سبک از کابینت آشپزخانه را به یکی از پرطرفدارترین سبک‌های کابینت رومی تبدیل کرده که ویژگی های مثبت و منفی مختص به خود را دارد

 

به اطلاعات بیشتر درمورد چیدمان آشپزخانه با کابینت وکیوم نیاز دارید؟ این مقالات را هم بخوانید!

 

 

چیدمان آشپزخانه با کابینت وکیوم، چرا و چگونه؟

چیدمان آشپزخانه با کابینت وکیوم در صدها رنگ متنوع و هزاران طرح منحصر به فرد دارای محبوبیتی روز افزون در عرصه کابینت می‌باشد. مشخصه اصلی این سبک کابینت، درب‌‌‌های حکاکی شده زیبا در رنگ‌‌‌های مختلف است. کابینت وکیوم امروزه یکی از پرفروش‌‌‌‌ترین مدل‌‌‌های کابینت در بازار ایران است.

کابینت وکیوم در آشپزخانه ایرانی

این مدل کابینت با نام کابینت پی وی سی هم شناخته می‌شود. در اصل کابینت وکیوم، کابینت ممبران، کابینت پی وی سی هر سه نام یک محصول می‌باشد. روکش وکیوم نوعی پلاستیک از جنس وینیل تشکیل می‌شود. وقتی از چیدمان آشپزخانه با کابینت وکیوم صحبت می‌کنیم، در واقع سبک کلاسیک ممبران را بررسی می‌کنیم! کابینت وکیوم در دسته بندی کابینت کلاسیک قرار دارد و مانند دیگر کابینت‌‌‌های این سبک از وجود ستون‌‌‌ها و گل‌‌‌های منبت کاری شده بهره‌‌ می‌برد.

کابینت وکیوم در آشپزخانه ایرانی

روکشی که در چیدمان آشپزخانه با کابینت وکیوم به کار می‌رود از نوعی پلاستیک از جنس وینیل تشکیل می‌شود. کابینت ممبران یا همان کابینت وکیوم در صدها رنگ متنوع و هزاران طرح منحصر به فرد دارای محبوبیتی روز افزون در عرصه کابینت می‌باشد. مشخصه اصلی این سبک کابینت درب‌‌‌های حکاکی شده زیبا در رنگ‌‌‌های مختلف است. کابینت وکیوم در دسته بندی کابینت کلاسیک قرار دارد و مانند دیگر کابینت‌‌‌های این سبک از وجود ستون‌‌‌ها و گل‌‌‌های منبت کاری شده بهره‌‌ می‌برد. وجود تاج و زیر چراغ از دیگر خصوصیات این سبک دکوراسیون آشپزخانه است.

 

اکسسوری‌های کاربردی در چیدمان آشپزخانه با کابینت وکیوم

کابینت آشپزخانه وکیوم شامل اجزای کوچکی است که در زیبایی محصول نهایی تأثیر به سزایی دارد. این اجزای تشکیل دهنده شامل تاج و زیر چراغ در قسمت کابینت‌‌‌های دیواری می‌باشد. این تاج و زیر چراغ‌‌‌ها در طرح‌‌‌ها و مدل‌‌‌های بسیاری در دسترس هستند. البته پر طرفدارترین نوع تاج و زیر چراغ اصطلاحاً دندانه موشی نام دارد. در چیدمان آشپزخانه با کابینت وکیوم جهت پوشش پایه کابینت‌‌‌های زمینی از پاخور استفاده می‌شود تا پایه کابینت دیده نشود و نمای دکور زیباتر دیده شود. همچنین یک پای ثابت کابینت وکیوم ویترین‌‌‌های شیشه‌‌‌‌‌ای هستند که در ده‌‌‌ها طرح متنوع در بازار موجود هستند.

ستون‌‌‌ها عضو دیگر خانواده‌ی چیدمان آشپزخانه با کابینت وکیوم هستند. این ستون‌‌‌های نقش برجسته علاوه بر تأثیری که در زیبایی دکور دارند کاربردی نیز هستند. این اکسسوری‌‌‌ها را می‌توان در قسمت ستون‌‌‌های نقش برجسته کابینت نصب نمود تا علاوه بر جنبه زیبایی که دارد بتوان از کوچک‌ترین قسمت آشپزخانه نیز بیشترین بهره را برد.

 

مزایا و معایب چیدمان آشپزخانه با کابینت وکیوم

با شناخت معایب و مزایا کابینت وکیوم انتخاب شما برای خرید یک انتخاب آگاهانه است. در واقع مزایای کابینت آشپزخانه ممبران (وکیوم) بسیار بیشتر از معایب آن است. ما در ادامه مهم‌‌‌‌ترین معایب و مزایا کابینت وکیوم را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 

معایب چیدمان آشپزخانه با کابینت وکیوم
 • مشکل عمده کابینت وکیوم‌‌ می‌توان به ظرافت و پیچیدگی زیاد طرح‌‌‌ها اشاره کرد. کابینت وکیوم معمولا از ام دی اف خام ساخته می‌شوند که به وسیله یک لایه پی وی سی که رنگ روکش را مشخص می‌کند و با حرارت چسب و ماشین آلات مخصوص وکیوم می‌شوند.
 • وقتی طرح‌‌‌های فرورفته یا برجسته خیلی ظریف باشند پوشش دادن پی وی سی به خوبی صورت نمی‌گیرد و در نهایت شما محصولی دریافت‌‌ می‌کنید که دارای نقص می‌باشد. ا
 • برای چیدمان آشپزخانه با کابینت وکیوم باید از طرح‌‌‌ها یا کنده کاری‌‌‌ها و نقوش برجسته‌‌‌‌‌ای استفاده کنید که خیلی ریز و ظریف نباشند و ترجیحاً از طرح‌‌‌ها و نقوش درشت‌‌‌‌تر استفاده کنید.
 • عیب دیگری که خیلی از مشتریانی که ما مراجعه می‌کنند را از چیدمان آشپزخانه با کابینت وکیوم سابقشان ناراضی کرده این است؛ که لایه پی وی سی ممبران که پرس می‌شود بعد از مدتی کنده‌‌ می‌شود و این اصلا نمی‌تواند عیب کابینت وکیوم باشد و فقط و فقط حاکی از پایین بودن کیفیت کار کابینت ساز شماست. با سپردن کار به تولیدکننده‌ای مانند گریت کابینت، مطمئن خواهید بود که همچین مسئله‌ای برایتان پیش نمی‌آید.
 • چسب پی وی سی خیلی مهم است و اگر چسب یا روکش وکیوم نامرغوب باشد لایه پی وی سی بعد از مدتی کنده میشود و ظاهر بدی به کابینت شما‌‌ می‌دهد.
 • عیب دیگر کابینت ممبران حساسیت به حرارت و نور‌‌ می‌باشد به طوری که اگر حرارت به طور مداوم به کابینت بخورد یا نور آفتاب همیشه رو کابینت شما باشد.
 • از مشکلات دیگر کابینت وکیوم می‌توان به کمیاب بودن ورق‌‌‌های آن اشاره کرد.
 • اگر بخواهید کابینت وکیوم خود را تعمیر یا بازسازی کنید ممکن است ورق مشابه کابینت خود را پیدا نکنید.
 • یکی از عیوب دیگر کابینت‌‌‌های ممبران روکش پی وی سی حساسیت آن به اجسام تیز‌‌ می‌باشد باید مراقب بود که با اجسام تیز برخورد نداشته باشند اگر نه هزینه و دردسرهای زیادی دارد.

 

مزایای چیدمان آشپزخانه با کابینت وکیوم
 • می‌توان به قیمت پایین کابینت وکیوم نسبت به دیگر کابینت‌‌‌های کلاسیک اشاره کرد.
 • کابینت وکیوم در هر دو سبک کلاسیک و مدرن طراحی و تولید می‌شوند.
 • پیشنهاد ما به شما این است که اگر‌‌ می‌خواهید کابینت کلاسیک را برای دکور آشپزخانه خود انتخاب کنید. به جای اینکه از کابینت‌‌‌های کلاسیک با متریال‌‌‌های فیک به دلیل قیمت بالای آنها استفاده کنید از کابینت وکیوم استفاده کنید. زیرا که هم قیمت پایین‌‌‌‌تری دارد و هم نمای کابینت کلاسیک و چوب را به شما القا می‌کند.
 • تنوع رنگ و طرح کابینت وکیوم از دیگر مزایای آن‌‌ می‌باشد.

 

بهترین رنگ برای چیدمان آشپزخانه با کابینت وکیوم

اغلب مردم تمایل به انتخاب رنگ سفید برای چیدمان آشپزخانه با کابینت وکیوم دارند، دلیلش هم این است که آن‌ها اعتقاد دارند که رنگ سفید نشانه تمیزی، سادگی و نظم است. با تغییر و انتخاب بهترین رنگ کابینت وکیوم‌‌ می‌توانید دکوراسیون قدیمی و خسته کننده آشپزخانه خود را متحول کنید. این رنگ هم برای آشپزخانه‌های بزرگ و هم انواع کوچک آن مناسب و کاربردی است. شما‌‌ می‌توانید با انتخاب یک رنگ مناسب برای چیدمان آشپزخانه با کابینت وکیوم گوشه‌‌‌‌‌ای را روشن‌‌‌‌تر کنید و یا با استفاده از یک کابینت جزیره‌‌‌‌‌ای حال و هوای دکوراسیون آشپزخانه‌تان را کاملا عوض کنید.

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درمورد چیدمان آشپزخانه با کابینت وکیوم از متخصصین شرکت کابینت گریت داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس گرفته، از مشاوره واتساپی استفاده کرده یا از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید!

   

   

   

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: ۱ میانگین: ۵]

  دیدگاهتان را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.