چیدمان آشپزخانه با کابینت ام دی اف

چیدمان آشپزخانه با کابینت ام دی اف

راهنمای چیدمان آشپزخانه با کابینت ام دی اف

چیدمان آشپزخانه با کابینت ام دی اف یکی از پراجراترین و محبوب‌ترین سبک‌های چیدمان در آشپزخانه‌های ایران و سایر کشورها است و اگر‌ می‌خواهید زیبایی خیره کننده در آشپزخانه خود داشته باشید، ارزش امتحان را دارد. در ادامه موارد کلی در خصوص چیدمان آشپزخانه با کابینت ام دی اف را بررسی‌ می‌کنیم. با گریت کابینت همراه باشید!

 

به دنبال کسب اطلاعات بیشتر درمورد چیدمان آشپزخانه با کابینت ام دی اف هستید؟ این نوشته‌ها از نان شب واجب‌ترند!

 

 

روش طراحی، ساخت و چیدمان آشپزخانه با کابینت ام دی اف

تولید ام دی اف با کیفیت با انتخاب و تصفیه مواد اولیه آغاز می‌شود که اکثر آنها از تراشه‌‌‌های باقی مانده از کارخانه‌‌‌های چوب بری و تولید پلای وود بازیافت می‌شوند. مواد اولیه ابتدا با استفاده از آهن ربا از هر گونه ناخالصی‌‌‌های فلزی پاک می‌گردد. سپس مواد به قطعات بزرگ و پوسته‌‌‌های کوچک تقسیم می‌شوند. پوسته‌‌‌ها به تکه‌‌‌های خاک اره و تراشه‌‌‌های چوب جدا می‌شوند.

ویترین و بوفه در آشپزخانه مدرن

مواد خام خوب و بدون عیب جمع آوری شده، در سطل شستشو ریخته می‌شوند. در سطل شستشو بخار تزریق می‌گردد تا مواد گرم و نرم شوند. این مواد از یک چرخنده عبور می‌کنند که این عمل باعث فشرده شدن الیاف و حذف آب می‌شود. سپس مواد فشرده شده به یک تصفیه کننده منتقل می‌شود که مواد را به الیاف قابل استفاده تبدیل می‌کند. گاهی اوقات مواد فشره شده برای بهبود خلوص فیبر ممکن است مرحله دوم تصفیه را نیز طی کنند.

چیدمان آشپزخانه با کابینت ام دی اف

قبل از مرحله تصفیه، به الیاف فشرده شده رزین اضافه می‌شود تا تحمل فرمالدئید مخلوط افزایش پیدا کند و پس از تصفیه نیز به مخلوط کاتالیزور اضافه می‌شود. سپس الیاف را داخل خشک کن برده تا با روغن یا گاز گرم شود. در این مرحله توازن نسبت رزین اضافه شده به الیاف موجود به دقت کنترل می‌شود.

نظم دهی کابینت آشپزخانه

در مرحله بعدی، الیاف از طریق رول‌‌‌های اسکالپینگ تحت فشار قرار می‌گیرد تا ورقه‌ای با ضخامت یکنواخت تولید شود. این ورقه چندین مرحله فشار را طی می‌کند تا به اندازه مورد نظر برسد. یک دستگاه پرس مداوم با نظارت بر ارتفاع ورقه، آن را با سرعت یکنواخت فشرده می‌کند. پرس‌‌‌ها به کنترل الکترونیکی مجهز هستند تا ورقه با چگالی و مقاومت مطلوب ساخته شود. ورقه حاصله با استفاده از اره قبل از خنک شدن به طول مناسب بریده می‌شود.

دکوراسیون آشپزخانه کابینت روکش پولیشی

برای رسیدن به سطح صاف، به کمک کمربندهای پوشیده شده از ساینده‌‌‌های مختلفی، سطح مورد نظر صیقل داده می‌شود. بدین منظور معمولا از کاربید سیلیکون استفاده می‌گردد اما با توجه به نیاز به سطوح ریزتر، ساینده‌‌‌های سرامیکی دیگری از جمله اکسید آلومینیوم نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

چیدمان آشپزخانه با کابینت ام دی اف

اولین مرحله از فرآیند پایانی، برش است. برای برش در اندازه‌‌‌های مختلف، از تیغ‌‌‌های مختلف استفاده می‌شود. بسته به کارایی مورد نظر، تخته‌‌‌ها در ابعاد و ضخامت‌‌‌های متفاوتی برش می‌خورد. چیزی که کابینت ام دی اف در آشپزخانه را به یک ماده محبوب برای کابینت آشپزخانه تبدیل‌ می‌کند این است که بستر خوبی برای چسباندن مواد مختلف به آن است. این باعث‌ می‌شود که آن را ماده‌ای برجسته برای یک رنگ زیبا و ماندگار و همچنین سایر پرداخت‌‌های جایگزین مانند ترموفویل یا پلی یورتان‌‌های مبتنی بر روغن باشد.

دکوراسیون آشپزخانه کابینت ام دی اف

سطح صاف و یکنواخت ام دی اف برای پرداخت تمیز و رنگ آمیزی عالی است. ام دی اف به اندازه چوب طبیعی در برابر تغییرات دما منبسط یا منقبض‌ نمی‌شود، به این معنی که پس از رنگ آمیزی احتمال ایجاد ترک‌‌های بصری و جدا شدن اتصالات وجود ندارد.

کابینت ممبران برای آشپزخانه عروس

ترموفویل (ترمو) یک ماده وینیل پی وی سی است که از طریق گرما و فشار خلاء روی درب‌‌های ام دی اف اعمال‌ می‌شود و این دو را با هم ترکیب‌ می‌کند. فرآیند ترموفویل یک سطح بدون درز، معمولاً به رنگ ثابت ایجاد می‌کند. ترموفویل طیف گسترده‌ای از رنگ‌‌های مختلف را در سبک‌‌های بافت دار، مات یا براق ارائه‌ می‌دهد. توجه به این نکته مهم است که ترموفویل به دلیل فرآیند تولید محصول همیشه دارای لبه‌‌های گرد خواهد بود. باید یک شعاع روی در وجود داشته باشد تا ترموفویل به درستی به سطح بچسبد.

 

قیمت چیدمان آشپزخانه با کابینت ام دی اف

قیمت گذاری خاص چیدمان آشپزخانه با کابینت ام دی اف به دلیل ضخامت، کیفیت و پرداخت متفاوت است. به طور معمول، هرچه تخته فیبر ضخیم‌تر باشد، ام دی اف گران‌تر خواهد بود. ام دی اف‌ می‌تواند به طور قابل توجهی ارزان‌تر از ورق‌‌های HDF یا مقاوم در برابر رطوبت باشد. برای چندین دهه، ام دی اف به عنوان یک جایگزین پایین‌تر و ارزان‌تر برای کابینت‌‌ چوب طبیعی در نظر گرفته‌ می‌شد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | MADIGANSTUDIOS KILZ 2019 KITCHEN Header5 1

این روزها کیفیت MDF به حدی بهبود یافته که با چوب طبیعی مانند توس یا افرا قابل مقایسه است. هزینه زیاد کابینت ام دی اف و چیدمان آشپزخانه با کابینت ام دی اف ناشی از رنگ آمیزی آن است. بسته به رنگ و کیفیت رنگ انتخابی، کابینت‌های ام‌دی‌اف می‌توانند 10 تا 15 درصد گران‌تر از کابینت‌های ساخته شده از چوب طبیعی باشند.

ویترین و بوفه آشپزخانه مدرن باکس کابینت یا کابینت باکس

یکی از نقاط ضعف سطح صاف آن این است که وقتی روکش روی انواع کابینت آشپزخانه اعمال‌ می‌شود، کابینت ام دی اف در آشپزخانه‌ی رنگ شده‌ می‌تواند در برابر فرورفتگی و خراش آسیب پذیر باشد. بزرگترین نگرانی ام دی اف آسیب آب است. آب همیشه سعی‌ می‌کند راه خود را به هر سطحی، حتی در سطح مولکولی، پیدا کند، و زمانی که در آن قرار گرفت، پخش‌ می‌شود. اطمینان از خشک نگه داشتن کابینت ام دی اف بسیار مهم است.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | kitchen 01 01 austral blanco calma polish 1

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.