راه های نگهداری کابینت هایگلاس

راه های نگهداری کابینت هایگلاس

نگهداری کابینت هایگلاس

هر چه می گذرد علاوه بر اهمیت ارزش مادی و معنوی، به دنبال آرامش بیشتر می گردیم و دوست داریم که لوازم ما عمری باشند یا حداقل به عنوان مثال کابینت هایگلاسی که نصب می کنیم پنج یا حتی ده سال برای ما کار کند، همچنین احتمالا به خوبی می دانید که با نگهداری کابینت هایگلاس و به طور کلی مراقبت از هر چیزی می توان طول عمر ان را بیشتر کرد، در این مقاله قصد داریم که نحوه نگهداری از کابینت هایگلاس را بررسی کنیم و راهکارهای حرفه ای آن را به شما بیاموزیم پس با گریت کابینت همراه باشید!

 

کابینت هایگلاس چیست؟

کابینت هایگلاس، در واقع نمونه ای پیشرفته تر از کابینت ام دی اف، با روکش براق است. روکش براق های گلاس، از متریال پلاستیک براق و شیشه ای مانند تشکیل شده است که به آن پلکسی گلاس گفته می شود. صیقلی بودن و براق بودن کابینت های گلاس باعث می شود، این نوع کابینت در منزل شما درخشش و زیبایی بیشتری داشته باشد. ورق کابینت هایگلاس، در ایران و خارج تولید می شود. برای ارزیابی کیفیت آن، با انداختن یک چراغ قوه بر روی سطح کابینت آشپزخانه، میزان موج ها و نواقص روی آن را با دقت کنترل کنید. کابینت های گلاس مرغوب باید کاملا صاف، بدون موج،کاملا براق و یکدست باشد.

 

مزیت های کابینت هایگلاس

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | High Gloss Kitchen Cabinet3

کابینت هایگلاس چند ویژگی قابل توجه دارد که باعث شده طرفداران این نوع کابینت در بازار کم نباشد:

 • کابینت های گلاس به دلیل براق بودن، باعث بازتاب نور بیشتری نسبت به سایر انواع کابینت دارد. در واقع شما با انتخاب کابینت های گلاس، منبع نور دیگری به جز پنجره و چراغ ها خواهید داشت. اگر آشپزخانه کم نوری دارید، به شما پیشنهاد می دهیم از کابینت های گلاس استفاده کنید تا نور آشپزخانه شما دو چندان شود.
 • کابینت هایگلاس تنوع رنگ و طرح نسبتا بالایی دارد و شما می توانید از کابینت های گلاس متناسب با انواع دکوراسیون های منزل استفاده کنید.
 • قیمت کابینت های گلاس مقرون به صرفه است و چندان گران نیست.
 • طرح های کابینت های گلاس معمولا از نوع کابینت مدرن هست.
 • نگهداری کابینت هایگلاس از نظر تمیز کاری، آسان است.

 

معایب کابینت هایگلاس

کابینت های گلاس در عین زیبایی و مدرن بودن، معایبی نیز دارد. باید گفت اصلی ترین عیب آن، آسیب پذیری های گلاس در برابر خط و خش است.

 • کابینت هایگلاس، سطوح حساسی دارد، بنابراین در نگهداری کابینت های گلاس باید دقت بیشتری به خرج دهید.
 • کابینت هایگلاس به دلیل حساسیت و درخشندگی که دارد، به راحتی توسط یک جسم سخت خط می افتد و خش دار می شود. البته این مساله بستگی به کیفیت ورقی که
 • کابینت از آن تهیه شده است، نیز دارد. هر چه متریال اولیه کابینت های گلاس با کیفیت تر و مرغوب تر باشد، مقاومت کابینت در برابر خط افتادن، بیشتر خواهد بود.
 • کابینت هایگلاس به دلیل بازتاب نور بسیار زیادی که دارد، خط و خش رو بیشتر نشان خواهد داد.
 • لایه درونی کابینت های گلاس از جنس ام دی اف خام است، بنابراین در برابر رطوبت و آب، مقاوم نیست، البته نسبت به ام دی اف، مقاومت بسیار بیشتری از خود نشان می دهد. اما به طور کلی باید گفت که هایگلاس، در برابر رطوبت آسیب پذیر است.
 • در گوشه ها و کنج های کابینت های گلاس، تیزی وجود دارد.
 • هایگلاس کابینتی یک طرفه است و لایه پلکسی گلاس فقط در یک سمت ورق های گلاس وجود دارد. برای جاهایی که نیاز است پشت و روی کار دیده شود، باید از دو ورق کابینت در کنار هم و به صورت قرینه استفاده کرد.

 

نگهداری کابینت هایگلاس

اگر چه کابینت هایگلاس در برابر جای دست آسیب پذیری است اما اثر لکه انگشت به راحتی و سهولت از روی آن پاک خواهد شد. اگر خیلی به جای انگشت بر روی کابینت حساس هستید، از رنگ های روشن های گلاس استفاده کنید. اکثر کابینت های آشپزخانه به دلیل سطوح برجسته یا فرورفته ای که در سطح خود دارند، باعث جذب گرد و غبار و یا ذرات چربی به سطح خود می شوند. اما کابینت های گلاس به دلیل سطح بسیار صاف و صیقلی خود، دیر تر گرد و خاک و ذرات چربی را به خود می گیرد. بنابراین نگهداری کابینت های گلاس از گرد و خاک و ذرات چربی کار نسبتا آسانی خواهد بود.

اگر کابینت هایگلاس شما کثیف شد و ذرات چربی به بدنه آن نشست، با یک دستمال نم دار میکروفایبر به سهولت تمیز خواهد شد. سعی کنید هر ماه کابینت های گلاس را با پارچه نخی یا کتانی آغشته به آب گرم، تمیز کنید. اگر این کار را به طور مداوم و ماهی یکبار انجام دهید، به مواد شیمیای قوی برای تمیز کاری احتیاج نخواهید داشت. تمیز کردن مداوم کابنیت هایگلاس باعث ماندگاری و جلوه بیشتر نمای آن خواهد شد همچنین عمر مفید آن را افزایش خواهد داد.

 

تمیز کردن و نگهداری کابینت های گلاس سفید

کابینت هایگلاس سفید، زیبایی خاصی دارد اما زیبایی آن زمانی چشم نواز خواهد بود، که تمیز و درخشان باشد. کابینت های گلاس، دیر کثیف می شود اما به دلیل درخشندگی و بازتاب نور فوق العاده ای که دارد، کثیفی را بیشتر نشان خواهد داد. این ویژگی در کابینت های گلاس سفید، نمود بیشتری دارد. در لیست نکته نگهداری کابینت هایگلاس می توان به این اشاره کرد که برای جلوگیری از ایجاد لکه چربی بر روی کابینت هایگلاس سفید، حتما موقع آشپزی از هود استفاده کنید تا ذرات چربی را به درون خود مکش کند.

در صورتی که لکه های چربی مقاومی بر روی کابینت های گلاس سفید یا رنگ های روشن ایجاد شد، می توانید این لکه ها را با محلول خانگی سرکه و جوش شیرین، از سطح کابینت بزدایید. برای این کار، کافی است یک فنجان سرکه و یک قاشق جوش شیرین را با دو فنجان آب گرم مخلوط کنید. سپس دستمال نخی را به این محلول آغشته نمایید و به سطوح کابینت بکشید. استفاده از دستمال آغشته به مایع ظرف شویی هم می تواند برای زدودن لکه های نه چندان سخت چربی، راهگشا باشد. استفاده از مواد شیمیایی برای تمیز کردن کابینت های گلاس سفید مانعی ندارد البته به جز مواد سفید کننده.

به طور کلی سعی کنید از مواد شیمیایی، کمتر استفاده کنید. با این کار هم به محیط زیست آسیب نزده اید و هم به سلامتی پوست دست و ریه های خود اهمیت بیشتری داده اید. علاوه بر آن استفاده مداوم از مواد شیمیایی قوی، ممکن است باعث کمرنگ شدن رنگ انواع کابینت شود. اجازه ندهید، لکه ی چربی به صورت طولانی بر روی کابینت، خصوصا انواع سفید و روشن تر آن، باقی بماند. باقی ماندن لکه چربی به صورت طولانی مدت، علاوه بر اینکه کار شما را در تمیز کاری، سخت می کند، ممکن باعث آسیب زدن به روکش کابینت نیز بشود.

برخی ترجیح می دهند کابینت های خود را هر 6 ماه یک بار واکس بزنند. این یک مانع محافظتی ایجاد می کند به طوری که روغن، بخار و سایر زباله ها نمی توانند روی کابینت ها جمع شوند و باعث تغییر رنگ یا کدر شدن رنگ دائمی شوند. هر واکس مبلمان چوبی که با استانداردهای کیفیت شما مطابقت دارد باید این کار را انجام دهد. برای توزیع یکنواخت، واکس را روی پارچه تمیزکننده اسپری کنید و سپس روی سطح کابینت آشپزخانه خود بمالید. با کمی عشق و مراقبت می توانید کابینت های آشپزخانه خود را برای سالیان متمادی نو نگاه کنید!

نگهداری کابینت آشپزخانه

نهایتا اگر رنگ کابینت های موجود درست انتخاب شده و کابینت هایتان خوش ساخت و فرم خوبی داشته و ظاهری کاملاً متفاوت داشته باشند، کابینت رنگ پولیشی می تواند گزینه ای مناسب و کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه باشد. همچنین در مواردی که چیدمان آشپزخانه موجود به خوبی کار می کند، انتخاب خوبی است. اما در مواردی که کابینت های موجود با مشکلات ساختاری روبرو هستند و یا سخت افزار در وضعیت نامناسبی قرار دارد و یا ویژگی های ذخیره سازی داخلی در آن کم است، بهتر است کابینت های کاملا جدید نصب کنید. همچنین کار کابینت تنها به ساخت کابینت ختم نمی شود و شما می تواند هر مدل تخت خوابی در هر اندازه و ساختاری را سفارش دهید تا با قیمت منطقی و بهترین کیفیت به دستتان برسد. همه ما دوست داریم یک آشپزخانه زیبا و تمیز و منظم با کابینت آشپزخانه باکیفیت بالا داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض آن ها به شما توصیه می شود.

 

اگر به این دست مطالب علاقه دارید، مقاله توصیه نگهداری کابینت آشپزخانه مخصوص شماست!

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.