روش ساخت کمد دیواری لباس

روش ساخت کمد دیواری لباس

ساخت کمد دیواری

در اتاق خواب همیشه فضا برای ساخت یک کمد دیواری جادار وجود دارد. یک کمد لباس بزرگ می تواند گنجینه ای در اتاق خواب باشد. کمد دیواری پذیرایی را نمی توان نادیده گرفت. این کمد دکوراسیون پذیرایی را تکمیل می کند. برای اتاق کودک می توانید از کمد دیواری هایی که طبقات بیشتری دارند، بهره ببرید. هر چه طراحی و قفسه بندی داخل کمد دیواری حرفه ای تر باشد، کاربری کمد بیشتر می شود. آیا می دانید یک کمد لباس یا کمد دیواری چگونه ساخته می شود؟ اگر در این زمینه اطلاعی ندارید تا انتها با ما همراه باشید. مراحل ساخت کمد دیواری به صورت خلاصه معرفی می شود.

 

چگونه یک کمد دیواری بسازیم؟

شاید اولین مرحله مربوط به تصمیم گیری باشد. گاهی تصمیم گیری برای ساخت کمد دیواری جدید، سخت ترین مرحله است. با نگاهی به آلبوم جدیدترین مدل کمد دیواری و دیدن طرح های متنوع، انتخاب مشکل تر هم می شود. بهتر است اول تصمیم بگیرید که این کمد را برای چه کاری نیاز دارید. آیا به یک کمد رختخواب نیاز دارید یا یک کمد لباس؟ قفسه بندی داخل کمد دیواری و حتی طراحی درب آن بستگی به کاربری کمد دیواری دارد. برای مثال درب های لولایی برای کمد رختخوابی مناسب تر هستند. اما برای کمد جالباسی در یک اتاق کوچک همیشه کمد دیواری ریلی مناسب تر است.

 

طراحی و ساخت کمد دیواری با قیمت مناسب

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | feature walk in closets update 1

یکی از اولین مراحل ساخت کمد دیواری مربوط به طراحی کمد است. طراحی کمد مربوط به قفسه بندی داخل کمد دیواری و همچنین تعداد درب ها و کشوهای آن است. به طور کلی طرحی از کمد باید روی کاغذ ترسیم شود. سپس اندازه گیری ها انجام می شود و همه اندازه ها روی طرح کمد دیواری پیاده می شود. استفاده از طراحی کامپیوتری و دستی هر دو رایج است. برای انداره گیری معمولا ارتفاع کمد دیواری اتاق خواب تا سقف در نظر گفته می شود. عمق کمد جالباسی کمتر از کمد رختخوابی است. عرض کمد دیواری با توجه به فضایی که در اختیار دارید، اندازه گیری می شود. در این مرحله همه قناسی ها و محل ستون ها و … باید در نظر گرفته شود.

 

خرید متریال مناسب برای ساخت کمد دیواری

انتخاب متریال یکی از مراحل ساخت کمد دیواری ریلی است که باید با دقت انجام شود. انواع کمد دیواری چوبی، کمد لباس ام دی اف و غیره نیاز به مواد اولیه متفاوتی دارند. استفاده از چارچوب فلزی بهتر از ام دی اف است. برای خرید ورق ام دی اف یا هایگلاس، چوب یا ممبران از قبل تصمیم گیری انجام می شود. متریال ساخت اصلی ترین بخش در تعیین قیمت کمد دیواری است. پس از خرید مواد اولیه، با توجه به اندازه های گرفته شده، قطعات برش داده می شود. این کار نیاز به مهارت زیادی دارد. ساخت کمد دیواری حرفه ای تخصصی است و نیاز به تجربه و دانش فنی دارد.

 

ساخت همه مدل کمد دیواری

پس از برش قطعات مختلف لازم است تا این قطعات به یکدیگر وصل شوند. سازنده کمد دیواری با استفاده از چسب و چوب و میخ همه قسمت های کمد را جمع می کند. لازم است تا قفسه های داخلی، کشوها و همه قسمت ها به درستی به هم متصل شوند. ریل ها جاگذاری شده و اتصال ها درست انجام شود. سمباده کاری، اره کاری و خیلی کارهای دیگر در مراحل ساخت کمد دیواری باید انجام شود. این مرحله اصلا ساده نیست و نیاز به دقت زیادی دارد. سرویس ساخت کمد دیواری از محبوب ترین خدمات شرکت کابینت گریت است. قیمت کمد دیواری در مدل های مختلف طبق نرخ تعرفه محاسبه می شود. این مبلغ در همه مناطق تهران یکسان محاسبه می شود و بستگی به متریال ساخت و ابعاد کمد دیواری دارد.

 

رنگ آمیزی کمد دیواری

رنگ آمیزی از آخرین مراحل ساخت کمد دیواری است. چوب قابلیت رنگ پذیری بالایی دارد. ورق های ام دی اف هم در رنگبندی های متنوعی وجود دارند. اگر از ورق های mdf در ساخت کمد دیواری باکسی استفاده شود، نیازی به رنگ آمیزی کمد جالباسی پس از ساخت نیست. در گذشته رنگ آمیزی آخرین مرحل ساخت کمد دیواری محسوب می شد اما این روزها ورق های برش خورده و خود رنگ برای ساخت کمد یواری به کار می رود. حتی درب های پیش ساخته و آماده نیز برای کمد دیواری ها در بازار موجود است. بسیاری از افراد ترجیح می دهند از درب های آماده برای کمد دیواری ریلی یا لولایی استفاده کنند. به صورت اجمالی و ساده مراحل ساخت کمد دیواری شرح داده شد اما در عمل وسعت کار خیلی بیشتر است. ساخت کمد دیواری شرکت گریت در محل کارگاه انجام می شود.

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.