کابینت ممبران در خانه های ایرانی و همه چیز درمورد آن!

کابینت ممبران در خانه های ایرانی و همه چیز درمورد آن!

کابینت ممبران در خانه های ایرانی : ممبران چیست؟

ممبران همان کابینت های ام دی اف هستند که از خرده چوب های طبیعی تهیه می شوند و با توجه به این ویژگی خاص و ایرانی پسند کابینت ممبران در خانه های ایرانی کاربردهای زیادی دارد. روکشی که بر روی ام دی اف قرار می گیرد این قابلیت را دارد که بیرون رفتگی و تو رفتگی های کابینت را اجرا کنند. کابینت های ممبران به عنوان کابینت هایی هستند که در آشپزخانه های کلاسیک قابل اجرا هستند.

اگر به فکر تغییراتی در آشپزخانه هستید بهتر است که برای بازسازی از این کابینت ها استفاده کنید. برای ساخت آشپزخانه هایی که نیاز به بازسازی دارند بهتر است که از کابینت های ممبران استفاده می کنند. تزئینات و جزئیات بر روی کابینت های ممبران بسیار قابل مشاهده هستند.

 

ساخت کابینت ممبران در خانه های ایرانی 

برای ساخت کابینت های ممبران بهتر است که رنگ متناسب با چیدمان داخلی منزل را انتخاب نمایید. اغلب افراد به دنبال رنگ هایی هستند که در خانه های کلاسیک بتوان از آن استفاده کرد. نمونه هایی از این کابینت ها در آشپزخانه وجود دارند که به بهترین شکل می توان آن را اجرا کرد.

یکی از فواید این کابینت تنوع رنگ بندی بر روی آن ها می باشد.کابینت سازان اغلب به سراغ کابینت هایی هستند که زیبایی خانه را تحت شعاع قرار دهند. خانه هایی که از این نمونه کابینت ها استفاده می کنند می دانند که ماندگاری کابینت های ممبران نسبت به متریال های دیگر بیشتر است. کابینت های چوبی به دلیل اینکه از بابت هرینه برای خریداران مقرون به صرفه نیست این کابینت را جایگزین می کنند. چوب دارای اصالتی است که سایر متریال ها آن را ندارند اما باید دقت داشت که استفاده از آن با دقت انجام گیرد.

 

وجود نقش و نگار بر روی کابینت ممبران در خانه های ایرانی

برای پاکیزه کردن سطح کابینت های ممبران به دلیل اینکه تورفتگی و برجستگی دارند باید هر چند روز یک بار صورت گیرد.

نقش و نگارهای موجود بر روی کابینت های کلاسیک باعث زیبایی بیشتر آن ها می شود به دلیل اینکه در خانه هایی که وسعت کافی دارند بهتر است از این کابینت برای طراحی آشپزخانه استفاده شود. اما اگر به دنبال تغییرات بیشتر در آشپزخانه هستید باید از کابینت های ممبران با رنگ های متنوع استفاده کنید. در برخی موارد دیده شده است که کابینت سازان و طراحان رنگ های متنوعی را انتخاب می کنند و دیگر خبری از کابینت های ساده قهوه ای که در هر خانه مشاهده می شود نیست. کابینت هایی که دارای ترکیب رنگی هستند هم می توانند به عنوان یک المان متنوع وجود داشته باشد.

 

پیشنهاد نویسنده: قیمت کابینت آشپزخانه

 

زیبایی خانه با کابینت ممبران

کابینت ها از گذشته تا امروز؛ کابینت ممبران در خانه های ایرانی 

در قدیم استفاده از کابینت به این صورت که الان وجود ارند مرسوم نبوده است.کابینت ها اغلب در غالب گنجه هایی بوده اند که وسایل کمی را درون خود جای میداده اند و تزیینات خاصی را نداشته اند. به مرور زمان نیازهای افراد روز به روز افزایش پیدا کرد و طی آن ها افرادی پا به عرصه کابینت سازی و تولید کمد های مختلف کرده اند.

کابینت

کابینت

این چرخه رفته رفته گسترش پیدا کرد و کارخانه ها و تولیداتی های بزرگی به وجود آمد. در طی همین مسیر، افراد بسیاری فعالیت های حرفه ای خود را به صورت تجربی انجام داده اند هر کدام به صورت جداگانه های وارد صنعت کابینت سازه شد. در نهایت شرکت های کابینت سازی گسترش پیدا کرد و خانه های زیادی به کابینت های دلخواه خود رسیده اند. در کنار صنعت کابینت سازی، طراحان حرفه ای با ایده و کانسپت هایی که داشته اند این طرح ها را در دکوراسیون داخلی منزل به کار برده اند.

 

پیشنهاد نویسنده: کابینت ممبران

 

تعامل در اشپزخانه با کابینت ممبران در خانه های ایرانی 

تعامل و هماهنگی در آشپزخانه یکی از مواردی است که بسیار اهمیت دارد.اگر همه وسایل را بدون هیچگونه فکر در آشپزخانه به کار ببریم قطعا فضایی شلوغ و بدون نظمی را خواهیم داشت. برای همین هنگامی که کابینت ها را انتخاب میکنید در به کار بردن رنگ ها در کنار یکدیگر دقت کنید. اگر در خانه های مدرن کابینت های ممبران را به کار برده اید بهتر است که از یراق آلاتی متفاوت برای آنها استفاده نمایید.

 

طراحی کابینت های پرکار

کابینت های پرکار را در سبک کلاسیک خواهیم دید.این کابینت ها که بر روی کابینت های ممبران هم قابلیت اجرا را دارند اغلب دارای نقش های بسیاری هستند که هنرهای اصیل ایرانی را میتوان روی آن ها مشاهده کرد. هنرهایی مانند منبت کاری،معرق کاری و … هرچقدر زمان بیشتری میگذر استفاده از این کابینت ها کمتر میشود، زیرا با زیاد شدن شهرنشینی اغلب افراد در خانه های نقلی زندگی میکنند و ایجاد این چنین طرح هایی در خانه های کوچک زیبا دیده نخواهد شد.

 

زیبایی کابینت ممبران در خانه های ایرانی در کنار گلدان های طبیعی

در ترکیب آشپزخانه هایی که از المان های سخت و خشن هستند بهتر است از گلدان ها استفاده کنیم.حس و حال این گیاهان در منزل زیبا دیده میشود و برای افراد مفید واقع میشوند. همیشه استفاده از گیاهان هر محیطی را زیبا کرده است.در کنار کابینت های کلاسیک طرح چوب برگ گیاهان سبز خودنمایی میکنند.

 

پیشنهاد نویسنده: کابینت چوب طبیعی مدرن

 

گلدان هایی را انتخاب کنید به سبک و مدل آشپزخانه تان دیده شود.هرچه تعامل بین اجزا بیشتر باشد زیبایی محیط بیشتر خواهد شد. توجه به همین جزییات است که طرح ها را خاص تر میکند،وگرنه که همه از گیاهان ممکن است ایتفاده کنند اما اینکه با چه شرایطی آن رادر دکور قرار دهید اهمیت بیشتری دارد.

 

بایدها و نباید ها درباره کابینت ممبران در خانه های ایرانی

خانه های کلاسیک

در خانه های کلاسیک اگر دقت داشته باشید جزئیات ئ تزئینات به فراوانی بر روی وسائل منزل دیده میشود. حتی در کابینت های آشپزخانه هم از برآمدگی ها و تو رفتگی هایی استفاده میشود که باعث شده زیبایی آن متناسب با سلیقه خانه های کلاسیک باشد. اما این کابینت ها صرفا برای خانه های کلاسیک نیستند.شما میتوانید از طرح هایساده ای استفاده کنید که رنگ های ملایمی دارند و آن را در خانه های مدرن جای دهید. زمانی که یک محصول تهیه و تولید میشود قطعا تیم کارشناس و برنامه ریز آن مدت ها درخصوص انواع دکوراسیون و سلیقه های مختلف مردم بررسی میکنند تا همه بتوانند از آن استفاده کنند.

کابینت ممبران

کابینت ممبران

هرچه که زمان میگذر دکوراسیون داخلی منازل و آشپزخانه ها بروز تر میشوند و خانه ها دیگر از آن ظاهر نامناسب و قدیمی تغییر جهت میدهند. کابینت های ممبران در دو نوع پرکار و کم کار وجود دارند.در نوع اول معمولا نقش و نگارهای بیشتری روی کابینت ها وجود دارند و افرادی که در گذشته خانه هایی کلاسیک داشته اند بیشتر از این سبک استفاده میکرده اند.

زوج های جوانی که به سبک کلاسیک علاقمند هستند اغلب از نقش های کم کار کلاسیک استفاده میکنند زیرا عقیده ای به آن همه نقش و نگار بر روی کابینت های آشپزخانه ندارند. هم از لحاظ هزینه برایشان گران تر خواهد تمام شد و هم اینکه خانه های نقلی امروز زیبایی کابینت های کلاسیک پرکار را نشان نمی دهند.

 

استفاده از کابینت های ممبران

کابینت های ممبران در دو حالت مات و براق در بازار وجود دارند.بسیاری از افراد سلیقه ای مشابه ندارند و طرفداران هردو حالت در بازار وجود دارد. برای همین استادکاران و تولیدکنندگان کابینت این محصول را متنوع به بازار عرضه کرده اند تا همه افراد بتوانند آن را در دکوراسیون داخلی اشپزخانه به کار ببرند. روکش های پی وی سی ممبران دارای ضخامت کمی هستند که در نوع مات بر روی کابینت ها استفاده میشوند. در مقابل آن روکش های ضخیمی بر روی کابینت ها قرار میگیرند که در قالب براق می باشند و با روکش های معمولی ممبران متفاوت هستند.

 

تمیزکردن کابینت های ممبران

این کابینت ها به دلیل اینکه تورفتگی و برآمدگی هایی بر روی سطحشان دارند بهتر است که هر روز گردگیری شوند.این کار از تجمع گرد و خاک جلوگیری میکند و ظاهر زیبای آن همیشه حفظ خواهد شد. دقت داشته باشید که از تمیزکننده های مخصوص برای تمیز کردن این کابینت ها استفاده کنید.

کابینت

کابینت

اگر با هر ماده شوینده ای اقدام به تمیزکاری آن کنید ممکن است دچار آسیب دیدگی شود و طی مدتی سطح آن دیگر جلوه اولیه خود را نداشته باشد.

دستمال نخی نم دار میتواند کار شما راحت تر کند. این کابینت ها را در معرض نور مستقیم قرار ندهید زیرا پس ازمدتی دچار مشکل می شوند و طی فرآینده مقاومت خود را از دست می دهند

 

می توانید از طریق لینک های زیر پروژه های مربوط به این مقاله را مشاهده کنید:

 

مراحل نصب کابینت های آشپزخانه، کابینت ممبران در خانه های ایرانی

علامت گذاری بر روی دیوارها اولین مرحله است که بسیار اهمیت دارد و برای نصب اتصالات بر روی دیوار انجام می شود که افراد بتوانند به راحتی کابینت‌ها را در محل مورد نظر نصب کنند. این کار نیاز به ظرافت بسیاری دارد و حتی اشتباه جزئی بر روی آن باعث می‌شود که این کابینت ها در زمان نصب به صورت نامنظم در کنار یکدیگر قرار داشته باشند.

نصباب های حرفه‌ای معمولاً در این مرحله دقت خود را نشان می‌دهند و اندازه هایی که بر روی دیوار علامت می زنند باید دقیق و دارای خطوط صاف بر روی دیوار باشد.

این کار باعث می شود که نمای آشپزخانه زیباتر و منظم به نظر برسد. هر میزان که طراحی و نصب کابینت های آشپزخانه منظم تر باشد فضای اصلی منزل و آشپزخانه متفاوت تر به نظر می رسد. برای همین دقت داشته باشید افرادی که این حرفه را انجام می‌دهند از نظم و دقت بالایی برخوردار باشند.

 

نصب بدنه کابینت با اتصالات

هنگامی که نصب اتصالات با ابزار دقیق انجام شود بدنه یا اسکلت کابینت را بر روی آن باید نصب کرد. نصب کابینت هم دو مرحله دارد در مرحله اول کابینت زمینی نصب می شوند و پس از آن نوبت به نصب کابینت های دیواری و بالایی می رسد.

در کابینت های زمینی پایه‌ها بر روی زمین قرار می‌گیرند که زمین آن باید بدون ناهمواری باشد که کابینت‌ها در جای خود می شوند باید بر روی سطح زمین تراز شوند و این یک موضوع بسیار مهم در نصب کابینت آشپزخانه می باشد.

معمولاً اختلاف سطح میلیمتری وجود دارد و برای همین می توانید پایه های زیر این کابینت ها را بچرخانید و آنها را تراز کنید و از زدن کابینت ها جلوگیری کنید. در مرحله بعدی کابینت های دیواری باید اتصال پیدا کنند.

کابینت های ردیف بالایی به دلیل اینکه در ارتفاع هستند و قرار است و زیادی را تحمل کنند باید اتصالات محکم تری برای آنها در نظر گرفته شود.

 

نصب رو کابینتی

در این مرحله پیشخوان آشپزخانه نصب می‌شود که به آن روکابینتی هم گفته می‌شود. معمولاً جنس های مختلفی برای این محصول وجود دارد که باید متناسب با نیاز خریداران انتخاب گردد.

در هر صورت دقت داشته باشید که اندازه گیری دقیق و برش هایی که بر روی این پیشخوان انجام می‌شود باید به طور کامل کابینت های پایین را پوشش دهد. رو کابینت هایی که به وسیله پیچ به سطح بالای کابینت‌های پایینی اتصال پیدا می کنند باید محکم باشد و مقاومت و ماندگاری بالایی هم داشته باشند.

 

پیشنهاد نویسنده: کابینت چوب طبیعی کلاسیک

 

نصب لولا ریل و اتصالات

هنگامی که برش کاری بر روی کابینت ها انجام شد حالا نوبت به لوله ها و اتصالات درب کابینت می‌باشد که در این مرحله نصب درب ها به آسان تر از مراحل قبل می باشد.

برای کشوها باید ریل های مناسبی در نظر گرفته شود که کیفیت بالایی داشته باشد تا به راحتی باز و بسته شوند. برای این کار بهتر است از فروشگاه های معتبر محصولات را خریداری کنید البته که تیم‌های کابینت سازی محصولات را به شما عرضه می دهند.

 

نصب طبقات؛ کشو؛ درب؛ دستگیره

هنگامی که اتصالات ریل ها و لوله ها انجام شد ابتدا قفسه ها و طبقه‌های کابینت را باید قرار دهید و چنانچه این کشو درون کابینت به راحتی باز و بسته نشود باید اتصالات آن را دوباره بازبینی کنید تا اشکال آن را رفع نمایید. سپس درب های کابینت و لولا و اتصالات بدنه باید متصل شود و پس از آن دستگیره ها بر روی کابینت نصب می‌شوند.

دستگیره کابینت های مختلف متفاوت می باشد برای مثال در کابینت های کلاسیک از دستگیره هایی با رنگ‌های تیره و طلایی استفاده می‌شود. اما در برخی از آشپز خانه های مدرن مشاهده شده است که از دستگیره برای کابینت ها استفاده نشده به دلیل اینکه باز و بسته شدن آن توسط مگنت و آهنربا صورت می گیرد.

 

دریافت خدمات و مشاوزه بازسازی کابینت ممبران در خانه های ایرانی

با جستجوی آنلاین نام بسیاری از شرکت هایی که خدمات بازسازی کابینت را انجام می دهند به شما داده می شود. برای انجام این پروژه با مناسب ترین قیمت و تضمین کیفیت می توانید با مشاوران و مهندسان گریت کابینت برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در تماس باشید.

اگر کابینت های موجود خوش ساخت و فرم خوبی داشته باشند و ظاهری کاملاً متفاوت داشته باشند، بازسازی کابینت می تواند گزینه ای مناسب و کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه باشد. همچنین در مواردی که چیدمان آشپزخانه موجود به خوبی کار می کند، انتخاب خوبی است. اما در مواردی که کابینت های موجود با مشکلات ساختاری روبرو هستند و یا سخت افزار در وضعیت نامناسبی قرار دارد و یا ویژگی های ذخیره سازی داخلی در آن کم است، بهتر است کابینت های کاملا جدید نصب کنید. همچنین کار کابینت تنها به ساخت کابینت ختم نمی شود و شما می تواند هر مدل تخت خوابی در هر اندازه و ساختاری را سفارش دهید تا با قیمت منطقی و بهترین کیفیت به دستتان برسد.

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه زیبا و تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض آن ها به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت درمورد نحوه بازسازی کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.