آیا کابینت نئوکلاسیک برای آشپزخانه عروس مناسب است؟

آیا کابینت نئوکلاسیک برای آشپزخانه عروس مناسب است؟

کابینت نئوکلاسیک برای آشپزخانه عروس

در واقع کابینت نئوکلاسیک جدید‌‌‌ترین سبک کابینت آشپزخانه در دنیا محسوب‌ می‌شود. این سبک کابینت شامل کابینت انزو و کابینت پولیشی و شامل مشخصات منحصر به فرد است. کابینت نئوکلاسیک جدید‌‌‌ترین سبک کابینت آشپزخانه است و ممکن است برای همه شناخته شده نباشد، این سبک کابینت ترکیبی از سبک مدرن و کلاسیک است. همان طور که گفتیم کابینت نئوکلاسیک دارای دو زیر شاخه به نام‌‌های انزو و پولیشی است این دو مدل کابینت از نظر شکل ظاهری، نوع رنگ و قیمت تفاوت‌‌هایی دارند.

 

به اطلاعات بیشتر درمورد کابینت نئوکلاسیک برای آشپزخانه عروس نیاز دارید؟ این مقالات را هم بخوانید!

 

 

تاریخچه سبک نئوکلاسیک

این سبک دکوراسیون در دهه 1750 در انگلیس و فرانسه ظهور کرد و همچون سبک کلاسیک از اصول و ظاهر یونان و روم باستان الهام می‌گرفت. در واقع نئوکلاسیک در گروه سبک کلاسیک قرار می‌گیرد ولی با سبک مدرن تلفیق شده و از ویژگی‌های هر دو استفاده می‌کند، مثلا در خانه‌ای به سبک نئوکلاسیک، مبلمان کلاسیک و دیوارها مدرن هستند یا بالعکس.

 

ویژگی‌های کابینت نئوکلاسیک برای آشپزخانه عروس

 • طرح روی درب کابینت با وجود حکاکی، ساده است و طرح روی درب‌‌ها باید ساده و ظریف و به دور از هرگونه تزیینات اضافی باشد.
 • در کابینت نئوکلاسیک برای آشپزخانه عروس از خطوط منحنی و دایره‌ای شکل استفاده‌ می‌شود.
 • کابینت‌‌‌های آشپزخانه نئوکلاسیک در بیشتر موارد با هارمونی سرد و ملایم طراحی‌ می‌شوند.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | NottingHillKitchen09 72dpi 1

 • در این سبک معمولا کابینت‌‌‌ها تا سقف ادامه پیدا می‌کنند و به همین دلیل فضای بیشتری در اختیار صاحب خانه قرار‌ می‌گیرد.
 • در این سبک بعضی از کابینت‌‌‌ها در شیشه‌ای دارند و به عنوان ویترین مورد استفاده قرار‌ می‌گیرند.
 • روی کابینتی و میز کانتر معمولا از متریال سنگ انتخاب‌ می‌شود.
 • متریال رایج برای درب کابینت نئوکلاسیک برای آشپزخانه عروس، چوب است.

 

ظاهر کابینت نئوکلاسیک برای آشپزخانه عروس

درست است که کابینت neoclassic جزئیات سبک کلاسیک را ندارد و منبت‌کاری در آن انجام نمی‌شود اما مثل کابینت مدرن هم ساده نیست و در ساده‌ترین حالت خود، قاب ساده‌ای به صورت آفست داخل در دیده می‌شود. قاب درب معمولا از چوب یا MDF ساخته شده که بسته به نوع طرح با کام و زبانه یا فارسی با هم کلاف می‌شوند.

 

جنس کابینت نئوکلاسیک

برای اجرای کابینت نئوکلاسیک، می‌توان از کابینت با متریال‌‌های زیر استفاده کرد:

 

کابینت چوبی نئوکلاسیک

چوب همیشه انتخاب مناسبی برای سبک کلاسیک و نئوکلاسیک به شمار می‌آید؛ اما معایب مهمی از جمله قیمت بالا را هم باید در نظر گرفت، روی کابینت چوبی معمولا به رنگ‌های سفید و مشکی و خاکستری رنگ می‌شود اما اگر به حالت طبیعی چوب علاقه دارید، استفاده از کابینت روکش چوب به شما پیشنهاد می‌شود.

 

کابینت ام دی اف نئوکلاسیک

انتخاب بعدی برای شما استفاده از ورق‌های MDF خام است که با دستگاه CNC ابزار خورده و سپس:

 • یا با PVC روکش و وکیوم شده و کابینت ممبران نام دارند.
 • یا رنگ (پلی اورتان) شده که آن را پلی اورتان یا کابینت ام دی اف می‌نامیم.
 • یا رنگ (پولیشی) شده که به آن‌ها کابینت پولیشی یا همان کابینت انزو می‌گوییم.

 

کابینت پولیشی نئوکلاسیک

کابینت‌های پولیشی هم از MDF خام تشکیل می‌شود و بازهم با دستگاه CNC طرح و ابزار می‌خورند اما در مرحله‌ی بعدی باید در یک محیط کاملا استریل و بدون آلودگی و گرد با رنگ‌های پولیشی رنگ‌آمیزی شده و سمباده بخورند و این روند را باید چندین بار تکرار کرد تا به نتیجه‌ی مطلوب رسید. پوشش پولیشی هم ضدآب است و مناسب فضاهای مرطوب ولی نباید در معرض رطوبت مستقیم قرار بگیرد.

 

طراحی کابینت نئوکلاسیک برای آشپزخانه عروس

طراحی سه بعدی اولین قدم برای ایده پردازی در آن محیط محسوب‌ می‌شود، مزیت طراحی کابینت نئوکلاسیک این است که شما قبل سفارش هر محصولی‌ می‌توانید به شکل طراحی سه بعدی آن را مشاهده نمایید و این مهم باعث می‌شود انتخاب بهتری در انتخاب سبک و رنگ کابینت آشپزخانه داسته باشید و به اصطلاح از قبل بدانید چه چیزی می‌خرید.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Discovering The Uniqueness Inside A Duplex Apartment with Neoclassical Interior Design 13 1 1

در طراحی کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک: توجه به تاج و زیر چراغ ها، نحوه قرار دادن ستون و سرستون ها، و مهم‌‌‌تر از همه محل قرارگیری کابینت‌‌ها و جزیره آشپزخانه، نکته فوق العاده با ارزشی در طراحی هر آشپزخانه‌ای است.

 

تاج و زیرچراغ کابینت نئوکلاسیک برای آشپزخانه عروس

در واقع کابینت آشپزخانه تشکیل شده از اجزای کوچکی است که در کنار هم یک دکور شیک را پدید‌ می‌آورند. تاج و زیر چراغ دو عضو کوچک در کابینت محسوب‌ می‌شوند که تاثیر به سزایی در شکیل بودن این سبک کابینت دارند. تاج و زیر چراغ در بالا و پایین کابینت‌‌های دیواری نصب‌ می‌شود. در سبک نئوکلاسیک تاج و زیر چراغ هم رنگ کابینت آشپزخانه است. همچنین تاج و زیر چراغ در این سبک منحصر به فرد است مشابه تاج و زیر چراغ سبک کلاسیک نیست.

 

ستون و سرستون کابینت نئوکلاسیک برای آشپزخانه عروس

ستون‌‌های نقش و نگار برجسته در این سبک تفاوت‌‌هایی از نظر شکل ظاهری و متریال با سبک کلاسیک دارند. در سبک نئوکلاسیک نسب به سبک کلاسیک از ستون‌‌های کمتری استفاده‌ می‌شود. حتی در بسیاری از مدل کابینت‌‌های نئوکلاسیک هیچ ستونی به چشم نمیخورد و در استفاده از ستون و سر ستون در کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک الزامی نیست.

 

دستگیره‌ی کابینت نئوکلاسیک برای آشپزخانه عروس

️دستگیره کابینت نئوکلاسیک نقش به سزایی در زیبایی آشپزخانه شما دارد. دستگیره‌‌ها تمام کننده‌ی زیباییِ یک کابینت هستند. ️به طور معمول در آشپزخانه‌‌های سبک نئوکلاسیک از دستگیره‌‌های سرامیکی استفاده‌ می‌شود. این نوع دستگیره‌‌ها بسیار تنوع رنگ بالایی دارند و در مدل‌‌های مختلف موجود هستند.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | A Luxurious Neoclassical Home 6 1

اگر شما کابینت آشپزخانه روشن انتخاب کرده‌اید پیشنهاد ما به شما این است که از رنگ‌های برنزی و طلایی رنگ استفاده کنید. و اگر انتخاب شما سبک کابینت نئوکلاسیک تیره است از دستگیره‌‌های سرامیکی استیل و روشن استفاده نمایید. توجه به نکات کوچک است که تفاوت‌‌ها را به وجود‌ می‌آورد پس با همان دقتی که نوع کابینت و رنگ آن را انتخاب‌ می‌کنید روی انتخاب دستگیره و دیگر نکات کوچک دقت فرمایید.

 

جزیره‌ی کابینت نئوکلاسیک برای آشپزخانه عروس

در دکور کابینت آشپزخانه‌ می‌توان جزیره را به عنوان نقطه عطف آشپزخانه نام برد. معمولا ارتفاع استاندارد جزیره کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک، ۹۰ سانتی متر است. ولی زمانی که بخواهیم از آن به عنوان سطح کار استفاده نماییم، ۷۰ تا ۷۵ سانتی متر مناسب می‌شود که این موضوع خلاقیت و توجه طراح به این موضوع را‌ می‌رساند. گاهی شما فضای بیشتری در اختیار دارید که پیشنهاد ما به شما جزیره با کمد و کشوهای بسیار است.

هر طراحی‌ می‌داند جزیره آشپزخانه‌ای که برای غذاخوری طراحی شده است، باید فضای کافی برای قرارگیری زانوها در زیر آن را داشته باشد. به همین خاطر، لبه‌های پیشخوان در سمت صندلی‌ها باید به اندازه ۶۰ سانتی‌متر، از جزیره بیرون زده باشد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | kca trends 2022 traditional 1

در این نوع از جزیره از سینک ظرفشویی استفاده‌ می‌شود. همچنین فضایی بر روی پیشخوان این جزیره‌ها فراهم می‌شود که بر روی آن می‌توان مواد غذایی را آماده نمود و حتی برای مهمانی‌های سلف سرویس از آن استفاده کرد. این جزیره نیز اغلب برای آشپزخانه‌‌هایی با فضای بزرگتر طراحی و اجرا می‌شود.

وقتی اجاق‌ گاز روی جزیره آشپزخانه قرار داده شود، آشپز به وسط آشپزخانه هدایت می‌شود و به این ترتیب تسط کامل به فضای اطراف پیدا می‌کند. ولی در عین حال اشکال انتخاب این نوع جزیره این است که ریخت و پاش زیادی دارد و آشپزخانه را کمی شلخته نشان می‌دهد.

 

بهترین رنگ کابینت نئوکلاسیک برای آشپزخانه عروس

انتخاب نوع رنگ مصرفی هم در قیمت و هم در کیفیت کابینت نئوکلاسیک تاثیرگذار خواهد بود. قبل از انتخاب نوع رنگ، پیشنهاد ما این است که ببینید طرفدار رنگ چوب طبیعی هستید یا رنگ‌‌های پوششی. رنگ‌‌های قهوه‌ای مثل فندقی و گردویی در دسته‌ی رنگ‌‌های خودرنگ و شفاف طبقه بندی‌ می‌شوند در صورتی که رنگ‌‌های پوششی کاملا سطح چوب و روی کار را‌ می‌پوشانند و دامنه‌ی گسترده‌‌‌تری دارند مانند رنگ طوسی.

اگر از رنگ‌‌های پوششی استفاده‌ می‌کنید کیفیت چوب و روکش زیر کار خیلی اهمیت ندارد و‌ می‌توان تنها از ام دی اف خام رنگ شده برای ساخت کابینت با رنگ پوششی استفاده کرد اما اگر به رنگ طبیعی چوب علاقه مند هستید باید از ام دی اف روکش شده و رنگ‌‌های شفاف استفاده کنید. بهترین رنگ‌‌های کابینت نئوکلاسیک برای آشپزخانه عروس در حال حاضر این رنگ‌‌ها هستند:

 • سفید
 • طوسی
 • سبز تیره
 • آبی تیره
 • خاکستری
 • قهوه ای

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | design interior House R 3 1

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.