نظم دهی کابینت آشپزخانه برای عید ۱۴۰۲

نظم دهی کابینت آشپزخانه برای عید ۱۴۰۲

ترفندهایی برای نظم دهی کابینت آشپزخانه

بهمن و اسفند ماه که از راه می‌رسد، همه‌ی ما در تب و تاب سال جدید هستیم، خانه تکانی می‌کنیم، لوازم نو می‌خریم، به امورمان رسیدگی می‌کنیم و برای یک سال بهتر آماده می‌شویم. یکی از مهم‌‌‌‌‌‌ترین قسمت‌‌‌‌ها در هر خانه‌‌‌‌‌ای آشپزخانه است که معمولا در طول شبانه روز برای درست کردن یا خوردن غذا از این مکان استفاده‌‌‌ می‌شود اما یکی از نکات مهم در رابطه با این مکان این است که بتوانید نظم را در این محیط برقرار کنید تا دچار شلوغی و به هم ریختگی نشوید. همچنین با نزدیک شدن به سال جدید و خانه تکانی، جا به جایی و مرتب کردن آشپزخانه بسیار دشوار است و اگر‌‌‌ نمی‌دانید چگونه این نظم ‌را در آشپزخانه برقرار کنید ما به شما خواهیم گفت که برای نظم دهی کابینت آشپزخانه برای عید ۱۴۰۲ چه کارهایی را انجام دهید.

 

قصد نظم دهی کابینت آشپزخانه برای عید ۱۴۰۲ را دارید؟ این نوشته‌ها را حتما بخوانید!

 

 

نظم دهی کابینت آشپزخانه برای عید ۱۴۰۲

با نزدیک شدن به عید و خانه تکانی قبل از شروع سال جدید بسیاری از افراد به دنبال مرتب کردن و نظم دهی انواع کابینت آشپزخانه برای عید ۱۴۰۲ هستند تا بتوانند با آسان‌‌‌‌‌‌ترین ایده نظم دهی برای کشو و کابینت‌‌‌‌های آشپزخانه، این مکان را مرتب کنند زیرا زمانی که هر وسیله‌‌‌‌‌ای از ادویه‌‌‌‌ها تا ظرف و … در آشپزخانه سر جایشان قرار‌‌‌ می‌گیرند حس خوبی را منتقل‌‌‌ می‌کنند پس در این مطلب با ما همراه باشید تا بتوانید به راحتی به نظم دهی کشو و کابینت‌‌‌‌های آشپزخانه و هم چنین بقیه قسمت‌‌‌‌ها مانند یخچال و فریزر بپردازید.

نظم دهی کابینت آشپزخانه

به طور کلی بی نظمی در هر محیطی آزاردهنده است و مخصوصا افرادی که در فضای کوچک‌‌‌‌‌‌تری زندگی‌‌‌ می‌کنند بیشتر از هر کسی به داشتن یک آشپزخانه با نظم و ترتیب نیاز دارند. از این رو این افراد یا برخی لوازم را دور ریخته و یا در انباری نگهداری‌‌‌ می‌کنند، اما با داشتن یک ایده‌‌‌‌‌‌‌ی درست برای جا به جایی لوازم آشپزخانه‌‌‌‌های کوچک‌‌‌ می‌توانید این مشکل را حل کنید و آن هم ایده نظم دهی به کشو‌‌‌‌ها و کابینت‌‌‌‌ها است و برای این کار از چند روش مختلف‌‌‌ می‌توانید استفاده کنید.

 

 

نظم دهی کابینت آشپزخانه با باکس‌‌‌‌های پلاستیکی

از باکس‌‌‌‌های پلاستیکی‌‌‌ می‌توانید برای نظم دهی هر کشویی استفاده کنید و فقط مخصوص نظم دهی برای کشو‌‌‌‌های آشپزخانه نیست. شما‌‌‌ می‌توانید داخل این باکس‌‌‌‌ها انواع قاشق، چنگال و چاقو یا نی‌‌‌‌ها را جای گذاری کنید. همچنین اگر در کمد لباس از آن‌‌‌‌ها استفاده کنید برای مرتب کردن جوراب‌‌‌‌ها بسیار مناسب هستند.

 

نظم دهی کابینت آشپزخانه با باکس‌‌‌‌های پارچه‌ای

باکس‌‌‌‌های پارچه‌‌‌‌‌ای در کشو‌‌‌‌های آشپزخانه‌‌‌ می‌توانند ایده‌‌‌‌‌ای عالی برای چیدمان ظروف و یا جا ادویه‌ای‌‌‌‌ها باشد و نظم بسیاری به کشو‌‌‌‌های آشپزخانه شما بدهد. همچنین یکی از ترفند نظم دهی به اتاق خواب‌‌‌‌ها استفاده از این مدل باکس‌‌‌‌ها در سایز‌‌‌‌های بزرگ است.

 

نظم دهی کابینت آشپزخانه با سبد‌‌‌‌های پلاستیکی

استفاده از سبد‌‌‌‌های پلاستیکی بزرگ و کوچک در کابینت یا کشو‌‌‌‌های آشپزخانه یکی از ایده‌‌‌‌های عالی برای چیدمان ظرف‌‌‌‌هایی مانند دیگ‌ و تابه‌‌‌‌ها و یا در سبد‌‌‌‌های کوچک برای قاشق و چنگال و کارد و… است.

 

نظم دهی کابینت آشپزخانه با باکس‌‌‌‌های مقوایی

اگر به دنبال یک‌ روش نظم دادن به خانه با وسایل دور ریختنی هستید استفاده از باکس‌‌‌‌های مقوایی برای ایجاد نظم در کشو یا کابینت‌‌‌‌های آشپزخانه بسیار ایده‌‌‌‌‌ای عالی و کم هزینه خواهد بود حتی‌‌‌ می‌توانید دور تا دور این باکس‌‌‌‌ها را با انواع کاغذ کادو بپوشانید تا هر رنگ و مدلی که دوست دارید به آن بدهید.

 

راه‌هایی نظم دهی کابینت آشپزخانه و مرتب کردن آن

روش‌‌‌‌هایی که در قسمت بالا گفتیم چند ایده برای طبقه بندی و نظم دهی کشو‌‌‌‌ها و کابینت‌‌‌‌ها است، اما به طور کلی اولین قدم برای مرتب کردن هر محیطی اعم از آشپزخانه دور ریختن لوازمی است که دیگر استفاده‌‌‌‌‌ای از آن‌‌‌‌ها نمی‌کنید زیرا با این روش در هر محیطی فضای زیادی را برای سایر لوازم باز‌‌‌ می‌کنید.

به طور مثال شیشه‌‌‌‌های رب یا ظرف‌‌‌‌های ادویه که خالی هستند و مدت‌‌‌‌ها داخل کابینت یا کشو‌‌‌‌ها مانده است و یا هر چیز دیگری که از نظر شما اضافی است و هیچ استفاده‌‌‌‌‌ای ندارد را دور بیندازید. سپس در مرحله بعد با خالی کردن هر کشو یا کابینت و تمیز کردن داخل آن آن را مرتب کنید اگر این کار را به طور جداگانه برای هر کشو و کابینت انجام دهید به هیچ عنوان آشپزخانه شما کثیف یا به هم ریخته‌‌‌ نمی‌شود.

نکته دیگری که برای نظم دهی کابینت آشپزخانه برای عید ۱۴۰۲ باید رعایت کنید این است که برای هر کدام از آن‌‌‌‌ها یک کفی مخصوص کشو کابینت استفاده کنید و بعد لوازم را داخل آن‌‌‌‌ها قرار دهید. با این کار دیگر کف کابینت و حتی کشو‌‌‌‌ها کثیف نخواهد شد. همچنین با رعایت این نکات‌‌‌ می‌توانید بسیار راحت‌‌‌‌‌‌تر آشپزی کنید:

 • جا ادویه‌‌‌‌‌ای و روغن را در نزدیک‌‌‌‌‌‌ترین فضا یا کابینت به اجاق گاز قرار دهید.
 • اگر زیر اجاق گاز کابینت دارید در آن تابه‌‌‌‌ها و دیگ‌‌‌‌ها را بچینید تا دسترسی راحت‌‌‌‌‌‌تری داشته باشید.
 • با توجه به این که دست راست هستید یا چپ سعی کنید قاشق یا ملاقه‌‌‌‌ها را در سمتی که از آن دست استفاده بیشتری‌‌‌ می‌کنید بچینید.
 • تخته‌‌‌‌های آشپزی را به صورت عمودی درون کابینت قرار دهید تا به راحتی آن را بردارید.
 • لوازم آشپزی مانند رنده و یا کارد را نزدیک اپن قرار دهید.
 • با تهیه ظرف‌‌‌‌های مخصوص و نوشتن نام حبوبات یا مواد خشک دیگر‌‌‌ می‌توانید چیدمان منظمی در کابینت‌‌‌‌ها برقرار کنید.

 

پیشنهاد نویسنده: ۱۰ نکته مفید برای نگهداری از کابینت آشپزخانه

 

از بین بردن چربی‌‌‌‌های کشو و کابینت

معمولا راهی برای جلوگیری از پخش شدن روغن در آشپزخانه وجود ندارد از این رو کشو یا کابینت‌‌‌‌هایی که نزدیک اجاق گاز هستند زود به زود چرب شده و باید به خوبی تمیز شوند تا لکه‌‌‌‌های چربی به خورد آن‌‌‌‌ها نرود و درخشش به آشپزخانه شما برگردد.

آشپزخانه محل پخت و پز است و به دلیل بخاری که از غذا‌‌‌‌ها و روغن در هوا پخش‌‌‌ می‌شود اکثر کابینت و کشو‌‌‌‌های نزدیک به اجاق گاز و همچنین هود چرب‌‌‌ می‌شوند اما برای رفع این مشکل و پاک‌کردن چربی‌‌‌‌ها می‌توانید از یک سری ترکیباتی که خودتان در خانه تهیه‌‌‌ می‌کنید استفاده کنید که در ادامه به آن‌‌‌‌ها خواهیم پرداخت.

 

از بین بردن لکه‌‌‌‌های کشو و کابینت‌‌‌‌های چوبی

برای تمیز کردن و پاک کردن کابینت‌‌‌‌های چوبی استفاده از مواد شیمیایی مانند انواع پاک ‌کننده سطوح، وایتکس و… توصیه‌‌‌ نمی‌شود زیرا به بافت چوبی آن آسیب وارد‌‌‌ می‌شود از این رو توصیه ما به شما درست کردن محلول سرکه سفید و آب است و روش تهیه و استفاده آن بدین شکل است که مقدار مساوی سرکه و آب گرم را ترکیب کنید و روی پارچه اسپری کنید و بعد کابینت و کشو‌‌‌‌های چوبی را پاک کنید.

 

از بین بردن لکه‌‌‌‌های کشو و کابینت‌‌‌‌های فلزی

کابینت‌‌‌‌های فلزی که معمولا در خانه‌‌‌‌های قدیمی آن‌‌‌‌ها را مشاهده‌‌‌ می‌کنیم جزو کابینت و کشو‌‌‌‌هایی هستند که قیمت مناسب‌‌‌‌‌‌تری نسبت به سایر مدل‌‌‌‌های کشوی انواع کابینت آشپزخانه دارند و برای تمیز کردن آن‌‌‌‌ها ابتدا گرد و خاک آن را پاک کنید. سپس مقداری شامپو فرش را با آب مخلوط کنید و بعد همه‌‌‌‌‌‌‌ی چربی‌‌‌‌ها را از بین بده سپس به علت خاصیت زنگ‌زدگی فلز آن را خشک کنید.

نظم دهی کابینت آشپزخانه

ترکیباتی که‌‌‌ می‌توانید از آن‌‌‌‌ها برای هر مدل کابینت و کشویی استفاده کنید ترکیبی از جوش شیرین و کمی آب است که حالت خمیری داشته باشد سپس به کمک مسواک روی چربی‌‌‌‌ها بزنید و بعد آن را پاک کنید و روش بعد استفاده از خمیر دندان است که آن هم به کمک مسواک‌‌‌ می‌توانید جربی‌‌‌‌های روی کشو و کابینت آشپزخانه را از بین ببرید.

 

اگر از این سبک نوشته‌ها لذت می‌برید، به سری مقالات نحوه‌ی نگهداری و تمیز کردن کابینت آشپزخانه‌ی ما حتما سر بزنید!

 

 

نکات پایانی برای آشپزخانه‌ای شیک و مرتب!

استفاده از پلاستیک‌‌‌‌های زیپ یکی از بهترین روش‌‌‌‌ها برای قرار دادن گوشت چرخ کرده یا تکه‌‌‌‌‌ای است همچنین شما‌‌‌ می‌توانید مقدار مصرفی برای هر وعده‌‌‌‌‌ای که در آن از چرخ کرده استفاده‌‌‌ می‌کنید را به کمک این پلاستیک‌‌‌‌ها جدا کنید و بعد به راحتی از آن استفاده کنید. برای چیدمان مرغ داخل فریزر یک ظرف در دار مخصوص فریزر تهیه کنید و بعد و کف آن را یک لایه پلاستیک فریزر بگذارید و با توجه به اندازه ظرف یک یا دو عدد مرغ را داخل آن قرار دهید و با در نظر گرفتن ارتفاع ظرف مورد نظر این‌ کار را طبقه‌‌‌‌‌ای تکرار کنید.

نظم دهی کابینت آشپزخانه

برای حبوبات و یا سبزیجاتی که باید درون‌ فریز قرار گیرند استفاده از پلاستیک زیپی تنها توصیه ما به شما است همچنین با یک برچسب نام آن را روی خوراکی مورد نظر بنویسید تا به راحتی آن را تشخیص دهید. داخل یخچال سعی کنید هر طبقه را به چند قسمت تقسیم کنید به طور مثال یک بخش را مخصوص انواع شیشه‌‌‌‌های رب و مربا و… قرار دهید و بخش دیگر را مخصوص خوراکی‌‌‌‌های دیگر.

ویترین و بوفه آشپزخانه کلاسیک

سعی کنید خوراکی‌‌‌‌هایی که معمولا در طول آشپزی استفاده بیشتری از آن‌‌‌‌ها می‌کنید را در درب کناری یخچال یا قسمت طبقه‌‌‌‌های جلوی یخچال بگذارید تا به راحتی در دسترس باشد. استفاده از ظروف طبقه بندی مخصوص یخچال و فریز یکی از بهترین ایده‌‌‌‌های برای نظم دهید داخل یخچال شما است.

دکوراسیون آشپزخانه کابینت فرامید

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درمورد ‌‌ویترین و بوفه آشپزخانه مدرن از شرکت گریت داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس گرفته، از مشاوره واتساپی استفاده کرده یا از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید!

   

   

   

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: ۱ میانگین: ۵]

  دیدگاهتان را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.