ویترین و بوفه در آشپزخانه مدرن

ویترین و بوفه در آشپزخانه مدرن

ایده‌هایی برای ویترین و بوفه آشپزخانه مدرن

شاید دیگر جایی برای ویترین و بوفه در آشپزخانه مدرن نباشد. احتمالا شما هم با شنیدن نام بوفه، به یاد بوفه‌های کلاسیک با درب شیشه‌ای در خانه‌های ایرانی می‌افتید و برای آن‌ها در آشپزخانه‌ی مدرن و شیک خود جایی نمی‌بینید اما شاید بهترین مکان برای اضافه کردن رنگ‌‌‌‌های شاد و متنوع، کابینت ویترین آشپزخانه باشد. از این جهت بسیار مهم است که طراحی این قسمت را با دقت و ریزبینی فراوان انجام دهید چرا که فرصتی بسیار عالی برای جلوگیری از یکنواخت شدن ظاهر آشپزخانه است، خصوصا آشپزخانه‌‌‌‌های مدرنی که از کابینت‌‌‌‌های بی حاشیه و صیقلی استفاده‌‌‌‌‌ می‌کنند. همین موضوع اهمیت ویترین و بوفه آشپزخانه مدرن را دو چندان می‌کند!

 

به دنبال کسب اطلاعات بیشتر درمورد ویترین و بوفه در آشپزخانه مدرن هستید؟ این نوشته‌ها را حتما بخوانید!

 

 

چرا ویترین و بوفه در آشپزخانه مدرن؟

ویترین‌ها و بوفه‌ها همیشه آن چیزی نیستند که شما تصور می‌کنید. این روزها ویترین و بوفه بیش از هر زمان دیگری توسط طراحان دکوراسیون مورد استفاده قرار می‌گیرد و معمولا در خانه‌های کوچک از نوع دیواری است تا جای کمتری اشغال کند. همیشه چیزهایی که در اول یا آخر یک ردیف قرار‌‌‌‌‌ می‌گیرند نسبت به اجزای قرار گرفته در وسط ردیف، توجه بیشتری جلب‌‌‌‌‌ می‌کنند. از این رو بیشتر خانواده‌ها، مدل ویترین آشپزخانه خود را به صورت درب شیشه‌‌‌‌‌ای انتخاب‌‌‌‌‌ می‌کنند تا ظروف گران قیمت و رنگارنگی که در آن قرار‌‌‌‌‌ می‌گیرد به زیبایی هر چه تمام‌‌‌‌‌‌تر خودنمایی کنند.

ویترین و بوفه آشپزخانه مدرن

مدل ویترین و بوفه در آشپزخانه مدرن ارتفاع و اندازه‌‌‌‌های گوناگونی دارد. یکی از محبوب‌‌‌‌‌‌ترین طرح‌‌‌ها همان ارتفاع استاندارد است که کابینت از روی کانتر شروع شده و هم ارتفاع با کابینت‌‌‌‌های دیواری قرار گرفته و به آن‌‌‌ها متصل‌‌‌‌‌ می‌شود. اما کابینت ویترین تمام قد هم وجود دارد که ارتفاعش از کف تا سقف کابینت‌‌‌‌های دیواری است. اگر قرار است درب کابینت یا حتی قفسه‌‌‌ها بصورت شیشه‌‌‌‌‌ای طراحی شود، چنین مدلی‌‌‌‌‌ می‌تواند برای آشپزخانه‌‌‌‌های کوچک نقشی اساسی ایفا کند چرا که باعث بزرگتر دیده شدن فضای آشپزخانه‌‌‌‌‌ می‌شود.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | lonepine 47 wide dining hutch 1

مدل‌‌‌‌های بدون درب ویترین و بوفه در آشپزخانه مدرن که شکلی شبیه به شلف و قفسه دیواری دارند، گزینه کم هزینه‌‌‌‌‌‌تری نسبت به ویترین‌‌‌‌های شیشه‌‌‌‌‌ای محسوب‌‌‌‌‌ می‌شوند. فارغ از اینکه چه طرحی را برای این قسمت آشپزخانه انتخاب‌‌‌‌‌ می‌کنید، حتما در نظر داشته باشید که این  فضا به یک نورپردازی هنرمندانه نیاز دارد. خصوصا اگر شما از جمله افرادی هستید که به ظروف کریستالی و لوکس علاقه دارید، نورپردازی مناسب‌‌‌‌‌ می‌تواند درخشش خارق العاده به ظروف کریستالی بدهد. این ظروف علاوه بر خودنمایی در کوراسیون آشپزخانه، با بازتاب نور، باعث بزرگ‌تر دیده شدن محیط آشپزخانه نیز‌‌‌‌‌ می‌شوند.

 

انواع ویترین و بوفه در آشپزخانه مدرن

ویترین‌‌‌ها مدل‌‌‌ها مختلفی دارند و انتخاب سبک آن‌‌‌ها بستگی به نوع و دکوراسیون آشپزخانه دارد و معمولا وجود ویترین برای آشپزخانه‌‌‌‌های کوچک مناسب است چرا که باعث‌‌‌‌‌ می‌شود تا آشپزخانه بزرگ‌‌‌‌‌‌تر جلوه دهد مخصوصا اگر از شیشه‌ی شفاف برای آن استفاده شود چرا که یکی از موضوعات در انتخاب ویترین سبک شیشه‌ی آن‌‌‌‌‌ می‌باشد که می‌تواند شیشه‌ی مات، شفاف، مشجر و طرح دار باشد. معمولا شیشه‌‌‌‌های شفاف پرطرفدار‌‌‌‌‌‌ترین انتخاب هستند چرا که بسیار شیک هستند و با همه‌ی سبک‌های دکوراسیون ست می‌شوند، همچنین هزینه‌ی کمتری نیز دارند.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | H8FHLCGSUr9CZ3uzko2yQN 1 scaled

این شیشه برای مدل ویترین کابینت‌‌‌ هایگلاس نیز مناسب هست، در کنار شیشه‌‌‌‌های شفاف، شیشه‌‌‌‌های طرح دار برای استفاده از مدل ویترین کابینت‌‌‌ هایگلاس یا دیگر کابینت‌‌‌ها پرطرفدار هست چرا در طرح‌‌‌‌های مختلفی وجود دارند و باعث زیبایی ویترین نیز‌‌‌‌‌ می‌شوند. معمولا از لامپ‌‌‌‌های هالوژن برای تزیین و روشنایی مدل ویترین آشپزخانه استفاده‌‌‌‌‌ می‌شود. لامپ‌‌‌‌های هالوژن از آن‌جایی که طیف نوری گسترده‌‌‌‌‌ای دارند، برای درخشان کردن ظروف دکوری خیلی مناسب هستند، هر چند توصیه‌‌‌‌‌ می‌شود اگر ظروف رنگی در کابینت ویترین قرار می‌دهید، از لامپ‌‌‌‌های ال‌ای‌دی سفید استفاده کنید. رنگ سفید باعث درخشش بیشتر رنگ‌‌‌‌های موجود در ظروف دکوری‌‌‌‌‌ می‌شود.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | eden prairie kitchen remodel 1

در بسیاری از موارد ویترین را بالای بوفه‌ی آشپزخانه سفید یا کنار در ستون‌‌‌‌های آن می‌زنند که این کار باعث جلوه‌ی بهتر و استفاده‌ی بهینه از بوفه‌ی آشپزخانه سفید‌‌‌‌‌ می‌باشد و می‌توانید به راحتی ظروف دکوری خود را در آن بچینید و جلوه‌ی خاصی به بوفه‌ی آشپزخانه بدهید.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Vitrinien Kommode aus skandinavischem Kiefernholz modern im Landhausstil Highboard Hochkommode rustikaler Design LoftMarkt 1 1

در برخی خانه‌‌‌ها مدل ویترین آشپزخانه فقط به سمت داخل آشپزخانه دید دارد، برای خانه‌‌‌‌هایی که آشپزخانه اپن یا پلان باز دارند، یعنی آشپزخانه کاملا به اتاق نشیمن متصل بوده و فقط توسط یک جزیره جدا‌‌‌‌‌ می‌شود. طراحی ویترینی که علاوه بر آشپزخانه، از اتاق نشیمن و پذیرایی نیز دید داشته باشد، ایده‌‌‌‌‌ای هوشمندانه و بسیار تاثیر گذار است. این کار باعث‌‌‌‌‌ می‌شود نه تنها دکور آشپزخانه دلباز و شیک دیده شود بلکه هال خانه نیز از وجود طرح‌‌‌ها زیبای کابینت ویترین و وسایلی که درون آن قرار‌‌‌‌‌ می‌گیرد بهره ببرند.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | hgmag architecture kitchen counter 16x9 1

شاید برایتان جالب باشد که در برخی طرح‌ها، ویترین آشپزخانه در قسمت زیر میز اپن طراحی‌‌‌‌‌ می‌شود، یا اینکه ویترین به طور کل به سمت نشیمن خانه است. معمولا کاور چوبی که روی یخچال را‌‌‌‌‌ می‌پوشاند، قسمت رو به نشیمن آن تبدیل به طبقه‌‌‌‌های شلف‌‌‌‌‌ می‌شود. چنین طرح‌‌‌‌هایی‌‌‌‌‌ می‌تواند برای آشپزخانه‌‌‌‌هایی که با کمبود جا روبرو هستند، مشکل گشا باشد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | witney 31 5 wide dining hutch 1 1

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.