کابینت روکش پولیشی در آشپزخانه بزرگ

کابینت روکش پولیشی در آشپزخانه بزرگ

آیا کابینت روکش پولیشی در آشپزخانه بزرگ مناسب است؟

کابینت روکش پولیشی در آشپزخانه بزرگ یکی از مدرن‌ترین کابینت‌های تولیدی و محبوب‌ترین کابینت ترند 1401 بوده است. برای تولید این مدل کابینت آشپزخانه از رنگ‌های پوششی پلی اورتان یا پلی استر و پولیشی استفاده می‎‌‌شود تا فضایی مدرن برای آشپزخانه خلق شود. رنگ جذاب پولیشی هم بر روی کابینت چوب طبیعی و هم ام دی اف خام قابل اجراست اما بدلیل پوششی بودن کار برای کاهش هزینه بهترین انتخاب ام‌ دی‌ اف خام خارجی خواهد بود. اما سوال این است، کابینت روکش پولیشی در آشپزخانه بزرگ مناسب است یا خیر؟ تا انتهای این نوشته همراهمان باشید!

 

به اطلاعات بیشتر درمورد کابینت روکش پولیشی در آشپزخانه بزرگ نیاز دارید؟ این مقالات را هم بخوانید!

 

 

متریال کابینت روکش پولیشی در آشپزخانه بزرگ

پیشتر از محبوبیت بالای کابینت روکش پولیشی در آشپزخانه بزرگ گفتیم و دانستیم که کابینت پولیشی یکی از مدرن‌ترین کابینت‌های تولیدی و محبوب‌ترین کابینت ترند 1401 بوده است. بهترین ورق ام دی اف خامی که می‌توان برای کابینت روکش پولیشی در آشپزخانه بزرگ استفاده نمود MDF خارجی است که هم کیفیت خوب و مطلوبی دارد، هم به لحاظ یک‌نواختی سطوح و رنگ پذیری مناسب است و هم تراکم و استحکام لازم را دارد.

کابینت پولیشی برای آشپزخانه عروس

چهارچوب اصلی کابینت یا کمد دیواری پولیشی مانند دیگر کابینت‌ها از ورق ام دی اف سفید طراحی می‌شود و احتیاج به رنگ آمیزی ندارد. قسمت‌های مهمی که احتیاج به رنگ آمیزی دارند و با ورق کابینت MDF خام تولید می‌شوند درب کابینت و نما هستند. با استفاده از رنگ پولیش می‎‌توان به راحتی نقایص هر سطحی را برطرف کرد و در عین حال ظاهری شفاف و زیبا به آن‌ها داد. البته کاربرد پولیش تنها برای ایجاد شفافیت و زیبایی ظاهری نیست بلکه از رنگ پولیش به عنوان لایه‌ی محافظ در برابر عوامل مختلف آسیب‌‎زا مانند رطوبت استفاده می‌شود.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | autograph kitchen in white gloss 1014

همچنین برای ترمیم بافت‌های آسیب دیده سطوح چوبی، کابینت روکش پولیشی در آشپزخانه بزرگ یکی از بهترین کابینت‌هایی است که می‌توان استفاده کرد. عملکرد پولیش‌ تا حد زیادی شبیه به سنباده است و بیشتر برای ایجاد سطوح صاف و صیقلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. نکته قابل توجه این است که رنگ پولیش دامنه کاربرد وسیعی در تولید انواع کابینت آشپزخانه با سبک‌های مختلف دارد.

کابینت پولیشی برای آشپزخانه عروس

علاوه بر کابینت روکش پولیشی در آشپزخانه بزرگ، از پولیش در طراحی و تولید درب لابی ورودی سبک مدرن هم استفاده می‌شود. چون احتمال آسیب رسیدن به درب ورودی در اثر زیاد باز و بسته شدن و اصابت اشیاء تیز وجود دارد، بهره گیری از رنگ پولش می‌تواند به خوبی از آسیب دیدگی جلوگیری کرده و یا به ترمیم بهتر کمک کند.

 

کاربرد کابینت روکش پولیشی در آشپزخانه بزرگ

 • استفاده از روکش پولیش از بین بردن لک، خراش، سوختگی و آلودگی از روی سطوح مختلف
 • بالا بردن میزان مقاومت و استحکام محصولات چوبی
 • ایجاد سطحی شفاف و براق با کابینت روکش پولیشی در آشپزخانه بزرگ

 

ساخت کابینت روکش پولیشی در آشپزخانه بزرگ

در تولید کابینت روکش پولیشی در آشپزخانه بزرگ در ابتدا کابینت با استفاده از ام دی اف خام تولید می‎‌شود. به وسیله ماشین آلات CNC طرح‎های مختلفی بر روی آن ایجاد می‌شود. مرحله پاشیدن رنگ با استفاده از پیستوله به صورت دستی و یا با ماشین آلات اتوماتیک در محیطی کاملاً ایزوله انجام می‌شود. هرچه فرآیند پاشش رنگ و زیر سازی کابینت روکش پولیشی در آشپزخانه بزرگ بهتر و یکنواخت‌‌تر انجام شود، سطح کار صاف‌تر و یکدست‌تر خواهد شد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Homepolish interior design 4323d 5ade5da7a18d9e00374a807f

در پایان رنگ پولیش مایع  به ضخامت 3 میلیمتر بر روی کار کشیده می‌شود. این پوشش مانند لاکی ضخیم عمل می‌کند و مقاومت کابینت را در برابر عواملی مانند ضربه، خط و خش و حتی رطوبت بالا می‌برد. نوع و جنس رنگ پولیشی در دوام و قیمت نهایی محصول تاثیرگذار خواهد بود.

 

قیمت کابینت پولیشی در آشپزخانه بزرگ

یکی از عوامل تاثیرگذار بر کیفیت و قیمت کابینت روکش پولیشی در آشپزخانه بزرگ، جنس مواد اولیه آن است. ورق ام‌ دی‌ اف نوعی فرآورده چوبی است که از ذرات چوب و چسب و رزین، تحت دما و فشار زیاد تهیه می‎شود. ورق‌های MDF کیفیت‎‌های مختلفی دارند و نوع خارجی آن بطور قابل توجهی مرغوب‌تر است. برای تهیه کابینت روکش پولیشی در آشپزخانه بزرگ از ام‌ دی‌ اف‌ خام با ضخامت 25 یا 32 میلیمتر استفاده می‌شود. نوع رنگ مصرفی از دیگر عوامل تاثیر‌گذار بر قیمت نهایی کابینت پولیشی است.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | bluehighglosskitchen scaled

هر چه کیفیت رنگ پولیش مصرفی بالاتر باشد، به همان میزان شفافیت و پایداری رنگ بیشتر خواهد بود. البته چگونگی انجام فرایند پولیش کاری، نیز بر کیفیت نهایی کابینت روکش پولیشی در آشپزخانه بزرگ تاثیر زیادی دارد. از دیگر عوامل تاثیر گذار بر کیفیت اجرای کابینت پوست پولیش استفاده از یراق با کیفیت و خارجی است. نحوه طراحی و جانمایی قسمت‌های مختلف کابینت هم در زیباتر جلوه کردن آشپزخانه تاثیر زیادی دارد. همچنین موارد زیر را باید حتما مد نظر داشته باشید چرا که تاثیر مستقیم در قیمت کابینت روکش پولیشی در آشپزخانه بزرگ دارند.

 • نوع ورق MDF و ضخامت کابینت روکش پولیشی در آشپزخانه بزرگ
 • کیفیت اجرا و نوع رنگ کابینت روکش پولیشی در آشپزخانه بزرگ
 • استفاده از یراق باکیفیت در کابینت روکش پولیشی در آشپزخانه بزرگ

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Gloss lamination scaled 2 1

پولیش کردن کابینت روکش پولیشی در آشپزخانه بزرگ، نیاز به زمان، تجهیزات، تخصص و مهارت دارد. به همین دلیل این نوع از کابینت‌‎ها قیمت بیشتری در برابر کابینت‌های معمولی دارند.

 

مزیت‌های کابینت روکش پولیشی در آشپزخانه بزرگ

 •  کابینت روکش پولیشی در آشپزخانه بزرگ در اکثر موارد به رنگ سفید ساخته می‎‌‌شود، بنابراین محیط را بزرگ‌تر از آن چه که هست، نشان خواهند داد. این مدل کابینت آشپزخانه انتخاب خوبی برای آشپزخانه‌‎های بزرگ و کوچک است.
 • رنگ پولیش، بر ضخامت رنگ کابینت می‌‎افزاید.
 •  مقاومت کابینت روکش پولیشی در آشپزخانه بزرگ در برابر عوامل مانند ضربه و رطوبت زیاد است.
 •  کابینت روکش پولیشی در آشپزخانه بزرگ به راحتی تمیز می‎‌شود.
 • در صورت بروز خط و خش، امکان ترمیم کابینت روکش پولیشی در آشپزخانه بزرگ وجود خواهد داشت.
 • به دلیل اینکه رنگ و پولیش روی سطوح چوبی را کاملاً پوشش می‌دهد هیچ راه نفوذی برای ورود حشرات و رطوبت در این مدل کابینت وجود ندارد. به همین جهت کابینت روکش پولیشی در آشپزخانه بزرگ به نوعی در گروه کابینت‌های ضد آب قرار می‌گیرد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | iStock 000055882914Medium 1

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.