خرید جاکفشی کلاسیک

خرید جاکفشی کلاسیک

راهنمای خرید جاکفشی کلاسیک

همه‌ی ما تجربه‌ی استفاده از جاکفشی و حتی خرید جاکفشی کلاسیک را داشته‌ایم، چه در منزل خود و چه در هرجای دیگری، اما چرا از جاکفشی کلاسیک استفاده می‌کنیم؟ ویژگی‌های جاکفشی کلاسیک خوب چیست؟ چطور می‌توانیم کارایی یک جاکفشی کلاسیک را تشخیص دهیم؟ قیمت جاکفشی کلاسیک در چه بازه‌‌ای است؟ چه جنسی برای جاکفشی کلاسیک مناسب‌‌‌‌تر است؟ چگونه خرید جاکفشی کلاسیک را به طور دقیق انجام دهیم؟ جاکفشی مناسب برای حیاط چگونه باید باشد؟ و بسیاری از سوال‌های شما در رابطه با جاکفشی کلاسیک را در اینجا برایتان شرح خواهیم داد. با شرکت چوب و دکوراسیون داخلی گریت همراه باشید!

 

به دنبال خرید جاکفشی کلاسیک هستید؟ احتمالا این نوشته‌ها هم به دردتان خواهند خورد!

 

 

چرا خرید جاکفشی کلاسیک مهم است؟

هر قدر وسایل خانه منظم‌تر باشند، ساکنان خانه آرامش بیشتری احساس می‌کنند. یکی از وسایل نظم‌دهنده در همه خانه‌ها، جاکفشی است. هیچ‌کس از منظره‌ کفش‌های به‌هم ریخته جلوی در خوشش نمی‌آید. اگر برای کفش‌های مهمان هم جای کافی وجود داشته باشد، دیگر عالی است. در فرهنگ‌های شرقی، به دلیل اهمیت بسیاری که برای بهداشت خانه قائل هستند و نیز استفاده از فرش و گلیم بر روی زمین، در ابتدا کفش‌ها را در بیرون از منزل درآورده و بر روی زمین به صورت مرتب جفت می‌کردند.

خرید جاکفشی کلاسیک

پس از آن قرار گیری کفش‌ها ر روی طاقچه‌های یا لبه‌های پنجره‌ها و پله‌های ورودی مرسوم شد تا زمانی که جاکفشی ابداع گردید. جاکفشی همانند کمدی است که در ورودی خانه قرار می‌گیرد. وظیفه جاکفشی علاوه بر مرتب نشان دادن محل، محافظت از کفش‌ها در مقابل خراب شدن زودتر آن است.

 

ویژگی‌های جاکفشی کلاسیک خوب

مهم‌ترین نکته اندازه‌گیری ا‌ست. قبل از خرید هر وسیله نو، باید جایی برایش در خانه پیدا کنید. خوشبختانه جاکفشی در مدل‌ها و اندازه‌های مختلفی تولید می‌شود. بنابراین، دست شما باز است که باتوجه به فضای خانه و تعداد کفش‌ها خرید کنید. اول جایی را که قرار است جاکفشی قرار گیرد، مشخص کنید. این مکان می‌تواند در ورودی خانه، راهرو، یا حتا اتاق خواب باشد. اندازه دیوار موردنظرتان را بگیرید و ببینید خوب است سایز جاکفشی چقدر باشد.

برآورد ابعاد مناسب برای جاکفشی، قبل از خرید آن بسیار مهم است. ابعاد جاکفشی در ورودی خانه باید به نحو باشد که در هنگام رفت و آمد و نشستن و پوشیدن کفش‌ها فضای مناسبی را باقی بگذارد. برای همین هم درب داشبوردی و کشویی برای جا کفشی‌ها مناسب‌‌‌‌تر به نظر می‌رسد. در رابطه با میزان قرار گیری کفش در جا کفشی برای هر فردی 2 الی 4 کفش را در نظر بگیرید و متناسب با تعداد اعضای خانواده خود بسنجید که جاکفشی مورد نظرتان این تعداد فضا را برای کفش‌های شما داشته باشد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | minimalist white shoe cabinet slim streamlined organization options for entryway living room storage furniture gold hairpin legs

فراموش نکنید قرار نیست با جاکفشی همه دیوار را بپوشانید. اگر یک سوم دیوار را اشغال کند، نمای بهتری دارد. عمق جاکفشی‌ها تفاوت زیادی با هم ندارد و اغلب حدود ۳۳ سانتی‌متر است. کسی دوست ندارد بزرگ‌ترین جاکفشی را به خانه بیاورد و فضای زیادی را پر کند. اما به‌هرحال باید برای جا دادن همه کفش‌ها فضا داشته باشد. دست به‌کار شوید و مجموع کفش‌های اهالی خانه را جمع بزنید. حدود پنج سانتی‌متر بین دو جفت کفش فاصله درنظر بگیرید. خوب است به این موضوع توجه کنید که وجود کشویی کوچک در جاکفشی به منظور نگه داشتن لوازم مرتبط با کفش به افزایش کارایی جاکفشی و نظم بندی محیط شما بسیار کمک خواهد کرد.

نوعی از جاکفشی کلاسیک نیز وجود دارد که به جاکفشی کلاسیک نیمکتی معروف است. در این مدل از جاکفشی‌ها قسمت پایین آم محل قرار گیری کفش و روی آن (یا قسمت بالایی آن) برای نشستن افراد (جهت پوشیدن کفش) طراحی شده است. این نوع جاکفشی‌ها برای مکان‌هایی که فضای کم‌تری دارند، مناسب هستند.

موضوع مهم دیگری که باید در رابطه با ابعاد جاکفشی  در نظر بگیرید، عمق آن است. حداقل عمق یک جاکفشی باید 30 سانتی‌متر باشد. تا کفش‌های شما به طور کامل درون آن قرار بگیرد. اگر فضای شما برای داشتن جاکفشی‌های زمینی کافی نست، خوب است بدانید که جاکفشی‌های دیواریاز جاکفشی‌هایی هستند که به دلیل آن که بر روی دیوار نصب می‌شوند فضای بسیار کمتری را اشغال می‌کنند. در خانه‌های کوچک هستند کارایی بسیار بالایی دارند و حتی فضا را بزرگ‌تر جلوه می‌دهند.

 

قیمت و خرید جاکفشی کلاسیک

ممکن است با خود بگویی که ظاهر تمامی جاکفشی‌های موجود در بازار کم و بیش مشابه هم است ولی دارای اختلاف قیمت فاحشی هستند، دلیل آن چیست؟ جا کفشی‌ها دارای امکانات ریز ولی مهمی هستند که باعث تفاوت در قیمت آن‌ها می‌شود.

ممکن است تصور کنید که به دلیل اینکه کفش هایتان را بعد از مدتی تعویض می‌کنید و کفش‌های دیگری خریداری می‌کنید، پس توجه به مدل و نوع کفش، در هنگام خرید جاکفشی، کاری بیهوده است! اما این اشتباه است. قرار نیست که شما جاکفشی برای افعاد کفش‌های زمان حالتان بسازید، اما باید توجه کنید که آیا کفش‌های ساق داری در میان سایر کفش‌های شما هست؟ آیا کفش‌های شما پاشنه‌های نوک تیز دارند؟

فرض کنید که فردی از اعضای خانه، دارای کفش‌های پاشنه بلند یا نوک تیزی است، جاکفشی مناسب برای منزل شما، جاکفشی خواهد بد که نوک پاشنه کفش در آن گیر نکند و موجب شکستگی آن نشود. یا به عنوان مثالی دیگر، شما بوت‌های زمستانه‌ای دارید که دارای یک مینیمم و ماکسیمم ساقی هستند. جاکفشی که انتخاب می‌کنید باید فضای کافی برای این مدل از کفش‌های زمستانه شما نیز  داشته باشند. برای خاطر همین موارد ذکر شده خوب است که به هنگام خرید جاکفشی به مدل و نوع کفش‌های خود دقت کنید تا انتخاب مناسب‌تری داشته باشید.

 

خرید جاکفشی کلاسیک بدون در

جاکفشی روباز کار را راحت می‌کند. مقابلش می‌ایستید، دست‌تان را دراز می‌کنید و هر کفشی را بخواهید برمی‌دارید. از طرف دیگر هوا بین کفش‌ها جریان دارد و کفش مرطوب باقی نمی‌ماند. بعضی از مدل‌های جاکفشی روباز زیبا هستند و با بقیه اثاث شما هماهنگ می‌شوند. اما واقعیت این است که بعضی‌ها دوست ندارند کفش بخشی از لوازم تزیینی خانه باشد. اگر جاکفشی در دل خانه قرار داشته باشد، منظره‌‌ی خیلی جالبی ایجاد نمی‌کند. این مدل جاکفشی قیمت خیلی پایینی دارد و برای کسی که دنبال جاکفشی بدون در و ارزان‌ قیمت باشد، گزینه‌ی خوبی‌ به‌نظر می‌رسد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | 191044 18076488

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.