بازسازی درمانگاه

بازسازی درمانگاه

صفر تا صد بازسازی درمانگاه

در زمینه بازسازی درمانگاه که امروزه به طور جد یکی از معضلات در حوزه سلامتی کشور شده است باید دقت فروانی داشت، بازسازی این مراکز که اساسا بعضا تعدادی از مراکز درمانی قدمت طولانی دارد بنا بر درخواست نمایندگان در مجلس محترم باید در اولویت قرار بگیرد تا مردم در این زمانی که بیماری وحشتناک کرورنا همگیری آن وسیع شده است و اشخاصی که حتی برای این بیماری به مراکز درمانی هم مراجعه نمی کنند و احتمال اینکه به این بیماری دچار شوند، بنابراین لزوم و دقت به دیوار و کفپوش و سقف پوش مراکز درمانی را بیش از پیش از با تاکید رو به رو کرده است.

 

اهمیت بازسازی درمانگاه

در بخش مراکز درمانی و بازسازی درمانگاه به جهت اینکه این متراژ یک مراکز درمانی وسیع است و تمامی مراجعه کنندگان به تمامی بخشهای این مراکز سر خواهند زد جهت برطرف شدن مشکلات بنابراین لزوم این است که تمامی قسمت های یک مراکز درمانی مزین به یک دیوارپوشی شود که همواره بر آنتی باکتریال بودن و همچنین شستشوی راحت و بی دغدغه تاثیرگذار باشد.

بازسازی بیمارستان

این مراکز که روزانه بالغ بر هزار نفر مراجعه کننده دارند حتما نیاز به نگاه مدیریت بر روی این مراکز درمانی هستند و همچنین با توجه به تجربه شرکت بازسازی ما مراکز درمانی ای که دارای کادر درمانی بیشتری هستند قطعا سرشان شلوغ تر باشد به کنار به بهداشت محیط باید بیشتر دقت کنند، مراجعه کنند صبح و عصر و شب که یک مجتمع درمانی که دارای پزشکان عمومی، متخصصین و حتی داندان پزشکان باشد و شاغل در این قسمت هستند بنابراین بخش مهم را بابت نظافت و نیز تمیز کردن محیط می طلبد.

 

حساسیت بالای بازسازی درمانگاه

مراکز درمانی از جمله مکان هایی هستند که عملیات بازسازی ساختمان قدیمی و از بین بردن نقص های آنجا از جمله موارد بسیار ضروری و مهم به شمار می رود. زیرا که اگر مکانی مانند یک ساختمان از نقص فنی و مشکلات کفپوش، خرابی سقف، یا نشتی آب از دیوارها و … برخوردار باشد می توان در مدت زمان طولانی تری و یا در حین استفاده از ساختمان آن ها را برطرف کرد. اما بازسازی مراکز درمانی، در صورت وجود عیب و نقص بسیار حیاتی و واجب می باشد، زیرا که می تواند آسیب های جانی نیز وارد کند و خطرات مرگ و میر بی شماری داشته باشد.

به عنوان مثال اگر سرامیک ها و کف مراکز درمانی خراب و شکسته باشد، برای عبور برانکارد و یا ویلچر به مشکل برمی خورند، یا اگر پنجره ها و در ها شکسته باشند، تهویه هوا خراب باشد، سیستم گرمایشی سرمایشی به درستی کار نکند، آسانسورها هنگام انتقال بیمار به مشکل بخورند و مشکلاتی از این قبیل وجود داشته باشد، این مراکز درمانی از نظر ایمنی و حفاظت بسیار ضعیف به شمار می رود.

 

راهروهای درمانگاه

یکی از مکان های مهم که در بازسازی مراکز درمانی باید به آن دقت شود راهرو ها می باشند. پهنای راهروها نباید کمتر از حد استاندارد باشند که در هنگام عبور تخت های متحرک با سایزهای مختلف به مشکلی برنخورند. همچنین پنجره های نورگیر و هوا گیر واقع در راهرو ها نباید خیلی از هم فاصله داشته باشند. ستون ها، برآمدگی دیوارها و دیگر قسمت هایی که ممکن است دچار مشکل در رفت و آمد سریع شود باید برطرف شود، همچنین در راهروهای قسمت های بخش باید درهای کافی گذاشته شود تا دود سیگار در راهرو جمع نشود.

 

پله های استاندارد درمانگاه

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | 3565fc66860993.5b250111d3d4d

تقریبا می توان گفت پله ها یکی از مهم ترین بخش های مراکز درمانی می باشند، پهنا و عریض بودن آن باید به نوعی باشد که در صورت اشکال در آسانسورها توانایی عبور افراد زیادی بر روی آن ممکن باشد. بنابراین باید هر دو طرف آن نرده های حفاظتی وجود داشته باشند.

ارتفاع پله ها نباید خیلی زیاد باشد که در صورت ایراد در آسانسورها و یا رفت و آمد پرسنل و کادر نظافتی به طبقات مختلف، دچار آسیب های بدنی مانند زانو درد و کمر درد نشوند. برای پهنای مفید و موثر پله ها و پاگردها نباید کمتر یا بیشتر از حد استاندارد باشند. همچنین درهای واقع در پاگردها نباید پهنای مفید آن را اشغال کند و درصورت وجود باید به سمت خروج باز شوند که ممانعت فضایی ایجاد نشود.

 

اهمیت آسانسور در درمانگاه

معمولا انتقال دارو، تخت، ولیچر، حتی بیماران و بستگانشان، ملحفه ها و … از طریق آسانسور بین طبقات جا به جا می شوند به همین علت باید به گونه ای آن را تعمیر و بازسازی کرد که توان و قابلیت عبور اجسام سنگین با تعداد زیاد را داشته باشد و قابل ذکر است که به دلایل بهداشتی و تمیزی، بهتر است برای هرکدام از این موارد آسانسور جداگانه ای در بخش های مختلف در نظر گرفته شود.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | MA228 Credus press 4.1534151808.2222

برای مواردی مانند انتقال تخت فضای داخل آسانسور باید به اندازه ای بزرگ باشد که قابلیت انتقال یک تخت و دو همراه را داشته باشد. همچنین سطوح داخلی آن باید به راحتی قابل شست و شو و ضدعفونی کردن باشد تا از خطرات احتمالی بهداشتی جلوگیری شود. ایمنی آسانسورها بسیار از اهمیت زیادی حائز است، به عنوان مثال در صورت اشتعال، سیستم خاموش کردن آتش باید در آسانسور وجود داشته باشد.

 

مشکلات همزمانی عملیات در مراکز درمانی و کاربری

یکی از مشکلات ساخت و بازسازی مراکز درمانی،بهره برداری همزمان بخش های مختلف و مراکز مورد نظر در حین بازسازی میباشد.این شرکت با ارائه راهکارهایی سعی بر کم کردن مشکلات ناشی از همزمانی درمان وعملیات بازسازی وضررهای مالی ناشی از عدم بهره برداری،ایجاد سر و صدا و آلودگی در محیط های کنترل شده و درمانی در طی روند کاری خود خواهد داشت.

 

هزینه بازسازی مراکز درمانی

قبل از هر عملیاتی ابتدا باید تمامی هزینه های بازسازی مراکز درمانی را برآورد کرد، تا یکبار و به صورت کامل مشکلات ساختمان برطرف شود. کارشناسانی در این زمینه فعالیت دارند، که با مراجعه به آن ها می توان مشکلات و موارد غیر استاندارد، که نیاز به تعمیرات و بازسازی دارند را بررسی و اعلام کرد. همچنین با توجه به میزان نواقص در بازسازی مراکز درمانی، متراژ، مشکلات سازه ای ساختمان و… می توان برآورد هزینه را انجام داد.

بازسازی مراکز درمانی

یکی از نکات مهم و ضروری در تعمیرات مراکز درمانی استفاده از کفپوش و دیوار پوش های آنتی باکتریال می باشد، تا شستشوی راحت، بهداشتی و بی دغدغه ای داشته باشند. به طور کلی، با توجه به توضیحات داده شده باید نکات ایمنی در بازسازی مراکز درمانی رعایت و حدود استاندارد برای هر بخش از مراکز درمانی اجرا شود. همچنین باید از کیفیت بالا در بازسازی مراکز درمانی استفاده کرد، تا فضای ایمنی برای بیماران فراهم شود.

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.