بازسازی عینک فروشی

بازسازی عینک فروشی

نکاتی برای بازسازی عینک فروشی

امروزه دیگر کمتر فروشنده‌‌‌ای است که در کار خودش رفتار مشتری را نشناسد، با توجه به فضای به شدت سخت رقابتی که بین تمامی فروشنده‌‌‌‌ها جاری است؛ داشتن یک محیط جذاب، برای اینکه مشتری را جذب محصولات شما کند هم ضروری است، هم سخت و هم موثر و لذت بخش، اگر یک محیط زیبا و کاربردی مطابق سلیقه برای مشتری خود داشته باشید حتما جذب مخاطب و در نتیجه درآمد خود را بیشتر خواهید کرد.

درست است که ما کسب‌وکارهای ارزشمندی که در پی بازسازی فروشگاه نبوده و نیستند را به‌هیچ‌عنوان زیر سوال نبرده‌ایم و حتی در بعضی از مواقع ممکن است مشتری به همان ویترین ساده هم جذب شود اما تجربه نشان داده است که هر چقدر به ظاهر مغازه خود برسید، جذب مشتری و بازگشت سرمایه را در پی خواهد داشت و ما به عنوان شرکت بازسازی و دکوراسیون داخلی در خدمت شما عزیزان هستیم و در این نوشته نکات مهمی برای بازسازی عینک فروشی در اختیار شما قرار خواهیم داد.

 

قصد بازسازی فروشگاه خود را دارید؟ این مقاله‌ها را از دست ندهید!

 

بازسازی ویترین عینک فروشی

نمای مغازه و ویترین، اولین قسمتی است که ذهن مشتری را به خود درگیر می‌کند. ممکن است شما کاربری مغازه را تغییر دهید و کاربری آن را از فروش بدلیجات به فروش شال و روسری تبدیل کنید یا مغازه‌ای جدید بخرید که نیازمند طراحی ویترین باشد. اگر به میزان فروش خود اهمیت می‌دهید، باید نکاتی را در طراحی و اجرای ویترین رعایت کنید. به عنوان مثال ویترین شما باید شفاف باشد تا کارهای شما دقیق نشان داده شود.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | officedesignart6 1 scaled

ویترین مبهم شاید ذهن عده‌ای را درگیر و آن‌ها را جذب کند؛ اما تجربه نشان داده که چنین افرادی کمتر وارد مغازه می‌شوند. عواملی مانند تناسب اندازه و ارتفاع محصولی که در ویترین قرار می‌گیرد با ابعاد ویترین، نورپردازی‌های خاص و رنگ ویترین مسائلی هستند که به هنگام بازسازی مغازه باید مورد توجه قرار گیرند.

نور یکی از عوامل خیره‌کننده است و انرژی خوبی دارد؛ اما اینکه این نورپردازی به چه میزان باشد تا تاثیر روانی خوبی بر ذهن مشتری داشته باشد امری بسیار مهم و تخصصی است. رنگ مغازه نیز باید به گونه‌ای طراحی شود تا در مناسبت‌های مختلف همچون ولنتاین، فصل پاییز و غیره با رنگ‌ها بازی کنید و آن را تغییر دهید.

 

بازسازی محیط داخلی فروشگاه عینک

یکی دیگر از اهداف بازسازی فروشگاه عینک فروشی، استفاده درست و بهینه از محیط مغازه فروش عینک است که در فروش تاثیر به‌سزایی دارد. اختصاص فضای مناسب، جادار، دارای تهویه مناسب، دارای نور کافی برای پرو لباس یا جابه‌جایی محل قرارگیری قفسه‌ها در داخل مغازه از نمونه‌های استفاده بهینه از فضای داخلی مغازه به شمار می‌آیند.

در برخی موارد هدف از بازسازی محیط داخلی مغازه، افزایش امنیت مغازه است که امری تخصصی محسوب می‌شود و شما می‌توانید از مشاوره متخصصان ما در شرکت بازسازی گریت استفاده کنید که تجربه کافی در زمینه طراحی و بازسازی مغازه‌ دارند. قبل از اجرای بازسازی، معمولا طرحی سه بعدی از مغازه به کارفرما نشان داده می‎‌شود تا با نظر کارفرما طرح تکمیل و امنیت مغازه به خوبی تامین شود.

یکی دیگر از انواع مختلف بازسازی مغازه، بازسازی آن به دلیل قدیمی بودن ساختمان است که اهمیت بسیار زیادی دارد؛ چراکه این مشکل مستقیما با ضرر جانی و مالی ارتباط دارد و اگر نادیده گرفته شود، عواقب جبران ناپذیری برای شما رقم می‌زند. این نوع بازسازی عموما به بازسازی کلی ساختمان، تعمیرات اساسی و بازسازی لوله‌کشی‌ها اطلاق می‌شود که حتما باید به وسیله مهندسان خبره صورت گیرد تا بخش‌های فرسوده تعویض، خرابی‌ها تعمیر و امنیت مالی و جانی شما تامین شود.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | officedesignart11 1 scaled

با توجه به اساسی بودن این نوع بازسازی، زمان کافی و قابل توجهی باید به آن اختصاص داده شود؛ بنابراین بهتر است زمانی اقدام به چنین بازسازی کنید که بازار در رکود است و ضرر کمتری به شما می‌رسد. غالبا بهترین زمان برای چنین بازسازی، فصل‌های سرد سال هستند.

در بازسازی ساختمان بازسازی مغازه بسیاری از افراد برای کسب درآمد و به دست آوردن پول اقدام به راه اندازی مغازه می‌کنند. به هر میزان که مغازه زیباتر و شیک تر باشد، مشتری بیشتر جذب آن می‌شود و تمایل پیدا می‌کند که وارد مغازه شود و از آن خرید داشته باشد. در نتیجه شما می‌توانید با بازسازی مغازه و زیباسازی آن، درآمد و سود خود را افزایش دهید.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | OcchioOptometry MichelleDirkse 1 1

در واقع ممکن است شما قصد داشته باشید که مغازه‌‌ی جدیدی را راه اندازی کنید و یا اینکه مغازه‌‌ی قبلی خود را تغییر دهید. در هر دو صورت باید دکوراسیون داخلی و خارجی مغازه را تغییر دهید. وقتی نام بازسازی مغازه به میان می‌آید، بسیاری از افراد گمان می‌کنند که بازسازی تنها محدود به ویترین مغازه و فروشگاه می‌باشد اما این تصور غلط است و شما می‌توانید برای بازسازی مغازه، موارد مختلفی را در نظر بگیرید که در ادامه با آن‌ها آشنا خواهید شد.

 

هزینه بازسازی عینک فروشی

هزینه بازسازی فروشگاه به عوامل مختلفی وابسته است و نمی‌توان قیمت دقیقی برای آن تعیین کرد. شما می‌توانید با توجه به بودجه‌‌‌ای که دارید، موارد مختلف و قیمت مناسب تری را برای بازسازی مغازه استفاده کنید تا هزینه‌‌ی زیادی روی دوش شما قرار نگیرد.

یکی از مهم ترین و اصلی ترین قسمت‌های مغازه که باید به آن توجه ویژه‌‌‌ای شود، ویترین مغازه می‌باشد. زیرا مشتریان و افراد در نگاه اول، تنها ویترین مغازه‌‌ی شما را مشاهده می‌کنند و در صورت جذاب بودن آن، به داخل مغازه‌‌ی شما خواهند آمد و از محصولات شما خریداری خواهند کرد. در نتیجه به هر میزان که ویترین شما خاص تر و متفاوت تر باشد، جلب مشتری شما نیز بیشتر خواهد شد. در نتیجه در زمان بازسازی مغازه باید توجه ویژه‌‌‌ای به ویترین مغازه داشته باشید.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | OcchioOptometry MichelleDirkse 5 2 1

در زمان بازسازی تجاری ویترین مغازه باید به نورپردازی و رنگ آن توجه کنید. زیرا نور و رنگ می‌تواند اثرات مثبت زیادی روی جلب مشتری و زیبایی ویترین داشته باشد. به طور مثال از نور باید به گونه‌‌‌ای استفاده شود که به خوبی روی محصولات قرار داده شده در ویترین بتابد و زیبایی آن‌ها را دو چندان کند. انتخاب رنگ‌های جذاب نیز می‌تواند زیبایی ویترین شما دو برابر کند در نتیجه باید با استفاده از روانشناسی رنگ، بهترین و جذاب ترین رنگ‌ها را انتخاب کنید.

 

بازسازی عینک فروشی

بخش بازسازی یک مغازه و فروشگاه محدود به این نمی‌شود که شما تازه یک باب مغازه را تهیه کرده اید و قصد دارید دست به سر و گوش آن بکشید تا جذب مخاطب داشته باشد، خیلی وقت‌ها شما در فروشگاه خود نیاز به تعمیرات دارید، نیاز به نوسازی و بازسازی دارید تا یک پیشخوان بهتر تعبیه کنید یا عینک‌ها را در ویترین بزرگ‌تری قرار دهید.

 

نقشه‌ی راه بازسازی عینک فروشی

بگذارید با یک مثال شروع کنیم؛ زمانی که ما در حال طراحی مزون‌های لباس هستیم حتی به کف‌پوش داخل مغازه و نقاط کور ویترین آن توجه خاصی داریم، حتی به نحوه چیدمان لباس و نیز رنگ بندی کف‌پوش و دیوارها هم تاکید داریم، حالا وقتی یک مغازه قصابی را بازسازی می‌کنیم به چه چیزهایی توجه می‌کنیم؟ عمدتا به دیوارها که آنتی‌باکتریال باشد، اگر که میکروب و کثیفی روی دیوار بود به خوبی تمیز شود، همچنین مشخص کردن هر کاربری با کاربر یک مغازه همه نشان دهند طراحی متفاوت ما از رقیبان است. آن دسته از عزیزان که قصد دارند که به بازسازی مغازه بپردازند این موارد را در ذهن داشته باشند:

  • کاربری مغازه چه محصولی است؟
  • دکور مغازه حالت کلاسیک باشد یا حالت مدرن؟
  • چقدر می‌خواهید هزینه کنید؟
  • آیا نیاز به پوشش دهی تمام مغازه دارید؟
  • آیا مغازه نیاز به مبلمان و میز و صندلی برای مشتری دارد؟
  • آیا درب ورودی و پنجره‌‌‌‌ها نیاز به بازسازی مغازه می‌باشد؟
  • آیا از تاسیسات داخل مغازه حصول اعتماد دارید یا خیر؟
  • آیا نیاز است که دیوار کاذب یا سقف کاذب مغازه داشته باشد؟

 

دکوراسیون داخلی مغازه

پس از رسیدگی به بازسازی، این بخش را باید هم خود کارفرمای ما و هم طراح ما به درستی بررسی کنند، در بعضی از پروژه‌‌‌‌ها صرفا با یک تزیین دیوارپوش سنگی یا پی‌وی‌سی هم برای دیوار و یا برای سقف کار به اتمام می‌رسد شاید نهایت کار یک روزه یا دو روز کاری باشد، اما در بخش‌های بازسازی دکوراسیون داخلی مغازه باید به موارد مختلفی دقت داشت تا بتوانیم هم از تاسیسات مغازه گرفته، درب ورودی به صورت شیشه‌‌‌ای یا چوبی و یا هر مورد دیگر را بررسی کنیم.

بازسازی عینک فروشی

ما به عنوان طرح به قرار گیری میز مدیریت، میز کارمندان و نیز زمان جاگذاری و نشستن مشتری‌‌‌‌ها باید دقت کنیم تا علاوه بر اینکه نور مناسب محیط داشته باشد محل استراحت مشتری نیز باشد. مثلا در فروشگاه‌‌‌‌های لباس، مشتری باید دقایقی لباس جدید خود را به تن کند و تامل کند و یا بنشیند تا بداند که مناسب است یا خیر؛ یا در مغازه‌‌‌‌های کفش فروشی هم روال به همین شکل است و اساسا تیپ مغازه‌‌‌‌هایی که فروشنده حضوری و نه کانتری دارند این سبک را باید اجرا کرد. در مورد فروشگاه و مغازه‌‌‌‌هایی که کانتری هستند باید یک فروشگاه با سر درب زیبا طراحی کرد و جای نشستن را در بیرون برای صرف فست فود و یا میان وعده آماده، مهیا کرد تا مشتری دقایقی را به گپ و مشاوره با شما بپردازد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | cutler boardwalk optometry retail design 10 scaled1

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.