بازسازی رستوران

بازسازی رستوران

بازسازی رستوران را از کجا شروع کنیم؟

در گذشته رستوران ها صرفا مکانی برای صرف غذا بودند اما امروزه مردم به رستوران می روند تا علاوه بر صرف غذا با هم در مورد مسائل گوناگون گفتگو کنند، مراسم های مختلفی مانند تولد، سالگرد ازدواج و … را جشن بگیرند، مهمانی بدهند و غیره. از این رو مالکان رستوران ها باید بتوانند پاسخگوی نیازهای مشتریان باشند و به طور جدی به بازسازی رستوران فکر کنند. هر چقدر این نیازها بیشتر پاسخ داده شوند به همان میزان بر تعداد مشتری و در نتیجه سودآوری افزوده می شود. برای این منظور طراحی رستوران بسیار در جذب مشتری تاثیرگذار می باشد.

 

چرا بازسازی رستوران مهم است؟

امروزه با پیشرفت دنیای تکنولوژی و گسترش ابزار مدرن دیگر کم تر کسی برای تفریح جذب رستوران های ساده می شود. اکثر کسانی که به رستوران می روند خواهان فضایی آرامش بخش و جلادهنده روح می باشند تا غذای خود را با خاطره ای خوش میل کنند. هم چنین با رشد فضای مجازی انواع دکوراسیون و محیط مدرنیته از دید مشتریان پنهان نیستند. بسیاری علاقه دارند جذب مکان هایی شوند که در فضای اینستاگرام مشابه آن را دیده اند و کنجکاوی زیادی برای تجربه آن محیط ها دارند. بنابراین برای جذب مشتری بیش تر علاوه بر توجه به کیفیت و رنگ و بوی غذا باید به طراحی دکوراسیون رستوران نیز توجه داشت.

 

صفر تا صد بازسازی رستوران قدیمی شما

رستوران های قدیمی و فرسوده باید به سرعت جای خود را به رستوران های لوکس و مجلل بدهند. اما چگونه؟ با بازسازی رستوران ها می توان به این هدف نائل شد. در بازسازی رستوران سه عامل فضا، ایده و طراحی مهم می باشند. برای اجرا و پیاده سازی هر طرحی باید این سه عامل در نظر گرفته شوند. بازسازی رستوران شامل دو بخش طراحی داخلی و طراحی خارجی می شود.

 

بازسازی نمای رستوران

نمای ساختمان باید بیانگر عملکرد و نوع فعالیت رستوران باشد به گونه ای که بیننده با مشاهده آن به درک کلی از نوع غذاهای سرو شده در رستوران داشته باشد. در طراحی نمای رستوران می توان از دو یا چند متریال استفاده کرد و یکی از مصالحی که می تواند در طراحی رستوران ها به کار برود چوب است. نما باید هماهنگ با سبک های دکوراسیون مدرن، کلاسیک یا سنتی انتخاب شود و مقاوم به شرایط آب و هوایی منطقه باشد.

همچنین می توان از آلاچیق های چوبی در نمای بیرونی رستوران استفاده کرد. در هنگام طراحی نما باید محوطه سازی اطراف هم مد نظر قرار گیرد.نمای ساختمان باید به گونه ای منحصر به فرد طراحی شود که برای دیگران به راحتی قابل تقلید نباشد.

 

مکان رستوران

مکان رستوران هم نقش تعیین کننده ای در سبک معماری رستوران دارد و نباید از طراحی های یکنواخت و تقلیدی استفاده شود. بدین معنا که طراحی یک رستوران در کنار دریا با طراحی یک رستوران در داخل شهر یا بین جاده ای متفاوت است. مشتری با توجه به مکان رستوران انتظار طراحی خاصی را برای رستوران دارد و این طراحی ها به شیوه های گوناگونی بر مشتری تاثیر می گذارند. اولین نگاه مشتری به بخش آشکار رستوران مانند سردر و نمای رستوران می باشد. همین نکته به مشتری القا می کند که این رستوران در چه رتبه ای قرار دارد و دوست دارد که از این رستوران استفاده کند یا خیر؟

بازسازی رستوران

نمای رستوران می تواند یک عامل نیرومند در جذب مشتری باشد به گونه ای که تصمیم به بازگشت مجدد به رستوران را در مشتریان تقویت می کند. اگر طراحی ساختمان و وسایل مناسب نباشند مشتریان همیشه با شک و تردید غذا انتخاب می کنند که آیا غذا سالم است یا خیر؟ طراحی مناسب خارجی مانع از بروز چنین پیش داوری هایی می شود.

 

بازسازی ورودی رستوران

اولین تاثیر را نمای رستوران بر مشتری می گذارد تا فضای داخلی را برای خود مجسم کند. تاثیر بعدی را قسمت ورودی رستوران ایجاد می کند. راهروی کوچک بین دو قسمت پذیرش موجب می شود مشتری قبل از ورود به محیط داخل توقف کوتاهی داشته باشد. شیوه های جداسازی محیط خارج از داخل رستوران باید با نوع و مکان رستوران هماهنگ باشد. در بیشتر موارد وجود چنین فضایی ضروری است.

 

طراحی درب رستوران در بازسازی

درب شیشه ای در رستوران باعث می شود که مشتری بتواند محیط داخل رستوران را ببیند و این خود نوعی دعوت است اما درب چوبی باعث تحریک حس کنجکاوی مشتری می شود و در بعضی موارد باعث امتناع مشتری از ورود به رستوران می گردد. درب ورودی باید به راحتی قابل استفاده باشد و بوی غذاهایی که در رستوران طبخ می شود نباید در این مکان به مشام برسد.

 

نورپردازی در بازسازی رستوران

نورپردازی ایده آل و مناسب در درون نمای داخلی رستوران یکی از مهم ترین نکاتی است که باید به آن توجه شود. در بازسازی رستوران با نصب لامپ های تزیینی و برنجی و … می توان میزان نور درون رستوران را تنظیم کرد. نور کافی در فضای رستوران فضای دلنشین و آرامی را برای مشتریان فراهم می کند و محیط منحصر به فردی را برای سرو غذا در رستوران ایجاد می کند. نورپردازی مدت زمانی که مشتری در رستوران می ماند را تعیین می کند.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | interior restaurant design ft

در رستوران های فست فود از نورپردازی مستقیم با نورهای پرانرژی استفاده می شود تا مشتری غذای خود را سریعتر بخورد.در نتیجه مشتریان سریع تر رستوران را ترک می کنند و جا برای بقیه مشتری ها فراهم می شود. در رستوران های شیک و مجلل از نورپردازی ملایم استفاده می شود. بنابراین مشتری مدت زمان بیشتری را در رستوران می ماند. نورپردازی باید با طراحی، سبک دکوراسیون، منو و رنگ غذاها هماهنگی داشته باشد.

 

بازسازی دیوارهای رستوران

نکته دیگر که از اهمیت خاصی برخوردار است رنگ دیوارهای رستوران می باشد. رنگ های قهوه ای شکلاتی، قهوه ای آجری و رنگ های روشن و شاد مناسب هستند. برای لوکس شدن رستوران می توان از کاغذ دیواری های زیبا استفاده کرد. رنگ های گرم مانند قرمز و نارنجی و … باعث افزایش اشتهای افراد می شود. در رستوران ها با سبک مدرن می توان از طرح های به رنگ های آبی روشن و خاکستری به محیط روشنایی بیشتری بخشید. رنگ های سرد مانند آبی، سبز، خاکستری و … باعث ایجاد یک محیط آرامبخش می شود. رنگ روشن فضای رستوران را بزرگ تر و رنگ های تیره فضای آن را کوچک تر نشان می دهد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | pasted image 0 18

در رستوران های مجلل و گران قیمت از بافت های قوی تر مانند آجر، اکسسورهای چوبی و سنگ های قیمتی استفاده می شود. دیوارهایی وجود دارند که مانند ال سی دی عمل می کنند و قابلیت تغییر رنگ و طرح دارند. به عنوان مثال می توان این دیوارها را به گونه ای تنظیم کرد که به میهمانان حس حضور در یک زیر دریایی و غواصی را القا کند. می توان از تکنولوژی سه بعدی برای زیبایی محیط و غذاها استفاده کرد. برای کاهش صدا در رستوران ها باید بین دیوارهای آشپزخانه با غذاخوری و یا بین دیوارهایی که نمی خواهیم صدا منتقل شود عایق کاری صوتی صورت بگیرد. سطوح جاذب صدا برای این کار مناسب هستند.

 

بازسازی سقف و کف پوش رستوران

سقف می تواند به طور کامل فضای داخلی بازسازی رستوران را تغییر بدهد. بیشتر مواقع سقف، نقطه کانونی کل طراحی داخلی رستوران می باشد. بسیاری از رستوران ها با تمرکز بر این نکته در دنیا مطرح شده اند. طراحی زیبای سقف تاثیر فوق العاده ای بر تمام فضای رستوران می گذارد و آن را متمایز می سازد. بر اساس مکان رستوران از کف پوش های متنوعی مانند چوب های ترکیبی تیره و روشن، لمینت، سرامیک، سنگ فرش، سنگ و … استفاده می شود. طرح کف پوش در زیبایی و جذابیت رستوران بسیار اثر گذار است. رنگ و طرح کف پوش باید با سایر وسایل و رنگ های موجود در رستوران مطابقت و هماهنگی داشته باشد.

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس گرفته و از مشاوره رایگان گریت کابینت بهره ببرید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.