بازسازی فروشگاه الکتریکی

بازسازی فروشگاه الکتریکی

روند بازسازی فروشگاه الکتریکی

در طراحی و بازسازی فضاهای نمایشگاهی و فروشگاهی آن چه که همواره حایز اهمیت نوع نمایش کالا و عنصر مورد نظر است،به خصوص برای فضاهای نمایشگاهی که غالبا پنجره ای رو به شهر دارند. بازسازی فروشگاه الکتریکی یکی از روش هایی است، که با ایجاد جلوه های بصری ویژه و طراحی دکوراسیون مدرن، به جذب مشتریان بیشتر کمک خواهد کرد. بازسازی تجاری فروشگاه به دو بخش بازسازی ساختمان و ویترین فروشگاه و دکوراسیون داخلی تقسیم می شود.

 

طراحی داخلی و بازسازی فروشگاه الکتریکی

DISHA یکی از برندهای نور و لوازم الکتریکی در هندوستان می باشد. این برند، به تازگی فروشگاه و شوروم (showroom) محصولات خود را در شهر Chandigarh کشور هند افتتاح نموده است. دیزاین این مغازه توسط گروه طراحی Studio Ardete صورت گرفته است. فروشگاه از دو قسمت تشکیل شده که قسمت جلویی به فروش محصولات نور و روشنایی داخلی و قسمت پشتی به فروش محصولات خاص به همراه تجهیزات روشنایی فضای بیرون اختصاص یافته است.

نکاتی که در طراحی داخلی شورم و فروشگاه های نور و روشنایی باید بدان توجه نمود، این است که در یک شو روم روشنایی، برای نمایش نور و محصولات فروشگاه در فضاهای مختلف، نیاز به فضاسازی های متعدد داریم. به عنوان مثال در این فروشگاه می توان اتاق جلسات کوچکی دید که نورپردازی شده است. این به معنای ساختن یک فضای اداری در دل یک شورم است. همچنین می توان به ساخت یک مسیر پیاده رو کوچک اشاره نموده که اطراف آن با محصولات فروشگاه نورپردازی شده است. در چنین فضای اندکی، نیاز به طراحی فضاهای مختلف وجود دارد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | 2 2957.1506082014.1619

نکته ی دیگر این که اینجا یک شوروم نور است و در یک شوروم نور بیشتر از همه چیز، تاکید بر روی نورپردازی خود فضاست! فضاسازی، کف، سقف، دیوارها باید به نحوی صورت گیرد که بیشترین نورپردازی در آنها استفاده شود. از طرف دیگر وسایل الکتریکی نظیر انواع لامپ ها خود کالا هستند و باید ویترین ها ویژه ای در نظر گرفته شود. در واقع نورپردازی فضا و ویترین ها با یکدیگر ترکیب می شوند که خود نیاز به ارائه راه حل خواهد داشت. مطمئنا کار ساده ای نخواهد بود.

 

شروع بازسازی فروشگاه الکتریکی

اگر قصد بازسازی فروشگاه، کارگاه، رستوران، فروشگاه یا هر فضای مشابه دیگر خود را داشته باشید، قطعاً بدون دانستن اینکه چقدر این بازسازی هزینه خواهد داشت نمیتوانید انتخاب درستی برای بازسازی داشته باشید. پیش بینی هزینه پروژه بازسازی ساده چندان مشکل نیست. اما در مورد پروژه های بازسازی که با طراحی دکوراسیون داخلی همراه است، این پیشبینی قیمت دکوراسیون و بازسازی بسیار سختتر و پیچیده تر خواهد شد.

 

اجرای دکوراسیون و بازسازی فروشگاه الکتریکی

مغازه لوازم الکتریکی ارائه دهنده کالاهای مختلفی است که نیاز های برقی در زمینه های خانگی، صنعتی و … را پوشش می دهد کالاهای عرضه شده در این رشته بسیار گسترده است و مشتریان شما افراد مختلفی با ایده آل ها و سلایق مختلف هستند بنابراین باید بتوانید رضایت حداکثری را در آن ها بوجود آورید.

تعیین و پیاده سازی دکوراسیون در مشاغل این چنینی همانند فروشگاه و مغازه الکتریکی به جرات کار پیچیده ای است؛ زیرا خود کالا ها زیبایی خاصی ندارند و سایز و نوع کالاها بسیار متنوع است از اجناس بسیار ریز تا قطعات بسیار درشت با ظاهری صنعتی که برای چیدمان و نظم بخشی نیازمند طراحی دقیق هستند. دکور هم باید به میزان زیادی جذاب و گیرا باشد تا مشتریان بیشتری را به داخل مغازه جذب نماید، به خصوص اگر فروشگاه لوازم الکتریکی شما در محلی واقع شده باشد که سایر مغازه داران نیز در صنف شما فعال باشند.

 

نکات مهم در بازسازی فروشگاه الکتریکی

 • در صورت بزرگ بودن فروشگاه، بهتر است قسمت های مختلفی را در آن تعبیه کنید بطور مثال قسمت صنوق، حسابداری، فروش، تعمیرات و… را از هم جدا کنید.
 • تفکیک ابزارهای بزرگ و کوچک از یکدیگر و دسته بندی ابزارهای مختف بر اساس نوع ابزار، برند ابزارو … میتواند در سرعت بخشیدن به ارائه کالا به مشتری شما را یاری دهد.
 • می توان از قفسه ها و ویتیرین ها و طبقات مختلف جهت چیدمان بهتر در طراحی دکوراسیون مغازه الکتریکی استفاده کرد.
 • در اختیار داشتن میزی جهت ارائه کاتالوگ اگر فضای آن را داشته باشید، توصیه می شود، ممکن است برخی کالاهای شما در انبار باشد اما با ارائه کاتالوگ می توانید مشتری را به
 • هدفش نزدیک تر کنید.
 • در مغازه الکتریکی مشتری باید بتواند برخی کالا ها را تست کند تا با اطمینان خاطر بیشتری دست به انتخاب بزند، طراحی استندی برای این کار به نظر مناسب می رسد.
 • انجام نورپردازی فضا به منظور مشاهده بهتراجناس و کالاها در طراحی داخلی دکوراسیون مغازه الکتریکی واجب است.
 • استفاده از دکوراسیون ایمن به دلیل نوع کار با برق حتما باید در نظر گرفته شود.

 

هزینه بازسازی فروشگاه الکتریکی

اولین مرحله بازسازی فروشگاه، پیشبینی حدودی هزینه است که در زمان تصمیم گیری اولیه بدرد شما خواهد خورد. با دانستن حدود هزینه ای که قرار است برای بازسازی مورد نظر خود پرداخت نمایید، از همان ابتدا مشخص می شود که شرایط مالی شما برای انجام بازسازی مناسب است یا نه.

 

نوشته مرتبط: بازسازی فروشگاه آرایشی

 

چگونگی بازسازی فروشگاه الکتریکی

بعد از این که برنامه ریزی هزینه را انجام دادید حالا زمانی است که می خواهید برای بازسازی فروشگاه خود برنامه ریزی دقیقی نمایید، پیمانکار بازسازی انتخاب کرده و با ایشان قرارداد بازسازی ببندید. در اینجا لازم است تا حد ممکن هزینه بازسازی که پیش بینی میشود دقیق باشد. به این ترتیب کارشناسان ما در شرکت معماری داخلی معماری سفید، با توجه به تجربه و تخصص خود در مورد پروژه های بازسازی فروشگاه، تمام مراحل و شرایط پروژه شما را پیشبینی می نمایند.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | eclectic interior design scaled 1

پس از آن هزینه های مربوط به هر یک را بادقت محاسبه می نمایند. در نهایت هم نتیجه این محاسبات دقیق را بصورت یک مبلغ مشخص با 5 الی 15 درصد خطا به شما اعلام می نمایند. این درصد خطا بستگی به پیچیدگی طراحی داخلی فروشگاه شما دارد. هر مقدار طرح شما ساده تر باشد، این درصد خطا در پیشبینی هزینه کمتر خواهد بود.

 

زمان بازسازی فروشگاه الکتریکی

حساسیت و اهمیت مدت بازسازی ساختمان یک مغازه یا بازسازی فروشگاه و یا هر فضای تجاری دیگری، چندین برابر فضاهای مسکونی اداری است. دلیل آنهم این است که هر روز، تعطیل بودن یک فروشگاه، به معنای از دست رفتن درآمد روزانه مالک یا مستأجر آن فروشگاه و از آن بدتر، از دست دادن مشتریهای دائم و وفادار آن کسب و کار است.

 

هماهنگی در بازسازی فروشگاه الکتریکی

توجه داشته باشید که باید به هر دو بخش به یک اندازه اهمیت دهید و در بازسازی مراکز تجاری بین بخش داخلی و خارجی هماهنگی ایجاد کنید. مدت زمان بازسازی، از دیگر نکات مهم در تعمیرات فروشگاه می باشد، تا زمان فروش و کاسبی را از دست ندهید. دکوراسیون داخلی و بازسازی فروشگاه با توجه به کاربری آن باید از اِلِمان ها و تجهیزات مرتبط برخوردار باشد. لازم به ذکر است که با توجه به اینکه فروشگاه ها مکان هایی پر رفت و آمد هستند، باید از متریال و مصالح با کیفیت در بازسازی استفاده شود.

نکته قابل توجه در نوسازی فروشگاه این است که از کمترین جا، بهترین استفاده را انجام دهید. در تصور برخی از افراد فروشگاه هایی که محدودیت متراژ دارند، باید از ارائه برخی از امکانات صرف نظر کنند، در حالی که با طراحی مناسب و استاندارد می توان تمامی تجهیزات مورد نظر را در آن تهیه کرد. بنابراین در این راه از راهنمایی متخصصان این امر غافل نشوید.

بازسازی رستوران

در بازسازی فروشگاه الکتریکیبدون در نظر داشتن میزان هزینه ها نمی توان کاری را از پیش برد، بنابراین اولین مرحله در این راه تعیین میزان بودجه و میزان هزینه های مصرفی می باشد. در بازسازی های ساده پیش بینی میزان هزینه ها کار چندان سختی نیست؛ اما در پروژه های گسترده ای که طراحی دکوراسیون داخلی نیز در آن لحاظ شده است، کمی پیچیده تر می باشد. نقاشی ساختمان سنتی برخی از مشتریان با مشاهده ویترین های زیبا و دکوراسیون هماهنگ با کاربری فروشگاه جذب آن میشوند، بنابراین با توجه به این بخش از بازسازی می توان به نتیجه مطلوب تری رسید.

 

نکات پایانی بازسازی فروشگاه الکتریکی

 • حتماً با داشتن مجوز بازسازی، فروشگاه یا مغازه خود را بازسازی نمایید. دردسر تعطیل شدن و تأخیر در بازسازی فروشگاه شما، قطعاً بیشتر از دردسر و هزینه ای است که برای اخذ مجوز بازسازی تجاری میپردازید و صرف می کنید.
 • همانطور که اشاره شد، معمولاً بازسازی پروژه های تجاری مانند مغازه یا فروشگاه، بصورت فشرده و در چند شیفت انجام می شود. برای اینکه در زمان کار در شیفت شب، از طرف نیروهای شهرداریها ممانعتی برای انجام کار بازسازی شما پیش نیاید، حتماً یکسر به شهرداری ناحیه ای که فروشگاه شما قرار دارد بزنید و هماهنگی لازم را برای کار در شیفت شب انجام دهید.
 • حتماً پیش از انتخاب مصالح و شیوه بازسازی و تغییر دکوراسیون فروشگاه خود، با صنف یا سازمانی که برروی کسب و کار شما نظارت دارد، هماهنگی لازم را انجام دهید.
 • اگر فروشگاه یا مغازه شما داخل پاساژ یا یک مجتمع تجاری قرار دارد، معمولاً قوانین و محدودیتهایی در این مجموعه های تجاری برای بازسازی واحدهای تجاریشان تعیین شده است. در مورد این محدودیتها، پیش از بازسازی هماهنگی های لازم را انجام دهید.
 • در زمان تصمیم گیری برای بازسازی فروشگاه لباس، به کارکنان و فروشندگان نیز همانقدر که به مشتری توجه می شود باید توجه کنیم.

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس گرفته و از مشاوره رایگان گریت کابینت بهره ببرید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.