بازسازی مدرسه

بازسازی مدرسه

فوت و فن بازسازی مدرسه

بازسازی مدرسه از این رو اهمیت دارد که فرزندان ما روزانه یا در مقطعی از شبانه روز در این مکان به تحصیل می‌پردازند. شادی و نشاط که خصیصه بارز کودکان است در صورتی که با عواملی بازدارنده از قبیل محیط و فضای نامناسب همراه باشد به تدریج اثرات نامطلوبی را در کودکان بر جای خواهد نهاد. با توجه به این که مدرسه محل رفت و آمد تعداد بسیار زیادی از دانش آموزان و معلمان می باشد، باید مکانی باشد که از نظر امنیت جانی برای ماندن این افراد ایمن گردد. همان طور که گفته اند مدرسه خانه دوم هر دانش آموزی به حساب می آید. مدرسه ها به صورت اصولی در ابعاد بسیار بزرگ و متناسب با تعداد کلاس ها در پایه های مختلفی ساخته می شوند. قابل به ذکر است که قبل از بازسازی مدرسه، در ابتدا باید مجوز های رسمی از شهرداری برای مرمت ساختمان در نظر گرفت.

هر گروه و تیمی که مسئولیت بازسازی مدارس را بر عهده می گیرد، باید تمامی قواعد و اصول نحوه ساخت و سازهای مدارس و همچنین انواع ابزارهایی که در این مکان ها به کار گرفته شده است را بشناسد. علاوه بر آن تمامی توصیه های استاندارد را در مرمت و بازسازی های مدارس در نظر بگیرید. نکته قابل توجه در مورد بازسازی مدارس این است که این مکان ها در جهت آسایش، آرامش و رفاه دانش آموزان برای بهبود کیفیت سطح دانش فرزندان می باشد.

در نتیجه باید بسیار پر اهمیت در نظر گرفته شود. لازم به ذکر است که بازسازی مدرسه امروزه در مناطق محروم بسیار حائز اهمیت شده است. چرا که در این مناطق به علت کمبود امکانات و خدمات آموزشی ممکن است بسیاری از فرزندان این مملکت در مکانی درس بخوانند که غیر قابل تحمل باشد در نتیجه باید به این مناطق برای مرمت و بازسازی فضاهای آموزشی توجه فراوانی داشته باشند.

 

معیارهای بازسازی مدرسه

اولین نکته مهم در بازسازی مدرسه این است که به هنگام مرمت ساختمان، بهتر است که کلاس های درس و تعدادی از اتاق ها از قبیل دفاتر مدیریت و مشاوره در طبقه های اول و دوم ساخته شود. نکته قابل توجه دیگر در بازسازی مدرسه استفاده نکردن از آسانسور می باشد. به دلیل تعداد بالای دانش آموزان، در مدرسه ها اگر ساختمان مورد نظر چند طبقه می باشد به کارگیری چند آسانسور پیشنهاد می شود. اما اگر ساختمان مدرسه ای که نهایت دو طبقه دارد استفاده نکردن از آسانسور بهتر است. در مرمت و بازسازی مدرسه، اگر تعداد دانش آموزان زیاد است محدودیت کلاس ها مطرح می گردد که برای این مورد بهتر است کلاس ها را به شکل شیب دار بسازید و در کلاس طرح سکوهایی را ایجاد کنید.

بازسازی مدرسه

استفاده از ابزارهایی برای تاریک شدن کلاس به هنگام بازسازی و مرمت ساختمان های مدرسه برای تیم بازسازی پیشنهاد می شود. نکته دیگر ارتفاع ۳ متر مربع را برای بازسازی مدرسه ها در نظر بگیرید. بهتر است کلاس های کوچک را با حجم ۵/۲ متر مکعب در نظر بگیرید و برای کلاس های بزرگ تر حجم ۵/۴ متر مکعب را داشته باشید. استفاده از این نسبت ها در کلاس ها برای به کارگیری ابزارهای سمعی و بصری و صداها و به کار بردن نورهای طبیعی برای بازسازی پیشنهاد می شوند.

از طرفی اگر تعداد افرادی که در کلاس قرار است حضور داشته باشند بیشتر از ۵۰ نفر باشد باید دو در برای این فضاها در نظر گرفته شود. نکته قابل توجه دیگر در مورد بازسازی مدرسه ها این است که متریال های به کار گرفته شده برای سقف و دیوار کلاس ها طوری انتخاب گردد که برای عبور صدا و انعکاس های نور مشکلی ایجاد نشود. در صورت بالا بودن تعداد صندلی ها باید کلاس ها را به صورت شیب دار مرمت سازید تا به هنگام تماشای دانش آموزان مشکلی در دید آن ها ایجاد نشود. بررسی و چک کردن نشتی ساختمان ها و همچنین پوسیدگی و نم زدگی های موجود در ساختمان یکی دیگر از موارد مهم در بازسازی مدرسه می باشد.

بازسازی مدرسه

توجه به سیستم های گرمایشی و سرمایشی و نیز سیستم های تهویه ساختمان مدارس بسیار اهمیت دارد. درمورد رنگ بندی دیوار ها باید گفت که در بازسازی مدرسه ها می توان گفت باید از رنگ هایی شاد و پر انرژی استفاده گردد. یک پیشنهاد بهتر برای زیبایی و انحصار در بازسازی مدارس استفاده از سرامیک های طرح دار در برخی قسمت های مدرسه می باشد. به هنگام مرمت و بازسازی برای این مکان های آموزشی از قبیل مدرسه و یا موسسات، به مکان درست و دقیق برای انتخاب برخی اتاق ها از قبیل اتاق کامپیوتر، دفتر معلمان، دفتر مدیریت و… توجه زیادی داشته باشید. بازسازی آب خوری ها و سرویس بهداشتی های مدارس از دیگر بخش های مهم این فضاهای آموزشی می باشند.

 

بازسازی مدرسه دخترانه

بازسازی انواع فضاهای آموزشی از جمله موسسات و آموزشگاه ها، می تواند یکی از کاربردی ترین کارهایی باشد که برای جذب دانش آموزان انجام می شود. بازسازی برخی فضاهای آموزشی می تواند باعث افزایش کارایی کارمندان و معلمان در محیط آموزشی شود. همچنین این مرمت در ساختمان ها باعث افزایش روحیه دانش آموزان برای ادامه تحصیل شود. خانواده هایی که در ابتدا برای ثبت نام فرزندان خود به مدرسه و یا هر فضای آموزشی دیگری می کنند ممکن است محیطی که با آن مواجه می شوند از مهم ترین عواملی باشد که باعث می شود راضی به درس خواندن آن ها در این محیط شوند.

 

بازسازی مدرسه پسرانه

یک نکته مهم در مورد بازسازی فضاهای آموزشی، مرمت فضاها و بخش های فرسوده و از بین رفته است. در این بخش تیم های بازسازی که اقدام به مرمت ساختمان می کنند به بافت ساختمان توجه ویژه ای دارند. طراحی های دکوراسیون های مدرن برای فضاهایی از قبیل مدرسه و فضاهای آموزشی بسیار حائز اهمیت است. شرکت هایی که در جهت بازسازی این مکان ها فعالیت دارند در طول تجربه کاری خود با مواد بسیار زیادی برخورد کرده اند؛ در نتیجه با هر ساختمانی که برای بازسازی و مرمت روبرو شوند حتما ایده های بسیار زیادی را دارند.

 

امیدواریم که این مطلب پاسخگوی شما درمورد بازسازی مدرسه بوده باشد، فراموش نکنید که همیشه می توانید برای پرسیدن سوالات خود و کسب اطلاعات بیشتر درمورد بازسازی آموزشگاه زبان با ما در تماس بوده و یا از طریق فرم زیر اقدام به ارتباط با کارشناسان ما نمایید.

   

   

   

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: ۲ میانگین: ۵]

  پیام بگذارید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.