بازسازی آژانس

بازسازی آژانس

بازسازی آژانس

شرکت های آژانس فقط به چند کمپانی بزرگ محدود نمی شوند، بلکه تمام اتوبوسرانی ها، تمام آژانس ها، تمام تاکسی های تلفنی و اینترنتی موجود و تمام سیستم آژانس کالا به بازسازی شرکت آژانس نیاز دارند. معنی و مفهوم بازسازی و دکوراسیون داخلی توسط متخصصان مختلف به شکلهای متفاوتی بیان شده است. اما شاید ساده ترین مشخصه ای که برای تفاوت بین این دو نوع پروژه بتوانیم در اینجا به آن اشاره کنیم، اضافه شدن المانهای دکوراتیو جدید در فضا می باشد.

منظور از اضافه شدن المانها و آیتمهای دکوراتیو جدید این است که اگر در یک پروژه، قصد داشته باشیم تا با تعمیرات و ایجاد تغییرات در فضا، المان ها، آیتم ها و بخش هایی که ارزش دکوراتیو و معماری داشته باشند را به آن فضا اضافه کنیم، میتوانیم بگوییم که پروژه مورد نظرمان، یک پروژه دکوراسیون داخلی می باشد. البته باید توجه داشته باشیم که تفاوت زیادی بین اصطلاح دکوراسیون داخلی که بصورت عامیانه استفاده می شود با مفهوم دقیق دکوراسیون داخلی وجود دارد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | VKT F180000

به همین ترتیب اگر در پروژه مورد نظرمان، تنها هدف، تعمیر، تعویض یا اصلاح شرایط، مصالح، لوازم و متریالهای موجود داخل فضا باشد، به این ترتیب پروژه مورد نظر ما یک پروژه بازسازی خانه می باشد. چرا که آیتم یا المانی که ارزش معماری یا دکوراتیو داشته باشد به فضای مورد نظرمان در پروژه اضافه نمی شود. یکی از دلایلی که باعث می شود نیاز باشد تفاوت بازسازی و دکوراسیون داخلی را بشناسیم، درک درست خواسته و هدف کارفرما از پروژه است.

 

هدف از بازسازی آژانس

زمانی که خواسته کارفرما انجام تغییر دکوراسیون داخلی فضای مورد نظرش است، به این معنی خواهد بود که بازسازی ساده فضا به همان شکل موجود، نتیجه راضی کننده ای برای کارفرما نخواهد داشت و باید در فضایی که موضوع پروژه مورد نظر است، تغییرات اساسی ایجاد شود تا نظر مالک را جلب نماید.

در این شرایط نیاز است تا طراحی داخلی منزل، ساختمان، دفتر کار، ویلا یا هر فضایی که مورد نظر پروژه می باشد، انجام شده و دکوراسیون داخلی مورد پسند و قابل قبول مالک پروژه، براساس این طرح ها، اجرا شده و به ایشان تحویل داده شود. در غیر اینصورت قطعاً مالک پس از بازسازی ساختمان یا فضای مورد نظرش، از پول و زمانی که هزینه کرده است، راضی نخواهد بود و نهایتاً پروژه نتیجه قابل قبول و مطلوبی نخواهد گرفت.

 

بازسازی آژانس

از طرف دیگر، زمانی که هدف کارفرما اصلاح شرایط موجود فضا بصورت تعمیر، تعویض و ترمیم بخش های مختلف باشد دیگر نیازی به طراحی و اجرای دکوراسیون جدید برای آن فضا نیست. در این شرایط، مالک از شکل و مشخصات فضای مورد نظرش رضایت دارد و تنها میبایست مصالح و بخشهای قدیمی با مصالح و المانهای جدید تعویض شده و یا تعمیر شود. در چنین شرایطی اگر به اشتباه، بسراغ طراحی دکوراسیون داخلی و نهایتاً اجرای این طرح ها در پروژه برویم، در نهایت کارفرما بدلیل پول و زمان بسیار زیادی که بدون دلیل قانع کننده ای برای پروژه هزینه نموده است، ناراضی خواهد بود.

بازسازی و فروش خانه بازسازی و دکوراسیون داخلی

گاهی اوقات مالکین و کارفرمایان پروژه های دکوراسیون داخلی، در طول مراحل اجرا و یا در انتهای پروژه، هزینه ها و روند کاری پروژه خود را با افراد و پروژه های دیگر مقایسه نموده و در این مرحله متوجه می شوند که هزینه و زمان صرف شده برای پروژه آنها، اصلاً ضرورتی نداشته است. و می توانستند با انجام بازسازی بدون تغییر دکوراسیون داخلی، با صرف مبلغ کمتر و در مدت زمان کوتاه تر و یا حتی با دردسرهای کمتری، به نتیجه راضی کننده تری دست پیدا کنند.

 

برنامه ریزی و دقت اجرا در بازسازی آژانس

یکی دیگر از اصلی ترین تفاوتهای پروژه های بازسازی و دکوراسیون داخلی، تفاوت در شیوه کار، برنامه ریزی و حتی دقت اجرایی پروژه می باشد. زمانی که بحث دکوراسیون داخلی پیش می آید، به این معنی است که احتمالاً باید از متریالها و المانهای خاص و ویژه ای در پروژه مورد نظر استفاده شود. در پروژه های بازسازی، معمولاً متریالها و مصالح متعارف ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. اما در پروژه های دکوراسیون داخلی از مصالح و متریالهای چوبی، استیل، از سنگها و سرامیکهای با ابعاد بزرگ یا در اصطلاح اسلب، از منسوجات پارچه ای یا متریال های نوین از خانواده پلاستیکها یا پی وی سی ها استفاده می شود. در چنین شرایطی، قطعاً برنامه ریزی و هماهنگی اجرای این مصالح و متریال ها بسیار پیچیده تر، زمانبر تر و حتی حساس تر می شود.

از طرف دیگر، معمولاً اکثر بخشهای مربوط به المانهای دکوراتیو در خارج از محل پروژه ساخته شده و نهایتاً در انتهای پروژه در محل خود نصب می شوند. به این ترتیب دقت در سفارش و ساخت این المانها و آماده سازی محل نصب و قرار گرفتن آنها، یکی از اصلیترین دلایلی است که باید به تفاوت پروژه های بازسازی و دکوراسیون داخلی و شیوه کار هر کدام توجه داشته باشیم.

 

نیروهای کار متخصص بازسازی آژانس

یکی از پر تکرارترین اشتباهاتی که در پروژه های مختلف ساختمانی اعم از ساختمان سازی، بازسازی و دکوراسیون داخلی مشاهده می کنیم، استفاده از نیروهای کار متخصص و با تجربه هر یک از این شاخه های کاری در پروژه های دیگر است. بطور مثال بسیار دیده می شود که نیروهای کارگری متخصص و با تجربه در پروژه های ساختمان سازی، در پروژه های بازسازی و دکوراسیون داخلی استفاده می شوند.

بازسازی شرکت حمل و نقل

حتی نیروهای کارگری که در پروژه های بازسازی مسکونی یا بازسازی اداری تجربه دارند و برای بازسازی آژانس مناسب هستند، در پروژه های دکوراسیون داخلی بکار گرفته می شوند. تمامی مواردی که در بالا بیان شد در نهایت باعث بروز خسارت یا دردسر یا حتی کاهش کیفیت نهایی پروژه خواهد شد. نیروی کار متخصص مانند کارگر ساده، نقاش، نجار، آهنگر یا … که در پروژه های بازسازی سابقه داشته و تجربه بدست آورده است، با ظرافتهای کار در پروژه های دکوراسیون داخلی آشنایی کافی ندارد.

قطعاً کیفیت کار یک نیروی کار متخصص مانند نقاشی که در پروژه های دکوراسیون داخلی کار کرده باشد و دقت و حساسیت کار را بداند، با کیفیت کار یک استاد کار نقاشی که تنها در پروژه های بازسازی فعالیت داشته است، قابل مقایسه نیست. بنابراین باید حتماً به این تفاوت اساسی دکوراسیون داخلی با بازسازی در بکارگیری نیروی متخصص و با تجربه در پروژه های مشابه، توجه ویژه ای داشت. در غیر اینصورت همانطور که گفته شد، هزینه و زمان بیشتری به پروژه تحمیل خواهد شد و نهایتاً نتیجه پروژه نیز کیفیت مورد نظر را نخواهد داشت.

 

قیمت و هزینه پروژه بازسازی آژانس

تمامی تفاوت هایی که در بخشهای قبلی به آنها اشاره کردیم، دلایل اصلی تفاوت بازسازی و دکوراسیون داخلی در قیمت و هزینه انجام آنها می باشد. دقت و شیوه اجرای پیچیده تر، نیروهای کار متخصص تر و حرفه ای تر، استفاده از متریال ها، مصالح و المان های دکوراتیو خاص و گرانقیمت و مدت زمان بیشتری که برای اجرا پروژه های دکوراسیون داخلی در مقایسه با پروژه های بازسازی بکار گرفته شده یا صرف می شود.

این ها دلایلی هستند که بوضوح قیمت و هزینه بیشتر اجرای پروژه های دکوراسیون داخلی را نسبت به پروژه های بازسازی مشخص می کند. بنابراین اگر فضای مورد نظرمان را بخواهیم بازسازی کنیم، قطعاً هزینه بازسازی آن کمتر از طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی آن فضا است. بنابراین اگر بازسازی جوابگوی نیاز کارفرما و مالک پروژه باشد، نباید اجازه دهیم با صرف هزینه و زمان بیشتر، پروژه به سمت طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی برده شود. البته در مورد فضاهایی که از قبل، طرح دکوراسیون داخلی بسیار پرزرق و برق و گرانقیمتی داشته و قصد بازسازی منزل و دکوراسیون داخلی گران قیمت آن را داریم، این موضوع ممکن است صدق نکند.

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.