ویترین و بوفه آشپزخانه مدرن

ویترین و بوفه آشپزخانه مدرن

10ایده‌هایی برای ویترین و بوفه آشپزخانه مدرن

شاید از خودتان بپرسید که چه اهمیتی دارد که به ویترین و بوفه آشپزخانه مدرن فکر کنیم؟ آیا ویترین و بوفه آشپزخانه مدرن یک عنصر ضروری است؟ کابینت‌‌‌‌های آشپزخانه اکثر شکل و اندازه‌‌‌‌‌ای شبیه به هم دارند، در این بین شاید تنها مدل ویترین آشپزخانه با سایر کابینت‌‌‌ها فرق داشته باشد. اشتباه نیست اگر بگوییم که آشپزخانه‌‌‌‌های زیادی در خانه‌‌‌‌های ایرانی با رنگ‌‌‌‌های سرد و خنثی تزیین‌‌‌‌‌ می‌شوند، رنگ‌‌‌‌هایی مثل سفید، طوسی، نقره‌‌‌‌‌ای و خاکستری حضوری بسیار چشم گیر در آشپزخانه ما ایرانی‌‌‌ها دارند.

شاید بهترین مکان برای اضافه کردن رنگ‌‌‌‌های شاد و متنوع، کابینت ویترین آشپزخانه باشد. از این جهت بسیار مهم است که طراحی این قسمت را با دقت و ریزبینی فراوان انجام دهید چرا که فرصتی بسیار عال برای جلوگیری از یکنواخت شدن ظاهر آشپزخانه است، خصوصا آشپزخانه‌‌‌‌های مدرنی که از کابینت‌‌‌‌های بی حاشیه و صیقلی استفاده‌‌‌‌‌ می‌کنند. همین موضوع اهمیت ویترین و بوفه آشپزخانه مدرن را دو چندان می‌کند!

 

به دنبال کسب اطلاعات بیشتر درمورد ویترین و بوفه آشپزخانه مدرن هستید؟ این نوشته‌ها را حتما بخوانید!

 

 

چرا ویترین و بوفه آشپزخانه مدرن مهم است؟

همیشه چیزهایی که در اول یا آخر یک ردیف قرار‌‌‌‌‌ می‌گیرند نسبت به اجزای قرار گرفته در وسط ردیف، توجه بیشتری جلب‌‌‌‌‌ می‌کنند. از این رو بیشتر خانواده‌ها، مدل ویترین آشپزخانه خود را به صورت درب شیشه‌‌‌‌‌ای انتخاب‌‌‌‌‌ می‌کنند تا ظروف گران قیمت و رنگارنگی که در آن قرار‌‌‌‌‌ می‌گیرد به زیبایی هر چه تمام‌‌‌‌‌‌تر خودنمایی کنند. اگر کابینت‌‌‌ها سفید باشند، شک نکنید قرار دادن ظروف رنگی مثل، ست چای خوری قرمز و سفید، شدیدا جلب توجه کرده و رنگ‌‌‌‌های شاد را وارد دکوراسیون آشپزخانه‌‌‌‌‌‌ی شما می‌کند.

ویترین و بوفه آشپزخانه مدرن

مدل ویترین آشپزخانه ارتفاع و اندازه‌‌‌‌های گوناگونی دارد. یکی از محبوب‌‌‌‌‌‌ترین طرح‌‌‌ها همان ارتفاع استاندارد است که کابینت از روی کانتر شروع شده و هم ارتفاع با کابینت‌‌‌‌های دیواری قرار گرفته و به آن‌‌‌ها متصل‌‌‌‌‌ می‌شود. اما کابینت ویترین تمام قد هم وجود دارد که ارتفاعش از کف تا سقف کابینت‌‌‌‌های دیواری است. اگر قرار است درب کابینت یا حتی قفسه‌‌‌ها بصورت شیشه‌‌‌‌‌ای طراحی شود، چنین مدلی‌‌‌‌‌ می‌تواند برای آشپزخانه‌‌‌‌های کوچک نقشی اساسی ایفا کند چرا که باعث بزرگتر دیده شدن فضای آشپزخانه‌‌‌‌‌ می‌شود.

مدل‌‌‌‌های بدون درب که شکلی شبیه به شلف و قفسه دیواری دارند، گزینه کم هزینه‌‌‌‌‌‌تری نسبت به ویترین‌‌‌‌های شیشه‌‌‌‌‌ای محسوب‌‌‌‌‌ می‌شوند. فارغ از اینکه چه طرحی را برای این قسمت آشپزخانه انتخاب‌‌‌‌‌ می‌کنید، حتما در نظر داشته باشید که این  فضا به یک نورپردازی هنرمندانه نیاز دارد. خصوصا اگر شما از جمله افرادی هستید که به ظروف کریستالی و لوکس علاقه دارید، نورپردازی مناسب‌‌‌‌‌ می‌تواند درخشش خارق العاده به ظروف کریستالی بدهد. این ظروف علاوه بر خودنمایی در کوراسیون آشپزخانه، با بازتاب نور، باعث بزرگ‌تر دیده شدن محیط آشپزخانه نیز‌‌‌‌‌ می‌شوند.

 

انواع ویترین و بوفه آشپزخانه مدرن

وجود ویترین برای آشپزخانه‌‌‌‌های لوکس و زیبا و مدرن ضروری است. ویترین‌‌‌ها مدل‌‌‌ها مختلفی دارند و انتخاب سبک آن‌‌‌ها بستگی به نوع و دکوراسیون آشپزخانه دارد و معمولا وجود ویترین برای آشپزخانه‌‌‌‌های کوچک مناسب است چرا که باعث‌‌‌‌‌ می‌شود تا آشپزخانه بزرگ‌‌‌‌‌‌تر جلوه دهد مخصوصا اگر از شیشه‌ی شفاف برای آن استفاده شود چرا که یکی از موضوعات در انتخاب ویترین سبک شیشه‌ی آن‌‌‌‌‌ می‌باشد که می‌تواند شیشه‌ی مات، شفاف، مشجر و طرح دار باشد. معمولا شیشه‌‌‌‌های شفاف پرطرفدار‌‌‌‌‌‌ترین انتخاب هستند چرا که بسیار شیک هستند و با همه‌ی سبک‌های دکوراسیون ست می‌شوند، همچنین هزینه‌ی کمتری نیز دارند.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | H8FHLCGSUr9CZ3uzko2yQN 1 scaled

این شیشه برای مدل ویترین کابینت‌‌‌ هایگلاس نیز مناسب هست، در کنار شیشه‌‌‌‌های شفاف، شیشه‌‌‌‌های طرح دار برای استفاده از مدل ویترین کابینت‌‌‌ هایگلاس یا دیگر کابینت‌‌‌ها پرطرفدار هست چرا در طرح‌‌‌‌های مختلفی وجود دارند و باعث زیبایی ویترین نیز‌‌‌‌‌ می‌شوند.

معمولا از لامپ‌‌‌‌های هالوژن برای تزیین و روشنایی مدل ویترین آشپزخانه استفاده‌‌‌‌‌ می‌شود. لامپ‌‌‌‌های هالوژن از آن‌جایی که طیف نوری گسترده‌‌‌‌‌ای دارند، برای درخشان کردن ظروف دکوری خیلی مناسب هستند، هر چند توصیه‌‌‌‌‌ می‌شود اگر ظروف رنگی در کابینت ویترین قرار می‌دهید، از لامپ‌‌‌‌های ال‌ای‌دی سفید استفاده کنید. رنگ سفید باعث درخشش بیشتر رنگ‌‌‌‌های موجود در ظروف دکوری‌‌‌‌‌ می‌شود.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | eden prairie kitchen remodel 1

در بسیاری از موارد ویترین را بالای بوفه‌ی آشپزخانه سفید یا کنار در ستون‌‌‌‌های آن می‌زنند که این کار باعث جلوه‌ی بهتر و استفاده‌ی بهینه از بوفه‌ی آشپزخانه سفید‌‌‌‌‌ می‌باشد و می‌توانید به راحتی ظروف دکوری خود را در آن بچینید و جلوه‌ی خاصی به بوفه‌ی آشپزخانه بدهید.

 

ویترین و بوفه آشپزخانه مدرن نداریم، چه باید کرد؟

یک راه حل جالب و خلاقانه برای کسانی که کابینت ویترین ندارند، استفاده از شلف‌‌‌‌های ایستاده فلزی یا چوبی است. این شلف‌‌‌ها را‌‌‌‌‌ می‌شود در هر اتاقی از خانه استفاده کرد، البته شاید بدنه فلزی در ابتدا بنظر با کابینت‌‌‌‌های چوبی خوب ست نشود اما طبقه‌‌‌‌های چوبی این مشکل را به خوبی برطرف‌‌‌‌‌ می‌کنند. رنگ بدنه مشکی نیز باعث‌‌‌‌‌ می‌شود خیلی خوب در آشپزخانه‌‌‌‌هایی که رنگ سفید یا قهوه‌‌‌‌‌ای غالب است، ترکیب شود. ارتفاع این شلف‌‌‌‌های ایستاده حدود 150 سانتی متر است، طبقه‌‌‌ها نیز عمقی برابر با 35 سانت است، بنابراین فضای کافی برای نگهداری لوازم آشپزخانه به خوبی فراهم‌‌‌‌‌ می‌شود.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Vitrinien Kommode aus skandinavischem Kiefernholz modern im Landhausstil Highboard Hochkommode rustikaler Design LoftMarkt 1 1

در برخی خانه‌‌‌ها مدل ویترین آشپزخانه فقط به سمت داخل آشپزخانه دید دارد، برای خانه‌‌‌‌هایی که آشپزخانه اپن یا پلان باز دارند، یعنی آشپزخانه کاملا به اتاق نشیمن متصل بوده و فقط توسط یک جزیره جدا‌‌‌‌‌ می‌شود. طراحی ویترینی که علاوه بر آشپزخانه، از اتاق نشیمن و پذیرایی نیز دید داشته باشد، ایده‌‌‌‌‌ای هوشمندانه و بسیار تاثیر گذار است.

این کار باعث‌‌‌‌‌ می‌شود نه تنها دکور آشپزخانه دلباز و شیک دیده شود بلکه هال خانه نیز از وجود طرح‌‌‌ها زیبای کابینت ویترین و وسایلی که درون آن قرار‌‌‌‌‌ می‌گیرد بهره ببرند. البته در برخی طرح ها، ویترین آشپزخانه در قسمت زیر میز اپن طراحی‌‌‌‌‌ می‌شود، یا اینکه ویترین به طور کل به سمت نشیمن خانه است. معمولا کاور چوبی که روی یخچال را‌‌‌‌‌ می‌پوشاند، قسمت رو به نشیمن آن تبدیل به طبقه‌‌‌‌های شلف‌‌‌‌‌ می‌شود. چنین طرح‌‌‌‌هایی‌‌‌‌‌ می‌تواند برای آشپزخانه‌‌‌‌هایی که با کمبود جا روبرو هستند، مشکل گشا باشد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | witney 31 5 wide dining hutch 1 1

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.